Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

πανικος έγραψε:σεπτεμβριος-οκτωβριος τρυγονια -ορτυκια ανυπομονουμε ισως απο τα καλυτερα κυνηγια δυστυχως φετος παλι με τον φοβο με το σκυλλακι αφου 1-2 ωρες που θα πηγαινω απογευμα μετα απο τον πρωινο πολεμο των ταλιμπαν με τα μηχανακια εγω θα ειμαι παρανομος γιατι θα εχω μαζι το σκυλλι μου που μονο αυτος ειναι ο σκοπος του :roll: :evil:
Πανικο μου κανε αυτο που σου λεει η ψυχη σου φιλε....μονο εδω κυνηγαμε ορτυκια σερνοτας μαστραππουθκια....πουθενα αλλου...μαζι σου!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από πανικος »

χα χα σολωνα περσι ειδα νεα κολπα.τρεις με τα οπλα με το δεξιο χερι και με το αριστερο μια βερκα με μια τσεντα δεμενη μπροστα να περπατουν γραμμη και με την βερκα και την τσεντα να κατσαριζουν μπροστα και να σηκωνουν τα ορτυκια :shock: τωρα πως τα καταφερναν να επωμιζουν και να ριχνουν στο ορτυκι ακομα δεν καταλαβα :mrgreen:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
andreas78

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από andreas78 »

Ο Πρόεδρος του Επ. Τμήματος Αμμοχώστου, που ενώ έχει την μεγαλύτερη εισδοχή αποδυμητικών και δή ορτυκιών, ενώ δίνει σχεδόν όλη την επαρχία για καθημερινό ΔΕΝ δίνει ούτε μια περιοχή για ορθολογικό κυνήγι ορτυκιών.....Αυτός ο κύριος, αυτή τη στιγμή διεκδηκεί την προεδρία της Ομοσπονδίας...!!!!!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

πανικος έγραψε:χα χα σολωνα περσι ειδα νεα κολπα.τρεις με τα οπλα με το δεξιο χερι και με το αριστερο μια βερκα με μια τσεντα δεμενη μπροστα να περπατουν γραμμη και με την βερκα και την τσεντα να κατσαριζουν μπροστα και να σηκωνουν τα ορτυκια :shock: τωρα πως τα καταφερναν να επωμιζουν και να ριχνουν στο ορτυκι ακομα δεν καταλαβα :mrgreen:
παλια παραδοσιακη τεχνη είναι Πανικκο μου που και αυτοι που την κανουν δεν ξερουν γιατι την κανουν...ενας από τους σημαντικότερους εχθρούς του ορτυκιού είναι το αρπαχτικο...το σιαχινη/γερακι όταν κανει βουτια για να επιτεθει κανει ένα δυνατο θορυβο με τον αερα στην καθοδο του...οι παλιοι κρατοντας μια ποκαλαμη με τα φυλλα στην ακρη μιμουνταν αυτόν το θορυβο του αρπακτικου και τα ορτυκια προσυκονονταν εστω και αν δεν τα πατουσες...είναι καποια πραγματα που αν και εχουν ιστορια ολοι τα κανουν χωρις να ξερουν καν το νοημα τους...και αφου κυνηγάνε στη γραμμη 10-15 ατομα πραγματικα δεν καταλαβω και το νοημα αυτων των τεχνικων πλεον...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από Laurona »

Το κυνηγι με σκυλο στην κυπρο είναι μονο συμφέροντα. .....μαυρο χρημα......βοσσικη......κ ταπελλες.......σιοου......κ καθολου χρηση του σκυλου......μονο καταχρηση του.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από Laurona »

Αντρικκο πρεπει κανονικα να θυμάσε τις κυνηγετικες ηγεσιες απο καιρο πουπαζη κ μετα......πιο πριν δεν θυμούμαι εγω.....θελεις να πουμε πια θεωρουμε χειροτερη και οπισθοδρομικη
Απ ολες.....?
Οχι πως παιζει ρολο.....ομως....
Τουλάχιστον να ξερουν οτι δεν είμαστε μαννοι....
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από πανικος »

