Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Απάντηση
FYGAS APO TO LIMANI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 02 Δεκ 2012, 15:58

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από FYGAS APO TO LIMANI »

kypros έγραψε:Σαββα και εμενα μου αρεσει να βλεπω φωτογραφιες.
Και πολλες φωτος προσωπικα μου ελυσαν αποριες και μου εμαθαν πραματα...και στο κυνηγι και στη σκοποβολη.

Τωρα υπαρχουν δυο ειδη προβληματος με τις φωτογραφιες.

1. Εαν αυτος που ποσταρει ειναι ανευ εγκεφαλου και κυνηγιετικης παιδειας και ποσταρει κατι ασχημο, αντικυνηγιετικο ,κακογουστο και κρεατοσυλλεκτικο

η

2. Εαν ο θεατης ειναι κκοπλεξικος, ανασφαλης και ζηλιαρης και αρα εκλαβει μια ομορφη φωτο αρνητικα.

Και στις δυο περιπτωσεις το δικο μου συμπερασμα ειναι οτι η λυση ειναι η απομωνωση της κακοηθιας και οχι ολων των υπολοιπων για να περισωσουμε τα καρκινοματα στο συνολο.

Αρα μαθαινουμε να οδηγουμε για να μεν ττουμπαρισκουμε, δεν καθουμαστε σπιτι μας επειδη το αυτοκινητο μπορει να εν επικυνδυνο
ΡΕ ΚΥΠΡΟ ΜΟΥ,

ΔΗΛΑΔΗ Η ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΣΗ ΜΙΑΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗς ΕΞΩΡΜΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΠΩΣΗ?
Άβαταρ μέλους
virtualgreek
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2010, 16:33

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από virtualgreek »

Breda Pegaso έγραψε:Γιατι να την πληρωσουν οι φωτογραφιες ομως????
Γιατι να μας στερει το διαιωμα απο το να δουμε την καρπωση του φιλου μας στο φορουμ και να την χαρουμε. Το οπλο του, τα σκυλια του κλπ.

Ετσι οπως εγινηκαν οι ανθρωποι πρωτα σκεφτουνται το κακο για τον αλλο...

Αρα δεν ειναι μονο οι φωτογραφιες, ειναι σε ολα τα θεματα. Καυγαδες γινονται για τους σκυλους, για το αν τα οπλα σκοτωνουν, για τα φυσιγγια κλπ. Ως τζιαι για τα πουκαμισα επειρακτηκαν!

Οι κακοι ανθρωποι παντα θα υπαρχουν και δεν δεχονται επιμορφωση απο κανενα. Ε τι ε να γινει? Να κλεισουμε το φορουμ τζιαι κανει αμπα τζιαι ενοχληθει κανενας.

Αλλο λιο οι σωστοι κυνηγοι εν να φοουνται να πουν οτι επαιξαν ενα θηραμα.

Το κυνηγι δεν ειναι μονο θεωρια ειναι και πραξη.
Εσύ έβαλες φωτογραφίες ? Πιθανών.
Ενόχλησες κανένα. Όχι.

Σε ενόχλησε κανένας. Όχι.

Έβαλες φωτογραφίες με υπέρμετρη κάρπωση? Όχι.

Ο συνάδελφος έβαλε πάρα πολλές φωτογραφίες και προκλήθηκε χάος με αποτέλεσμα την αποχώρηση του.
Φταίει και εκείνος, φταίνε και οι υπόλοιποι που αντίδρασαν και τον ώθησαν στην έξοδο.

Ξαναλέω. Δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα με μερικές φωτογράφίες. Αντιθέτως, χαίρομαι και εγώ να βλέπω φίλους και συναδέλφους να καρπώνοντε θήραμα.

Το πρόβλημα αρχίζει από τις κόντρες που προκάλεσαν οι πολλές φωτογραφίες
Πρώτα από όλα πρέπει να είστε Κύριοι στο βουνό, και μετά κυνηγοί...
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

φετος ειπα δεν θα βαλω φωτογραφιες και το εκαμα πλην μιας φορας που δεν αντεξα! δεν θα μπω στη συζητηση εγω με ποιον διαφωνω και με ποιον συμφωνω, οτι και να πειτε ομως ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ=ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ!!! ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΑΠΟ ΤΟ SITE
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Artemis G. »

Breda Pegaso έγραψε:Γιατι να την πληρωσουν οι φωτογραφιες ομως????
Γιατι να μας στερει το διαιωμα απο το να δουμε την καρπωση του φιλου μας στο φορουμ και να την χαρουμε. Το οπλο του, τα σκυλια του κλπ.

