ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: 6 ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

admin έγραψε:Γκόλ απο τα αποδυτήρια , προχθές σε εκπαιδευτικό φέρμαρε η σκυλίτσα του φίλου και μετά απο λίγο ήρθε με ένα περδίκι στο στόμα, Το πουλί ήταν χτυπημένο στο φτερό μάλλον απο την διάρκεια κυνηγίου φάσσας :( Άνθιμε απόλαυσε την ξέρω ότι έχεις αδυναμία :!:
ωραία η σκύλα
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: 6 ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Δημοσίευση από cynergy »

axerkwtis έγραψε:Καλη τελευταια βδομαδα να εχουμε!πεφτεις εν τζοιμασαι σαζεις και ξανασαζεις ζωνη κλπ το οπλο γυαλλιν αλλα παλε εν περνουν οι ωρες..αφου ομως εν η τελευταια βδομαδα αφιερωστε λιο χρονο και ακουστε το πιο κατω τραγουδι και οταν βγειτε στο βουνο ελπιζω και ευχομαι να θυμηθειτε οταν χρειαστει αυτο το τραγουδι και τα λογια του...

https://www.youtube.com/watch?v=nyzWvKFvBgs
φοβερη φωνη και τραγουδι
dont shoot fast...shoot good
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: 6 ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

εν περνούν οι μέρες οι πεζό πόλεμο με πιστολια με τον γιο μου οι "μαχουμε" ολημέρα κακαρακακαρα οι proyrrrr και πάει λέγοντας προχτές όπως "ετσιμουμουν" "επαραμιλουσα" τσε "ελαλουν" "επιατον" και "εροτισεμε"" η "γενεκα" τι έπαθες και "ελαλουντις" "επιατον" λαό άστα να πάνε
EPANIEL POWER
dimitris savva

Re: 6 ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Δημοσίευση από dimitris savva »

δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλα εν μας περάσει που την πρώτη κυριακή ούλους μας. αμαν παεις με τους σκύλους τωρά και βρήσκεις ενα λαγό και τουτο αν είσαι τυχερός φανταστείτε αύριο που εν ούλλοι πας τα βουνά σχετίκοι και άσχετοι με το κυνηγι.
Σημερα είδα και ενα διπλοκάμπινο με ενα σπιτούι του σκύλου πάνω΄, πλαστίκο ,θυμηθηκε ότι αρκέυκει το κυνηγι και ετοιμαστηκε :lol: :lol: :lol: που την μια εγέλουν και που την άλλη ενευρίασα :lol: :lol: :lol:
sotiris NIKOLAOU

Re: 6 ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Δημοσίευση από sotiris NIKOLAOU »

dimitris savva έγραψε:δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλα εν μας περάσει που την πρώτη κυριακή ούλους μας. αμαν παεις με τους σκύλους τωρά και βρήσκεις ενα λαγό και τουτο αν είσαι τυχερός φανταστείτε αύριο που εν ούλλοι πας τα βουνά σχετίκοι και άσχετοι με το κυνηγι.
Σημερα είδα και ενα διπλοκάμπινο με ενα σπιτούι του σκύλου πάνω΄, πλαστίκο ,θυμηθηκε ότι αρκέυκει το κυνηγι και ετοιμαστηκε :lol: :lol: :lol: που την μια εγέλουν και που την άλλη ενευρίασα :lol: :lol: :lol:
παιδιά το έχετε παραξηλώσει λέτε ότι δεν βρίσκετε λαγούς καθόλου πήγα πριν 15 παλαιχώρι έβγαλα 3. 2
ώρες
κουτραφά πάλι έβγαλα 4
και γενικά όπου πήγα βρήκα στην χειρότερη περίπτωση ένα γιατί είπα να μην ενοχλώ αυτούς που ξέρω που είναι η κουτσές τους
κάτι άλλο εν το λάθος έχει περιοχές που έχου και περισσοτερους από πέρσι απλά για μένα η πρώτη κυριακή
είναι πάντα κοντά στην φάρμα γιατί ξέρω που θα τους βρω μετά ξεκινώ εδώ βρήκα άρα πάω τεταρτη δεύτερη παγανιά και πάει λέγοντας θα με πείσετε σε λίγο ότι έχω οπτασίες
η ότι εν παλιό σκυλιά που έχετε έλεος
........(χθες πήραμε και ένα ζωντανό πούλο τον γιατί μαλώ εσείς εν βρίσκετε)
beaglesRhunters
Full Member
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 16 Οκτ 2012, 11:36

Re: 6 ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Δημοσίευση από beaglesRhunters »

