ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

sportsman
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 13 Αύγ 2012, 08:26

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από sportsman »

συμφωνώ απόλυτα με τον Ανθιμο.
Στις καθημερινές περιοχές γίνεται πραγματική σφαγή σε ότι πετάει.......συγκεκριμένα πριν 3 βδομάδες έφκαλεν τουρμα συκοφάους-κλορκούς ως τις 9 τω πρωι.....αποτέλεσμα να τους σφάξουν τσιε μετά στους καφενέες να περηφανέφκουνται τα νούμερα που εκάμαν........ :evil:
πόσοι εν οι θηροφύλακες τσιε ποιαν υπόθεση να βουρήσουν πρώτα;;;;;;;;;;;;;
Την Κυριακή εκατάγγειλα ονομαστικώς ένα κοπέλιν αφού για τζείνον άνοιξε το κυνήγι του πέρτικου.... η απάντηση της θηροφυλακής ήταν ότι το περιπολικό ήταν στα κοττσινοχώρκα τσιε ήθελεν 1 ώραν να έρτει.......
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από Nikos »

Πάντως τα προστιμα εν τσουχτερά!!!
Απο μακριά και αγαπημένοι!!
Τώρα αν προσπαθείτε να βγάλετε ακρη για το αν πρεπει να επιτραπεί το κυνήγι του ή όχι να σας πώ ότι αποκλείεται να είναι σωστή η όποια απόφαση παρθεί.Γιατι υπάρχουν για την κάθε πλευρά τα υπέρ και τα κατά....

Καλή συνέχεια
Νικος Α
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

peanut5020 έγραψε:
Anthimos έγραψε:
Costas_ έγραψε:Η πληροφόριση που έχω εγώ είναι ότι οι μελισσοφάγοι τρώνε κυρίως σφίκες, εάν δεν υπάρχουν σφίκες, μόνο τότε ενοχλούν τις μέλισσες..

Φίλε τρων ΚΑΙ σφηκες αλλα όπου βρουν μελισσια καμνουν σφαγες , δεν τους φευκει μια. Κανενα πουλι αν βρει ευκολη πηγη τροφης δεν θα σπαταλησει ενέργεια να κυνηγα ....ειναι κανονας της φυσης και ειδικα στ αποδημιτικα οσο πιο ευκολη η προσβαση σε τροφη τοσο το καλυτερο :)

http://www.youtube.com/watch?v=iLSAbzs4 ... re=related
ΦΙΛΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΙΚΟ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΤΙ... ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΗΝ ΠΑΝΙΔΑ ΤΗΣ ΥΦΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑ'Ι' ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΜΕΛΙΣΣΕΣ... Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΜΩΣ, ΗΡΘΕ ΜΕΤΑ..(ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΔΗΛΑΔΗ)ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΣΕ ΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ,ΚΑΙ ΕΠΙΔΗ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΣΕ ΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ
ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ...ΣΩΣΤΑ????
ΕΜΕΙΣ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ... ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!
ΓΙΑ Ν'ΑΜΑΣΤΕ ΚΑΙ... ΔΙΚΑΙΟΙ!!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από mikros »

Παιθκια,τι καιρο ερκουντε οι μελισοφαοι περιπου???
Μολις ειδα ενα κοπαδουι που επεταν σε5-10μ υψος μεσα που περιοχη της Λαρνακας.Αρχικα κατι επειανεν το φτι μου και εφκεικα ποξω που περιεργια και ειδα τους,ισχια που εσωναν να ταραξουν και εσυνεχισαν την πορεια τους.πας τα 15-20 πουλια
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από miky55 »

ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΑΝΤΡΕΑ.ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΓΕΝΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΔΩ.ΣΕ ΑΠΟΤΟΜΟΥΣ ΚΡΕΜΜΟΥΣ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΒΑΘΕΙΕΣ ΤΡΥΠΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ.
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από mikros »

Εμαθαμεν κατι παλε.Μαλλον επειαν και εκατσαν καπου επιδη εθορουν τους να πευτουν μες σε καμιαν γειτονια οπου και να΄σε.
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από cyprohunter »

Ναι σήμερα ήταν κάμποσοι είδα και εγώ ένα μεγάλο κοπάδι στο Κίτι το απόγευμα ήταν 15-40 μέτρα που πάνω μου. Εν εμείναν παραπάνω που 2 λεπτά τζαι επείαν έτσι απότομα πιο πέρα... Εχάρηκα κάπως που τους είδα επειδή ήταν το πρώτο κοπάδι που είδα φέτος τζαι εξαφνιάστηκα λλίο :)
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από GRIGORIS »

θετικη απαντηση απο εμενα... υπάρχουν μεγάλοι πληθυσμοί μελισοφάον. Το προβλημα είναι το κυνιγη με το μηχανούη αυτό κάνει την ζημια!!
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από cyprohunter »

Μεσημεριανή βόλτα στο Όμοδος-> ευκάλυπτοι= εκατοντάδες νέρουποι
Προσωπική γνώμη άδεια για το συγκεκριμένο θύραμα θα ανεβάσει πολύ το ηθικό του κόσμου μιας και έχει πολλές σκοτούρες. Να θυμάστε είναι κυνήγι εύκολο, έχει πολυ ωραίες βολές, έχει πολλη πλάκα και γί αυτό θα τραβήξει κι άλλους να βγάλουν άδεια φέτος, σε αντίθεση που θα μειώνονταν λόγω κρίσης. Άααρααα συμφέρει και της θύρας, ;) δεν βλέπω το λόγο να μην δεχτούν μιας και έχασαν πολλά λεφτα απο την Λα·ι·κή! :idea:
Φιλικά,
Αναστάσης
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΜΕΛΙΣΣΟΦΑΓΟΙ

Δημοσίευση από mikros »

Σημερα ακομη ενα κοπαδι κατα τε 8...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”