Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Απάντηση
spidis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2011, 20:28

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από spidis »

Hlias έγραψε:Εμεις 3 οπλα: 3 περδικια, 3 χαμενα περδικια κ ενασ απαιχτος λαγος. εγω παντως μεστο οπλο μου εν ξαναβαλλω RC2 WHITE PAPER :o Επρεπε να κρατω 5 περδικια και μια τζικλα αλλα αλλα εφευγαν ξηφτερισμενα και αλλα επεφταν 200 μετρα μακρια. εφτιχος εκαμαν δουλεια οι rottweil weidmanshel και εκρεμασσα 2 οραια περδικια γεματα κοτσια παστα ποδια τους :D πολλη ζεστη ομως.
ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΕΜΕΝΑ 4 ΠΟΥ ΤΑ 5 ΗΤΑΝ ΜΕ WHITE PAPER ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΦΟΥ.
sotiris..
Full Member
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Οκτ 2012, 20:56

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από sotiris.. »

ρε κοπελια εν το μεταξι εδοκαν οι κοιφαες εξω ...εφιαν 3ς που τα ποθκια μου :oops: :oops:
εκαμαμε με το λαομα ...οι 2 ηταν μαυρες τπτε εν τους εκαμα η πατσαλα εφιε μισο μετρο που διπλα μου ηταν ζε μιαλι που το φοο μου εσιρα της 2 σιπεθκιες ζε εχαθικα :oops: :)
Άβαταρ μέλους
Hlias
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 16 Οκτ 2010, 11:48

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Hlias »

spidis έγραψε:
Hlias έγραψε:Εμεις 3 οπλα: 3 περδικια, 3 χαμενα περδικια κ ενασ απαιχτος λαγος. εγω παντως μεστο οπλο μου εν ξαναβαλλω RC2 WHITE PAPER :o Επρεπε να κρατω 5 περδικια και μια τζικλα αλλα αλλα εφευγαν ξηφτερισμενα και αλλα επεφταν 200 μετρα μακρια. εφτιχος εκαμαν δουλεια οι rottweil weidmanshel και εκρεμασσα 2 οραια περδικια γεματα κοτσια παστα ποδια τους :D πολλη ζεστη ομως.
ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΕΜΕΝΑ 4 ΠΟΥ ΤΑ 5 ΗΤΑΝ ΜΕ WHITE PAPER ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΦΟΥ.
φιλε μου και εγο παφο ειμουν και μετα σαιττα. το ενα επιασα το με rc2. αν δεις πως εγινε το φτερο του και το πλευρο του και ομως εβουραν οπως τον κεντερη. ευτυχως στον σαιττα ειχα και τον σκυλο κ ηβρεν μου το. το προι με rc2 εχασα 2 περδικια και μια τζικλα και κσηφτερησε ακομα ενα. δεν ξερω γτ ρε γαμοτο :? παντως οι rotweiil μεενθουσιασαν. επεζεν και ο θιος μου και καναμε μακρινες βολες
dimitris savva

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από dimitris savva »

3 περτικους εγω, 3 ο αδελφος μου μαζί με ένα λαγό απο το πιο νεαρο σκυλι της ομαδας.
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Panmoy »

Περιοχή Λεμεσού 5 περδίκια εγώ, 3+1+1 τα άλλα τρία άτομα της παρέας μου....RC white paper τα 3 που τα πέντε σέκκα τα άλλα δύο ένα ωραίο ντουπλέ με την camouflage 42gr πατσιαούρκα.
Το παράξενο είναι ότι ο ένας της παρέας που έπαιζε την RC white paper είχε αδικαιολόγητα ξυφτερίσματα (το είδα με τα μάτια μου) ενώ εγώ το αντίθετο. Εγώ με Winchester sporting II, o κουμπάρος Browning 725 sporting....τι να πει κανεις... :roll:
georgies
Full Member
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 17 Δεκ 2010, 20:33
Τοποθεσία: Lemesos

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από georgies »

8 περδίκια σήμερα 2 όπλα. Eυχαριστήθηκα και το σκύλο μου. Η περιοχή είχε ακόμα 2 κυνηγούς. Μέχρι τις 8 και κατι εδιπλοσαμε τα και φύγαμε. Αλλα φίλοι μου ευτυχώς που υπάρχουν και τα καλλύκια. Αρκετά ολόχρυσα σήμερα αλλιώς θα ξεφεύγαμε με το κότα.
sotiris!129

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από sotiris!129 »

3 ατομα κρατουσαμε παγανια, εγω μεσα στην μεση αποσταση ο ενας απο τον αλλο 20-25 μετρα
φαραζει ο πρωτος ενα περτικο και παιζει τον 2 σιπεθκιες κρεμαζει τα ποθκια του και παει να περασει που πισω μου στα 20 μετρα , γυριζω το οπλο αποτομα γιατι εξαφνιαστικα που εν το επιασεν ο παρεας σβινω του μια ΚΑΚΗ βολη και το περτιζιν σταματα στον αερα φτερουζιζι λιον και πεφτει... παει ο σκυλος να το πιασει και πρην το σκωτοσει πιανω του το και γυριζω τον λαιμο του 3-4 φορες και λαλω του 3του της παρεας ελα βαρμουτο μες την τσεντα (εν φορω γιλεκο) παει ο παρεας να το βαλει μες την τσεντα γυριζει του ζε ζινος την κελε του 3-4 φορες να πεθανει σιουρα και ξαπολα το μεσα, σαν εμασηετουν να κλειση το φερμουαρ... ναι κυριοι το περτιζην εζωντανεπσεν εφουρισε που μες την τσεντα και εφιεν που πας την πλατη μου, ενομησα επιασεν ζε την τσεντα μαζι του... εσυραμεν του αλλο 4 χαρτουτσιες ετσι σιασιαριστα για να το πιαμεν πας την σαντανοσιαν που εγινε ζιαμε !!! :lol:
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Phinix »

ms1.jpg
της παρέας
το σημαντικό ιρταμε σπίτι μια χαρά
λαγό ούτε που μακριά - ούτε έπιασε κανένας στη περιοχή
το άσχημο της μέρας η υπερβολική ζεστη και ηλιοφάνεια
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
andreas mouzouras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 18:25

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από andreas mouzouras »

Απ' ο,τι βλεπω μια χαρα τα πηγαν οι περισσοτεροι την πρωτη μερα. Οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω το πραγματικο κυνηγι τωρα αρχιζει αφου θα αδιασουν τα βουνα απο τους οπλοφορους κρεατοσυλλεκτες και θα μεινουν οι πραγματικοι κυνηγοι να βουρουν τους περτικους πας τες μουττες, τους λαους μες τα αρκατζια και τις τζικλουες στα παραδοσιακα ποστα. Καλα συνεχεια φιλοι.

Υ.Γ. φιλε PHINIX πολυ ωραια φωτογραφια
Ο κυνηγός σέβεται το φυσικό περιβάλλον επειδή το γνωρίζει καλύτερα απ’ όλους.
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από GiorgosT »

louisll έγραψε:Και το τίμημα να μην παεις κλούβα και να τρέχεις τα άγρια

Εικόνα

Έτοιμος για επόμενη εξόρμηση :mrgreen:
περαστικά σου φίλε.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”