Ετσι οπως εγινηκαν οι ανθρωποι πρωτα σκεφτουνται το κακο για τον αλλο...

Αρα δεν ειναι μονο οι φωτογραφιες, ειναι σε ολα τα θεματα. Καυγαδες γινονται για τους σκυλους, για το αν τα οπλα σκοτωνουν, για τα φυσιγγια κλπ. Ως τζιαι για τα πουκαμισα επειρακτηκαν!

Οι κακοι ανθρωποι παντα θα υπαρχουν και δεν δεχονται επιμορφωση απο κανενα. Ε τι ε να γινει? Να κλεισουμε το φορουμ τζιαι κανει αμπα τζιαι ενοχληθει κανενας.

Αλλο λιο οι σωστοι κυνηγοι εν να φοουνται να πουν οτι επαιξαν ενα θηραμα.

Το κυνηγι δεν ειναι μονο θεωρια ειναι και πραξη.
εκαλυψες με..... βασικα εγω αποτι εκαταλαβα.... οτιιιιιιιιι και να καμεις μεσα στο φορουμ παντα ενα βρεθει καποιος να σου την πει.... καποιες φορες καλοπροαιρετα και καποιες φορες κακοπροαιρετα.... πιστευκω ομως απο την στιγμη που καμεις ποστ μια φωτο η ο,τι αλλο πρεπει να δεχτεις ολες τες αποψεις καλες κακες.... και οι να θιγουμαστε οπως τες παρθενοπιπιτσες και ολοισια "αποχωρο" που το φορουμ....
δλδ εγω που βλεπω τισ φωτο του σοτιριι129 κπψ και ζηλευκω τες για 2 λογους , α) επειδη ενεχω το photoshop να τες καμω ετσι και β) ε πειδη ενεπεξα τοσα περδικια πρεπει να γηρευκω αφορμες να τον κραζω ?

υ.π Σωτηρη εν "τυχαια" που εβαλα το ονομα σου τζιαμε... αλλα ναι εχω πολλα μαζι σου.... :lol: :lol: :lol:
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
istriano ®

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από istriano ® »

"Μ.... μου, μην φοβασαι και δεν αντιληφθηκα τιποτε λαθος. Ξερω πολλα καλα τι γραφω. Παρα να προσπαθεις εσυ και ορισμενοι αλλοι να το πεξεται και καλα διανοουμενοι κυνηγοπατερες, καλα θα ηταν μεσο καποιου π.μ να προσπαθησεται να συμβουλεψεται καποιο μελος το οποιο αντιλαμβανεστε οτι εχει καποιες αδυναμιες η' παρεκτρεπεται λογο ιδιοσυγκρασιας. Καλυτερα να περνεται μετρα πρωτου το θεμα να ξεφυγει και γινουν ορισμενοι ερμαιο στις ορεξης του καθενος. Το παν ειναι η προνοητικοτητα και η προληψη.

Αυτα φιλικα."

Αυτα εγραψα πριν λιγο καιρο!!!! Η κωλοσηρμαθκια εφενετουν. Οι φωτο εν απλα εν η αφορμη!!!
diomedes
Full Member
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 26 Αύγ 2011, 09:08

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από diomedes »

Καλή χρονιά και από εμένα. Αν και έχει χρόνια να βγάλω φωτογραφία θήραμα μου αρέσει πολύ που βάζετε φωτογραφίες και σε καμιά περίπτωση δεν πικκάρουμαι επειδή κάποιος έπαιξε παραπάνω. Αντίθετα θεωρώ ότι οι φωτογραφίες και τα ποστ που βάζετε για την κάρπωση με βοηθούν να αντιλαμβάνομαι καλύτερα την κατάσταση στην οποία βρίσκεται το θήραμα ( σε αριθμούς π.χ). Τέλος η δική σας κάρπωση με βοηθά να γίνω καλύτερος ή τουλάχιστον να δω που υστερώ. Π.χ οι ώρες που κυνηγώ, ο αριθμός των σκύλλων, η ράτσα των σκύλλων, η εκπαίδευση των σκύλλων, οι περιοχές που πάω, το σημάδι μου κλπ. Παρά να ακούω κουβέντες του καφενέ προτιμώ να βλέπω ένα δείγμα της κάρπωσης εδώ.
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Εγω συμφωνω με το Κυπρο. Δεν ειναι οι φωτογραφιες αλλα ο τροπος που γραφει καποιος στο φορουμ.

