Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Απάντηση
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από spidis »

KILLER έγραψε:Σήμερα 1 περδίκι, 2 τζίκλες, 2 αγνοούμενα περδίκια.
Θέλω επίσης να σας ρωτήσω. Φέτος έμεινα πάνω στην σειρά της ΟΛΥΜΠΙΑ. Με προτίμηση στην High Velocity(μέχρι την προηγούμενη βδομάδα ότι μπήκε μέσα στα σκάγια είρτεν σπίτι μαζί μου), σήμερα όμως πολύ αποκαρδιωτικά τα αποτελέσματα της High Velocity καθώς και της Super. Το 1ο περδίκι χτυπημένο και άφαντο, 2ο βολή στα 35-40Μ κρεμάζει ποδαράκια κάμνει φυτίλι τζαι πέφτει σε ένα τόπο άπατο.(δεν το βρήκα παρόλο που προσπάθησα) το 3το περδίκι βολή στα 20-25Μ, φιτίλι πάλε ευτυχώς ήβρα το. 'Ίσως έπρεπε να έπαιζα MINIMAX ή Quick? Παρακαλώ διαφωτίστε με για τη συγκεκριμένη σειρά φυσιγγίων! Πότε παίζεται το κάθε είδος. Σας ευχαριστώ πολύ!
ΦΙΛΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΩ, ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΗΣ TECNA. Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΗ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΤΖΑΙ Η ΠΥΡΙΤΔΑ ΑΥΤΗ ΔΟΥΛΕΦΚΗ ΑΨΟΓΑ ΣΕ ΕΤΣΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ. ΕΦΕΡΑ 3 ΠΟΥΛΙΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ PERCORSO CACCIA ΚΑΙ LAMBRO FELTRO 34 GR. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΦΕΡΩ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ GEM 32 ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΤΟ ΕΝΔΕΙΜΙΚΟ ΣΕ ΞΥΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΟΥΣ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΑΝΕΜΟΥΣ. ΠΑΝΤΑ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από andreasana210326 »

κυνηγι σημερα χωρισ σκυλλουσ....αφου ο καιροσ το πρωι φαινοταν πολυ χαλια....κα8ισαμε λιγο το πρωι στη τζικλα αλλα τπτ ακομα. 2 τζικλουεσ κτυπησαμε. φυγαμε μετα για μια μικρη παγανια αφου μετα τισ πρωινεσ βροχεσ ο καιροσ ψιλοανοιξε.....και μασ εδωσε ενα περι8ωριο περιπου 2 ωρες να περπατησουμε...χωρισ τουσ σκυλλουσ :(

σε μια φαση περπατουσα σε μια δομη...με μικρα ρασιερα και σχοινιουεσ...ανεμελα....με το οπλο υπο μαλησ οταν ξαφνικα....φρφρρρρρρρρφρρρρρρρρρρρρρρρρρρφρφρρρρρρφρφρφρφρφρφρφρφρφρφρρφρρφρφρφρφρφρφρφρφρρρρρρρρρρρφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφρφρ...πετα πετα πετα πετα....δεν εσταματουσαν.......εεεεεεεεεεεεεε εγω τζινι την ωρα...επαθα εμφραγμα :D :D :D περιπου 20 περτικατσοι....(τζινουσ εβλεπα την ωρα που επωμισα δηλ....γτ σιουρα επετασαν και αλλοι που πανω μου και πισω μου.) μιλουμε τωρα σε μια αποσταση....5-10 μετρα που μενα.....βασικα με περικυκλωσαν για να ειμαι ειλικρινης. εκαμαμμου attack οι περτικοι εμενα :D εχω μα8ει σε ετσι περιπτωση να σημαδευεισ ενα...και να μενει μονο σε εκεινον το ματι σου αλλιωσ την πατησεσ :D ...και μετα πασ σε αλλον.ετσι εκανα....ο πρωτοσ επεσε, μολισ εσηκωθηκε.....μετα εψαχνα το πιο κοντινο μου.....αλλα επετουσαν πολλοι και εκαμε 10-15 sec να τελιωσει το φρφρφρφρφρφρφρφρφρφρφ :D εκει που η8ελα το ντουπλε...τελικα δεν τα καταφερα...εριξα χωρισ υπομονη και εκανα το καλλικωμα... και πηρα μονο ενα. μολισ ανοιξα το οπλο φρφρφρφρφρ εκοψε ενασ πισω.... :D :D εβαλα το χερι και επιασα ενα φυσιγγι το εβαλα μεσα εκλεισα και τον κτυπησα σε αποσταση 20μετρων περιπου. ανοιγω το οπλο και πεταγεται εξω μια challenger 10n Γκριζουα 28G :lol: :lol: :lol: μετα απο λιγο ακομα περπατημα καλλικωσα ενα περτικο....αν και ημουν εκτοσ ισορροπιασ βεβαια...(εγλιστρισα με τισ μποτεσ που φορουσα σημερα...αντι τα αρβυλα και την ωρα που προσπα8ουσα να στα8ω επετασε που διπλα μου.... :x ) και μετα μια ωραια τραβερσα σε ενα περδικι το κτυπησα με ωραια ντουφεκια με το rc fibre kitrini 7no....(απο τα καλυτερα φυσσιγγια που εχω χρησιμοποιησει)

