ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από admin »

HUNTER έγραψε:
admin έγραψε:
Φίλε Hunter εγώ σε προκαλώ να μου παραθέσεις που εγώ χρησιμοποίησα για κάποιο μέλος επίθετα ή πρόσβαλα ή έθιξα τον όποιοδήποτε ο οποίος συμπεριφερόταν σωστά και κόσμια. Ακόμη δέν έχεις καταλάβει ούτε εσύ ότι αυτό που κάνω το κάνω γιατί είναι κάτι περισσότερο απο επάγγελμα αλλά απο ότι φαίνεται ούτε εσύ διαβάζεις καλά πρίν μιλήσεις απλά προσπαθούμε να περάσουμε μια άποψη για το έγώ . όπως και να έχει αν και με προκαλέις να ξεκινήσει μια νέα αντιπαράθεση αυτό το φόρουμ είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι έιναι ιδιωτικό και δουλεύει κάτω απο την πολιτική την δική μας . Είτε την σέβαισε είτε δέν σε αναγκάζει κανείς να το χρησιμοποιάς. Αυτό έλειπε τώρα να μην χρησιμοποιώ το ίδιο μου το φόρουμ και να κρύβομαι πίσω απο άλλα ψευδώνυμα.
Φιλε Αδμιν, καταλαβαινω απολυτα αυτο που κανεις ειναι περαν απο επαγγελμα (εισαι που τους λιγους τυχερους και προνομοιουχους).
Νε στο παρελθον εχεις μιλιση σε μελη με εντονο υφος και εντελος αντιεπαγγελματικα(χωρις επιθετα). Στο σχολιο σου
Είτε την σέβαισε είτε δέν σε αναγκάζει κανείς να το χρησιμοποιάς φιλε εσυ πουλας και εγω γοραζω. Καθολου επαγγελματικη προσεγγιση. Και σε παρομοιες περιπτοσεις οπου τα βρικες σκουρα εχεις δωση ακριβος την ιδια απαντηση. βασικα την πιο ευκολη λυση.

καλη σου μερα
Φίλε Hunter το να κάνεις αυτό το πράγμα που κάνουμε εμείς πολλές φορές είναι κατάρα και όχι τύχη. Τύχη είναι κάτι που σου συμβαίνει χωρίς να το περιμένεις και σου βγαίνει και σε καλό ρώτα μας εμάς πόσες φορές θυσιάζουμε τα κυνήγια και τα ψαρέματα μας για να παράγουμε έργο να απολαμβάνει ο κόσμος, πόσες εκδηλωσεις κάνουμε ζημιογόνες οικονομικά για να προσφέρουμε και να βοηθήσουμε. Σε αυτό εδώ το φόρουμ όμως δέν πουλώ τίποτε σε κανένα μπαίνει μέσα όποιος θέλει και επιθυμεί ΔΩΡΕΑΝ . Άρα η παρουσία σου εδώ στον δικό μας χώρο ωφείλει να είναι σύμφωνα με την πολιτική που ακολουθούμε όχι τι βολεύει τον καθένα. Εσύ θέλεις να μην μπαίνω εγώ μέσα, άλλος θέλει να γράφει με αγγλικούς χαρακτήρες , άλλος να βρίζει άλλος να προσβάλει. Όχι φίλε δέν είναι έτσι που λειτουργεί αυτή η κοινότητα. Ποτέ δέν στέρησα την κόσμια ελευθερία λόγου σε κανένα ,΄(π.χ εσένα που με κατηγοράς όποτε σου δωθεί η ευκαιρία και μάλιστα ανυπόστατα. Θεωρούμε εγώ ο φταίχτης επειδή κάποιοι προσβάλουν και βρίζουν κάτι που ποτέ εγώ ΄δέν έκανα ) αλλά ούτε θα μου στερήσει την κόσμια ελευθερία λόγου την δική μου κανένας. Αυτό που λέω το εννοώ , αρκεί να το καταλάβεις. Εύκολες λύσεις είναι να σε κάνω ban και να σβήσω και τις δημοσιεύσεις σου κάτι το οποίο ποτέ δέν πρόκειται να κάνω εφ όσον είσαι κόσμιο και στα πλαίσια των κανονισμών αυτου του φόρουμ.
Προσέχουμε...για να έχουμε
axerkwtis

