ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από Anthimos »

Παιδες...

Εγω συμφωνω με τον Μαριο635 στο ότι τα θηράματα που κρατουν ζωντανο το κυνηγι στη Κυπρο ειναι η τζικλα και η τρασιηλα και ότι ο Μελισσοφάγος ειναι επιβλαβες για τους μελισσοκόμους και θα έρεπε να διδετε αδεια 15 ημέρες να τον κυνηγουμε αλλα στο βωμο των μελισσοφαγων την πληρωνουν πολλα αλλα ειδη

Κλωρκος ( Αν και ισως ενα απο τα καλυτερα πουλια απο γαστρονομικης αποψης θα γλιτωσει μιας και μοιαζει καταπληκτικα με μελισσοφαγο??)
Δακκανουρες ( δεν θα μπαινουν στο πειρασμο να τις παιζουν)
Πουπουξιος- Τσαλαπετεινός

Για το αμπελοπουλι ρε παιθκια αν εννοειτε το κανονικο το μαυροσκουφικο και κοκκινοσκουφικο αμπελοπουλι συμφωνω να δωθει αλλα ποσοι καταλάβουν και ξεχωριζουν τ αμπελοπουλια σαν πετουν ?? Εν θα φταιξουν αηδονια, πεμπετσουθκια , μουγιαννουθκια και ότι αλλο μικροπουλι κινητε

Με την λογικη αυτη της ελλειψης θηραματων πρεπει να δωθει και ο σπινος μαζι με τον μελισσοφαγο και να υπάρχει αστυνομευση.Αν παιξεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο 5.000 ευρω !!!!
Μπορει να γίνει??
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Costas_
Full Member
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: 03 Μαρ 2010, 14:21

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από Costas_ »

Η πληροφόριση που έχω εγώ είναι ότι οι μελισσοφάγοι τρώνε κυρίως σφίκες, εάν δεν υπάρχουν σφίκες, μόνο τότε ενοχλούν τις μέλισσες..
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από Anthimos »

Costas_ έγραψε:Η πληροφόριση που έχω εγώ είναι ότι οι μελισσοφάγοι τρώνε κυρίως σφίκες, εάν δεν υπάρχουν σφίκες, μόνο τότε ενοχλούν τις μέλισσες..

Φίλε τρων ΚΑΙ σφηκες αλλα όπου βρουν μελισσια καμνουν σφαγες , δεν τους φευκει μια. Κανενα πουλι αν βρει ευκολη πηγη τροφης δεν θα σπαταλησει ενέργεια να κυνηγα ....ειναι κανονας της φυσης και ειδικα στ αποδημιτικα οσο πιο ευκολη η προσβαση σε τροφη τοσο το καλυτερο :)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
635marios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 00:25

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από 635marios »

ο μελισσοφαγοσ τρεφετε αποκλιστικα με μελισσες εξου και το ονομα του .μπορει να φαει και καμια σφηκα αλλα αν εξαρτατουν η διατροφη του με τισ σφικεσ δεν θα επεβιωναν .τρωει πολυ μεγαλουσ αριθμουσ για να επιβιωση .
sotiris.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 10 Ιαν 2012, 22:59

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από sotiris. »

ρε αμπα ζε τρων ζε χασισι οι μελισσοφαοι ??? :lol: ακουα τους πριν 5 λεπτα εκαμναν παναϊρι πουπανω που το σπιτι μου
andreas96
Full Member
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 21 Αύγ 2012, 21:58

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από andreas96 »

ατε να επιτεπετε τζε το αγρινο..
sotiris.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 10 Ιαν 2012, 22:59

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από sotiris. »

andreas96 έγραψε:ατε να επιτεπετε τζε το αγρινο..
αχαχαχ τιποτε αλλο ?? :lol:
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

ΜΠΡΑΒΩ ΡΕ ΝΑ ΚΑΜΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΑΡΟ ΝΑ ΠΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΜΑΣ ΠΕΛΛΑΝΕ ΠΙΟΝ ΔΑΜΕΣΑ

ΕΤΟΝ ΔΑΜΕ ΚΟΥΤΣΙΑΤΟΝ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
EPANIEL POWER
sotiris.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 10 Ιαν 2012, 22:59

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από sotiris. »

APOLLON_1 έγραψε:ΜΠΡΑΒΩ ΡΕ ΝΑ ΚΑΜΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΑΡΟ ΝΑ ΠΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΜΑΣ ΠΕΛΛΑΝΕ ΠΙΟΝ ΔΑΜΕΣΑ

ΕΤΟΝ ΔΑΜΕ ΚΟΥΤΣΙΑΤΟΝ
αν ε για το φιλο που ειπε για το αγρινο ....νομιζω εν ιρονικα που το ειπε
Άβαταρ μέλους
peanut5020
Full Member
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 20:36
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από peanut5020 »

Anthimos έγραψε:
Costas_ έγραψε:Η πληροφόριση που έχω εγώ είναι ότι οι μελισσοφάγοι τρώνε κυρίως σφίκες, εάν δεν υπάρχουν σφίκες, μόνο τότε ενοχλούν τις μέλισσες..

Φίλε τρων ΚΑΙ σφηκες αλλα όπου βρουν μελισσια καμνουν σφαγες , δεν τους φευκει μια. Κανενα πουλι αν βρει ευκολη πηγη τροφης δεν θα σπαταλησει ενέργεια να κυνηγα ....ειναι κανονας της φυσης και ειδικα στ αποδημιτικα οσο πιο ευκολη η προσβαση σε τροφη τοσο το καλυτερο :)

http://www.youtube.com/watch?v=iLSAbzs4 ... re=related
Ώτα έχει όνου, μύστακα γαλής, εριφίου νώτα, πόδας ασφαλείς.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”