ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Απάντηση
tzikloktonos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 08 Μαρ 2010, 11:11

ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Δημοσίευση από tzikloktonos »

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΙΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ. ΚΛΑΔΕΜΑ ΕΛΙΩΝ , ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΜΑ ΞΥΛΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ. ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΚΥΝΗΓΩΝ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΣ ΚΑΥΧΙΟΤΑΝ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΒΡΗΚΕ ΦΩΛΙΑ ΠΕΡΔΙΚΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ. ΕΓΚΛΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΙ ΜΕ ΕΚ ΠΡΟΜΕΛΕΤΗΣ ΦΟΝΟ. ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ. ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΘΕΡΜΗ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΧΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣ ΜΗΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ. ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΤΑΜΕΙΨΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ ΑΝΑΛΟΓΑ.
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Δημοσίευση από miky55 »

+10000000000 :!:
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

+100000000000000000000000000000000000
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Δημοσίευση από marios10 »

+10000000000000000000
Πολλα σωστος
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
oscar2012
Full Member
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 19:15

Re: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Δημοσίευση από oscar2012 »

ειναι εγκλημα να περνεις τα αυγα απο τις φωλιες πες πηρε απο μια φωλια 10 με 12 αυγα τα ξεπουλιασε στη μηχανη μετα τι να τα κανει να τα βαλει σε ενα κλουβι για να τα βλεπει; ή να τα πουλα αυτος ειναι εγκληματιας τα περδικια ειναι φτιαγμενα ζουν ελευθερα αν εχει ....... κοτσια ας τα παγανιασει να τα καρποθει
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Δημοσίευση από kypros »

Ευτυχως αρχισαν να λενε και καποιοι αλλοι αυτα που οποτε προσπαθουσα να πω επεφταν πανω μου οι λεγομενοι " σσιλλαριες"

Οι σκυλοι να βγαινουν να τρεχουν στην νεκρα, η κοντα στη πολη σε διαθεσημα μερη που εχει πολλα αναμεσα στια κατοικιμενες ακομα και με θηραμα εκτροφης αλλα σε καμια περιπτωση στα βουνα και στους βιοτοπους. Ειναι εγκλημα χειροτερο απο την λαθροθηρια. Το αγριο θηραμα θελει ησυχια και ηρεμια να αναπαραχθει να μας αντεξει την κυνηγιετικη σεζον.

Η επιτυχημενη κυνηγιετικη σεζον εξαρτατε σε μεγαλο βαθμο απο την συμπεριφορα μας τωρα, την περιοδο αναπαραγωγης

Και να θυμαστε...." καμνουμε σκυλους για να κυνηγαμε, δεν κυνηγαμε για να καμνουμε σκυλους"...
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Γιατρός

Re: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Aν προωθηθεί το 1-2 σκύλλοι ανά παρέα που το αναμένω θα αλλάξουν αρκετά πράγματα
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

kypros έγραψε:Ευτυχως αρχισαν να λενε και καποιοι αλλοι αυτα που οποτε προσπαθουσα να πω επεφταν πανω μου οι λεγομενοι " σσιλλαριες"

Οι σκυλοι να βγαινουν να τρεχουν στην νεκρα, η κοντα στη πολη σε διαθεσημα μερη που εχει πολλα αναμεσα στια κατοικιμενες ακομα και με θηραμα εκτροφης αλλα σε καμια περιπτωση στα βουνα και στους βιοτοπους. Ειναι εγκλημα χειροτερο απο την λαθροθηρια. Το αγριο θηραμα θελει ησυχια και ηρεμια να αναπαραχθει να μας αντεξει την κυνηγιετικη σεζον.

Η επιτυχημενη κυνηγιετικη σεζον εξαρτατε σε μεγαλο βαθμο απο την συμπεριφορα μας τωρα, την περιοδο αναπαραγωγης

Και να θυμαστε...." καμνουμε σκυλους για να κυνηγαμε, δεν κυνηγαμε για να καμνουμε σκυλους"...
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΔΩ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ ΝΟΜΙΖΩ.... ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΕΞΟΔΟΣ ΣΤΟΥΣ ΒΙΟΤΟΠΟΥΣ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΓΙΑ 3-4 ΜΗΝΕΣ ΜΑΡΤΗ ΑΠΡΙΛΗ ΜΑΙΟ ΚΑΙ ΙΟΥΝΗ ΕΝΤΕΛΩΣ . ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΞΩ ΟΙ 2 ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΕΞΟΔΟΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ. ΔΙΟΤΙ Ο ΚΥΝΗΓΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑ ΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΞΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΦΕΡΜΑ ΤΟΥΣ Η ΤΗΝ ΙΧΝΗΛΑΣΙΑ ΤΟΥΣ . ΝΑ ΚΑΜΝΕΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΤΟΥ , ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΥΣΗ ΤΟΥΣ ΚΤΠ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΘΗΡΑΜΑ ΕΚΤΡΟΦΗΔ ΕΞΗΓΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΙΧΝΗΛΑΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΜΕ ΘΗΡΑΜΑ ΕΚΤΡΟΦΗΣ?????????? ΑΥΤΑ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΕΜΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΒΟΥΡΚΑ ΘΗΡΑΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΤΩ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ ΤΗΝ ΚΑΡΠΩΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΤΗΝ ΕΚΠΕΙΔΕΥΣΗ ΤΩΝ ΣΚΥΛΙΩΝ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΡΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΙΟ ΑΦΟΣΙΩΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΣΚΥΛΑΙ, ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΗΡΑΜΑ. ΔΙΟΤΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ Ο ΝΟΥΣ ΣΟΥ ΚΥΡΙΩΣ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΚΑΘΕ ΑΧΑΠΑΡΟΥ ΝΑ ΜΕΝ ΣΟΥ ΤΥΛΙΞΕΙ ΚΑΜΙΑΝ ΞΥΣΤΗ.
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
VALENTINOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 15:05

Re: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Δημοσίευση από VALENTINOS »

ΚΑΙ ΚΑΛΑΝ ΣΤΗΝ ΛΕΥΚΩΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΕΚΡΑ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΠΑΡΧΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ?????? ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΟΝΤΑ ΕΝ ΝΑ ΣΕ ΑΝΕΕΤΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΣ ΠΟΥ Η ΩΡΑ 5-6 ΤΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΣΟΥ??? Η ΝΑ ΚΟΠΡΙΖΕΙ ΤΑ ΟΙΚΟΠΕΔΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ?? Η ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝ ΚΑΜΕΙ ΠΙΤΤΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΑ?????
ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ..... [/color]
istriano ®

Re: ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ

Δημοσίευση από istriano ® »

Περκει αναλαβει την διαχειριση η τροικα να δουμε καλυτερες μερες. Γιατι και σε αυτο το τομεα ειμαστε χρεοκοπημενη!!!! Ολοι το ξερουμε αλλα οι "τραπεζιτες" μας εχουν το κρυφο καμαρι!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”