1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: 1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Δημοσίευση από tracker686 »

andreas76 έγραψε:ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙς ΤΣΙΧΛΕΣ?
επεξα μια παιδεια και σκεφτουμε να την παρσαμοσω,γιατι μονο εκεινην ενα βλεπω το κερο τις τσικλας και να παρυγοριουμε :D :D
Άβαταρ μέλους
chrysanthos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 18 Οκτ 2010, 11:50

Re: 1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Δημοσίευση από chrysanthos »

Κοπελια ετελιωσαν οι κηνυγετικες μου εξωρμησεις. Ειμουν Κυπρο που τις 28/10 - 11/11 εκαμα 4 εξωρμησεις επαιξα 11 περτιτζια, 1 φινα, 1 σιηλλο με θερμοπληξια(εγλιτωσα τον στο παρα 5) τζαι 1 σιηλλο μισοδηλητιριασμενο(εν η 7 φορα που δηλητιριαζεται εκαμε τζαι αντισωματα, επερασε 1 ωρα περιπου τζαι εφεραι τα μιλια του μονος του ωστη να τον παρο στο αυτοκινητο που ειχα το φαρμακειο). Λαον εν ειδα, πολλες κουτσες οφκερες ειβρα μου οι σιηλλοι αλλα το κουμπαρο το φκιακα δεν τον ειδα. Επερπατησα πολλα αλλα επονησα τα ποδκια μου τζαι εχασα τζαι 6 κιλα, πυρα πολλυ, ξεραιλλα, σκονη τζαι υγρασια. Οι καιρικες συνθηκες φετος ηταν οι χειροτερες των τελευταιων 5 χρονων για κυνηγι νομιζω.
sotiris!129

Re: 1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Δημοσίευση από sotiris!129 »

επια 5 τοπους σημερα..... επια ενα περτιζι ζε βασικα μονο πας ζινο εσιρα ....ουλι μερα επερπατουσαμε για να δουμε αλλο 4 που μακρια!
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: 1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Δημοσίευση από tracker686 »

chrysanthos έγραψε:Κοπελια ετελιωσαν οι κηνυγετικες μου εξωρμησεις. Ειμουν Κυπρο που τις 28/10 - 11/11 εκαμα 4 εξωρμησεις επαιξα 11 περτιτζια, 1 φινα, 1 σιηλλο με θερμοπληξια(εγλιτωσα τον στο παρα 5) τζαι 1 σιηλλο μισοδηλητιριασμενο(εν η 7 φορα που δηλητιριαζεται εκαμε τζαι αντισωματα, επερασε 1 ωρα περιπου τζαι εφεραι τα μιλια του μονος του ωστη να τον παρο στο αυτοκινητο που ειχα το φαρμακειο). Λαον εν ειδα, πολλες κουτσες οφκερες ειβρα μου οι σιηλλοι αλλα το κουμπαρο το φκιακα δεν τον ειδα. Επερπατησα πολλα αλλα επονησα τα ποδκια μου τζαι εχασα τζαι 6 κιλα, πυρα πολλυ, ξεραιλλα, σκονη τζαι υγρασια. Οι καιρικες συνθηκες φετος ηταν οι χειροτερες των τελευταιων 5 χρονων για κυνηγι νομιζω.
δεν θα εισαι μονος σου....
Μοδεστος
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 26 Ιουν 2010, 12:59

Re: 1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Δημοσίευση από Μοδεστος »

σημερα επια ως τις 10 πιο μετα το μονο που ειχεν να πιασω ηταν πονοκεφαλος επια 2 τρασχιλες τζε τζινες μεσουρανα απλος για να δοκιμασω ενα φουσιεκι
τιποτε εν εχει αν δεν βρεξει....
Άβαταρ μέλους
stelios25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2010, 23:37

Re: 1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Δημοσίευση από stelios25 »

