ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Απάντηση
dimitris savva

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Δημοσίευση από dimitris savva »

Γιατρός έγραψε:
Laurona έγραψε:Πληροφοριες λενε οτι ο γιατρος εχει παρει κουταβι λαγοσκυλο το οποιο εκπαιδευει αποκλειστικα στο μουνταρισμα των θυληκων λαγινων.

Χωνει ενα πλει - μποι με στην σχοινια και το σκυλακι εχει μαθει να το μουνταρει ανελεητα :lol:

Οταν δε τον ρωτα ο Φανος τι κανει ρε το σκυλακι...απαντα....κουντα παντως ρε φιλε κουντα :lol:

Η επομενη φαση ειναι να φερει ''λαγουδινες'' για να προχωρησει σε στημενο ''θηραμα'' :lol:
Προχτές μια λαγίνα (έπεσα μπλεζιό την ώρα της δίωξης και την τσιάκκαρα) μου έδωσε ένα περίεργο look .Πρέπει να είχε καιρό να πάει με λαγό :shock:
Αποψε ενα σου στειλω ενα βιντεο με μια λαγινα βελγιδα που εχω να την δεις και να μου πεις αν μπορεις να την αγγιξεις
istriano ®

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Δημοσίευση από istriano ® »

ANTROS BREDA έγραψε:Ο θεός να βάλει το χέρι του ρε κοπελιά επιαμεν εχτες εκπαιδευτικό επαρχία Λευκωσίας πουπανω μας είχε μια παρέα από τα γνωστά χωρία της Κύπρου! εσικωσαμεν ένα λαό και επιενεν πάνω τους και ερκεψαν και έσυρναν τες βερκες του λαού!!!!!! Και όταν τους ρωτήσαμε τον λόγο είπα μας να κάμουμε την δουλειά μας!!εν πάμε καθόλου καλά!!
Σαββατο σε εκπαιδευτικο. Εζωσαν ενα τεραστιο βουνο απο ολες τις κατευθυνσης. Αμολησαν μια φαουσα σιηλλους. Ο ενας που μας εκοντεψε εβασταν 6 beagle μονος του. Εκαμναν πανα'ι'ρη που τους ασυρματους για το αν θωρει κανενας τον ταδε σιηλλο!!! Ο Μαρκος, ο Παπμος, ο Παντελης . Τα υπολοιπα ονοματα δεν τα συγκρατησα!!!

Μιλωντας εχθες με ενα συναδελφο και εξηγωντας του τον τροπο που κυνηγουν (ακριδα), Μου λεει ειναι η ταδε παρεα απο το αυγορου. Μου ειπε και τα ονοματα τους!!!!! Μετα φωναζουν οι τοπακες !!!

Την κυριακη ολος τυχαια βρισκω εξω απο ενα φουρνο στην Δευτερα ενα γνωστο απο Λαρνακα. Στον ταδε και ταδε τοπο εχει ψατζιες. Εφαν εχτες Μου λεει. Αφου ειμασταν εκει εχτες. Εφανηκες τυχερος λεει Μου!!
" τα επακολουθα της ακριδας"
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

opws eipa pio panw o theos na valei to xeri tou dioti enna exoume skotomous kamia mera!! sorry kinito
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
gekaspower
Full Member
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 14:05

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Δημοσίευση από gekaspower »

ξερετε ποτε αρχιζει η περιοδοσ εκπεδευσησ τον σκυλων και ποιεσ περιοχεσ θα δοθουν???
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Ρε κοπέλια για όνομα...!
Αήστε λλίον το θήραμα να ηρεμήσει...
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Δημοσίευση από admin »

