1η Κυριακη

686AndreasOnyx
Full Member
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 19 Σεπ 2012, 11:45

Re: 1η Κυριακη

Δημοσίευση από 686AndreasOnyx »

Δηλαδη ως τωρα εχουμε κεβλαρ γιαλια πορτοκαλη σιηλλο και να κατεβω που το αυτοκινητο κατα τις 10 τπτ αλλο ?
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: 1η Κυριακη

Δημοσίευση από marios10 »

ΦΙΛΕ ΜΜΜ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ Σ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ.....ΠΕΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠΝΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΣ...ΟΧΙ ΞΕΝΙΧΤΙΑ ΚΑΙ ΠΟΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΝΑ ΧΑΜΗΛΟΠΑΙΖΕΙΣΣ.....ΟΙ ΤΥΧΗ ΕΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑΡΙΕΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ Μ ΕΞΩΡΜΗΣΗ ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΙΞΑ ΛΑΟ ΚΑΙ ΕΝ ΕΚΑΤΑΛΑΒΑ ΙΝΤΑΛΟΣ ΤΟΝ ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΕΠΕΤΟΥΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΜ...ΕΓΕΛΟΥΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΣΤΑΤΖΙΑ Μ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΦΤΟΜΑ.....ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΣΩΣΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΙΚΕΣ...ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕΝ ΜΑΚΡΙΑΑΑ ΚΑΡΤΕΡΟΎΜΕ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ :| :cry: :cry: ... ΠΕΙΕΝΕ ΚΑΙ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΕΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ ΠΟΛΛΑ....ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ την olympia scatter 31 6 σκαην εν την αλλασο με τιποτε.....ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΦΙΛΕ ΜΜ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: 1η Κυριακη

Δημοσίευση από admin »

Την πρώτη Κυριακή ένα είναι το άγχος μου να επιστρέψω και εγώ ακι τα ζώα μου σπίτι καλά. Τίποτα άλλο δέν μετρά. Άμμα το καταφέρεις αυτό είσαι με το Βασιλειά Γενειά . Η κάρπωση θα έρθει αρκεί να είσαι υπομονετικός και προσεκτικός. Οι σχιασχούρηδες και οι απρόσεκτοι δέν κυνηγούν και δέν απολαμβάνουν αυτό που κάνουν.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: 1η Κυριακη

Δημοσίευση από LAGOS »

Αρέσκει μου που όλοι είπετε στον φίλο να κοιμηθεί καλά το Σάββατο. Να σας κάμω μιά ερώτηση? Πόσοι απο εσάς κοιμάστε καλά το Σάββατο και πόσοι κοιμόσασταν καλά όταν ήσασταν στην ηλικία του? :D
Εγώ κυνηγός- βουρκάτορας 20 χρόνια εν ζήτημα αν κοιμήθηκα 3 ώρες μάξιμουμ ξημερώματα 1ης Κυριακής.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: 1η Κυριακη

Δημοσίευση από Savvas »

Αυτό που πρέπει να καταλάβουμε όλοι είναι ότι 1ες Κυριακές έχει ΠΟΛΛΕΣ. Μακάρι να είμαστε καλά που το Θεό και έχουμε πολλά χρόνια ακόμα να κυνηγούμε πρώτες Κυριακές.

Επιπρόσθετα, μερικά σημαντικά για μένα για την 1η Κυριακή είναι:

1. Αν το έχεις ποτέ δεν θα καταφέρεις να κοιμηθείς την προηγούμενη. Εγώ το έχω και σε επόμενες εξορμίσεις αλλά έχει και αυτό την μαγεία του.
2. Ποτέ δεν αποσκοπούσα στην κάρπωση, αλλά να επιστρέψω γερός και δυνατός εγώ, η παρέα μου και τα σκυλιά μου. Για να καταλάβεις έχει στιγμές που ξεχάνω ότι βαστώ όπλο. (με την καλή έννοια).
3. Όταν είσαι ξάλαφρως και άνενιας μπορείς και παρατηράς γυρώ σου πως συμπεριφέρεται η πλειοψηφία των Κυπραίων. Αυτό, πρώτων σε βοηθήση να γίνεις καλύτερος και δεύτερον το απολάμβάνεις καλύτερα και απο ένα πέρτικο σηκωτό.
4. Ποτέ δεν πυροβολώ αν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος, ακόμα και αν πεταχτεί λαγός. Αν θέλει ο Θεός θα τον έβρω πάρακατω ή την άλλη εξόρμιση.
5. Αν χάσω και κανένα μισάωρο το πρωϊ σιγά το πράμα. Έχουμε πολλές άλλες εξορμίσεις μπροστά μας.
6. Το καλύτερο κυνήγι το κάνω προς το τέλος της σεζόν και αυτό για πολλούς λόγους, ας μην τους πω.
7. Την νύκτα όταν ακούσεις στις ειδήσεις ότι χτυπήθηκε κάποιος ή ακόμα και ότι πέθανε, ακόμα και να μην τον ξέρεις θα πείς γαμ.....τω γιατί και πως έγινε αυτό.

