Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από Artemis G. »

σε ευχαριστω αγαπητε μου παλιοφιλε... και για την φωτογραφια και για την διευκολυνση... εγω τοσες μερες ελεγα οτι εισαι τυχερος στο κυνηγι... δεν ειπα κατι το αντιθετο η κατι το παραλογο.... ακομα και χτες εισουν τθχερος μπροστα μου επειδη ειχες την ευκερια σου... ομως εμενα ?
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Artemis G. έγραψε:σε ευχαριστω αγαπητε μου παλιοφιλε... και για την φωτογραφια και για την διευκολυνση... εγω τοσες μερες ελεγα οτι εισαι τυχερος στο κυνηγι... δεν ειπα κατι το αντιθετο η κατι το παραλογο.... ακομα και χτες εισουν τθχερος μπροστα μου επειδη ειχες την ευκερια σου... ομως εμενα ?
εσενα φτεει η λαθος επιλογη ποστου που εκανες ? :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από marinos.a »

Πολυ ωραία φωτογραφία ρε παίχτη

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 2
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από cynergy »

Ωραία η φωτογραφία σου Σωτήρη πρέπει να σε παρω με το συνκυνηγο μου κυνηγι να δουμε ποιος είναι ο πιο τυχερος
dont shoot fast...shoot good
dimitris savva

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από dimitris savva »

να σου φερω ενα λαγο του χρονου να μου τον φκαλεις φωτογραφια να τον καμω πινακα. αμαν εν η δουλεια του αλλου...
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από Artemis G. »

εν καμνει κ.Δημητρη... αμαν δει καμια τιτσιρα η κανενα λαο αρκεφκουν και τρεμουν τα σιερκα του.... ε ποσο καιρο ο καημενος... :lol: :lol: :lol: :lol:
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
dimitris savva

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από dimitris savva »

Artemis G. έγραψε:εν καμνει κ.Δημητρη... αμαν δει καμια τιτσιρα η κανενα λαο αρκεφκουν και τρεμουν τα σιερκα του.... ε ποσο καιρο ο καημενος... :lol: :lol: :lol: :lol:
καλα με το ενα με το αλλο?? :D
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από sotiris!129 »

thnx κοπελια !
dimitris savva έγραψε:
Artemis G. έγραψε:εν καμνει κ.Δημητρη... αμαν δει καμια τιτσιρα η κανενα λαο αρκεφκουν και τρεμουν τα σιερκα του.... ε ποσο καιρο ο καημενος... :lol: :lol: :lol: :lol:
καλα με το ενα με το αλλο?? :D
Αν του κροστεις Κ.Δημητρη εν να σε καμει να πιστεφκεις την περιβοητη κουβεντα που ειπε το "πασhi μου"
"οκ Ρεκ κοπαιλεηα εν εσχει τοιποται εγο ιμαι κουτουρινζης νζε ερκουντε τα θιραματα νζε διουν μεςς τα σκαγια μου"
Ps: "ζε στο τελος εφκαλαν μου οι σκυλοι τον λαο" :roll:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
dimitris savva

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από dimitris savva »

Eides kapote pws sou koloun avanies :D :D
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από sotiris!129 »

sotiris!129 έγραψε:
Ηταν η δευτερη Κυνηγετικη εξωρμηση για φασσες φετος οπου το απογευμα ειπα να παω για καρακαξες ...
αφου επαιξα 2-3 ηρτεν και ο Αρτεμης με τες Pokkes οπου και κατσαμε με τα οπλα στημενα εξω απο το σπιτι μου για να πιουμε τους καφεδες μας και μετα να συνεχισουμε το κυνηγι καρακαξας ... στα πολλα ακουμε μια καρακαξα να πλησιαζει δεντρο δεντρο κατα πανω μας !
"ατε μεν ταραξεις και μολις ερτει οποιος προλαβει ! " ... :roll:
αφου λοιπον ειχα παιξει 6 καρακαξες μονοτουφετσιες οι 5 και 1 κοραζινο double με καρακαξα (8 χαρτουτσιες) και ενα φιλικουτουνι (νομιζα ηταν τρυγονι με ακομα 2 χαρτουτσιες) κατσαμε στο αμαξι με τες ποκκες μας και συζητουσαμε το θεμα "Ο Σωτηρης ειναι τυχερος" λιγο πρην νυχτοσει ...
στην συζητηση λεω στον Αρτεμη
-οκ ειμαι τυχερος , εχουν μινει 20 λεπτα πρην νυχτοσει παμε να παιξουμε μια φασσα 500 μετρα ποιο κατω απο το αυτοκινητο?
-ποιον ρε μασε πελλος σιγα μενε ζιαμε ζε να σε καρτερα!!!
-ρε κουμπαρε τι εχεις να χασεις παμε !!!

ο δυσπιστος Αρτεμης αμφιβαλω αν εβαλε χαρτουτσιες καν μεσα στο οπλο του !

καθως πλησιαζουμε το σημειο που ειχα υποδειξει στον Αρτεμη , βλεπω την φασσα να φευγει στα 80-100 μετρα απο εμας αργα και σιγουρη για τον εαυτο της κανει ενα μικρο γυρο και χανεται 80-90 μετρα ποιο κατω πισω απο το βουνο που ηταν το οπτικο μας πεδιο !

-οκ Αρτεμακι ηταν δαμε η φασσα? τωρα εκατσε 20-30 μετρα πισω που ζιαμε που την ειδες και εχαθηκε και καρτερα να φιουμε για να ξαναστραφει πισω! να παμε να την παιξουμε οξα να την καρτερουμε να στραφει δαμε?
-σιγα μεν στραφει ρε παμε να φιουμε και κανει!!!
-ΟΚ παω να την παιξω καλο και ερκουμε!!!

bang bang :roll: οταν επειασα εκεινη την φασσα στα χερια μου καταλαβα που πανε και χανονται τα μεγαλα κολλαρομενα πουλια και μενουν μονο τα παλαζια για να τα κυνηγουμε !

τι ειχε γινει ?
φιλε Αρτεμη ελπιζω να καταλαβες αν και σου το ειχα εξηγησει πρην καν γινει !

Η φασσα αυτη δεν ηταν της περιοχης γιατι πολλα απλα δεν εχει φασσες σε εκεινη την περιοχη :roll: 18 χρονια τωρα κυνηγω εκει και δεν ειχα ξαναπαιξει φασσα σε ζινο τον τοπο!
Εκμεταλλευομενη την ησυχια της περιοχης λογο του μηδαμινου κυνηγετικου της ενδιαφεροντος απο μεριας κυνηγων ...βρικε καταφυγιο και κουρνια στον μοναδικο για 100δες μετρα πευκο της περιοχης!
καθως Κυνηγουσαμε καρακαξες προιγουμενος την ειχα δει να φευγει απο το σημειο κυρια , ελενξα τον πευκο ομως και ειδα πως απο κατω ειχε αρκετα φτερα αρα η φασσα δεν ηταν τυχεα εκει , τον πευκο τον επισκεπτοταν σιχνα ηταν το "Κατσιμο" της !

Φιλε Αρτεμη αυτη η ιστορια ειναι 100% οπως εχει γινει??? αν οχι δικαιουσε να αλαξεις οτι θελεις!!!
ελπιζω να καταλαβες πως ποτε δεν βασιζομαι στην τυχη
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”