Ικανοποιημένοι για το θήραμα???

Απάντηση

Ποια η γνωμη σας για το θηραμα την 1η εξορμιση και τι πιστευετε

Αυξηση του λαγου απο την αντιστοιχη περσινη περιοδο
2
3%
Μειωση του λαγου 30% απο την αντιστοιχη περσινη περιοδο
3
4%
Ο λαγος στα ιδια επιπεδα με τα περσινα
6
8%
Μειωση του λαγου περισσοτερο απο 30% απο την αντιστοιχη περσινη περιοδο
18
24%
Αυξηση της περδικας 10% απο την αντιστοιχη περσινη περιοδο
8
11%
Μειωση της περδικας απο την αντιστοιχη περσινη περιοδο
7
9%
Η περδικα στα ιδια επιπεδα με τα περσινα
19
25%
Αυξηση της Φραγκολινας απο την αντιστοιχη περσινη περιοδο
6
8%
Μειωση της Φραγκολινας απο την αντιστοιχη περσινη περιοδο
1
1%
Η Φραγκολινα στα ιδια επιπεδα με τα περσινα
2
3%
Συμφωνειτε με την δημοσιευση του αθρου του Ταμειου Θηρας
4
5%
 
Σύνολο ψήφων: 76

sotiris!129

Re: Ικανοποιημένοι για το θήραμα???

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε φιλε δεν αντιλεγουμε στο οτι οσο περπατας βρισκεις αν εισαι και λιγο τυχερος και κριψουν η ξερεις καλα σε ποιο κοματι του βουνου κρυφουν τοτε παιζεις!
εμεις λεμε για αριθμους δλδ ζιαμε που ενα βουνο περσυ ειχε 100 εγω πιστεφκω φετος ειχε 80... ασε που λαλουν ηταν πατομενα τα βουνα και σταχτες στα ματια!
απο τες αναγνωρησεις που εκαμα πρην το κυνηγι με τες αντιστηχες αναγνωρησεις που εκανα περσυ πρην το κυνηγι εγω ειδα λιγοτερα πουλια, δεν ξερω αν εν οι περιοχες που παω η αν δεν εδοκα πανω τους αλλα ειμαι δυσαρεστιμενος απο το τι ειδαν τα ματια μου!
ζινα της κλουβας αστα εν μετρουν!
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Ικανοποιημένοι για το θήραμα???

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Ναι έχεις δίκιο, ενόμιζα πως το έγραψα τελικά το συμπέρασμα μου το φετινό για τα περδίκια, αλλά μες το φαφλατιλλίκι εξέχασα :D
Συμφωνώ ότι φέτος είδαμε και εμείς πιο λλία περδίκια που άλλες πρώτες μέρες, τζαι είπαμεν ότι δεν εθθύμιζε καθόλου πρώτη μέρα. Φανερά μειωμένα!
Το πρωί στεκούμαστε κανένα 20λεπτο ώσπου να ξημερώσει να βλέπουμε, τζαι ούτε είδαμε πουλλί...αν και κυνηγοί υπήρχαν στο βουνό για να τα ενοχλήσουν.
Αναγνωρίσεις δεν πάμε, γιατί βρέξει σιονίσει, αν δεν απαγορευτεί η περιοχή μας, τζιαμέ εννα πάμε...
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Ικανοποιημένοι για το θήραμα???

Δημοσίευση από 'petros' »

Μιας και η φετινη σεζον λαγου-περδικας-φραγκολινας εφτασε στο τελος χαριζοντας σε ολους και φετος διαφορα αναμικτα συναισθηματα με τους τετραποδους φιλους μας και πανω απο ολα γυρνουσαμε σπιτι στις οικογενειες μας με ασφαλεια.
Ποια ειναι η γνωμη σας για τη φετινη σεζον σε θηραματα στις περιοχες που κυνηγησατε σε συγκριση με περσι (νοουμενου οτι κυνηγησατε στις ιδιες περιοχες με περσι και φετος)
Ξεκινησα το θεμα λιγο νωρις απο τις πρωτες εξορμισεις για να δω τις αποψεις των υπολοιπων συναδελφων στις πρωτες τους εξορμισεις και τους πληστους τους ειδα καπως απογοητευμενους στην αρχη αλλα τωρα που τελειωσε η σεζον εχουμε παρει καπως καλυτερη αποψη στο θεμα ολοι
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
dimitris savva

Re: Ικανοποιημένοι για το θήραμα???