Οπότε φίλε καλή όλη αυτή η μαγεία που μας προσφέρει το κυνήγι ...... ΑΛΛΑ ....... πρέπει να μπορούμε να την ζούμε και να την απολαμβάνουμε.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: 1η Κυριακη

Δημοσίευση από 'petros' »

LAGOS έγραψε:Αρέσκει μου που όλοι είπετε στον φίλο να κοιμηθεί καλά το Σάββατο. Να σας κάμω μιά ερώτηση? Πόσοι απο εσάς κοιμάστε καλά το Σάββατο και πόσοι κοιμόσασταν καλά όταν ήσασταν στην ηλικία του? :D
Εγώ κυνηγός- βουρκάτορας 20 χρόνια εν ζήτημα αν κοιμήθηκα 3 ώρες μάξιμουμ ξημερώματα 1ης Κυριακής.
3ωρες υπνου???
Εισαι που τους καλους εσυ. :lol: :lol:

Πιντομενος θα την φκαλεις και εσυ φιλε μου οπως οι περισσοτεροι απο εμας .
Δουλεια καθημερινες δεν σηκωνομαι να παω αλλα ουτε νοιωθω τιποτα οπως τον πεθαμενο,σβηνουν τα συστηματα.Τραβουμε σιερκα ποδκια να σηκωστω :roll:
Το σαββατο τη νυχτα ολη τη σεζον δεν κλεινω ματι μεχρι να ξημερωσει και μουγια να κατσει πας το παραθυρι την ακουω.
Καρτερω το ξυπνητηρι να παιξει να το κλεισω.
Ασε που και τα σκυλια καταλαβαινουν τι φερνει το ξημερωμα και μουρμουρουν τζιε τζινα :lol: :lol:
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: 1η Κυριακη

Δημοσίευση από Artemis G. »

εγω πιστευκω να μεινεις σπιτι φιλε μου.... να απολαυσεις τον υπνο σου.... και οτι ωρα ξυπνησεις να παεις ορεξατος.... :D :) :D :)
μεν ασχοληθεις με κανεναν , μονο το τυπικο καλημερα , γιατι αν ασχοληθεις , καποιος ττοππουζος ενα βρεθει να σε νευριασει... αμαν νευριασεις χαλα η ψυχολογια σου και αμαν χαλασει η ψυχολογια σου... καλλικωνεις....
και στο τελος της ημερας εισαι απογοητευμενος... αρα οπως ειπαν και πιο πανω οι φιλοι και συναδελφοι ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ.... ενα περδικη η ενας λαγος για μας που ημαστεν κυνηγοι δεν εχει την ιδια αξια με την υγεια τη δικη μας και οπιουδηποτε αλλου....

ΕΠΙΣΗΣ !!!!!! αν ενει ρε φιλε βαλε κανεναν να σε καπνισει τζιε λιο....
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: 1η Κυριακη

Δημοσίευση από 'petros' »

ως τωρα εχουμε κεβλαρ γιαλια πορτοκαλι σιηλλο και να κατεβω που το αυτοκινητο κατα τις 10 τπτ αλλο ?

Την νύκτα όταν ακούσεις στις ειδήσεις ότι χτυπήθηκε κάποιος ή ακόμα και ότι πέθανε, ακόμα και να μην τον ξέρεις θα πείς γαμ.....τω γιατί και πως έγινε αυτό.

ΕΠΙΣΗΣ !!!!!! αν ενει ρε φιλε βαλε κανεναν να σε καπνισει τζιε λιο....


Νομιζω θα καμετε τον Αντρεα να μεινει σπιτι την Κυριακη οχι στο κρεβατι αλλα κατω απο το κρεβατι και θα ακουει σιηπεθκια και θα σιναετε οπως το λαο. :lol: :lol:
Μια βοηθεια στα φυσιγγια σας ζητησε το κοπελουι και θα τον καμετε να πουλησει τζιε το σιηπεττο ως τις 4 του Νιομβρη :lol: :lol:
Αστεια αστεια φιλε αλλα ετσι εχουν τα πραγματα.ΠΡΟΣΟΧΗ
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: 1η Κυριακη

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

ειμαι 30 χρονων παω που τα 7 βουρκατορας με το πατεραμου και ιστερα μονος μου δεν τσιμιθικα ποτε μου πανο που ενα 2 ωρες εχει τοσα χρονια και ακομα να μου περασι σκευτιτε οτι τωρα που μιλουμε εχει 1 εβδομαδα που ξιπνο που ι ωρα 4 γιατι νομιζω οτι ενα παω κυνιγη :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: 1η Κυριακη

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Ε ΑΠΟΛΛΟΝ ΕΓΩ ΠΟΥ ΞΥΠΝΩ ΟΛΟΧΡΟΝΑ ΠΟΥ ΤΕΣ 4 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ? :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”