Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Απάντηση
antonisn
Full Member
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Σεπ 2010, 10:41

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από antonisn »

ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΙΣ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ (ΚΥΝΗΓΟΥΣ) ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΤΕ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ . ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΜΕΤΡΟ (ΟΧΙ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΦΩΤΟ 25 ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΙ 90 ΠΕΡΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ 15 ΑΤΟΜΑ. ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ 500 ΤΖΙΚΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΚΥΝΗΓΙ 8 ΑΤΟΜΩΝ ) . ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΘΗΡΑΜΑ . ΟΥΤΕ ΑΝΤΙΖΗΛΙΕΣ ΟΥΤΕ ΕΠΙΔΕΙΞΕΙΣ . ΜΟΝΟ ΑΠΛΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ. ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΙ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΠΡΑΞΙΑ ΑΝΑΖΗΤΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ Ή ΚΑΠΟΙΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ .
:lol: ΑΝ ΜΗΤΕ ΑΛΛΟ ΘΩΡΟΥΜΕ ΑΝ Η ΤΖΙΚΛΑ ΠΟΥ ΕΠΕΓΜΕΝΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΦΡΥΔΙ Ή Ο ΛΑΟΣ ΠΑΣ ΣΤΑ ΜΟΥΣΤΑΚΙΑ ΕΝ ΜΑΣΤΡΟΣ ΤΖΙΝΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ-ΟΝ ΕΠΑΙΞΕ :lol: :lol: :lol:
Fanos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:09

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Fanos »

chris197 έγραψε:Παιδια,
πρεπει να καταλαβουμε κατι. το κυνηγι ειναι αθλημα δεν εινα ανταγωνισμος στον οποιο συναγωνιζομαστε στο πιος ενα παικσει το παραπανω θηραμα.
εχω παρακολουθησει την σηζητιση σας σχετικα με καπιο ατομο το φορουμ, επειδη τυγχανει να ζητήσω και εγω την βοηθεια του συνκεκριμενου ανθρωπου και μου την προσφερε απλοχερα και μαλιστα πηγαμε και κηνηγι μαζι ( ο ανθρωπος δεν πηρε τους σκυλους τοθ κηνηγι μονο ενα σκυλο μεγαλο σε ηλικια , ο οποιος βρηκε 3 λαγους ) δεν μπορω να σας ζητησω ευγενικα να παπσετε να κατηγοριτε των ανθρωπο με διαφορα υπονοουμενα. Οπιος θελει να κατηγορισει καπιον πρεπει να εχει στοιχεια και οχι επειδη ο ανθρωπος επαικσε δεν κσερω και εγω ποσους λαγους αμεσως να αρχισουν οι κατηγοριες εναντιον του.
Λυπαμαι αλλα εγω προσωπικα χαιρμαι οταν ακουω οτι καπιος συναδελφος κυνηγος επεκσε λαγο,περδικι, εστο και μια τρασιηλα, τωρα εαν καπιοι ζηλευουν τον αλλο οτι επεκσε παραπανω τους τοτε δικο τους προβλημα.
περιτο να σας πω οτι εγω φετος δεν επαικσα λαγο μονο λιγα περδικια και 1 φραγκολινα αλλα ειμε καλα στην υγεια μου.

Σας ευχαριστω.

Υ.Γ
Φίλε και γω την ιδια αποψη έχω για το συγκεκριμενο ατομο. Οτι βοηθεια του ζητησα μου την εδωσε. Και για κυνηγι στο λαγο να παμε μαζι μου προτεινε και να μου δωσει λαγο επειδη δεν επαιξα μου προτεινε. Ζευγαρωσαμε και τα σκυλια μας οταν εψαχνα τερι για την σκυλλιτσα μου. Μια βδομαδα την φροντιζε.
Το λαθος του ειναι οτι ειναι λιγο αφελης και ο τροπος εκφρασης του βγαζει κατι το αρνητικο. Δεν επρεπε να φτασουμε μεχρι εδω και οι θεωρητικα "σοφοτεροι" του φορουμ δεν επρεπε να ασχοληθουν μαζι του.

