Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Απάντηση
sotiris NIKOLAOU

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

Panas έγραψε:Εχάσαμεν και εμείς ένα λόγω των μανιταριών..
και ακόμα ήσουν ενήμερος ότι exe η περιοχή λαγούς αχ
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από beaglemania »

μπραβο κοπελια :) εμας μας τα χαλασε η πρωινη βροχη :| επιανεν την μαλαη ο γασκωνης καμια 10αρια μετρα εμουγκαριζεν και μετα εχανεν την τιποτα Τεταρτη απο τι βλεπω ο καιρος θα ειναι ιδανικος για μεγαλες ιχνηλασιες ;) περδικια γεματος ο τοπος ειδικα το απογευμα εδιναν μου χερι για βολη πανω απο 10 περδικια που ηταν μονα τους και καποιες κοπες των 20-30 πουλιων αλλα δεν τα χτυπω λογω των σκυλων αφου ειναι και απειρα ακομα.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Laurona »

Καλημερα

Χτες ξημερωματα, στο δρομο για το αεροδρομιο για να παρω συγγενικο προσωπο, βλεπω ενα λαγο στο δρομο.

Δινουμε ραντεβου για μετα, και παω αεροδρομιο.

Στις 8 και κατι κατεβαινω στο βουνο με τον συντροφο, τα σκυλια αμεσως πιανουν τα ιχνη, του εξηγω τα σημεια της περιοχης και προχωρουμε.......δυστυχως βρισκουμε μπροστα μας αλλη παρεα, τους αφηνουμε να προχωρησουν, αφου κρατουν ξεχωριστη μαλαη( γνωριζω την περιοχη και ξερω τους λαγους της και τις διαδρομες τους) και συνεχιζουμε.

Ξαφνικα, ακουγετε ενα μπαμ απ την μερια μας....μας προλαβε τριτη παρεα, με μιση ωρα διαφορα απο εμας πιο μπροστα.

Χαλαλι του παιδιου, προχωραμε, αλλα να παμε που.......στο γυρισμα διαπιστωνω οτι υπαρχουν αλλες δυο παρεες με ιχνηλατες........μου κανει εντυπωση φετος το ποσα πολλα ατομα βρισκω στο βουνο, σε δυσκολα μερη, με κρεμμους, κρατωνια....που αλλες φορες ειμουν μονος μου.

Τελικο αποτελεσμα μεχρι το μεσημερι, εχασα εγω μια μπεκατσα με μια μπηκτη βολη, που δεν δεκτηκε φερμα στο πυκνο και ενα περδικι που το καλλικωσα , και πηρε ο συντροφος δυο αλλα.

Ειδικα το τελευταιο ηταν απιθανο. και αξιζε ολλο το κοπο, αφου σε πυκνο μερος και αποτομο, ακουμε το μπιπερ να κτυπα, χωρις να βλεπουμε την σκυλα.........φρρρρ ενα περιδκι σε κατακορηφη λοξη πορεια......λες και ηταν φασιανος......μπαμ............θεαματικη βολη και επαναφορα ακολουθως απο σκυλι του συντροφου.

Ειναι αυτο που λεμε.......δεν ειναι η ποσοτητα που μετρα, αλλα η ποιοτητα.

Ηταν φαση για καμερα πραγματικα
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από marinos.a »

ειχα και εγω μια φάση/βίντεο εχτές αλλά δεν το καρπώθηκα

Πήγαμε εχτές για δεύτερη, στη παγανιά με τα φαντάσματα όπως την αποκαλούμε.

Σε κάποια φάση άνοιξε η σκύλα μου και κάνοντας πονταρίσματα οπως τον αίλουρο εφερμαρε μου ενα περτικο κόντρα σε μενα δηλαδή το σκυλί εφερμαρε προς το μέρος μου με το πούλι στη μέση.

επρολαβα και τοποθετήθηκα αλλα το πούλι όντας φάντασμα σηκώθηκε 1 μετρο που χαμε και έβαλε μου δυο πεύκους και παρόλο που του έσυρα δυο μπηκτες το έχασα.