Δημοσίευση από dimitris savva »

Αν ειναι απο θεμα καρπωσης εγω προσωπικα δεν θα εβγαζα του χρονου την αδεια γιατι να ανατρεφεις τοσα σκυλια , οι κοποι σου τα εξοδα σου , αναγνωρισεις , εκπαιδευτικα και ολα τα αλλα θα ηταν καλυτερα μια φορα τον χρονο να πηγαινα στο εξωτερικο για κυνηγι.
Αλλα ετο που το κυνηγι εν αρρωστια και την δευτερα ξυπνησα και πηρα τους σκυλους για εκπαιδευση :lol: .
Το κυνηγι στην κυπρο ειναι μια ευχαριστη διεξοδος απο την καθημερινοτητα. Οταν πας και περπατησεις πολλες ωρες στη φυση και επιστρεψεις στο σπιτι σου νιωθεις διαφορετικά , μονο αν εισαι κυνηγος το καταλαβαινεις . Για αυτο ακομα μιλουμε για κυνηγι .
Max
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011, 12:15

Re: Ικανοποιημένοι για το θήραμα???

Δημοσίευση από Max »

Συμφωνώ 1000% με τον Δημήτρη.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Ικανοποιημένοι για το θήραμα???

Δημοσίευση από AndreasDr »

dimitris savva έγραψε:Αν ειναι απο θεμα καρπωσης εγω προσωπικα δεν θα εβγαζα του χρονου την αδεια γιατι να ανατρεφεις τοσα σκυλια , οι κοποι σου τα εξοδα σου , αναγνωρισεις , εκπαιδευτικα και ολα τα αλλα θα ηταν καλυτερα μια φορα τον χρονο να πηγαινα στο εξωτερικο για κυνηγι.
Αλλα ετο που το κυνηγι εν αρρωστια και την δευτερα ξυπνησα και πηρα τους σκυλους για εκπαιδευση :lol: .
Το κυνηγι στην κυπρο ειναι μια ευχαριστη διεξοδος απο την καθημερινοτητα. Οταν πας και περπατησεις πολλες ωρες στη φυση και επιστρεψεις στο σπιτι σου νιωθεις διαφορετικά , μονο αν εισαι κυνηγος το καταλαβαινεις . Για αυτο ακομα μιλουμε για κυνηγι .
+1000
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Ικανοποιημένοι για το θήραμα???

Δημοσίευση από miky55 »

dimitris savva έγραψε:Αν ειναι απο θεμα καρπωσης εγω προσωπικα δεν θα εβγαζα του χρονου την αδεια γιατι να ανατρεφεις τοσα σκυλια , οι κοποι σου τα εξοδα σου , αναγνωρισεις , εκπαιδευτικα και ολα τα αλλα θα ηταν καλυτερα μια φορα τον χρονο να πηγαινα στο εξωτερικο για κυνηγι.
Αλλα ετο που το κυνηγι εν αρρωστια και την δευτερα ξυπνησα και πηρα τους σκυλους για εκπαιδευση :lol: .
Το κυνηγι στην κυπρο ειναι μια ευχαριστη διεξοδος απο την καθημερινοτητα. Οταν πας και περπατησεις πολλες ωρες στη φυση και επιστρεψεις στο σπιτι σου νιωθεις διαφορετικά , μονο αν εισαι κυνηγος το καταλαβαινεις . Για αυτο ακομα μιλουμε για κυνηγι .
ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣ ΤΟΝ ΝΟΥ ΜΟΥ.ΕΞΩ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΝΑ ΧΑΙΡΟΝΤΕ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΩ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ.
ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”