ρε παιδια ξερει κανενας αν το κοντακι του miroku mk70 sporting εν ισιο ι εχει ελαχιστη κλιση προς τα δεξιΑ?επιασατο πριν 2 χρονια
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: 1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Δημοσίευση από dangerous »

re paidia en kala na grafoume tis erotiseis mas kai tis apopseis mas sta analoga posts..san na ke eginan ligo salates ta themata nmz....sorry gia tous agglikous xaraktires
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: 1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Δημοσίευση από kypros »

καλησπερα,

εχτες 3η κυριακη σε κυνηγι με το κυνηγιετικο μου ζευγαρι μου παρολες τις πολυ κακες συνθηκες το αποτελεσμα 1 λαγος , 7 περδικια, 1 φασσα και 2 ορτικια. Χριστακη γραψε και 1 λαγο του βαφτιστικου σου γιατι εκαμε φερμα για οσκαρ εχτες. εχαρηκα πολλα γιατι εδειξε απιστευτο πισμα οσπου να ξετριπωσει το λαγο παρολο το νεαρο της ηλικιας του. επιασα και αυκα απο το σουπερμαρκετ σου επσες και εφαα το συκωτακι ! επισης συμιωσε στα ρεκορτς ενα απο τα πιο μακρινα πουλια που επεξα ποτε. περδικι τραβερσα πανο απο 50 μετρα και ενα νταπολ σε περδικια φαντασματα μεσα που τις λατζιες μετα απο πολλες ωρες περπατημα.

ΥΓ. Περιμενουμε να ερθουν βροχες γιατι η σκονη και οι συνθηκες ειναι πραγματικα απο τις χειροτερες που θυμουμαι
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
dangerous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 316
Εγγραφή: 12 Μαρ 2010, 16:35

Re: 1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Δημοσίευση από dangerous »

ελα φιλε μου..μπραβο και εις ανωτερα παρολες τις αντιξοες συνθηκες τα αποτελεσματα σου ειναι πολυ καλα μεχρι στιγμης..ο ρινακος αν εξελιχθει μεγαλος λαγοκυνηγος νομιζω εννα πρεπει να πιεννει με τον τατα του στο κυνηγι..
παντος φετος απο τα λεγομενα σου εκαμε πολλη πολλη διαφορααα.
οντως ρε φιλε αποτι ακουω και απο αλλους ειναι τραγικη κατασταση...με τα τοσα που μου λεν εκαμαν με να μεν με νοιαζει και τοσο που χανω κυνηγι..με τι οπλο και τι χαρτουτσια εκανες τη βολη΄΄??
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: 1η ΕΞΟΡΜΗΣΗ,,,31/10/2010

Δημοσίευση από kypros »

φιλε μου προσπαθω απεγνοσμενα να του μεταδοσω το παθος μου για τα φτεροτα αλλα απο οτι φενεται ειναι παντος καιρου και εδαφους αφου οτι βρεθει στο δρομο του απο ορτικι μεχρι λαγο ( και καττους απο οτι ξερεις απο προτο χερι!!) τα φερμαρει με αξιοθαυμαστες σταθερες φερμες. ο παπας μου τον αποκαλει σπεσιαλιστα της παλουρας αφου δεν αφινει φιλλουι που να μην το τσιακαρι! τωρα που θα ερτεις θα τον δεις.

οσο αφορα τα οπλα τις τελευταιες εξορμησεις κυνηγω με το 686 το 30αρι και πραγματικα ειμαι πολλα ευχαριστιμενος. το περδικι εχτες το επεξα με μια χαρτουτσια που εκαμαμε με τα παιθκια...θα σου πω λεπτομεριες απο κοντα. γενικα χρισιμοποιω λουξορ τις cheditte kai rc white paper.
ο γιορκος με το παπα του εχτες επεξαν 2 λαους με τις αγαπημενες σου τις εξπρεςς απο μεγαλες αποστασεις.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”