Να δουμε ομως ποσοι επιαν μαζι του κυνηγι τσαι ποσοι επιαν να εκμεταλλευτουν την καλοσυνη του που τουτο το φορουμ. Ειμαι σιγουρος το μισο φορουμ επωφελιθηκε που τουτο η επροσπαθησε να επωφεληθει.

Δεν γνωριζω τι εγινε σε προσωπικο επιπεδο και απο που ξεκινισαν ολα αλλα οπιος και αν φτεει η ζημια παει στο φορουμ. Νομιζα οτι το φορουμ αποτελειτουν απο αγνους κυνιγους που ενδιαφερουνται για το καλο του κυνηγιου αλλα δυστυχως αρχισα να πιστευω πλεον οτι ισχυει ακριβως το αντιθετο.
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από 'petros' »

Κατα περιεργο τροπο οτι πειτε ολοι σημερα ειστε σωστοι και μπραβο σας που αρχισατε να σκεφτεστε με αυτο το τροπο και ελπιζω να παραμεινουν τα πραγματα οπως εχουν σημερα γιατι δεν το κανατε και τις προηγουμενες φορες αυτο??????
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από admin »

dangerous έγραψε:πριν μερικα χρονια οταν ειμσταν ακομα φοιτητες μαζευτηκαμε μια μεγαλη παρεα σε καποιο αλλο σιτε και γραφαμε αποψεις και διαφορα σχολια....\

απο την μερα που δημιουργηθηκε αυτο το σιτε ολη η παρεα αυτοματα μεταφερθηκαμε σε αυτο το σιτε ειμασταν απο τους πρωτους των πρωτων που με ιδιαιτερη χαρα ημασταν ολη μερα μεσα σε αυτο το σιτε.......


με μεγαλη μου λυπη μετα απο καποια χρονια παρατηρω οτι παρα πολλοι απο τα παλια μελη ειναι απων ατομα τα οποια η γνωμη τους ηταν βαρινουσας σημασιας
δεν εχουν τον ενθουσιασμο και το ενδιαφερον πλεον να ποσταρουν το οτιδηποτε και το ιδιο ισχιυει και για μενα....

πως καταντησατε ετσι το σιτε??
γιατι 3 στα 5 ποστ οποιυδηποτε θεματος καταληγουν σε καβγα??
ειτε αποτελεσματα ενδημικου ειτε τσικλας
γιατι ενας χωρος ο οποιος επρεπε να μας ηρεμει και να ειναι υποκαταστατο της καθε κυνηγετικης εξορμησης καταντησε να ειναι πεδιο μαχης??


Φίλε Dangerous ο λόγος είναι γιατί πάντα υπάρχουν 5-6 άτομα τα οποία δέν συμπεριφέρονται όπως πρέπει και ίσως το λάθος μας είναι που ανεχόμαστε αυτά τα άτομα. Έτσι για να επέλθει η ηρεμία πρέπει να καθαρίσουμε σιγά σιγά όπως και έχουμε κάνει αρκετούς οι οποίοι κάθε άλλο παρά θετική συμβολή έχουν . Αυτό δέν είναι φαινόμενο του φόρουμ αλλά της Κυπριακής Κοινωνίας μόνο που εκεί έξω δέν υπάρχει ένας admin ή μια διαχειριστική ομάδα να βάλει κάποια πράγματα στην θέση τους ή να σταματήσει κάτι ώσπου έιναι γρήγορα.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Laurona »

