Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Απάντηση
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από mikros »

Παρόλο που εν ασχολήθηκα ποτέ με το ψάρεμα της κουρκούνας εντατικά...
Απο τη στιγμή που αποτελούν εισβολείς στις θάλασσες μας και θεωρούντε επιβλαβή, ενώ παράλληλα δεν έχουν όριο είτε σε μέγεθος είτε σε αριθμό ή βάρος πιάστε τις όπως θέλετε όσες θέλετε μόνο να τις ψαρεύετε με δίκαιο τρόπο προς το ψάρι... Χωρις κυνηγό(μεγαλη πραγκαρόλα απο κάτω) γιατί πέφτουν θύμα και άλλα ψαράκια...

ο καθένας έχει το δικαίωμα να τις ψαρεύει όπως και όποιες θέλει... Η επιλεκτικότητα ή η μαζικότητα ανεξαρτήτως μεγέθους εν έχει σημασία(Νταξ, εν θα με εχάλαν να έφκαλα καμιά 10ριά παντόφλες με το εγγλέζικο)

Κ. Σόλωνα, τη τελευταία φράση σου κράτα τη, γιατί θα την ξαναχρειαστούμε σύντομα στο φόρουμ μόλις ξαναρχίσει το κυνήγι!!!
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από sotiris!129 »

πανικος έγραψε:εξακολουθεις ακομα αχαπαρε μικρε σωτηρη.φιλε μου εγω μιλησα καθαρα κατω απο 12 ποντους τες συρνω πισω τιποτε παραπανα οσο γιατην κουρκουνα τερας φιλε μου 23,5 ποντους ηταν ετσι για να μην αγχωνεσαι μηπως την εχουμε πιο μεγαλη απο την δικη σου ;) οσο για τον λαγο τον 200γρ με τον νουν τον δικο σου φιλε μου μπορουσες να τον πυροβολουσες εγω απλα τους βγαζω φωτο στην κουτση τους φιλε.τωρα αφου επιμενεις βρωμικα πεμας αν ειναι εσυ που εμαθες αυτον που ποσταρε τις πιο κατω φωτο να μετρα τα ψαρακια της γυαλλας σε ποντους ;) οι σορκοι χαρατζιες μουρμουροι τσιπουρες εχουν μεγεθος στην νομοθεσια σωτηρακη ;)
αν αναλογιστω πως εδω και 2 χρονια εχει παρει αλλα πεδιλα και τωρα ειναι μολις 16 τοτε ναι η ψαριες σου ειναι ανταξιες ενως 16χρονου τοτε 14χρονου παιδιου ... κοιταξε το παλι εχεις θεμα αυτος εχει ενα ελαφρυντικο ανωριμος και κυνηγετικα διψασμενο ατομο εσυ τι ελαφρυντικο εχεις?

οσο για το 23,5 ποντους χμμ η εσυ εχεις μεγαλα χερια η εγω πολυ μικρα ! παλι κοιταξε το !
γενικα οι ιστοριες σου θυμιζουν την τοτε τραγελαφικη περιγραφη σου με τους δυσκολους στυμενους φασιανους εκτρωφης και στην λαζια της παρτουζας !!!

τραγικο !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από admin »

Άτε κοπέλια να τελειώνουμε με τις κουρκούνες ... Πανίκο να βάλω για να μεν λαλούν ορισμένοι ότι είμαι μόνο λογια :D αλλά προς το παρών να βάλω τσινα που αξαμώνω αλλού
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από sotiris!129 »

sotiris!129 έγραψε:
πανικος έγραψε:εξακολουθεις ακομα αχαπαρε μικρε σωτηρη.φιλε μου εγω μιλησα καθαρα κατω απο 12 ποντους τες συρνω πισω τιποτε παραπανα οσο γιατην κουρκουνα τερας φιλε μου 23,5 ποντους ηταν ετσι για να μην αγχωνεσαι μηπως την εχουμε πιο μεγαλη απο την δικη σου ;) οσο για τον λαγο τον 200γρ με τον νουν τον δικο σου φιλε μου μπορουσες να τον πυροβολουσες εγω απλα τους βγαζω φωτο στην κουτση τους φιλε.τωρα αφου επιμενεις βρωμικα πεμας αν ειναι εσυ που εμαθες αυτον που ποσταρε τις πιο κατω φωτο να μετρα τα ψαρακια της γυαλλας σε ποντους ;) οι σορκοι χαρατζιες μουρμουροι τσιπουρες εχουν μεγεθος στην νομοθεσια σωτηρακη ;)
αν αναλογιστω πως εδω και 2 χρονια εχει παρει αλλα πεδιλα και τωρα ειναι μολις 16 τοτε ναι η ψαριες σου ειναι ανταξιες ενως 16χρονου τοτε 14χρονου παιδιου ... κοιταξε το παλι εχεις θεμα αυτος εχει ενα ελαφρυντικο ανωριμος και κυνηγετικα διψασμενο ατομο εσυ τι ελαφρυντικο εχεις?