αυτα για σημερα....περασα πολυ ωραια μετανιωσα που δεν πηρα τουσ σκυλλουσ. οσο για τζικλουεσ τι να πω....ΥΠΟΜΟΝΗ και βλεπουμε τη συνεχεια.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

<<ΦΙΛΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΩ, ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΗΣ TECNA. Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΗ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΤΖΑΙ Η ΠΥΡΙΤΔΑ ΑΥΤΗ ΔΟΥΛΕΦΚΗ ΑΨΟΓΑ ΣΕ ΕΤΣΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ. ΕΦΕΡΑ 3 ΠΟΥΛΙΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ PERCORSO CACCIA ΚΑΙ LAMBRO FELTRO 34 GR>>

+1000 :D :D :D

ΠΑ-ΠΑ-ΓΑ-ΛΟΣ.....ΣΗΜΕΡΑ :)
ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΤΑΜΟΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.....Η ΜΕΡΑ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΦΙ ΣΗΜΜΕΡΑ :D
ΚΑΤΕΒΕΝΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΠΑΝΙΑ ΑΡΧΙΖΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ .....ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ....ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝ...ΚΑΤΕΒΕΝΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΠΑΛΕ ΠΑΝΙΑ,ΠΑΛΕ ΤΟ ΙΔΙΟ.....ΣΠΑΣΙΜΟΟΟΟ :)

ΧΑΡΗΚΑ ΟΜΩΣ ΤΑ ΡΥΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΠΑΤΟ :P :P :P
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Demetris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 01:19

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Demetris »

Κλαπηκε κουταβι Γιουρα 8 μηνων στην περιοχη της Λαγιας την Κυριακη, το κουταβι ειναι μικροσωμο με καφε κεφαλι,θυληκο και ακουει στο ονομα μπεγκη, επεισης φορουσε και περιλαιμιο χρωματος πορτοκαλι. Οποιος γνωριζει κατι ας επικοινωνισει μαζι μου.
sotiris!129

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από sotiris!129 »

solon loyka έγραψε:<<ΦΙΛΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΩ, ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΗΣ TECNA. Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΗ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΤΖΑΙ Η ΠΥΡΙΤΔΑ ΑΥΤΗ ΔΟΥΛΕΦΚΗ ΑΨΟΓΑ ΣΕ ΕΤΣΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ. ΕΦΕΡΑ 3 ΠΟΥΛΙΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ PERCORSO CACCIA ΚΑΙ LAMBRO FELTRO 34 GR>>

+1000 :D :D :D

ΠΑ-ΠΑ-ΓΑ-ΛΟΣ.....ΣΗΜΕΡΑ :)
ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΤΑΜΟΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.....Η ΜΕΡΑ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΦΙ ΣΗΜΜΕΡΑ :D
ΚΑΤΕΒΕΝΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΠΑΝΙΑ ΑΡΧΙΖΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ .....ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ....ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝ...ΚΑΤΕΒΕΝΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΠΑΛΕ ΠΑΝΙΑ,ΠΑΛΕ ΤΟ ΙΔΙΟ.....ΣΠΑΣΙΜΟΟΟΟ :)

