Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από kanaris »

Εχω την εντύπωση οτι αν φορεσει καποιος πορτοκαλί παραλλαγη παλι θα δεν θα τον βλεπουν τα πουλια ενω οι κυνηγοι ναι.
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Στην κυπρο ξανα ανακαλυπτουμε την ταχυνοπιττα.προτιμω 1000 φορες να παω εξορμηση και να ερτω παπαγαλος αλλα να ερτω παρα να φορτωθω του βαρους μου το θηραμα και να φαω μια και να ειναι ουλλη δικη μου.τουλαχιστον εκεινοι που δεν φορουν για τον οποιονδηποτε λογο ας μεν το λεουν τουλαχιστον.εχει πολλα νεαρα μελη που περνουν το κακο παραδειγμα .για τους παλιους εν το συζητω καν να τους αλλαξεις.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

Γιατρός έγραψε:Αυτοί που δεν βάζουν πορτοκαλί κάμνουν και μαθήματα του κόσμου για κυνήγι πίστεψε με και θεωρούνται μέγα κυνηγοί όπως τους οδηγούς χωρίς ζώνη ασφαλείας
Η νοοτροπία του κυπραίου χωρίς προστίματα δεν αλλάζει φίλε μου
Από την στιγμή που πυροβολάς με όπλο πουλιά ή άλλο θήραμα δεν υπάρχει ίση αναμέτρηση επομένως βαθιές αναπνοές και όταν με το καλό έχουμε άγρια θηρία στην Κύπρο τότε μιλούμε για ίση αναμέτρηση, φοράτε πορτοκαλί
Έφαγα πιστόνι από ένα παππού την πρώτη Κυριακή που ήταν χωσμένος μέστο αμπέλι με τα πράσινα και περίμενε να κτυπήσει εξαπροόπτου τα λιοντάρια
θα προτιμουσα την αποψη καποιου που ασχολητε με το ιδιο κυνηγι μαζι μαζι μου!! πχ του Σολωνα!!
κι εγω παλια που κυνηγουσα παγανια με σκυλλους εφορουν πορτοκαλι......... τωρα ομως το κυνηγι μου εχει διαφορετικες απαιτησεις ΚΑΙ εν καμνω τον ειδιμονα γιατρε!! ο καθενας οσα ξερει!!! :D
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από Γιατρός »

Εσύ γιατί επειράχτηκες; Δεν κατάλαβα
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
istriano ®

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από istriano ® »

Γιατρε στο αγαπημενο σου κυνηγι, αυτο των αρσενικων παμπουινων, φορας πορτοκαλι ;;
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

Γιατρός έγραψε:Εσύ γιατί επειράχτηκες; Δεν κατάλαβα
επειδη ρε φιλε εγω ειπα οτι εν φορω πορτοκαλι και ειρωνευτηκες για μεγα κυνηγους και ξερω γω .......
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από Γιατρός »

WOODPIGEONHUNTER έγραψε:
Γιατρός έγραψε:Εσύ γιατί επειράχτηκες; Δεν κατάλαβα
επειδη ρε φιλε εγω ειπα οτι εν φορω πορτοκαλι και ειρωνευτηκες για μεγα κυνηγους και ξερω γω .......
Φίλε έννε για σένα που το είπα ούτε ξέρω αν φοράς ή αν δεν φοράς πορτοκαλί...
Φάσσα κυνήγησα και εγώ 10 χρόνια Αργεντινή που μέναμε επομένως κάτι ξέρουμε και εμείς οι άσχετοι
Δεν είναι μόνο η κυπριακή φάσσα έξυπνη ;)
Όσον για το ο καθένας όσα ξέρει, αν ήταν η αζούλα πούζα και όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια δεν θα σχολιάσω διότι κάπου εχάσαμε το μέτρο με τα επιτεύματα μας στο κυνήγι :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γιατρός την 20 Δεκ 2013, 22:21, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από nike powder »

kanaris έγραψε:Εχω την εντύπωση οτι αν φορεσει καποιος πορτοκαλί παραλλαγη παλι θα δεν θα τον βλεπουν τα πουλια ενω οι κυνηγοι ναι.

τα πουλλια εν θορουν χρωματα εν την κινηση και το σχημα που διακρινουν
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Do Birds see color or just B&W?

http://www.birdchannel.com/bird-diet-an ... olors.aspx

http://answers.yahoo.com/question/index ... 835AAFhOs2

Πολλά λογικές απαντήσεις...
Ακόμα και το χρώμα των καρπών όταν ωριμάσουν, είναι για να προσελκύσουν τα πουλιά..
Επίσης τα έντονα χρώματα στα αρσενικά, για να προσελκύσουν τα θηλυκά...
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Πανικος Setter έγραψε:http://kynoclub.gr/2014/11/02/%CE%AC%CE ... %BF%CF%82/

Άνθρωπος κουμπάρε, άνθρωπος!

Φοράμε και πορτοκαλι κουμπάρε και εσύ που πήρες τον άνθρωπο για λαγό είσαι ένας από τους πολλούς που δεν έπρεπε να είχες άδεια κυνηγιού
Πάντως εκτές παιδιά είδα πολλούς με πορτοκαλί και πολλούς χωρίς, θα έλεγα περίπου 50-50. Και κανένας σεβασμός προς άλλους κυνηγούς, στεκόμουν κοντά σε ένα δεντρό και ήρθαν 4 κυνηγοί με ένα σκύλο, οι 3 δεν εφορούσαν πορτοκαλί, ανοίγω το όπλο μου αφού ήρταν τζιαι εμπικτήκαν μέστα πλευρά μου τζιαι εμείναν τζιαι εθωρούσαν με μαντές τζιαι ήμουν εξωγήινος, οι 2 εκρατούσαν το όπλο όπως τους βοσκούς πάνω στους ώμους τους, τζιαι εξεκίνησα να ταράξω διότι είδα μηδανική κυνηγετική παιδεία. Ούτε πως υπήρχα τζιαμέ, είπα τους καλημέρα τζιαι αλλό νάκκο να φάω τζιαι ξύλο που το ύφος τους, ο ένας τουλάχιστον μου είπε καλημέρα. :roll: :roll:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”