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από axerkwtis »

χαιρεται κ απο μενα..εβλεπα την συζητηση τοσο για το θεμα αγγλιας οσο κ αυτη π ξεκινησε τωρα..στο προηγουμενο θεμα καποια πραγματα για καποιους ηταν αυτονοητα μονο που δεν διευκρινιστηκαν απο την αρχη ουτως ωστε οσοι δεν γνωριζαν την κατασταση στην αγγλια να ξερουν..πιθανων να ενοχλησε καποια λεξη του τιτλου αλλα πολυ σωστα μετα διευκρινηστηκε..γιαυτο κ ο φιλος σωτηρης μιλουσε αλλα δεχτηκε επιθεση..οταν διευκρινηστηκε ηταν οκ..τωρα ξεκινα νεο θεμα αν ο αδμιν εκαμε σωστα η οχι..νομιζω ελατε στην θεση του πριν κρινεις και να κατακρινεις..εχει μια σελιδα απο ολοι μας συναντιωμαστε αλλαζουμε αποψεις φωτογραφιες γνωσεις κλπ κλπ..λογω θεσης πρεπει να κρατα την ταξη ειτε με θεμιτα ειτε με αθεμιτα μεσα οπου ο ιδιος κρινει αναγκαιο..κλειδωσε την προηγουμενη συζητηση..πολλα καλα εκαμε γιατι επιασε εκταση χωρις λογο και συνεχιστηκε ενω ειχε διευκρινηστει..δλδ επρεπε να αφησει να φκαλουμε τα μαθκια μας μονοι μας?η να αφησει το φορουμ να γινει ενας γουμας με πολλα πετιναρκα να κακκαριζουν και να φκαλουν τα μα8κια τους μονοι τους..(ελπιζω να μεν ενοχλησει η μεταφορα)
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από Laurona »

axerkwtis έγραψε:χαιρεται κ απο μενα..εβλεπα την συζητηση τοσο για το θεμα αγγλιας οσο κ αυτη π ξεκινησε τωρα..στο προηγουμενο θεμα καποια πραγματα για καποιους ηταν αυτονοητα μονο που δεν διευκρινιστηκαν απο την αρχη ουτως ωστε οσοι δεν γνωριζαν την κατασταση στην αγγλια να ξερουν..πιθανων να ενοχλησε καποια λεξη του τιτλου αλλα πολυ σωστα μετα διευκρινηστηκε..γιαυτο κ ο φιλος σωτηρης μιλουσε αλλα δεχτηκε επιθεση..οταν διευκρινηστηκε ηταν οκ..τωρα ξεκινα νεο θεμα αν ο αδμιν εκαμε σωστα η οχι..νομιζω ελατε στην θεση του πριν κρινεις και να κατακρινεις..εχει μια σελιδα απο ολοι μας συναντιωμαστε αλλαζουμε αποψεις φωτογραφιες γνωσεις κλπ κλπ..λογω θεσης πρεπει να κρατα την ταξη ειτε με θεμιτα ειτε με αθεμιτα μεσα οπου ο ιδιος κρινει αναγκαιο..κλειδωσε την προηγουμενη συζητηση..πολλα καλα εκαμε γιατι επιασε εκταση χωρις λογο και συνεχιστηκε ενω ειχε διευκρινηστει..δλδ επρεπε να αφησει να φκαλουμε τα μαθκια μας μονοι μας?η να αφησει το φορουμ να γινει ενας γουμας με πολλα πετιναρκα να κακκαριζουν και να φκαλουν τα μα8κια τους μονοι τους..(ελπιζω να μεν ενοχλησει η μεταφορα)
+1000 με την αποψη του Μιχαλη

Αλλα ρε φιλε εγω ενοχληθηκα που την παρομοιωση σου.Γιατι δηλαδη μονον πετιναρκα? Εν εγινετουν να βαλεις και πετιναρκα και ορνιθουες? :lol: Ηταν να ποσκολιουντουν καλυτερα τα πατιναρκα μετα :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
NARITAPA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2011, 23:30

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από NARITAPA »