οσο για το 23,5 ποντους χμμ η εσυ εχεις μεγαλα χερια η εγω πολυ μικρα ! παλι κοιταξε το !
γενικα οι ιστοριες σου θυμιζουν την τοτε τραγελαφικη περιγραφη σου με τους δυσκολους στυμενους φασιανους εκτρωφης και στην λαζια της παρτουζας !!!

τραγικο !
ακυροοοοο βρηκα την φωτο που λες ... ιουνιος του 13 !!! ΝΑΙ μπραβο πανικο μετα απο 25 χρονια τριβης με το αντικειμενο μπορεις επαξια να ανταγωνιστεις ενα 13 χρονο ειπα απο μεσα μου !!!
μετα ειδα αυτη την φωτο ιουλη του 13 και αναθεωρησα ... ακομη και ενα 13 χρονο στα πρωτα του βηματα σαν ψαρας / κυνηγος κτλ εχει πολλα περυσσοτερα απο σενα να δειξει ! :?

ΔΕΝ περιγραφω αλλο ...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Eγώ βλέπω παιδιά, και με θλίβει το γεγονός, ότι σε πολλά θέματα στο τέλος καταλήγουμε να κατασπαράζουμε το θέμα και να ξεκινούν κόντρες, να λαλεί ο ένας ονόματα του άλλου και στο τέλος να γίνεται αλά πο*τσα αλά κά*λα δαμέσα. :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από Nikos »

Πανικος Setter έγραψε:
Nikos έγραψε:Αμμωνία και γάλα κρεμμυδιού ώστε... ιδέα δεν ειχα για να είμαι ειλικρινής....
Φίλε συνωνόματε είναι όλα μέρος του παιχνιδιού και της εμπειρίας... Δεν είναι κακό να ξέρεις πως να το αντιμετωπίσεις όταν σου τύχει... ;) :)


χαχα... μπράβο ρε Πανίκο , πάλε εκατάφερες τα... έκατσε σου!!
Όσο για το αντίδοτο εφύρτηκα!!! :lol: :lol:
Φιλε να μεν σου τύχη την μια και μοναδική που θα πιάσεις την ώρα που την φκάλεις πάνω να απαγκιστρωθεί , να καρφώσει στο γόνατο σου και μετά να πέσει στην τρυπα του κυματοθραύστη με αποτέλεσμα να την χάσεις , τώρα τι έκαμα να μου περάσει και ποσες μερες κρατησε το φούσκωμα εν θυμούμαι :lol:

:lol: :lol: :lol: Καλημέρα Πανίκο !!!Ρε φιλε έφυρες με, ειλικρινά!!!ό'ι' θένκιου έν θέλω να μου τύχει!!
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Μια ωραία ασχολία της νεκρής κυνηγετικής περιόδου. Εξαιρετική συντροφιά στα εκπαιδευτικά. Δημιούργημα του πατέρα[emoji3] Εικόνα

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από miky55 »

SilverPigeonS έγραψε:Μια ωραία ασχολία της νεκρής κυνηγετικής περιόδου. Εξαιρετική συντροφιά στα εκπαιδευτικά. Δημιούργημα του πατέρα[emoji3] Εικόνα

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
ΤΕΛΕΙΟ ΦΙΛΕ.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από Pathfinder »

SilverPigeonS έγραψε:Μια ωραία ασχολία της νεκρής κυνηγετικής περιόδου. Εξαιρετική συντροφιά στα εκπαιδευτικά. Δημιούργημα του πατέρα[emoji3] Εικόνα

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Ωραιος ο πατερας
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από Laurona »

Είναι αυτό που λεμε δτα κυπριακα γθα την Φερμα....εμεινε παλλουτζι.

Ωραίος ο μαστρρ Αντρικος φιλε μου :)
Τα χαιρετισματα μου. :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”