ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

sotiris!129

Re: ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

dangerous έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:εφκαλα 3 παιξηματα ζικλας εχτες την κυριακη για να καμω επιτελους ΤΕΣΤ αλλα τωρα που τα ειδα εν γραφει ημερομινια 2011 ...... :oops:
ετσιακαρα ηβρα αλαξα τα σεττινγσ τωρα φκαλει με σωστη ημερομινια
τα videos ομως εν θα τα βαλω τωρα μεσα για να μεν φανερονω τους τοπους που παω κυνηγι στην ζικλα φετος ! που να τελειοσει το κυνηγι εν να τα βαλω :roll:



εντζιε ενννοας το εννε??
ε dangerous τους περτικους που εν περτιζιοι ζε εν εκαταφερα να τους φκαλω video πιστεφκεις εν να καταφερω να φκαλω τες ζικλες? :lol:
ασε που ζε αν φκαλω καμια εν να φενεται μια τελεια μες την οθονη ουτε εν να καταλαβεις οτι εν ζικλα :lol:
σημερα ειχα ουλο το προι την camera πανω επαιξα πανω κατω 50 χαρτουτσιες και δεν εκαταφερα να φκαλω ουτε 1 παιξημο !
Άβαταρ μέλους
B725 Sporting
Full Member
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2012, 20:47

Re: ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

Δημοσίευση από B725 Sporting »

Η στιγμη που ερκουντε οι φασσες πανω σου, επωμιζεις τζαι ενιξερεις πια να παιξεις... τζαι παιζεις της κουτουρας... ααα ειμαι μιτσης εν να μαθω που εν να μου παει !
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΛΕΩ ΝΑ ΣΤΑ8Ω 2-3 ΛΕΠΤΑ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΜΠΕΛΙ...ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΡΕΞΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΖΙΚΛΟΥΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΒΑ8ΚΙΕΣ. ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΚΟΥΩ ΕΝΑ ΤΣΣΙΙΙΙΙΙΚΚΚ. ΕΚΟΥΦΑΝΑ :D ΓΥΡΙΖΩ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΤΖΙΚΛΑ ΜΕ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΒΥ8ΙΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ. :D ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΞΩ ΠΡΙΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ, ΝΑ ΠΠΕΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΜΠΕΛΙ ΤΟ ΚΑ8ΑΡΟ. ΜΠΑΜ.. ΚΑΜΝΕΙ ΕΝΑ ΕΛΙΓΜΟ ΔΕΞΙΑ ΜΕ ΙΛΛΙΓΙΩΔΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΑ8ΚΙΕΣ....ΚΟΦΚΩ ΤΗΣ ΑΛΛΟ ΜΙΑ....ΕΠΗΕΝΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

:D :D ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΓΕΛΟΥΝ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Φίλε Αντρέα πριν 3-4 χρόνια ήμουν στις σιδερένιες την πρώτη εξόρμηση του Νιόβρη. Τα πουλιά πολλά αλλά εγώ είχα άλλα σχέδια...Μέχρι τις 11 είχα "καλλικώσει" πάνω από 10 πουλιά και κατάφερα να πιάσω μόνο μια η οποία είχε κτυπηθεί πρώτα από το σύντροφο μου... :mrgreen:

Στο τέλος ενευρίασα τζιαί εφώναζα του παπά μου να φύουμε. Ήρτεν δίπλα μου τζιαί λαλεί μου "ήρεμα γιε μου εν πειράζει". Περνά μια τζίνην την ώρα στα 25 μέτρα σύρνω της 2 εφύαν τα μισά της φτερά αλλά επέταν, φακκά της μιαν ο γέρος ήταν ούλλη δική της. Τζίνον ήταν, εν εσυνάουμουν, είδε τζιαί έπαθεν όσπου να με πείσει να μείνω :lol:

Στο τέλος έπεισε με τζιαί αφού ηρέμησα έπιασα 7 πουλιά σύνολο το απόγευμα. :D
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

MARIOSE έγραψε:Φίλε Αντρέα πριν 3-4 χρόνια ήμουν στις σιδερένιες την πρώτη εξόρμηση του Νιόβρη. Τα πουλιά πολλά αλλά εγώ είχα άλλα σχέδια...Μέχρι τις 11 είχα "καλλικώσει" πάνω από 10 πουλιά και κατάφερα να πιάσω μόνο μια η οποία είχε κτυπηθεί πρώτα από το σύντροφο μου... :mrgreen:

