Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Απάντηση
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από nature »

Σωτήρη, προσέχεις το όπλο σου βλέπω.... :D
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Μπράβο κοπέλια. Με τούτα που θωρώ, νομίζω αν η άδεια εξεκινούσε 1 μήνα πιο αργά θα είχαμεν πιο καλές εξορμήσεις...Φυσικά που την άλλη, εν υπερ του θηράματος, που σημαίνει εν ένας τρόπος να μείνουν αρκετοί πληθυσμοί για αναπαραγωγή..

Τζιηκλούες είδετε τζαι εσείς λλίες σήμερα? ή εγώ απλά έτυχε?

@σωτήρης129 : την κάμερα πας το όπλο σου επιασεν την το μμάτι μου. το παίξιμο της φραγκολίνας (ή κάτι άλλο) πότε εννα το δούμε?? ποιο εν το chanel σου να σε παρακολουθούμε??? ;)
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
sotiris!129

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Koutsofteros έγραψε:Μπράβο κοπέλια. Με τούτα που θωρώ, νομίζω αν η άδεια εξεκινούσε 1 μήνα πιο αργά θα είχαμεν πιο καλές εξορμήσεις...Φυσικά που την άλλη, εν υπερ του θηράματος, που σημαίνει εν ένας τρόπος να μείνουν αρκετοί πληθυσμοί για αναπαραγωγή..

Τζιηκλούες είδετε τζαι εσείς λλίες σήμερα? ή εγώ απλά έτυχε?

@σωτήρης129 : την κάμερα πας το όπλο σου επιασεν την το μμάτι μου. το παίξιμο της φραγκολίνας (ή κάτι άλλο) πότε εννα το δούμε?? ποιο εν το chanel σου να σε παρακολουθούμε??? ;)
μονο το απογευμα την εβαλα και δεν επρολαβα να την αναψω πας την φραγκολινα γαμωτα :evil:
sotiris NIKOLAOU

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

kremasma.jpg
kremasma.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Captain theodoros
Δημοσιεύσεις: 1716
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2011, 07:45
Τοποθεσία: ΜΗΛΕΣΙ !

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Captain theodoros »

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΩΤΗΡΗ ΛΕΒΕΝΤΙΑ !!!
<<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>>

TO ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ F/B .

https://www.facebook.com/groups/326097290747122/
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Athos 1978 »

sotiris!129 έγραψε:να βαλω ζεγω τα συνμερηνα καλο να μεν νομιζει ο Ανθιμος πως εν μονος του δαμεσα :lol:
με χαρτουτσιες ΚΚΚολουμπια
Ρε Σωτηρη το περδίκι αριστερά ε με ΚΚΚολουμπια MINI MAGNUM που το κτύπησες ? ;)
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ , ΕΚΑΝΑ 4 ΣΗΚΩΜΑΤΑ ΠΗΡΑ ΤΕΛΙΚΑ 2 ΠΟΥΛΙΑ.....ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΕΦΥΓΑΝ ΑΤΟΥΦΕΚΙΣΤΑ ΛΟΓΟ ΠΥΚΝΟΥ(ΑΟΡΑΤΟΥΣ,ΠΕΥΚΑ)
ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΧΕΡΙ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΠΥΚΝΟΥΡΑΣ....ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΣΤΑ 10-15Μ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ 2-3Μ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙΣΩ
ΑΡΚΕΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΚΑΘΑΡΟΝ ΑΕΡΑ,ΚΑΛΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ.....ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ.... ΡΕΣΤΑ ΤΟΥΣ :P
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
sotiris!129

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Athos 1978 έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:να βαλω ζεγω τα συνμερηνα καλο να μεν νομιζει ο Ανθιμος πως εν μονος του δαμεσα :lol:
με χαρτουτσιες ΚΚΚολουμπια
Ρε Σωτηρη το περδίκι αριστερά ε με ΚΚΚολουμπια MINI MAGNUM που το κτύπησες ? ;)
οι ρε φιλε απλα ημουν λιο υπερβολικα κοντα στο σκυλο και εκεινο εμεινε να το κουντησει ο σκυλος για να φκει... ετσι επαιξα το που τα 10-15 μετρα :?
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Athos 1978 »