Fanos έγραψε:
chris197 έγραψε:Παιδια,
πρεπει να καταλαβουμε κατι. το κυνηγι ειναι αθλημα δεν εινα ανταγωνισμος στον οποιο συναγωνιζομαστε στο πιος ενα παικσει το παραπανω θηραμα.
εχω παρακολουθησει την σηζητιση σας σχετικα με καπιο ατομο το φορουμ, επειδη τυγχανει να ζητήσω και εγω την βοηθεια του συνκεκριμενου ανθρωπου και μου την προσφερε απλοχερα και μαλιστα πηγαμε και κηνηγι μαζι ( ο ανθρωπος δεν πηρε τους σκυλους τοθ κηνηγι μονο ενα σκυλο μεγαλο σε ηλικια , ο οποιος βρηκε 3 λαγους ) δεν μπορω να σας ζητησω ευγενικα να παπσετε να κατηγοριτε των ανθρωπο με διαφορα υπονοουμενα. Οπιος θελει να κατηγορισει καπιον πρεπει να εχει στοιχεια και οχι επειδη ο ανθρωπος επαικσε δεν κσερω και εγω ποσους λαγους αμεσως να αρχισουν οι κατηγοριες εναντιον του.
Λυπαμαι αλλα εγω προσωπικα χαιρμαι οταν ακουω οτι καπιος συναδελφος κυνηγος επεκσε λαγο,περδικι, εστο και μια τρασιηλα, τωρα εαν καπιοι ζηλευουν τον αλλο οτι επεκσε παραπανω τους τοτε δικο τους προβλημα.
περιτο να σας πω οτι εγω φετος δεν επαικσα λαγο μονο λιγα περδικια και 1 φραγκολινα αλλα ειμε καλα στην υγεια μου.

Σας ευχαριστω.

Υ.Γ
Φίλε και γω την ιδια αποψη έχω για το συγκεκριμενο ατομο. Οτι βοηθεια του ζητησα μου την εδωσε. Και για κυνηγι στο λαγο να παμε μαζι μου προτεινε και να μου δωσει λαγο επειδη δεν επαιξα μου προτεινε. Ζευγαρωσαμε και τα σκυλια μας οταν εψαχνα τερι για την σκυλλιτσα μου. Μια βδομαδα την φροντιζε.
Το λαθος του ειναι οτι ειναι λιγο αφελης και ο τροπος εκφρασης του βγαζει κατι το αρνητικο. Δεν επρεπε να φτασουμε μεχρι εδω και οι θεωρητικα "σοφοτεροι" του φορουμ δεν επρεπε να ασχοληθουν μαζι του.

Να δουμε ομως ποσοι επιαν μαζι του κυνηγι τσαι ποσοι επιαν να εκμεταλλευτουν την καλοσυνη του που τουτο το φορουμ. Ειμαι σιγουρος το μισο φορουμ επωφελιθηκε που τουτο η επροσπαθησε να επωφεληθει.

Δεν γνωριζω τι εγινε σε προσωπικο επιπεδο και απο που ξεκινισαν ολα αλλα οπιος και αν φτεει η ζημια παει στο φορουμ. Νομιζα οτι το φορουμ αποτελειτουν απο αγνους κυνιγους που ενδιαφερουνται για το καλο του κυνηγιου αλλα δυστυχως αρχισα να πιστευω πλεον οτι ισχυει ακριβως το αντιθετο.

θα μιλησω για εμενα καθαρα και θα ρωτησω προσωπικα τον Φανο και τον Chris.

Οι απειλες ρε παιδια ειναι σωστο πραμα? Γιατι κανενας δεν τους δινει σημασια? Εσεις τις εγκρινετε?
Εγω τουλαχιστον μονον σε αυτες αναφερθηκα, γιατι πραγματικα αυτο με χαλουσε!

Και δεν μιλησα ποτε με τον Σωτηρη στο παρελθον, ουτε στο φορουμ, ουτε σε μυνημα, ουτε απειλησε εμενα προσωπικα, και αυτο μπορει να το πει και ο ιδιος εαν θελει.

Δεν τον ξερω τον ανθρωπο και δεν με ξερει.
Δεν μου εκανε προσωπικα κατι.
Δεν ηρθα σε αντιπαραθεση μαζι του.

