ΠΟΥΡΤΑΛΑ Η ΠΤΕΡΟΚΛΗΣ

Απάντηση
635marios
Full Member
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010, 00:25

Re: ΠΟΥΡΤΑΛΑ Η ΠΤΕΡΟΚΛΗΣ

Δημοσίευση από 635marios »

φιλοι μου η πουρταλα ευδοκιμουσε πολυ στισ περιοχεσ Γερι προσ Τυμπου Αθηαινου και σε περιοχεσ τησ Μορφου νομιζω Καπουτι και Διοριοσ .στισ περιοχεσ γεριου τισ θυμαμε πολυ καλα .εγενουσαν ενα αυγο πασ τισ καυκαλεσ οπωσ ηταν τα χωραφια ειχε μικρουσ λοφουσ πολυ μικρουσ πετρινουσ καυκαλεσ ελαλουσαμεν τεσ και εβρισκεσ ενα αυγο παντα που τζιαμε που την εσυκονεσ .παντα με παραξενευε τουτο το γεγονοσ ενα αυγο χωρισ ιχνοσ φωλιασ λεσ και το εβαλε καποιοσ εκει .τοσα χρονια οπωτε καποιοσ μουτ τισ θυμισει μου ερχετε αυτη η εικονα του ενοσ αυγου χωρισ φωλια .καποτε εσκεφτουμουν οτι γεννα γθο τρεισ τοπουσ και παει με το γυρει και καθετε πανω τουσ μπορει να συμετεχει και το αρσενικο .παντωσ οσεσ φορεσ συκωσα πουρταλα εβρισκα ενα αυγο .απο τον πολεμο και μετα δεν ξαναπηγα σε αυτουσ τουσ τοπουσ .δεν ξαναειδα γιατι πρεπει να περπατισεισ τουτουσ τουσ τοπουσ για να τεσ συκωσεισ .ενα βιβλιο που διαβαζα καποιου αγγλου που μελετισε τα πουλια τησ Κυπρου θεωριτο και imigrant αν και δισκολα αποδιμουσε .παντωσ ηταν απιθανο πουλι .Τωρα αν αναπαραγετε για απελευθερωσεισ ρωτηστε τουσ υπευθινουσ επιστημωνεσ του ταμειου θηρασ αν ξερουν φισικα ηντα πουλι ειναι
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΠΟΥΡΤΑΛΑ Η ΠΤΕΡΟΚΛΗΣ

Δημοσίευση από mikros »

Εγω σαν ποιο μικρος ουτε εχω δει ουτε εχω ακουσει...αλλα δεστε αυτο

http://www.katakali.net/drupal/?q=peris ... teroklides
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
ALEXIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: 01 Αύγ 2011, 17:50

Re: ΠΟΥΡΤΑΛΑ Η ΠΤΕΡΟΚΛΗΣ

Δημοσίευση από ALEXIS »

ΦΙΛΕ ΑΝ ΚΑΙ "ΜΙΚΡΟΣ" ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΣ.
ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΛΥΘΗΣΜΟΣ,ΜΕ ΓΕΝΝΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ
ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”