Στο τέλος ενευρίασα τζιαί εφώναζα του παπά μου να φύουμε. Ήρτεν δίπλα μου τζιαί λαλεί μου "ήρεμα γιε μου εν πειράζει". Περνά μια τζίνην την ώρα στα 25 μέτρα σύρνω της 2 εφύαν τα μισά της φτερά αλλά επέταν, φακκά της μιαν ο γέρος ήταν ούλλη δική της. Τζίνον ήταν, εν εσυνάουμουν, είδε τζιαί έπαθεν όσπου να με πείσει να μείνω :lol:

Στο τέλος έπεισε με τζιαί αφού ηρέμησα έπιασα 7 πουλιά σύνολο το απόγευμα. :D

ΠΡΙΝ 3-4 ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΔΕΝ 8ΥΜΟΥΜΑΙ.......ΕΠΑΙΞΑ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΡΚΑ ΤΖΙΚΛΟΥΕΣ........ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 8 ΠΑΡΑ ΕΚΡΑΤΟΥΝ 7-8 ΤΖΙΚΛΕΣ. Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΕΣΥΡΕ 1,5 ΠΑΚΕΤΤΟ ΧΑΡΤΟΥΤΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΡΑΤΑΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ. ΕΦΩΝΑΖΕ ΜΟΥ......ΜΛΚ ΕΡΚΕΤΕ ΜΙΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΚΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ, ΕΓΩ ΕΝΝΑ ΦΥΩ. ΜΠΑΜ...ΒΟΥΝΑΡΗ Η ΤΖΙΚΛΑ...ΗΜΟΥΝ ΛΙΟ kILLER TZINI THN HMEΡΑ. ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ. ΚΑΛΛΙΚΩΝΕ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ,,,,ΕΠΕΖΑ ΕΓΩ. ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΤΩ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΡΕΤΩ...ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ ΑΛΛΟ. ΑΝ ΕΡΤΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ8ΕΙ ΔΑΜΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΙ ΤΙΣ ΧΑΡΤΟΥΤΣΙΕΣ ΕΝΝΑ ΠΕΙ ΕΚΑΜΕ ΤΕΣ ΜΑΤΣΑ ΤΟΥΤΟΣ. ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΕΞΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ.

ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΕΡΚΕΤΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΗΛΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ. ΦΩΝΑΖΩ ΤΟΥ....ΚΑΙ ΛΑΛΩ ΤΟΥ....ΡΕ ΛΑΟΣΤΗΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΙΞΕ ΤΗΝ ΓΤ Ε ΠΟΛΛΑ ΚΟΝΤΑ. 8ΩΡΩ ΤΟΝ ΣΗΜΑ8ΚΙΑΖΕΙ...ΠΑΙΖΕΙ ΤΗΝ...ΕΜΕΙΝΕ ΜΟΝΟ Η ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ....Η ΑΛΛΗ ΕΔΙΑΛΥ8ΗΚΕ. :lol: :lol: ΝΑΙ ΡΕ...ΔΕΝ 8ΩΡΕΙΣ ΔΑΜΕ ΚΑΛΛΙΤΖΙΑ...ΕΝΝΑ ΤΗΝ ΛΑΟΣΟ 8ΕΜΑΣ ΛΑΛΕΙ ΜΟΥ?? :lol:

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΤΖΙΚΛΑ. ΕΓΩ ΕΠΑΙΖΑ ΤΖΙΚΛΕΣ ΚΑΙ ΕΓΕΛΟΥΝ. :D

ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΜΙΛΙΕΤΟΥΝ. :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

Δημοσίευση από MARIOSE »