εκείνο που πρέπει να προβληματίζει τους αρμόδιους περισσότερο είναι ότι αυτές νοι παρέες ακρίδες που σχηματίστηκαν ανα το παγκύπριο όχι μόνο καταστρέφουν το κυνήγι, όχι μόνο δέν σέβονται τους συναδέλφους τους και θέλουν 3 βουνά μόνοι τους,όχι μονο δέν σέβονται το θήραμα, αλλά κρατούν το και καμάρι, το κάνουν και επίδειξει και με αυτόν τον τρόπο μπολιάζουν και άλλους κυνηγούς που ψάχνουν την ταυτότητα τους να γίνον ι ταλιμπάν και να καταστρέφουν! όταν ένας νεαρός κυνηγός επειδή δέν βρίσκει θήραμα να εκπαιδεύση εύκολα τον σκύλο του, επειδή δέν μπορεί να καρπωθεί έστο και το ελάχιστο για να νιώσει την χαρά της κάρπωσης και επειδή δεν έχει σχηματίσει κυνηγετικό χαρακτήρα ευκολα θα ενσωματωθεί με άλλους να σχηματίσουν αγέλες με σκύλους, ομάδες ελεύθερων σκοπευτών με σκοπό την κάρπωση για να νιώσουν κυνηγοί γιατί πώς να το κάνουμε όταν ΄δεν καρπώνεσαι θήραμα δέν νιώθεις κυνηγός :!: ευτυχώς εμείς είμαστε χορτασμένοι οι νέοι όμως. ??
Προσέχουμε...για να έχουμε
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Δημοσίευση από VALENTINOS »

Φίλε αριστε τους αρμόδιους το μόνο που τους προβληματίζει είναι ποσά θα τους κόψουν απο τον μισθό και πως θα περάσουν άνετα την κρίση . Εσύ και εγώ και αρκετοί άλλοι βλέπουμε τις παρέες ακριδες όπως τις αποκαλείτε και οι αρμόδιοι δεν τις βλέπουν; Απλώς εθελοτυφλούν.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Δημοσίευση από VALENTINOS »

Συν ότι οι παρέες ακριδες πιστεύω αποδίδουν κυρίως στο θέμα του λαγου. To φτερωτό πως μειώθηκε ; Είναι συν ακόμα 10 παράγοντες εκτός από τις παρέες ακριδες που ευθύνονται για τη μείωση των θηραμάτων και τους 8 από τους 10 έχουν ευθύνη και όταν θέλουν μπορούν να τους απαλύψουν οι αρμοδιοι.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
MIKEShooter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 06 Σεπ 2012, 12:43

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Δημοσίευση από MIKEShooter »

admin έγραψε: όταν ΄δεν καρπώνεσαι θήραμα δέν νιώθεις κυνηγός :!: ευτυχώς εμείς είμαστε χορτασμένοι οι νέοι όμως. ??
Φιλε Αριστε, εγω ειμαι ενας νεος που πολυ δυσκολα εμαθα να ειμαι σωστος κυνηγος απο τα τωρα.. Απο μικρος ηθελα να βγω να παω εξορμηση με τον πατερα μου κυνηγι.. Αρχισα απο μικρος και ειχα καλες εμπειριες αλλα ο πατερας μου ευχαρηστηθηκε την καρπωση πριν καμια 10-15 χρονια που η τζικλες ηταν οπως τους στρουθους.. και μου λεει παντα ενας απο τους λογους που με περνει απο μικρο ειναι για να δω λιγο θηραμα επειδη καθε χρονος ειναι και πιο χαλια!!

Οι νεοι εν να εβρουν διεξοδο τα "πουλουθκια" να ευχαριστηθουν οτι επεξαν τιποτε και να συνεχισουν..
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΛΑΓΟΣ-ΠΕΡΔΙΚΑ 2013-14

Δημοσίευση από admin »

VALENTINOS έγραψε:Φίλε αριστε τους αρμόδιους το μόνο που τους προβληματίζει είναι ποσά θα τους κόψουν απο τον μισθό και πως θα περάσουν άνετα την κρίση . Εσύ και εγώ και αρκετοί άλλοι βλέπουμε τις παρέες ακριδες όπως τις αποκαλείτε και οι αρμόδιοι δεν τις βλέπουν; Απλώς εθελοτυφλούν.

Αρμόδιοι δέν είναι μόνο η Υπηρεσία Θήρας !
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”