Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Απάντηση
dimitris savva

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από dimitris savva »

Φωτογραφία0502.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

dimitris savva έγραψε:
Φωτογραφία0502.jpg
Δημητρη πολλοβαλλεις φωτογραφιες με περτικους τελευταια!

Αμπα τζιαι γυρισες το??? :lol: :lol:
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
dimitris savva

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από dimitris savva »

τι το αγορασα το DT?? για να προστατεψω φετος τους λαγους και να ασχολειθω με τους περτικους, φετος αγια μαρινα κελοκαιδαρων με την καρεκλουα μου και περτικουθκια σσιστα κατω :lol:
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από Warrior »

......
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

dimitris savva έγραψε:τι το αγορασα το DT?? για να προστατεψω φετος τους λαγους και να ασχολειθω με τους περτικους, φετος αγια μαρινα κελοκαιδαρων με την καρεκλουα μου και περτικουθκια σσιστα κατω :lol:
Τώρα να το ακούσει ο Σωτήρης και σάζει σε!! :D
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
axerkwtis

Δημοσίευση από axerkwtis »

Ρε μα εν εκαταλαβετε γιατι μουρμουρα ο σωτηρης για τα ρεχτα;εν τα κουτσια κ γιαυτο μονο του καθου παιζει..δειλος κυνηγος δεν αφηνει στο θηραμα ευκαιρια φυγης..
Το 129 εν οι φορες π απετυχε να παιξει ρεχτο!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: Εξαιρετικές κυνηγητικές φωτογραφίες.

Δημοσίευση από beretta682 »

Anthimos έγραψε:Εππ που την ηβρες τουτη??? :D

perfect-.jpg
νομίζω που το Google... ειχα την saved
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re:

Δημοσίευση από beretta682 »

axerkwtis έγραψε:Ρε μα εν εκαταλαβετε γιατι μουρμουρα ο σωτηρης για τα ρεχτα;εν τα κουτσια κ γιαυτο μονο του καθου παιζει..δειλος κυνηγος δεν αφηνει στο θηραμα ευκαιρια φυγης..
Το 129 εν οι φορες π απετυχε να παιξει ρεχτο!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
πόψε που εν να το δει εν να τρώει που πάνω του!!!!
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

αουυυυυυυυυυυυυ :shock: :shock: :shock:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Εξαιρετικές Κυνηγετικές Φωτογραφίες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Πρην 3 χρονια πρωτη κυνηγετικη εξωρμηση για λαγο/περδικα 2010 και πρωτη του γαμπρου μου σαν κυνηγος ...
Καθως ξημερωνε και τα κανονια του Ναβαρονε αρχησαν να ντουφεκανε τα ρεχτα περδικια ,εμεις καθησαμε διπλα απο το αμαξι και απολαμβαναμε τον καφε μας αφου ειχαμε στησει οπλα , γυλεκα σκυλο και τα σακιδια πεζοποριας μας κτλ και βλεποντας τους παντες να ξεπερνανε το quota πρην καλα καλα ο ηλιος βγει αρχησαμε να συζηταμε για τον τροπο που θα κανουμε την παγανια μας !
Ο γαμπρος μου σαν πρωταρης και βλεποντας τους αλλους να ντουφεκανε ενω εμεις περναμε ματι αρχησε να ανησυχει μπας και δεν μεινει τιποτα για εμας .... του ειπα οχι δεν θα παιξουμε ρεχτα αλλα αυτος αν και εδειξε να καταλαβε μου ξαναεκανε την ερωτηση "να παιξουμε και εμεις καμια χαρτουτσια?"
Στα πολλα του λεω να πυροβολησει το επομενο περδικι που θα περασει απο επανω μας αν και περνουσαν σε μεγαλο υψος αφου ειχαμε παρκαρει στο βαθος της χαραδρας και τα περδικια ανταλασαν τα βουνα απο πανω μας!
Δεν περνουν 5 λεπτα και μετα απο μια 20ρια ντουφεκιες απο το βουνο μπροστα πανω απο εμας μια μαυρη κουκιδα αρχησε να ξεχωριζει στον μαυρο ακομα ουρανο , το κλαμα που κανει το περδικι την ωρα της βουτιας διαπερασε τα αυτια μου
-"παιξε το....παιξε το....παιξε το"
-"εν ψυλα ρε!!!"
-"ρε παιξε το ! "
-"εν ψυλα ρε!"
Το περδικι μας ειχε καπελιασει αφου ο γαμπρος μου σαν πρωταρης και απειρος δεν γνωριζε της δυνατοτητες του οπλου και των φυσιγγιων του και ετσι δυστασε να πυροβολησει !
Αρπαζω το οπλο μου απο το καπο του αυτοκινητου γυρναω και το πυροβολο πισωκολη ποια, αυτο γινεται ματσα και πεφτει τουλαχιστο 30-40 μετρα πισω μας σεκκο ...ανοιγω το οπλο μου , ξαπολω τον Λακι που ηταν διμενος διπλα μου και μετα που λιων ερκετε πισω με εναν τοπουζοπερτικο!
Θα περασαν τουλαχιστο αλλο 7-10 φορες περτιζια που πανω μας πρην του πω ξεκεινουμε περπατημα 15-20 λεπτα μετα το συμβαν και χωρις να του πω τιποτα δεν πυροβολισε σε κανενα απο αυτα !
Στο τελος της 5ωρης παγανιας μας ειχε παιξει 4 περτικους και καλικοσει αρκετους αλλους
Στην διαδρομη για το σπιτι των ρωτησα
"τωρα καταλαβες γιατι σου ειπα οχι?"
"Ναι καταλαβα!!!"
Και για μενα ηταν το τελευταιο περδικι που επαιξα ρεχτο και θα το θυμαμαι/αισθανομαι τυψεις για αρκετα ακομα χρονια !

Φιλε Αχερκωτη περαν του αστειου ο κοσμος πιστευει πως ενα περδικι ρεχτο εχει μεγαλο βαθμο δυσκολιας αυτο γινεται γιατι οι ικανοτητες αυτου που τες κανει ειναι τοσο περιορισμενες που κανουν μια απλη βολη να φαινεται εξωπραγματικη , + οτι με αυτο τον τροπο θελουν να δειξουν στους αλλους πως "ναι εκαταφερα κατι μεγαλο ερκετουν με 234234 χιλιομετρα εβαλα του 1 λεωφοριο μπροστα και επαιξα το" ! κουβεντα που ολοι ακουσαμε λιγο πολυ αλλα ολοι ξερουμε πως αν πυροβολησεις 1 λεωφοριο μπροστα απο το θηραμα ασχετως με την ταχυτητα που θα ερχεται πολυ απλα θα σημαδεβεις 2 βουνα παρα περα ! :lol:

Καπως ετσι βαφτιζονται στους καφενεδες τα φιλικουτουνια δεκαοκτουρες , οι σπινοι μακεδονες και οι στρουφοι της τουρκιας κελεζιες , ονοματα που δεν υποβαθμιζουν το θηραμα και την πραξη του "κυνηγου" αλλα αντιθετος αναβαθμιζουν στα ματια καποιου ασχετου απο κυνηγι πως αυτος που τα καρπωθηκε ειναι κυνηγαρας !!!
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”