Απολογισμος 2012 -2013

Απάντηση
dimitris savva

Re: Απολογισμος 2012 -2013

Δημοσίευση από dimitris savva »

εν τουτο λες? α εν για αυτο που εν εμειναν ποδα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris savva την 03 Μαρ 2013, 21:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Απολογισμος 2012 -2013

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

dimitris savva έγραψε:εχω μια απορια. ο φιλος ο thanos πιο πανω εγραψε πως φετος μονο 60 τσιχλες επεξε , πως οι διαφοροι "κυνηγοι κύπριοι" οταν παν ελλαδα ερχονται και λενε πως 3 ατομα επαξαν συνολικα 600????? και ηταν λιγες ακομα γιατι περσι επεξαν πανω απο 1000 :?: :?: πες τε μου να δουμε ποιον να πιστεψω?
φιλε στην ελλάδα όταν πήγα εγώ τουλάχιστον g`μένα ήταν κάτι το εξωπραγματικό οι φίλοι στην ελλάδα μας είπαν ότι φέτος δεν είχε τίποτα εγώ πρώτη φορα είχα πάει παίξαμε καμια 250 2 άτομα κρεμάσαμε 173 και άσε αυτές που χάσαμε ο καθένας αλλα "παρπατιμα" συνεχεια δεν έχει στάμα αλλα είναι περιοχές περιοχές αλλου είχε αλλου δεν είχε έτσι κατάλαβα διότι δεν δεύτερη μέρα όταν πήγαμε στις σέρρες για φασιανούς μας είπαν ότι φέτος δεν είχε πουλια πάνω στα βουνά καθόλου. όντως όμως πριν από εμάς σε κατάστημα με κυνηγετικά στη θεσσαλονίκη μας είπε ο άθρωπος εκεί ότι μια παρέα από κυπριους ήρθαν εχτές και έπιασαν 1100 5 άτομα
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: Απολογισμος 2012 -2013

Δημοσίευση από thanos1981k »

dimitris savva έγραψε:εχω μια απορια. ο φιλος ο thanos πιο πανω εγραψε πως φετος μονο 60 τσιχλες επεξε , πως οι διαφοροι "κυνηγοι κύπριοι" οταν παν ελλαδα ερχονται και λενε πως 3 ατομα επαξαν συνολικα 600????? και ηταν λιγες ακομα γιατι περσι επεξαν πανω απο 1000 :?: :?: πες τε μου να δουμε ποιον να πιστεψω?
τσιχλες κυνηγαω μετα τις 20 ιανουαριου που τελειωνει το γουρουνι αν γανταστεις οτι παω μονος μου βαζω μονο αυτες που βρισκω(60 στο χερι + χαμενες) και εγινε σε 4 εξορμησεις αυτο το νουμερο. οταν παω για λαγο γουρουνι φασσα οσες τσιχλες και να βγουν δεν τους ριχνω γιατι θα χαλασω ολο το κυνηγι και στα 2 πρωτα οχι μονο το δικο μου αλλα και τις παρεας παντως φετος και φιλος απο την κυπροπου ηρθε για κυνηγι στην ελλαδα εκατσε 7 μερες πηρε 25 πουλια δεν ειχε φετος τσιχλες αλλες χρονιες αυτο ηταν νουμερο 1~2 εξορμησεων το πολη και με μιση μερα κυνηγι φετος ολοημερο ηθελες για να βαρεσεις μεσο ορο 15~20 πουλια που περση αν κυνηγαγες απο τις 7:00 εως τις 12:00π.μ. ειχες το κανει πανω απο 25 τσιχλες χωρι πολη περπατημα τα 15~20 πουλια φετος ηθελες περιπου 8ωρες περπατητο γιατι δεν υπηρχαν πουλια αλλα και κυνηγοι και επρεπε να τις σηκωνεις απο το πυκνο με θωρυβο γιατι ηταν λογγκωμενα & πιασμενα τα πουλια ;)
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Άβαταρ μέλους
B725 Sporting
Full Member
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2012, 20:47

Re: Απολογισμος 2012 -2013

Δημοσίευση από B725 Sporting »

Φέτος έπεξα το πρώτο μου τρυγόνι (1)

τζαι κανενα στρουφο - πεζουνι μεσα μεσα χεχε

αυτά ! αν και μόνο μερικές εξορμήσεις τον Οκτώμβρη επια... το τρυγόνι που την αδεια του αυγούστου...

βασικα εκαλλίκωσα 1 περτίτζι, 5-6 φάσσες, καμια 50 στρούφους, ααα επεξα τζαι ενα κοραζινο επειδη ενόμισα ητα φάσσα ο γέριμος :lol: ααα τζαι εκαλίκωσα τζαι καμια 20α τρασιλες την πρωτη εξόρμηση με το καινουργιο μου το οπλο.. εμετανιωσα που εν επηρα το παλιο μου για να πιασω τζαι καμια τρασιλα !

Φετος επια την πρωτη μου κυριακη εξορμηση (βουρκαρης ομως... ) ατε του χρονου με αδεια !
Εικόνα
sotiris..
Full Member
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Οκτ 2012, 20:56

Re: Απολογισμος 2012 -2013

Δημοσίευση από sotiris.. »

εγω που το χρονου ε να γραφω απολογισμους επειδη τωρα κοφκο ανηλικος τζε να φιλακοχουμε :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
B725 Sporting
Full Member
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2012, 20:47

Re: Απολογισμος 2012 -2013

Δημοσίευση από B725 Sporting »

Φιλε Σωτηρη κανενας δε παει φυλακη ! αμα εχεις το νου σου, πιστευκω εν να εβρεις πολλους 17αριες ατε 18αριες με αδεια θεμα που μπορει να εινε 100 φορες πιο ενημερωμενοι σε θεματα περιβάλλοντος, προστασίας άγριας ζωής τζαι μπορώ να πώ είμαι περήφανος να βάλλω τζαι ον εαυτό μου μες σε τούντους νέους ! υπομονή φίλε μου !
Εικόνα
sotiris..
Full Member
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Οκτ 2012, 20:56

Re: Απολογισμος 2012 -2013

Δημοσίευση από sotiris.. »

B725 Sporting έγραψε:Φιλε Σωτηρη κανενας δε παει φυλακη ! αμα εχεις το νου σου, πιστευκω εν να εβρεις πολλους 17αριες ατε 18αριες με αδεια θεμα που μπορει να εινε 100 φορες πιο ενημερωμενοι σε θεματα περιβάλλοντος, προστασίας άγριας ζωής τζαι μπορώ να πώ είμαι περήφανος να βάλλω τζαι ον εαυτό μου μες σε τούντους νέους ! υπομονή φίλε μου !
αχαχα ετζε εκαμα κατι το παρανομο :lol: :lol: εν σε σχεση με το θηραμα που μιλω :D :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”