Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Ενας σημαντικος παραγωντας για ενα επιτυχημενο κυνηγι ειναι η Τυχη
Οσο καλος σκοπευτης οσο καλα σκυλια και να εχει οσο καλος και ηθικος κυνηγος και να ειναι καποιος οταν δεν σε θελει τοτε δεν σε θελει !
παρολα αυτα ειναι και καποιες φορες που λες ..."αν εχεις τυχη διαβαινε !!! "

μια απο αυτες της εξορμησεις ηταν και η τελευταια μου για τρυγονια την περασμενη Τεταρτη !
με 2 φιλους , μετα απο μια κουραστικη βδομαδα στην δουλεια πηγαμε την Τεταρτη που ειχαμε off με την ελπιδα να κοψουμε την "αποβαση" τρυγονιων στο νησι !"

το ποστο μου ... πρωτο παιξημο απο την Θαλασσα σε ενα υψωμα και πισω μου γραμμη ακομα 5-6 κυνηγοι στο ιδιο υψωμα και περιμετρικα μου τουλαχιστο ακομα 40-50 ατομα ! ( η μερα που μπορουσαμε και εμεις να παμε για τρυγονια θυμιζε πρωτη Κυριακη = δεν αρχησαμε καλα !!!)
οι αλλοι 2 της παρεας πηγαν ποιο μεσα για τρυγονια που ειδη ηταν στην περιοχη !

Ξημερωνει μπασιμο 0 ομως η περιοχη ειχε λιγα πουλια που ηταν ειδη στο νησι και ετσι απο πρωτο παιξημο κατελειξα τελευταιο ... μετα απο μερικα πουλια που καθως ερχονταν πανω μου , αλλα επεφταν απο ντουφεκιες και αλλα γυριζαν απο τους πυροβολισμους καταλαβα πως η μερα ηταν Μαυρη !

δεν περνανε λιγα λεπτα απο την σκεψη αυτη και ενας πυροβολισμος απο πισω μου καρφωνει 2 μετρα απο μενα στον δρομο και τα σκαγια να σφυριζουν γιρω μου !
ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΓΑΡΕΕΕΕΕ ΠΑΛΙΟΜΑΛΑΚΑ ΝΑ ΜΕ ΦΑΕΙΣ !!!
ενας τυπος κοντα στα 50 ηρθε και σταθηκε 10 μετρα πισω μου ... ενα τρυγωνι ηρθε και καθησε μεσα στην μεση μας και ο ηλιθιος το επαιξε του καθου ... με αποτελεσμα παρολιγο τραγωδια για μενα !

δεν εφτανε αυτο 15 λεπτα μετα ενα τρυγωνι που καταφερε να περασει τους πυροβολισμους απο τους αλλους καταφερε να φτασει 40 μετρα απο μενα ...καθως σιγα σιγα υψονω το οπλο για να ειμαι ετοιμος το Τρυγονι πεθανε απο μονο του :lol: ΕΛΕΟΣ δεν αντεξε ακομα 15 μετρα για να το πυροβολησω !

ετσι ατουφεκιστος αποφασιζω πως ΑΡΚΕΤΑ !!! εγκαταλειπω το ποστο μου και βαδιζω πρως τους συντροφους ... μια τελευταια ματια στο ποστο που με προδωσε και ------ ναι εγινε και αυτο, 2 τρυγονια περνουν οπως τες γαλινες ακριβος πανω απο το ποστο που ημουν 5 λεπτα ποιο πρην ! οπως επισης και 30 λεπτα αργωτερα μια πασα απο πουλια μπενουν απο την θαλασσα και περνουν πανω απο το προιν ποστο μου σφαζωνται απο τους αλλους και εγω να περνω ματι απο το αυτοκινητο !

ετσι με τους επισης ατυχους συντροφους εγκαταλειπουμε τον τοπο του εγκληματος για μια καλητερη τυχη στα ορτικια... η ωρα ομως ειχε γινει 11 και η ζεστη δεν μας αφησε να κανουμε την πορεια που σχεδιασαμε και μετα απο 10 λεπτα περπατημα ειπαμε πως δεν γινεται τπτ πισω για το αυτοκινητο :evil:
Λοξοδρομο απο την παρεα για να μην περπατησω το ιδιο κομματι που ειχα κανει μεχρι το αυτοκινητο και λιγα μετρα πρην το αμαξι ενα τρυγονι πεταγεται μεσα απο κατι ελιες χωρις να μπορεσω να πυρωβολισω ,περνω κατω απο την ελια και μια ντουφεκια στα πυκνα εκανε το τρυγονι ματσα στα 35-40 μετρα !!! :roll:
Παω πιανω το τρυγονι και πρην προλαβω να το βαλω στο γιλεκο φρρρρρρρρρρρρρρρ γεματος εκλπηξη βλεπω ενα ορτικι μεσα απο τα ποδια μου :roll: :roll: :roll: στο να χερι το beretta σταλο χερι το τρυγονι :roll: :roll: :roll: 2-0 οτι δεν εγινε μεσα σε 6 ωρες εγινε μεσα σε 2 λεπτα , η Θεα Αρτεμης ηταν εκει τελικα για μενα ! :D
μην αναφερθω για το απογευμα :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
BAIKAL 1980