Παιδια και εγω το οδιο νομιζω λαγοι υπαρχου..
τες τελεφτεες 3 φορες που επια εφκαλα 3 τη μια 4 την αλλη τζε 2 την αλλη..η που ανοιξε ο κολος μου η εν τζινο που περιμενα οτι ενα φκου που τα περβολια τζε τους ποταμους αμα βρεξει.. τζε καμετε χαζι που ενα παο τζινη τζε να μεν εβρο λαο :D :D
dimitris savva

Re: 6 ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Δημοσίευση από dimitris savva »

sotiris NIKOLAOU έγραψε:
dimitris savva έγραψε:δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλα εν μας περάσει που την πρώτη κυριακή ούλους μας. αμαν παεις με τους σκύλους τωρά και βρήσκεις ενα λαγό και τουτο αν είσαι τυχερός φανταστείτε αύριο που εν ούλλοι πας τα βουνά σχετίκοι και άσχετοι με το κυνηγι.
Σημερα είδα και ενα διπλοκάμπινο με ενα σπιτούι του σκύλου πάνω΄, πλαστίκο ,θυμηθηκε ότι αρκέυκει το κυνηγι και ετοιμαστηκε :lol: :lol: :lol: που την μια εγέλουν και που την άλλη ενευρίασα :lol: :lol: :lol:
παιδιά το έχετε παραξηλώσει λέτε ότι δεν βρίσκετε λαγούς καθόλου πήγα πριν 15 παλαιχώρι έβγαλα 3. 2
ώρες
κουτραφά πάλι έβγαλα 4
και γενικά όπου πήγα βρήκα στην χειρότερη περίπτωση ένα γιατί είπα να μην ενοχλώ αυτούς που ξέρω που είναι η κουτσές τους
κάτι άλλο εν το λάθος έχει περιοχές που έχου και περισσοτερους από πέρσι απλά για μένα η πρώτη κυριακή
είναι πάντα κοντά στην φάρμα γιατί ξέρω που θα τους βρω μετά ξεκινώ εδώ βρήκα άρα πάω τεταρτη δεύτερη παγανιά και πάει λέγοντας θα με πείσετε σε λίγο ότι έχω οπτασίες
η ότι εν παλιό σκυλιά που έχετε έλεος
........(χθες πήραμε και ένα ζωντανό πούλο τον γιατί μαλώ εσείς εν βρίσκετε)
:lol: :lol: εμας μάλλον εξεχάσαν πως να φκάλλουν τους λαγούς.εν να μεινουν ανεξετασταίοι. την κυριακη βλέπουμε τα μακρια κοντά εγειναν. :D στο κατω κατω αν δεν παμε καλα εν να ερτουμε μαζι σου. :D
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: 6 ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Δημοσίευση από admin »

Σε ορισμένες περιοχές υπάρχουν λαγοί-στις περισσότερες περιοχές είναι πολύ μειωμώνος αυτό είναι το γενικό συμπερασμα και του ταμείου θήρας και εκατοντάδων κυνηγών. Στις περιοχές που υπήρχαν θα φάν τόση πίεση φέτος που θα χαθούν και απο εκεί σύντομα :? :? :?
Προσέχουμε...για να έχουμε
Franchi Falconet L
Full Member
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 29 Αύγ 2011, 16:02

Re: 6 ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Δημοσίευση από Franchi Falconet L »

Καλημερα παιδια,

Σε αναγνωρισεις που εκανα το καλοκαιρι σε συγκεκριμενη περιοχη (περπατημα σε χωματοδρομο), οπου κυνηγω καθε χρονο, φαινοταν να εχει αρκετους λαγους απο τα κοτσιρολαουδα που εβλεπα. Πριν μια βδομαδα σε αναγνωριση στην ιδια περιοχη με τον ιδιο τροπο βρηκα ιχνη μονο απο 1-2 λαγους. Αυτο συνεβει κατα την αποψη μου, απο υπερβολικη πιεση στην περιοχη αυτη το τελευταιο διαστημα πριν να αρχισει το κυνηγι. Και απο οτι πιστευω μεχρι του χρονου το καλοκαιρι αν βρω ιχνη εστω απο ενα λαγο θα ειναι ευχης εργο γιατι οι περιοχες οπου εχουν ενα σχετικα καλο αριθμο λαγων δεχτηκαν και θα δεχτουν μεγαλη πιεση λογο της σημερινης καταστασης (μειωση του λαγου σε πολλες περιοχες), και κυριως απο "κυνηγους" που εξακολουθουν να κυνηγουν με μεθοδους εξολοθρευσης του ειδους.

Φιλικα,
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
leshi cy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2011, 18:47

Re: 4 ΤΖΑΙ ΠΟΨΕ!!!

Δημοσίευση από leshi cy »

4 και παμε κοπελια ... :D :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”