:lol: Εν γεγονός φίλε Αντρέα ούτε εγώ θα εμιλιούμουν.. :lol:
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Πριν 3-4 χρονια ξενινησε η χρονια του λαγου πολυ καλα ο αδελφος μου και ο συντροφος εμουρμουρουσαν οτι πεζο τους ουλους με την πρωτη και εν τους αφηνο τσινους!!
παμε κυριακη πρωι μεσα στο αυτοκινητο πειραγματα και γελιο λαλωτους
σημερα εννα τον καλλικοσο να τον πιατε εσεις
πιαννουν μαλαι η σκυλοι στα 20 λεπτα βκαλουντον που τα 20 μετρα που μενα μπαμ-μπαμ παει καρφι παστον αρφο μου εσιρεν του 1 καλιτσι περιποιημενο παει στο αλλο το παρεεα μπαμ-μπαμ παει πιο γλιορα :lol: στα 200 μετρα αρκεψεν και εκλονε ξανα προς τα πανο μου οριακη βολη 40 μετρα με λεπρε εμεινε σεκκος!! λαλωτους κοπελια εδωκασας τα τσιανς σας και εν εκουμανταρετε εν φταιω εγω :lol: :lol:
ουλλη μερα εθελαν να με δερουν!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ANTROS BREDA έγραψε:Πριν 3-4 χρονια ξενινησε η χρονια του λαγου πολυ καλα ο αδελφος μου και ο συντροφος εμουρμουρουσαν οτι πεζο τους ουλους με την πρωτη και εν τους αφηνο τσινους!!
παμε κυριακη πρωι μεσα στο αυτοκινητο πειραγματα και γελιο λαλωτους
σημερα εννα τον καλλικοσο να τον πιατε εσεις
πιαννουν μαλαι η σκυλοι στα 20 λεπτα βκαλουντον που τα 20 μετρα που μενα μπαμ-μπαμ παει καρφι παστον αρφο μου εσιρεν του 1 καλιτσι περιποιημενο παει στο αλλο το παρεεα μπαμ-μπαμ παει πιο γλιορα :lol: στα 200 μετρα αρκεψεν και εκλονε ξανα προς τα πανο μου οριακη βολη 40 μετρα με λεπρε εμεινε σεκκος!! λαλωτους κοπελια εδωκασας τα τσιανς σας και εν εκουμανταρετε εν φταιω εγω :lol: :lol:
ουλλη μερα εθελαν να με δερουν!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Εγώ θυμούμαι παλιά όταν πήγαινα με ένα γείτονα κυνήγι στον Αγ. Μηνά, ήταν περίοδος του ενδημικού αλλά πηγαίναμε για τζίκλες, στεκόμουν απέναντι του τζιαι έπαιζα τζίκλες, τζίνος στην άκρη ενός βουνού τζαι πίσω του ξεκινούσε ίσιωμα. Ο γείτονας ήταν νέος κυνηγός και είχε 3-1 όπλο. Σε μια φάση βλέπω πίσω του τον λαό να βουρά φωνάζω του λαός πίσω σου, θωρώ τον γυρίζει αλλό νάκκο να του ππέσει το όπλο που την σιασιούρα, νταγκ ντακγ θωρώ 2 καπνούς πίσω που τον λαό τζιαι ο λαός να χάνεται. Εν το μεταξύ απόσταση που τζίνον αν ήταν 10 μέτρα. Ενευρίασε, έπιασε το όπλο επήε στο αυτοκίνητο έβαλε το τζιαι εξάπλωσε δίπλα να τζιμηθεί μέχρι να βαρεθούμε τζαι να φύουμε, λαλεί μας δεν ξαναπάει κυνήγι, τζιαι εμείς τα γνωστά δεν πειράζει τζιαι ξέρω γω, τζίνος ήταν σε απελπισία.


Με χίλια 2 ζόρκα τον επείσαμε να πάμε ξανά στην ίδια τοποθεσία την επόμενη εβδομάδα, αστειέφκουμεν τον λαλούμεν του αν δει τον λαό τούντη φορά να του σύρει τζιαι τον σιηπέττο αν δεν ππέσει με τες χαρτούτσιες. Καλά περιπέζετε λαλεί μας. Επαίζαμεν τζίκλες πάλε στα ίδια πόστα τζαι έπαιξεν μια τζιαι επήε να την πιάσει τζιαι δεν τον έβλεπα πίσω που ένα θάμνο. Πίσω που τον θάμνο ακούω ένα νταγκ μόνο τζιαι μετά " ΕΛΑ ΔΑ ΡΕ ΚΑΡΑΚΙΟΖΗ ΠΟΥ ΕΝΝΑ ΠΑΕΙΣ, ΕΓΛΙΠΠΑΡΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΜΑ ΤΟΥΤΗΝ ΟΙ", λαλώ όπας, θωρώ τον γείτονα μου να εμφανίζεται με κρεμμασμένο το λαό τζιαι να μου λαλεί έλα να δεις ήνταλως παίζουν τους λαούς. Πάω κοντά του, θωρώ μια τρύπα ίσια με ένα πορτοκάλι πάνω στο λαό, λαλώ του μα τι του έσυρες, της τζίκλας λαλεί μου, θωρώ το όπλο του ο επιλογέας στο 1 πρώτα, πάνω στην φάση που επήε να βάλει χαρτούτσιες που έπαιξε την τζίκλα εγύρισε τον επιλογέα στο 1. Έφαντην ούλλην ο λαός. :D :D
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ...ΟΛΟΙ EKAΛΛΙΚΩΣΑΜΕ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ωραίες ιστορίες λεβέντες!! ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”