ΧΑΡΗΚΑ ΟΜΩΣ ΤΑ ΡΥΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΠΑΤΟ :P :P :P
ετο εφκαλες τον μεζε σου ηντα εχεις παραπονο ??? :lol:
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από FRANCHI »

solon loyka έγραψε:
ΠΑ-ΠΑ-ΓΑ-ΛΟΣ.....ΣΗΜΕΡΑ :)
ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΤΑΜΟΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.....Η ΜΕΡΑ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΦΙ ΣΗΜΜΕΡΑ :D
ΚΑΤΕΒΕΝΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΠΑΝΙΑ ΑΡΧΙΖΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ .....ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ....ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝ...ΚΑΤΕΒΕΝΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΠΑΛΕ ΠΑΝΙΑ,ΠΑΛΕ ΤΟ ΙΔΙΟ.....ΣΠΑΣΙΜΟΟΟΟ :)

ΧΑΡΗΚΑ ΟΜΩΣ ΤΑ ΡΥΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΠΑΤΟ :P :P :P
μπράβο Σόλων θηρίο η ξατσικορόνα βάλλω στοίχημα εν που τες μάνες
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από FRANCHI »

KILLER έγραψε:Σήμερα 1 περδίκι, 2 τζίκλες, 2 αγνοούμενα περδίκια.
Θέλω επίσης να σας ρωτήσω. Φέτος έμεινα πάνω στην σειρά της ΟΛΥΜΠΙΑ. Με προτίμηση στην High Velocity(μέχρι την προηγούμενη βδομάδα ότι μπήκε μέσα στα σκάγια είρτεν σπίτι μαζί μου), σήμερα όμως πολύ αποκαρδιωτικά τα αποτελέσματα της High Velocity καθώς και της Super. Το 1ο περδίκι χτυπημένο και άφαντο, 2ο βολή στα 35-40Μ κρεμάζει ποδαράκια κάμνει φυτίλι τζαι πέφτει σε ένα τόπο άπατο.(δεν το βρήκα παρόλο που προσπάθησα) το 3το περδίκι βολή στα 20-25Μ, φιτίλι πάλε ευτυχώς ήβρα το. 'Ίσως έπρεπε να έπαιζα MINIMAX ή Quick? Παρακαλώ διαφωτίστε με για τη συγκεκριμένη σειρά φυσιγγίων! Πότε παίζεται το κάθε είδος. Σας ευχαριστώ πολύ!
φίλε σήμερα δεν είχε και τόση κρυάδα για να παίξεις super. Πρέπει να κρυαδίσει ακόμα λίγο+κακοκαιρία. Έκαμνε η quick σήμερα μετά τις 10 και το high velocity και το minimax πριν. To minimax εν ελαφριά χαρτούτσια και δεν θέλει ούτε πολλή ζέστη ούτε πολλή κρύο. Μπορεί να έτυχε και να μην χτυπήθηκαν σε καίρια σημεία τα περδίκια
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Τελικά παρά τες αρνητικές προβλέψεις, εκαταφέραμε να κυνηγήσουμε ως τες 1.30 χωρίς να φάμε νερά, και οι κόποι ανταμοίφθηκαν...
p.s Η μπεκάτσα εν του πατέρα ;)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
g13marcos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 27 Αύγ 2012, 06:24

Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από g13marcos »

Εμεις σημερα το πρωι τιποτε απολυτως.
Αλλα το απογευματακι ειχα το τυχερο μου μεσα στα νερα!
ImageUploadedByTapatalk1355940659.579313.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
KILLER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 21:11

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από KILLER »

Franchi Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες, ίσως να μην είμουν τόσο πάνω τους αλλά σαν επιένναν εγύρναν γι αυτό μου έκαμε εντύπωση! Αυτός που έπιασα είχε και σκάι στο λαιμό! Είδομεν!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”