Π.χ. Οι μεγαλυτεροι καυγαδες στο φορουμ εγινα για ποστ καποιων που δεν αρεσαν σε αλλους, ΟΧΙ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.

Βλεπε ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ
Βλεπε Περτικαριδες Vs Λααρηδες
Βλεπε Καθαροαιμοι Vs Hμιαιμοι
Βλεπε Σταματα Vs Αυτους που τους στα συρνουν

και πολλα αλλα.

Στο φορουμ μπενουμε για να μιλουμε με καλες προθεσεις. Αν εχει καποιους που θελουν να δεικτουν ή εν καθηγητες ή εν δεχουνται αλλους που μπορει να ξερουν καποια πραματα παραπανω τους προβλημα τους.
Και μιλω γενικα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Breda Pegaso την 03 Ιαν 2013, 19:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Γιατρός

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από Γιατρός »

Γι'αυτό πρέπει να υπάρχει και σελίδα στο φόρουμ όπου μπορούν να μεταφερθούν και να γραφούν έντονες απόψεις κτλ
Στο κυνήγι όπως και σε όλα τα θέματα στην Κύπρο ΔΕΝ υπάρχουν παρθένες
Καλύψαμε τις χαρτούτσιες,τα όπλα μετά τι έμεινε ;
Όλοι φταίμε για ότι γίνεται εδώ μέσα .....ένα ποστ αν το αφήσεις έτσι θα πεθάνει,και μία βλακεία το ίδιο
Είμαστε θερμόαιμοι και αυτό δεν αλλάζει
Μαζί όμως μπορούμε να καταφέρουμε πράγματα όχι η μια ή η άλλη παρέα
Γράφετε σωστά ελληνικά να υπάρχει κάποια ποιότητα σαν φόρουμ και Image πως να το κάνουμε....δυστυχώς έτσι πρέπει
και ο Άνθιμος που είπε ότι ντυνεται σαν να είναι γιορτή έχει μεγάλη βάση,είναι αρρώστια μεράκι γλέντι και το πάθος όλων....
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

virtualgreek έγραψε:
kypros έγραψε:Ενα απο τα δυο σαββα. Αλλα σιγουρα οχι να τους ανεκτουμε και να υποκυψουμε επειδη καποιοι πασχουν. Οποιος δεν συμορφωνεται σε ενα συνολο τοτε παβει να ανοικει σε αυτο. Simple logic και απλος νομος της φυσης

Κύπρο μου,

το βρίσκεις σωστό να εκδιώξουμε με την συμπεριφορά μας ένα μέλος ? Το οποιοδήποτε μέλος. Δεν θα ήταν πιο ορθό να του μιλούσαμε, να του δώσουμε κάποια ευκαιρία παρά να ορμίσουν σαν γύπες ορισμένοι και να νοιώσει άβολα μέχρι να ζητήσει ο ίδιως την διαγραφή ?

Από την άλλη, εάν ο ίδιος περιοριζόταν σε 1-2 φωτογραφίες μόνο δεν θα υπήρχε πρόβλημα εξαρχής.

Οπόταν είτε είμαστε προληπτικοί είτε διώχνουμε κόσμο με την λανθασμένη αντίδραση.
ΟΗ ΦΙΛΕ ΣΑΒΒΑ ΔΑΜΕ ΘΑ ΕΠΕΜΒΩ. ΕΓΩ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.
ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ??????????????????????????????
ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΕ ΚΑΝΕΝΑΣ. ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΦΥΓΕ. ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΜΟΙΩΣΗ ΔΕ ΤΩΝ ΓΥΠΩΝ . ΤΑ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΝΕΥ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑΣ.
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: Αποτελέσματα ενδημικού σεζόν 2012-13

Δημοσίευση από beaglemania »

ωρες ωρες καμνουμε οπως τα μωρα να ερτει η Κυριακη να παμε στις τζικλες περκι ποκατσουν τα νευρα ορισμενων...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”