Δεν εχω τιποτε με τον Σωτηρη, ειπα του ομως την αληθεια, οι απειλες σε μια παρεα , δεν χωρουν.
Πως θα υπαρχει επικοινωνια εαν με μια διαφωνια, πεφτουν απειλες?
Και μιλω για τις απειλες που γραφτηκαν δημοσια στο φορουμ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ......., εαν επεσαν απειλες μεσω μυνηματων, δεν μπορω να το ξερω, και δεν με αφορα, προσωπικες υποθεσεις του καθε ενος μας ας καμει Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑς ΜΑΣ καλα μαζι τους.

Εαν παιδια εσεις θεωρειτε ομορφο πραμα τις απειλες, τοτε δεκτη η θεση σας, εγω εθεσα την δικη μου παντως.

Ουτε για τις φωτογραφιες σχολιασα, ουτε για οτιδηποτε αλλο, πλην των απειλων ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ και των απολυτων θεσεων, τα οποια συνδεονταν. Οσα ειπε η εκανε, που δεν μου αρεσαν, φροντισα απλα να μην τα σχολιασω στα θεματα που ανοιξε σαν μελος και να μην παρω θεση.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Fanos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 01 Αύγ 2010, 14:09

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Fanos »

Laurona έγραψε:
Fanos έγραψε:
chris197 έγραψε:Παιδια,
πρεπει να καταλαβουμε κατι. το κυνηγι ειναι αθλημα δεν εινα ανταγωνισμος στον οποιο συναγωνιζομαστε στο πιος ενα παικσει το παραπανω θηραμα.
εχω παρακολουθησει την σηζητιση σας σχετικα με καπιο ατομο το φορουμ, επειδη τυγχανει να ζητήσω και εγω την βοηθεια του συνκεκριμενου ανθρωπου και μου την προσφερε απλοχερα και μαλιστα πηγαμε και κηνηγι μαζι ( ο ανθρωπος δεν πηρε τους σκυλους τοθ κηνηγι μονο ενα σκυλο μεγαλο σε ηλικια , ο οποιος βρηκε 3 λαγους ) δεν μπορω να σας ζητησω ευγενικα να παπσετε να κατηγοριτε των ανθρωπο με διαφορα υπονοουμενα. Οπιος θελει να κατηγορισει καπιον πρεπει να εχει στοιχεια και οχι επειδη ο ανθρωπος επαικσε δεν κσερω και εγω ποσους λαγους αμεσως να αρχισουν οι κατηγοριες εναντιον του.
Λυπαμαι αλλα εγω προσωπικα χαιρμαι οταν ακουω οτι καπιος συναδελφος κυνηγος επεκσε λαγο,περδικι, εστο και μια τρασιηλα, τωρα εαν καπιοι ζηλευουν τον αλλο οτι επεκσε παραπανω τους τοτε δικο τους προβλημα.
περιτο να σας πω οτι εγω φετος δεν επαικσα λαγο μονο λιγα περδικια και 1 φραγκολινα αλλα ειμε καλα στην υγεια μου.

Σας ευχαριστω.

Υ.Γ
Φίλε και γω την ιδια αποψη έχω για το συγκεκριμενο ατομο. Οτι βοηθεια του ζητησα μου την εδωσε. Και για κυνηγι στο λαγο να παμε μαζι μου προτεινε και να μου δωσει λαγο επειδη δεν επαιξα μου προτεινε. Ζευγαρωσαμε και τα σκυλια μας οταν εψαχνα τερι για την σκυλλιτσα μου. Μια βδομαδα την φροντιζε.
Το λαθος του ειναι οτι ειναι λιγο αφελης και ο τροπος εκφρασης του βγαζει κατι το αρνητικο. Δεν επρεπε να φτασουμε μεχρι εδω και οι θεωρητικα "σοφοτεροι" του φορουμ δεν επρεπε να ασχοληθουν μαζι του.

