ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Απάντηση
istriano ®

Re: ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Δημοσίευση από istriano ® »

Μαρινο μου, μην φοβασαι και δεν αντιληφθηκα τιποτε λαθος. Ξερω πολλα καλα τι γραφω. Παρα να προσπαθεις εσυ και ορισμενοι αλλοι να το πεξεται και καλα διανοουμενοι κυνηγοπατερες, καλα θα ηταν μεσο καποιου π.μ να προσπαθησεται να συμβουλεψεται καποιο μελος το οποιο αντιλαμβανεστε οτι εχει καποιες αδυναμιες η' παρεκτρεπεται λογο ιδιοσυγκρασιας. Καλυτερα να περνεται μετρα πρωτου το θεμα να ξεφυγει και γινουν ορισμενοι ερμαιο στις ορεξης του καθενος. Το παν ειναι η προνοητικοτητα και η προληψη.

Αυτα φιλικα.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Δημοσίευση από Anthimos »

istriano έγραψε:Φιλε Ανθιμε, ελπιζω να μην πιστευεις οτι εχεις το αλαθητο. Μπορεις να μου εξηγησεις γιατι επιρριπτεις ευθυνες μονο στους "λααρηδες". Γιατι εισαι απολυτος σε αυτα που γραφεις;

Φίλε δεν ειμαι και δεν το παιζω κυνηγοπατερας (παπαροπατερας όπως μας χαρακτηρισες πολυ προσβλητικα)

Δεν εχω το αλάθητο νομιζω όσοι παρακολουθουν αυτο το φορουμ αντιλαμβανονται οτι δεν επικαλουμε τετοια ιδιοτητα.

Αναφερθηκα σε λααρηδες επειδη η διαμαχη σας αφορουσε αποκλειστικα το κυνηγι λαγου , αν παιζεις περδικια στα σκυλια σαν κυνηγουν λαγο η και γενικοτερα τον ιδανικο αριθμο καρπωσης για λαγών για να διακαιουσε να φερεις τον τιτλο του λαγοκυνηγου κατ αποκλειστικότητα...( να διευκρινησω οτι δεν εχω τιποτα με τους λαγοκυνηγους , ο αδερφος μου και πολυ πολυ καλοι μου φίλοι ασχολουνται αποκλειστικα με αυτο το κυνηγι)

Αν με θεωρεις διανοουμενο αυτο με τιμα και σ ευχαριστω !!! Οσον αφορα τις παρεμβασεις μεσω προσωπικων μυνημάτων να σου θυμισω οτι οταν αναρτησες την δημοσιευση με τον παρανομα καρπωμενο λαγο που τσιλισαν τα ιστριας σου , πρωτος εγω σου εγραψα οτι αντιλαμβανομαι την χαρά σου για τις ικανοτητες των κυνηγοσκυλων σου αλλα η πραξη αυτη ειναι παρανομη και να εισαι ετοιμος ν αντιμετωπίσεις τυχον σχολια με κοσμιο τρόπο, κατι που προς τιμην σου επραξες και αποφευχθηκαν οι διαλογοι χωρις νοημα. Δεν σημαινει οτι εγκρινω την πραξη σου ομως αυτη. Το ιδιο ισχυει και για τις αντιπαραθεσεις σας στις διαφορες δημοσιευσεις , νομιζω οτι αντιλαμβανεσαι πληρως οτι εγω, αλλα και η διαχειριση, σας θεωρουμε αντρες και υπευθυνους και δεν μπορουμε να στελλουμε προσωπικα μυνηματα στον καθενα που παρεκτρεπεται, σαν να ειναι 10 χρονο κακομαθημενα κοριτσοπουλo αλλα ουτε και πτυχιο ψυχολογιας εχουμε για να αντιλαμβανομαστε τις αδυναμιες και τα ψυχολογικα του καθ ενος.

Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του και γι αυτα που γραφει...
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Δημοσίευση από nature »

Σε συνέχεια του ποστ του Σωτήρη του φραγκολινά :D , εισηγούμαι και εγώ την παραδειγματική τιμωρία του μέλους Anthimos που ξεκίνησε το θέμα. Προτείνω 3 αγωνιστικές τιμωρία-αποχή, με την ποινή να ξεκινά από την επόμενη Τετάρτη.
Σοβαρά πάντα.....