solon loyka έγραψε:ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ , ΕΚΑΝΑ 4 ΣΗΚΩΜΑΤΑ ΠΗΡΑ ΤΕΛΙΚΑ 2 ΠΟΥΛΙΑ.....ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΕΦΥΓΑΝ ΑΤΟΥΦΕΚΙΣΤΑ ΛΟΓΟ ΠΥΚΝΟΥ(ΑΟΡΑΤΟΥΣ,ΠΕΥΚΑ)
ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΧΕΡΙ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΠΥΚΝΟΥΡΑΣ....ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΣΤΑ 10-15Μ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ 2-3Μ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙΣΩ
ΑΡΚΕΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΚΑΘΑΡΟΝ ΑΕΡΑ,ΚΑΛΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ.....ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ.... ΡΕΣΤΑ ΤΟΥΣ :P
Απίθανα σκυλιά και με φωτογένεια :P μπράβο solon να τα χαίρεσαι :D
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από admin »

Χθές εγώ βίωσα για ακόμη μια φορά την Κυπριακή γαϊδουροσύνη σε όλο της το μεγαλείο. Πήγαμε με ένα φίλο στην περιοχή κουτραφά για λαγό. Σε κάποια στιγμή ο σκύλος μου έκοψε ίχνος και η σκύλα του παρέα άλλο ίχνος και έτσι ο καθένας ακολούθησε τονβ σκύλο του.. Εγώ πέρασα απο μια αντιπυρινική και συνέχιζε το ίχνος σε κάτι χωράφια οργωμένα όπως δούλευε το σκυλί να ξεκαθαρίσει ένα μπέρδεμα βλέπω 4-5 τύπους με τα πορτοκαλιά και απο 2 σκύλους φέρμας ο καθένας (όλοι σχεδόν καθαρόαιμοι-) να με παρακολουθούν με μεγάλο ενδιαφέρον. Σε κάποια στιγμή ο σκύλος ξεκαθαρίζει το ίχνος και προχωράει και οι τύποι με περικυκλώνουν σε σχήμα καλλίτσι σε απόσταση απο 100-50 μέτρα και έρχονται πίσω μου . Για ενάμιση ώρα που τραβούσε την μαλαή ο σκύλος δέν έλεγαν να ξεκολλήσουν απο πίσω μου. όταν ο σκύλος δυσκολευόταν να την προχωρήσει και έκανε επιστροφή οι τύπο έκαναν ότι μάζευαν μανιτάρια , ότι ατένιζαν τον ορίζοντα και μετά μόλις το σκυλί προχωρούσε πίσω μου.... κατέβυηκε το σκυλί σε ένα χωράφι οργωμένο και εκεί ο λαγός έκανε βουρήματα και ο σκύλος με επιστροφές και κύκλους προσπαθούσε να βρεί την έξοδο. Ένιωθα άβολα ένιωθα ότι κάτι κακκό θα γινόταν. ήμουν μόνος μου και περνούσαν όλα απο το μυαλό μου . Αν μου παίξουν τον λαό εν πειράζει , αν μου παίξουν το σκύλο ενα σκοτωθούμε. Για βα φανταστείτε πόσο στρες μου επροκάλεσαν εξεκηνούσα να μετρώ να φουτσέκια που είχα πάνω μου γιατί λέω αν έν που τούτους τους πονιστικομένους που για ένα λάό ενα γυρίσουν σχιπέτο πάνω μου πρέπει να είμαι έτοιμος για όλα. Τελικά αποφάσισα να απαλλαγώ απο το άγχος και τα νεύρα. Κάλεσα τον σκύλο να έρθει κον΄τα μου τον έδεσα και κάθησα να ξεκουραστώ μέχρι να φύγουν. Η τύχη μου η μαύρη όμως φέτος δούλεψε και πάλι . Οι τύποι κατάλαβαν τι έκανα και αποφάσισαν να φύγουν. Περνούν απο δίπλα μου απο το χωράφι που βρισκόμουν για να φύγουν και 100 μέτρα πιο κάτω πατούν τον λαό σύρνουν του 3 ντουφεκιές και φεύγει τους. Δύο ώρες ιχνηλασία και να τελειώνει με αυτό τον τρόπο ότι πιο άδικο για το σκυλί. :(
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”