Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Απάντηση
nicosmBERETTA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 19 Ιουν 2016, 17:17

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από nicosmBERETTA »

SOLON-FAIR ΤΕΑΜ έγραψε:nicosmBERETTA καλος μας ηρθες στη κυνηγοπαρεα μας...σωστα..το κρεμμυδι κανει αρκετη δουλεια..το εχω δοκιμασει παλια που τις κυνηγουσα με ψαροτουφεκο.....

Οταν βλεπω τετοιες φωτο απο τους φιλους ενθουσιαζομαι και τις χαιρομαι στο επακρο....αναμησεις παρα πολλες....ο καλυτερος μεζες για μενα...οι μαυρες ηταν και ειναι η αδυναμια μου:(

Μπραβο ρε Πανικο μου.....παλε εκαμες μαχες....το τερας πρεπει να το τιμησει ο μαστρε Λουκας φιλε...αξιζει του νομιζω ;)
Νάσαι καλά φίλε Σόλων.
Απολαμβάνω τις ψιλοκουβέντες όλων σας και αν καταφέρω να προσφέρω κάτι κι εγώ, για γνώση όλων μας, θάναι χαρά μου
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Τελευταια μερα για κουρκουνες αφου τα ψαρια γεννησαν και αρχησαν να φευγουν σιγα σιγα!
λιγα κοπαδακια τον 150-250 γρ και μερικα τον 100γρ μας εδωσαν λιγα ψαρια καμια ομως δεν ηταν αυγομενη!
η μπουκαλα ειναι για να δουν μερικοι ποιο ειναι το μετριο μεγεθος του ψαριου που ονομαζουμε "κουρκουνα" ετσι ωστε την επομενη φορα να απελευθερωνουν τον γονο ...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από Laurona »

Πραγματι εν η χρονια της κουρκουνας φετος.
Καρπωση του πατερα μου κ του γαμπρου μου σημερα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από MARIOSE »

Εσύ που ήσουν ρε? :D
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Πρεπει να εκαμνε φσσσσσς παλε Μαριε
Κυκλοφορησαν φωτογραφιες με τον εξοπλισμο του Χρυσανθου επι το εργο


Το παιδι που εισουν καποτε..να ειναι αραγε περηφανο γι αυτο που εχεις γινει...;
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από Laurona »

Εκπαιδευτικο. :-D
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Σχεδόν όλη τη νεκρή κυνηγετική περίοδο ασχοληθήκαμε με το Λεύκιο να ετοιμάσουμε ένα άρθρο που ελπίζουμε να βοηθήσει τους νέους αλλά και παλιούς κυνηγούς, αναμένετε.... ;) ;)
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από πανικος »

καλημερα σε ολους.χρυσανθε μου ξερω το οτι αμαν ειναι ταραγμενη θαλασσα τσιμπα καλυτερα αλλα ηταν τοσο ταραγμενη που ο φελλος εκανε τραμπολινο :lol: φετος ειναι το κατι αλλο με τες κουρκουνες και ευτυχως που υπαρχουν και αυτες γιτι δυστυχως η θαλασσα μας ξεμεινε απο ποικιλια ψαριων ολα ειναι προς εξαφανιση.απο την μια τα λαγοψαρα η υπεραλιεια της θαλασσας οι προβολεες της νυχτας η μη τηρηση των νομοθεσιων που και αυτες ειναι πολυ λιγες κτλ εφεραν την θαλασσια ζωη στο τελος της.
ΓΙΑ αυτους που δεν γνωριζουν η κουρκουνα αν και θεωρειτε επιβλαβη ψαρι κατι οπως τα κορακοειδη δεν εχει μεγεθος που να απαγορευεται στο ψαρεμα της αλλα ειναι καλο κατω απο 12-13 εκατοστα να τις αφηνουμε πισω .μεχρι τον αυγουστο θα γεμισει η θαλασσα κουρκουνες των 6-7-8 εκατοστων οπου μερικοι βαζοντας μπραγκαρολλα κυνηγο απο κατω τις αποδεκατιζουν .απο τοτε που αρχισα να ψαρευω χωρις κυνηγο απο κατω
επιασα αρκετα αξιολογα ψαρια και το προτεινω.τελος παντων οσοι δεν ζησατε το τραβηγμα της κουρκουνας και την αντισταση μαχη που δινει μεχρι να μπει στον κουβα χανεται μιαν πολυ ωραια εμπειρια :D οσο για το αντιδοτο στο τσιμπημα της προσωπικα πατω το δαχτυλο να βγαλει αιμα απο το τσιμπημα και αναβω δυο τσιγαρα για να μεν κλαιω που τον πονο :lol:
σαββατο απογευμα μονος μου 3 κιλα κουρκουνες παλι με τρικιμια :D
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από Nikos »

Αμμωνία και γάλα κρεμμυδιού ώστε... ιδέα δεν ειχα για να είμαι ειλικρινής....
Φίλε συνωνόματε είναι όλα μέρος του παιχνιδιού και της εμπειρίας... Δεν είναι κακό να ξέρεις πως να το αντιμετωπίσεις όταν σου τύχει... ;) :)


χαχα... μπράβο ρε Πανίκο , πάλε εκατάφερες τα... έκατσε σου!!
Όσο για το αντίδοτο εφύρτηκα!!! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Ασχολίες Νεκρής Κυνηγετικής Περιόδου

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

spyrosspyrou851 έγραψε:Σχεδόν όλη τη νεκρή κυνηγετική περίοδο ασχοληθήκαμε με το Λεύκιο να ετοιμάσουμε ένα άρθρο που ελπίζουμε να βοηθήσει τους νέους αλλά και παλιούς κυνηγούς, αναμένετε.... ;) ;)

Καλως να ορισει το αρθρο Σπυρο μου...με τα λιγα που ειπαμε με το Λευκιο πριν καν να το δω ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι πολυ βοηθητικο για τους νεους κυνηγους και οχι μονο!!!

Τα σεβη μου φιλοι μου για την προσπαθεια σας και το χρονο σας :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”