Ο καθένας κρίνεται από τα γραφόμενα του, η γλώσσα εκφράζει ιδεολογία και φανερώνει την παιδεία του καθενός. Δημιουργήστε τις άμυνες σας απέναντι σε τύπους που σας χαλάνε την διάθεση και μην ασχολείστε. Όπως είπαμε η βλακεία δεν έχει όρια.

Συνάδελφοι, αύριο έχει κυνήγι....enjoy!!!
istriano ®

Re: ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Δημοσίευση από istriano ® »

Φιλε Ανθιμε, αν εσυ προσβληθηκες απο το παπαροπατερες, τοτε πρεπει να προσβληθω και εγω για το κοριτσοπουλλα που πουλουν μαγκια πισω απο ψευδονυμα!!!!!! Λοιπον φιλε δεν εχω την αναγκη αλλα ουτε την διαθεση να αποδειξω κατι, η' να το πεξω μαγκας σε κανεναν. Μα πανω απο ολα δεν κρυβομαι ουτε πισω απο μασκες ουτε πισω απο κουρτινες.
Θεωρω το θεμα ληξαν.
sotiris NIKOLAOU

Re: ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

marinos.a έγραψε:Ρε ιστριανο αρκεψες τζαι συγχιζεις την ευγένεια με την αδυναμία. Μάθε να αντιλαμβάνεσαι καλύτερα αυτό που διαβάζεις και μην προκαλείς

Send via mobile device
φιλε μαρίνο νομίζω ο φίλος istria δεν θέλει να θίξει κανένα απλά αν ο άλλος εν κλέφτης laaris "περτικαρις" η ότι δήποτε είναι θα κάνει το "τατσιλικι" του δεν παίζει ρολο η κατηγορια αυτό θέλει να μας pi αν το κατάλαβα σωστά και αν είναι όντως αυτό έχει απόλυτο δίκαιο καλές επιτυχίες παιδιά αύριο καλο κυνήγι
gekaspower
Full Member
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2012, 14:05

Re: ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Δημοσίευση από gekaspower »

http://www.youtube.com/watch?v=n3Pep4IcG4U
ετσι για να ξαναχαλαρωσουν!!
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Εμένα η απορία μου είναι άλλη.
Όσοι εκάμαν τις αναγνωρίσεις τους και ήβραν λαούς επαίξαν και λαγούς (για το Σωτήρη). Τούτο καταλάβω το. Εκείνο που δεν καταλάβω είναι σε παραδοσιακούς λαγότοπους γιατί δεν βρίσκουμε λαγούς;

Δηλαδή εκεί που πέρσι μια περιοχή εβρισκες 3-4 λαγούς και έπιανες και 1-2, φέτος έχει 0!
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
sotiris NIKOLAOU

Re: ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

kyriakos304 έγραψε:Εμένα η απορία μου είναι άλλη.
Όσοι εκάμαν τις αναγνωρίσεις τους και ήβραν λαούς επαίξαν και λαγούς (για το Σωτήρη). Τούτο καταλάβω το. Εκείνο που δεν καταλάβω είναι σε παραδοσιακούς λαγότοπους γιατί δεν βρίσκουμε λαγούς;