BAIKAL TEAM έγραψε:
πανικος έγραψε:χα χα σολωνα περσι ειδα νεα κολπα.τρεις με τα οπλα με το δεξιο χερι και με το αριστερο μια βερκα με μια τσεντα δεμενη μπροστα να περπατουν γραμμη και με την βερκα και την τσεντα να κατσαριζουν μπροστα και να σηκωνουν τα ορτυκια :shock: τωρα πως τα καταφερναν να επωμιζουν και να ριχνουν στο ορτυκι ακομα δεν καταλαβα :mrgreen:
παλια παραδοσιακη τεχνη είναι Πανικκο μου που και αυτοι που την κανουν δεν ξερουν γιατι την κανουν...ενας από τους σημαντικότερους εχθρούς του ορτυκιού είναι το αρπαχτικο...το σιαχινη/γερακι όταν κανει βουτια για να επιτεθει κανει ένα δυνατο θορυβο με τον αερα στην καθοδο του...οι παλιοι κρατοντας μια ποκαλαμη με τα φυλλα στην ακρη μιμουνταν αυτόν το θορυβο του αρπακτικου και τα ορτυκια προσυκονονταν εστω και αν δεν τα πατουσες...είναι καποια πραγματα που αν και εχουν ιστορια ολοι τα κανουν χωρις να ξερουν καν το νοημα τους...και αφου κυνηγάνε στη γραμμη 10-15 ατομα πραγματικα δεν καταλαβω και το νοημα αυτων των τεχνικων πλεον...
λεωνιδα μου ελυσες την απορια ευχαριστω.τωρα που το διαδωσαμε ομως ορισμενοι που καραδοκουν για ετσι πληροφοριες μην σου φανη παραξενο φετος να πουλιουνται ειδικες ποκαλαμες για ξεσηκωμα ορτυκιων :lol: :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

πανικος έγραψε:
BAIKAL TEAM έγραψε:
πανικος έγραψε:χα χα σολωνα περσι ειδα νεα κολπα.τρεις με τα οπλα με το δεξιο χερι και με το αριστερο μια βερκα με μια τσεντα δεμενη μπροστα να περπατουν γραμμη και με την βερκα και την τσεντα να κατσαριζουν μπροστα και να σηκωνουν τα ορτυκια :shock: τωρα πως τα καταφερναν να επωμιζουν και να ριχνουν στο ορτυκι ακομα δεν καταλαβα :mrgreen:
παλια παραδοσιακη τεχνη είναι Πανικκο μου που και αυτοι που την κανουν δεν ξερουν γιατι την κανουν...ενας από τους σημαντικότερους εχθρούς του ορτυκιού είναι το αρπαχτικο...το σιαχινη/γερακι όταν κανει βουτια για να επιτεθει κανει ένα δυνατο θορυβο με τον αερα στην καθοδο του...οι παλιοι κρατοντας μια ποκαλαμη με τα φυλλα στην ακρη μιμουνταν αυτόν το θορυβο του αρπακτικου και τα ορτυκια προσυκονονταν εστω και αν δεν τα πατουσες...είναι καποια πραγματα που αν και εχουν ιστορια ολοι τα κανουν χωρις να ξερουν καν το νοημα τους...και αφου κυνηγάνε στη γραμμη 10-15 ατομα πραγματικα δεν καταλαβω και το νοημα αυτων των τεχνικων πλεον...
λεωνιδα μου ελυσες την απορια ευχαριστω.τωρα που το διαδωσαμε ομως ορισμενοι που καραδοκουν για ετσι πληροφοριες μην σου φανη παραξενο φετος να πουλιουνται ειδικες ποκαλαμες για ξεσηκωμα ορτυκιων :lol: :lol:
χαχαχαχαχαχχαχα!!!Παναγια μου διαγράψετε το ποστ μου γιατι εκτος του ότι ε να μεν μεινει ποκαλαμη μες τη Κυπρο ε να παιχτουν και πολλοι αχαπαροι μονοι τους στο σαντανωμα τους να πεταξουν την ποκαλαμη και να επωμισουν!!!!! :lol: :lol: :lol:
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από Nikos »

:lol: :lol:
μάλιστα ακούσαμε το και τούτο!!!
Καλημέρα σας κοπέλια και ο Θεός να μας βοηθήσει!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

BAIKAL TEAM έγραψε:
χαχαχαχαχαχχαχα!!!Παναγια μου διαγράψετε το ποστ μου γιατι εκτος του ότι ε να μεν μεινει ποκαλαμη μες τη Κυπρο ε να παιχτουν και πολλοι αχαπαροι μονοι τους στο σαντανωμα τους να πεταξουν την ποκαλαμη και να επωμισουν!!!!! :lol: :lol: :lol:
Nομίζω είναι καλύτερα να κάμουμε ένα βίντεο με τη σωστή διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε για τούτη την τεχνική, για λόγους ασφαλείας :lol: :lol: :shock: :shock:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”