Λυπήθηκα που δεν έδωσα στο σκυλι τη χαρά του θηράματος αλλα χάρηκα παρα πολυ τη φάση
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Laurona »

Καλλικαα :lol: :lol: :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Koutsofteros »

kypros έγραψε:Εγω παιδες σημερα εκαταλαβα ακομα μια φορα ποσο κοντα εν το 2,3 που το δεκα.
Έτσι είναι! εχτές είδα τα πιο πολλά περδίκια...και δεν έφυε 1 σε απόσταση βολής, ή στην τρίχα έφυε που τον "λάθος" τόπο, ή εγώ ήμουν στο "λάθος" σημείο, για 5-6 μέτρα. Αποτέλεσμα ΜΗΔΕΝ.
Και το Μηδεν που το 4-5 εν πολλά κοντά... :lol:
Φυσικά εννοείται, να έχεις περπατήσει και να βουρήσεις τες πιθανότητες σου, όι να πάεις που το πρωί με την βούρκα όπως την τσέντα που τα Carefour, να ποσκολιστείς λλίο με τον σιεπέττο για να πέις ετζιηνήησες, τζαι η ώρα 9 να κάτσεις στο φαί. Γιατί πάλε στο μηδεν εννα είσαι (εγγυημένα) αλλά μηδέν από μηδεν εν διαφορετικό από το μηδέν από 10. Αν τζαι ούλλοι κάποτε εννα είπαμε..."καλλύττερα να μεν τα εσήκωννα τούτα που εσήκωσα, αφού περιπάιζουν με!"
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Koutsofteros την 24 Δεκ 2012, 14:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από marinos.a »

Laurona έγραψε:Καλλικαα :lol: :lol: :lol:
Έτσι είναι ρε φιλε, εφα κόκκινη που τη θεα Άρτεμης έχει που το μέσο της σεζόν
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Anthimos »

marinos.a έγραψε:
Laurona έγραψε:Καλλικαα :lol: :lol: :lol:
Έτσι είναι ρε φιλε, εφα κόκκινη που τη θεα Άρτεμης έχει που το μέσο της σεζόν

Ρε παρέα ξερεις κανεναν αλλο που να επαιξε μπεκατσινι φετος?? Οξα εχτες το μπεκατσινι εφυεν οπως την γαληνα?? Κανει πουττοκλαματα εχει 2 εξορμησεις ακομα κι έκανες και προσωπικο ρεκορ στα πουλια φετος :D
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Laurona »

marinos.a έγραψε:
Laurona έγραψε:Καλλικαα :lol: :lol: :lol:
Έτσι είναι ρε φιλε, εφα κόκκινη που τη θεα Άρτεμης έχει που το μέσο της σεζόν
Καλα ρε τωρα παεις καλα?

Εμεναν που μου στελουν οι λαοι email και ρωτουν με που εννα παω, για να φατσισουν τον γυρο τους. ηντα να πω? :lol: :lol: :lol: Θεωρουν μασκοτ τους, φερνω τους τυχην λαλουν, γιατι εν τους κουτσιω :lol:

Νομιζω καπου σας το ξαναπα..........ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑ ΜΑΡΑΖΙ, ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΠΕΣΕΙ , ΘΕΛΕΙ Ας ΜΕΝ ΠΕΣΕΙ.

Προσπαθουμεν, αλλα αγχος τζιε μαραζιν ΚΑΝΕΙ, εχει ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΓΧΗ Η ΖΩΗ ΝΑ ΜΑΡΑΖΩΝΟΥΜΕ.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
axerkwtis

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από axerkwtis »

Η πρωτη βολη ηταν που εμεινε στο νου μου πολλα μακρυνη γενικα βολη τραβω το οπλο σκεπαζω το πουλι και σε κλασματα λεω εν μακρυα βαλε και αλλο μπροστα..μπαμ πεφτει...εν το περιμενα..ο χρυσανθος..
-ρε με ηντα χαρτουτσια το επαιξες?
-victory ασπρη ανηψιη μου διαχρονικη αξια.!!!
-φερμου και μενα μιαν ρε λαλουν λαλουν συνεχεια για τουτην την χαρτουτσια :D :D :D
το αλλο το περδικι παλε σε μακρυνη βολη φυτιλιαζει και πεφτει..ηταν κτυπημενο αλλα ειμουν σιγουρος πως ηταν κουτσοφτερο μπαινουμε κοντα παιζει το μπιπερ και ακουεις το φρρρρρ σηκωνεται οπως τον φασιανο..μπαμ τρωει την πετασει φτερα οπως το βιντεο του κουτσοφτερου που παντου πιανουμε το ηταν ζωντανο ακομα...το τουμπανο..ο χρυσανθος "ρε με ηντα χαρτουτσια επαιξες τωρα?
-victory stinger επειδη ειμαι στρινιαρης
-παρετα και εν καμνει χαχαχαχαχα
οντως ηταν πολλα ωραια φαση και γενικα πολλα ασυνηθιστη για τα κυνηγετικα δεδομενα της Κυπρου..μετα που κεινο αυτοκινητο ολοισια αφου ειμασταν γεματοι που χαρα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”