Δηλαδή εκεί που πέρσι μια περιοχή εβρισκες 3-4 λαγούς και έπιανες και 1-2, φέτος έχει 0!
φιλε η λόγοι που φέτος δεν "βρισκετε" στους παραδοσιακούς "λαγοτοπους" είναι πολλοι θα σου αναλύσω ορισμένους
ένα οι λάγοι στους παραδοσιακούς "λαγοτοπους" ξεκίνησαν από την πρώτη μέρα εκπαιδευτικών να τουσς "εκαταλιπουν" γιατί οι περισσότεροι "φτανοι"πάνε με τα αυτοκίνητα γύρω στις 4 το πρωί εκεί και οι λαγοί δεν κάθονταν. Μετά δέχτηκαν και οι λίγοι που προλάβαιναν να κάτσουν την πίεση και έτσι "τραβηξανε" σε περιοχές που πέρσι ήταν νεκρή φύση για τους λαγό κυνηγούς οι λίγοι λάγοι που "παραμειναν" στα γνωστά "λαγοτοπια" είναι έξυπνοι και πολύ έμπειροι και έτσι η "προσικονοτε" η "κοροιδευουν" με διαφορα "κολπα" τα σκυλιά. Οι αναγνωριστικές θα έπρεπε να απαγορεύονται ένα μηνα πριν το κυνήγι γιατί όσοι λαγοί είναι στα όρια με αποκλεισμό τραβάνε εκεί.
και πολύ άλλη λόγοι
που αν καθίσω να τους αναλύσω θα χρειαστεί πολλές ώρες γράψιμο
έχει περιοχές που παιζόταν ένας τον χρόνο και φέτος παιχτήκανε 20
έχει περιοχές που παίζαν 20 και φέτος 3 -4
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

sotiris NIKOLAOU έγραψε:
kyriakos304 έγραψε:Εμένα η απορία μου είναι άλλη.
Όσοι εκάμαν τις αναγνωρίσεις τους και ήβραν λαούς επαίξαν και λαγούς (για το Σωτήρη). Τούτο καταλάβω το. Εκείνο που δεν καταλάβω είναι σε παραδοσιακούς λαγότοπους γιατί δεν βρίσκουμε λαγούς;

Δηλαδή εκεί που πέρσι μια περιοχή εβρισκες 3-4 λαγούς και έπιανες και 1-2, φέτος έχει 0!
φιλε η λόγοι που φέτος δεν "βρισκοτε" στους παραδοσιακούς "λαγοτοπους" είναι πολύ θα σου αναλύσω ορισμένους
ένα η λάγκι στους παραδοσιακούς "λαγοτοπους" ξεκίνησα από την πρώτη μέρα εκπαιδευτικών να τις "εκαταλιπου" γιατί οι περισσότερη "φτανα" με τα αυτοκίνητα γύρος στις 4 το πρωί εκεί και οι λαγοί δεν κάθονταν μετά δέχτηκα και οι λίγη που προλάβαινα να κάτσου την πίεση και έτσι "τραφιξανε" σε περιοχές που πέρσι ήταν νεκρή φύση για τους λαγό κυνηγούς οι λίγοι λάγκι που "παραμινα" στα γνωστά "λαγοτοπια" είναι έξυπνη και πολύ έμπειρη και έτσι η "προσιονοτε" η "κοροιδεβου" με διαφορα "κορπα" τα σκυλιά η αναγνωριστικές θα έπρεπε να απαγορεύονται ένα μηνα πριν το κυνήγι γιατί όσοι λαγοί είναι στα όρια με αποκλεισμό τραβάνε εκεί.
και πολύ άλλη λόγοι
που αν καθίσω να τους αναλύσω θα χρειαστεί πολλές ώρες γράψιμο
έχει περιοχές που παιζόταν ένας τον χρόνο και φέτος παιχτήκανε 20
έχει περιοχές που παίζαν 20 και φέτος 3 -4
ΚΟΠΕΛΙΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΕΡΤΙΚΑΡΗΕΣ ΤΟΥΤΑ ΕΝ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΝΑΝ ΕΜΠΕΙΡΟ ΛΑΓΟΚΥΝΗΓΟ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
sotiris!129

Re: ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Διλημμα!!!
να παω για περτιζια αυριο οξα για λαο?
να παω ολη μερα η να ερτω πισω για φαι και μετα ξαναπαω?
να παρω λουκανικα μαζι μου οξα να παρω sandwich?
να αλαξω τα chocke μου οξα να μινω 4-2?
να παω Λυθροδοντα η να παω Αγιους Βαβατσινιας?
ε Μηχα Γ@&0σε ρε Μ@λ@$@ εχει 3 μερες που εσπασε το κινητο μου εν να με πιασεις ακομα τηλεφωνο, εν καταλαβεις πως μαζι με το τηλεφωνο εχασα και τες επαφες μου και εν εχω το τηλεφωνο σου να σε πιαω ??!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”