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από BAIKAL 1980 »

sotiris!129 έγραψε:Ενας σημαντικος παραγωντας για ενα επιτυχημενο κυνηγι ειναι η Τυχη
Οσο καλος σκοπευτης οσο καλα σκυλια και να εχει οσο καλος και ηθικος κυνηγος και να ειναι καποιος οταν δεν σε θελει τοτε δεν σε θελει !
παρολα αυτα ειναι και καποιες φορες που λες ..."αν εχεις τυχη διαβαινε !!! "

μια απο αυτες της εξορμησεις ηταν και η τελευταια μου για τρυγονια την περασμενη Τεταρτη !
με 2 φιλους , μετα απο μια κουραστικη βδομαδα στην δουλεια πηγαμε την Τεταρτη που ειχαμε off με την ελπιδα να κοψουμε την "αποβαση" τρυγονιων στο νησι !"

το ποστο μου ... πρωτο παιξημο απο την Θαλασσα σε ενα υψωμα και πισω μου γραμμη ακομα 5-6 κυνηγοι στο ιδιο υψωμα και περιμετρικα μου τουλαχιστο ακομα 40-50 ατομα ! ( η μερα που μπορουσαμε και εμεις να παμε για τρυγονια θυμιζε πρωτη Κυριακη = δεν αρχησαμε καλα !!!)
οι αλλοι 2 της παρεας πηγαν ποιο μεσα για τρυγονια που ειδη ηταν στην περιοχη !

Ξημερωνει μπασιμο 0 ομως η περιοχη ειχε λιγα πουλια που ηταν ειδη στο νησι και ετσι απο πρωτο παιξημο κατελειξα τελευταιο ... μετα απο μερικα πουλια που καθως ερχονταν πανω μου , αλλα επεφταν απο ντουφεκιες και αλλα γυριζαν απο τους πυροβολισμους καταλαβα πως η μερα ηταν Μαυρη !

δεν περνανε λιγα λεπτα απο την σκεψη αυτη και ενας πυροβολισμος απο πισω μου καρφωνει 2 μετρα απο μενα στον δρομο και τα σκαγια να σφυριζουν γιρω μου !
ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΓΑΡΕΕΕΕΕ ΠΑΛΙΟΜΑΛΑΚΑ ΝΑ ΜΕ ΦΑΕΙΣ !!!
ενας τυπος κοντα στα 50 ηρθε και σταθηκε 10 μετρα πισω μου ... ενα τρυγωνι ηρθε και καθησε μεσα στην μεση μας και ο ηλιθιος το επαιξε του καθου ... με αποτελεσμα παρολιγο τραγωδια για μενα !

δεν εφτανε αυτο 15 λεπτα μετα ενα τρυγωνι που καταφερε να περασει τους πυροβολισμους απο τους αλλους καταφερε να φτασει 40 μετρα απο μενα ...καθως σιγα σιγα υψονω το οπλο για να ειμαι ετοιμος το Τρυγονι πεθανε απο μονο του :lol: ΕΛΕΟΣ δεν αντεξε ακομα 15 μετρα για να το πυροβολησω !

ετσι ατουφεκιστος αποφασιζω πως ΑΡΚΕΤΑ !!! εγκαταλειπω το ποστο μου και βαδιζω πρως τους συντροφους ... μια τελευταια ματια στο ποστο που με προδωσε και ------ ναι εγινε και αυτο, 2 τρυγονια περνουν οπως τες γαλινες ακριβος πανω απο το ποστο που ημουν 5 λεπτα ποιο πρην ! οπως επισης και 30 λεπτα αργωτερα μια πασα απο πουλια μπενουν απο την θαλασσα και περνουν πανω απο το προιν ποστο μου σφαζωνται απο τους αλλους και εγω να περνω ματι απο το αυτοκινητο !