Να δουμε ομως ποσοι επιαν μαζι του κυνηγι τσαι ποσοι επιαν να εκμεταλλευτουν την καλοσυνη του που τουτο το φορουμ. Ειμαι σιγουρος το μισο φορουμ επωφελιθηκε που τουτο η επροσπαθησε να επωφεληθει.

Δεν γνωριζω τι εγινε σε προσωπικο επιπεδο και απο που ξεκινισαν ολα αλλα οπιος και αν φτεει η ζημια παει στο φορουμ. Νομιζα οτι το φορουμ αποτελειτουν απο αγνους κυνιγους που ενδιαφερουνται για το καλο του κυνηγιου αλλα δυστυχως αρχισα να πιστευω πλεον οτι ισχυει ακριβως το αντιθετο.

θα μιλησω για εμενα καθαρα και θα ρωτησω προσωπικα τον Φανο και τον Chris.

Οι απειλες ρε παιδια ειναι σωστο πραμα? Γιατι κανενας δεν τους δινει σημασια? Εσεις τις εγκρινετε?
Εγω τουλαχιστον μονον σε αυτες αναφερθηκα, γιατι πραγματικα αυτο με χαλουσε!

Και δεν μιλησα ποτε με τον Σωτηρη στο παρελθον, ουτε στο φορουμ, ουτε σε μυνημα, ουτε απειλησε εμενα προσωπικα, και αυτο μπορει να το πει και ο ιδιος εαν θελει.

Δεν τον ξερω τον ανθρωπο και δεν με ξερει.
Δεν μου εκανε προσωπικα κατι.
Δεν ηρθα σε αντιπαραθεση μαζι του.

Δεν εχω τιποτε με τον Σωτηρη, ειπα του ομως την αληθεια, οι απειλες σε μια παρεα , δεν χωρουν.
Πως θα υπαρχει επικοινωνια εαν με μια διαφωνια, πεφτουν απειλες?
Και μιλω για τις απειλες που γραφτηκαν δημοσια στο φορουμ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ......., εαν επεσαν απειλες μεσω μυνηματων, δεν μπορω να το ξερω, και δεν με αφορα, προσωπικες υποθεσεις του καθε ενος μας ας καμει Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑς ΜΑΣ καλα μαζι τους.

Εαν παιδια εσεις θεωρειτε ομορφο πραμα τις απειλες, τοτε δεκτη η θεση σας, εγω εθεσα την δικη μου παντως.

Ουτε για τις φωτογραφιες σχολιασα, ουτε για οτιδηποτε αλλο, πλην των απειλων ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ και των απολυτων θεσεων, τα οποια συνδεονταν. Οσα ειπε η εκανε, που δεν μου αρεσαν, φροντισα απλα να μην τα σχολιασω στα θεματα που ανοιξε σαν μελος και να μην παρω θεση.
Φίλε laurona νομιζω αυτο το καλυπτω οταν είπα οτι ειναι αφελης. Σιγουρα ειναι αναρμοστο να εξαπολεις απειλες και σιγουρα ηταν πολυ λαθος η συμπεριφορα του.
Το μεγαλυτερο λαθος για μενα ομως ειναι οτι ατομα του φορουμ που τον ειχαν γνωρισει προσωπικα και γνωριζαν την αφελεια του ηρθαν σε αντιπαραθεση μαζι του.
Ξαναλεω και αυτο που ειπα πιο πριν. "Δεν επρεπε να φτασουμε μεχρι εδω και οι θεωρητικα "σοφοτεροι" του φορουμ δεν επρεπε να ασχοληθουν μαζι του."
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από admin »