ετσι με τους επισης ατυχους συντροφους εγκαταλειπουμε τον τοπο του εγκληματος για μια καλητερη τυχη στα ορτικια... η ωρα ομως ειχε γινει 11 και η ζεστη δεν μας αφησε να κανουμε την πορεια που σχεδιασαμε και μετα απο 10 λεπτα περπατημα ειπαμε πως δεν γινεται τπτ πισω για το αυτοκινητο :evil:
Λοξοδρομο απο την παρεα για να μην περπατησω το ιδιο κομματι που ειχα κανει μεχρι το αυτοκινητο και λιγα μετρα πρην το αμαξι ενα τρυγονι πεταγεται μεσα απο κατι ελιες χωρις να μπορεσω να πυρωβολισω ,περνω κατω απο την ελια και μια ντουφεκια στα πυκνα εκανε το τρυγονι ματσα στα 35-40 μετρα !!! :roll:
Παω πιανω το τρυγονι και πρην προλαβω να το βαλω στο γιλεκο φρρρρρρρρρρρρρρρ γεματος εκλπηξη βλεπω ενα ορτικι μεσα απο τα ποδια μου :roll: :roll: :roll: στο να χερι το beretta σταλο χερι το τρυγονι :roll: :roll: :roll: 2-0 οτι δεν εγινε μεσα σε 6 ωρες εγινε μεσα σε 2 λεπτα , η Θεα Αρτεμης ηταν εκει τελικα για μενα ! :D
μην αναφερθω για το απογευμα :lol:

...χεχε...σκεψου να εχεις κατι παρομοιο με πρασινοκεφαλες...!!!! που τη μια παεις να παιχτεις γιατι εφυαν σου το πρωι...και απο την αλλη παιζεις τες οι ωρα 11 το μεσημερι καταλαθος...!ρωτα και τον diamond pigeon!! ;)

ολοι λιγο πολυ επαθαμε κατι παρομοιο με την ιστορια σου!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από Anthimos »

¨¨οπως και στο ποδόσφαιρο ...γκολ μπαινουν τζαι στη παραταση ;)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Anthimos έγραψε:¨¨οπως και στο ποδόσφαιρο ...γκολ μπαινουν τζαι στη παραταση ;)
γκολ στην παραταση βαζουν και τα παιδια της γειτονιας μου
εντυπωσιακα γκολ στην παραταση ομως βαζουν μονο οι μεγαλοι παιχτες ...
!129 luke :lol:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από Laurona »

elpizo monon na men xaseis kanenan penalti stin paratasi.......giati enna paeis gia metagrafi sta anekdota pou to peripaiximon pou na sou siroun oi filoi sou :) :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Laurona έγραψε:elpizo monon na men xaseis kanenan penalti stin paratasi.......giati enna paeis gia metagrafi sta anekdota pou to peripaiximon pou na sou siroun oi filoi sou :) :)
μαλλον το avatar μου μαλλον ακομα δεν φανηκε στην οθονη σου !

He doesnt give a Doo he can ride and he can shoot
He's the fastest gun around
Bang Bang Sotiris CanDO
Bang Bang Sotiris CanDo
Dont mess with Mr CanDo
straight shootin guy ! :ugeek:
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από kypros »

Ρε χρυσανθε μου εν και ειναι 2-0 τουτο. Εν 2-6 ! Μετρας μονο τα υπερ σου? τζινα ουλλα που εφαες που το πρωι??!!! :)
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από sotiris!129 »

kypros έγραψε:Ρε χρυσανθε μου εν και ειναι 2-0 τουτο. Εν 2-6 ! Μετρας μονο τα υπερ σου? τζινα ουλλα που εφαες που το πρωι??!!! :)
ζινα δεν ηταν goal ηταν χαμενες εφκεριες και δοκαρια της τυχης που προσπαθουσε να μου χαλασει την μερα μου ...
παρολα αυτα και με την ψυχολογια στο εδαφος ο μεγαλος παιχτης στην πρωτη ευκαιρια που βρισκει bang Sotiris CanDo GOAL !!! και αμεσως μετα Bang Bang Sotiris CanDo GOAL 2-0 !!! Straight Shootin Guy !!! :lol: :lol: :lol:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από Artemis G. »

Εμεις που ενεχουμε τυχη ? Τι να καμουμε..... φιλε !129 παλουκιλουκ πεμας το μυστικο .
Εν γινετε να εισαι τυχερος παντα και παντου.... μηπως πεζει κατι απο πισω στα παρασκηνια?
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Αν εχεις τυχη διαβαινε ...

Δημοσίευση από Γιατρός »

Επείγον δόση σε 150mg Παλούκιλουκ

Πρόσεχε από αυτογκόλ
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”