Φίλε Φάνο καμια΄φορά η αφέλεια μπορείνα είναι επικύνδυνο πράγμα.!! Μια φωτογραφία με ένα λαγό δεμένο μέσα σε μια κάσια αυτοκινήτου πραγματικα΄τι μύνημα στέλνει???? Είπαμε ότι έγινε έγινε εσύ η όποιος άλλος θέλει μπορεί να συνεχίσει να έχει επαφές με τον άνθρωπο αλλά απο την στιγμή που και ο ίδιος επέλεξε να διαγραφεί φτάνει πλέον αυτή η συζήτηση γιατί υπάρχουν και πράγματα που δέν ειπώθηκαν στο φόρουμ αλλά έγιαννα και΄δέν τα γνωρίζουν όλοι
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Savvas »

admin έγραψε:
Φίλε Dangerous ο λόγος είναι γιατί πάντα υπάρχουν 5-6 άτομα τα οποία δέν συμπεριφέρονται όπως πρέπει και ίσως το λάθος μας είναι που ανεχόμαστε αυτά τα άτομα. Έτσι για να επέλθει η ηρεμία πρέπει να καθαρίσουμε σιγά σιγά όπως και έχουμε κάνει αρκετούς οι οποίοι κάθε άλλο παρά θετική συμβολή έχουν . Αυτό δέν είναι φαινόμενο του φόρουμ αλλά της Κυπριακής Κοινωνίας μόνο που εκεί έξω δέν υπάρχει ένας admin ή μια διαχειριστική ομάδα να βάλει κάποια πράγματα στην θέση τους ή να σταματήσει κάτι ώσπου έιναι γρήγορα.
Συγνώμη ρε Άριστε μου αλλά με τουτες τις συμπεριφορές, συμπεριλαμβανομένου και τις δικής σου, δεν φεύγουν μόνο τα άγουρα. Λυπούμε αλλά αυτοί που πραγματικά θα μπορούσαν να είχαν θετική συμβολή, ολοένα και τραβούν πίσω. Δες το ποστ του Μαρίνου που με εκφράζει αφάνταστα και ας σε προβληματίσει λίγο.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Laurona »

Ειμαστε μαι παρεα ρε παιδια, δεν εχουμε κανενας μας τιποτε να χωρησει.

Ειμαστε ολοι, 99-9% δαμεσα, απλοι ανθρωποι, μεροκαμαθκιαριες που αγαπουν ενα πραμα και θελουν να το μοιραστουν με αλλους, γιατι πραγματι, οι κυνηγοι δεχομαστε πολεμο απο παντου και ειναι κριμα, να μην ειμαστε ενωμενοι.

Ο ι δυσκολιες που αντιμετωπιζουμε σημερα, το αγχος, τα προβληματα, καμνουν μας ουλους κακο, ας μην το μεταφερνουμε και δαμεσα.

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΓΩΝΑ ΟΛΟΙ, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩς ΔΙΝΟΥΜΑΙ ΑΓΩΝΑ.
ΑΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ, ΑΥΤΗΝ ΕΔΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΜΝΟΥΜΕ ΔΙΑΛΕΙΜΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Savvas »

admin έγραψε: Μια φωτογραφία με ένα λαγό δεμένο μέσα σε μια κάσια αυτοκινήτου πραγματικα΄τι μύνημα στέλνει????
Φίλε Αριστε επειδή το ξαναπρόβαλες αυτό το επιχείρημα και εμένα με ενοχλεί, μπορείς σε παρακαλώ να εξηγήσεις λίγο καλύτερα τι θέση σου? Τι προκαλεί αυτή η εικόνα δηλ.? Πρώτη φορά γίνεται αυτό στην Κύπρο ή ίσως αποτελεί πρακτική των βοσκών? Πως έπρεπε να γίνει η μεταφορά δηλ.? Αν όντως είναι για απελευθέρωση όπως υποστηρίχθηκε τότε αλλάζει η άποψη σου ή όχι?

Δεν θέλω να υποστηρίξω κανένα και δεν γνωρίζω κανένα προσωπικά, έχω τη δική μου κρίση και με αυτή εκφράζομαι.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”