Η ουσία της όλης υπόθεσης κατ' εμένα,και αυτό που έχει σημασία,είναι η σταθερότητα στις απόψεις μας και όχι οι μεταλλάξεις ανάλογα με τις περιστάσεις.Στο συγκεκριμένο θέμα,της υπερκάρπωσης θηραμάτων,ο soteris!129,όταν πέρσι κατηγορούσαν τον louis setter για τη φωτογραφία με τα 40 και πλέον ορτύκια,ήταν λάβρος εναντίον όλων και υπέρμαχος του δικαιώματος ,να κτυπάς όσα βρίσκεις και ώσπου αντέξεις..Βέβαια τότε ο αέρας φυσούσε από άλλη πλευρά.(του δικού μας και φίλου μας..) Τώρα,με τους λαγούς('η κουνέλια) που φύσησε απ'αλλού,εγύρισε και το φουρνί του ο soteris!129. στροφή 180 μοιρών..και ποιος μας πιάνει.....
Τα πίσκαλα και τα μπράβο, από κάπου αλλού τα άκουες....και κάτι τελευταίο.. η ηθική ή ανηθηκότης των "πολεμιστών" εξαρταται και από τα μέσα ή όπλα που χρησιμοποιούν για να φέρουν σε πέρας τον αγώνα τους.(αυτό για το photoshop σου)
Έτσι είναι,..άν έτσι νομίζετε...../Λουίτζι Πιραντέλλο
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

NARITAPA έγραψε:Η ουσία της όλης υπόθεσης κατ' εμένα,και αυτό που έχει σημασία,είναι η σταθερότητα στις απόψεις μας και όχι οι μεταλλάξεις ανάλογα με τις περιστάσεις.Στο συγκεκριμένο θέμα,της υπερκάρπωσης θηραμάτων,ο soteris!129,όταν πέρσι κατηγορούσαν τον louis setter για τη φωτογραφία με τα 40 και πλέον ορτύκια,ήταν λάβρος εναντίον όλων και υπέρμαχος του δικαιώματος ,να κτυπάς όσα βρίσκεις και ώσπου αντέξεις..Βέβαια τότε ο αέρας φυσούσε από άλλη πλευρά.(του δικού μας και φίλου μας..) Τώρα,με τους λαγούς('η κουνέλια) που φύσησε απ'αλλού,εγύρισε και το φουρνί του ο soteris!129. στροφή 180 μοιρών..και ποιος μας πιάνει.....
Τα πίσκαλα και τα μπράβο, από κάπου αλλού τα άκουες....και κάτι τελευταίο.. η ηθική ή ανηθηκότης των "πολεμιστών" εξαρταται και από τα μέσα ή όπλα που χρησιμοποιούν για να φέρουν σε πέρας τον αγώνα τους.(αυτό για το photoshop σου)

Παιδες το θεμα με τα ορτυκια κλειδωθηκε όπως και το θεμα με το Σωτηρη και κατα την γνωμη μου δεν ειναι σωστο να επαναφερουμε και να αναμασουμε τα ιδια και τα ιδια αφου εγιναν παρεμβασεις και κλειδωθηκαν για να ηρεμησουν τα πνευματα
Ας μην ξεκινησουμε απο την αρχη τα ίδια !!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από marinos.a »

Anthimos έγραψε:
NARITAPA έγραψε:Η ουσία της όλης υπόθεσης κατ' εμένα,και αυτό που έχει σημασία,είναι η σταθερότητα στις απόψεις μας και όχι οι μεταλλάξεις ανάλογα με τις περιστάσεις.Στο συγκεκριμένο θέμα,της υπερκάρπωσης θηραμάτων,ο soteris!129,όταν πέρσι κατηγορούσαν τον louis setter για τη φωτογραφία με τα 40 και πλέον ορτύκια,ήταν λάβρος εναντίον όλων και υπέρμαχος του δικαιώματος ,να κτυπάς όσα βρίσκεις και ώσπου αντέξεις..Βέβαια τότε ο αέρας φυσούσε από άλλη πλευρά.(του δικού μας και φίλου μας..) Τώρα,με τους λαγούς('η κουνέλια) που φύσησε απ'αλλού,εγύρισε και το φουρνί του ο soteris!129. στροφή 180 μοιρών..και ποιος μας πιάνει.....
Τα πίσκαλα και τα μπράβο, από κάπου αλλού τα άκουες....και κάτι τελευταίο.. η ηθική ή ανηθηκότης των "πολεμιστών" εξαρταται και από τα μέσα ή όπλα που χρησιμοποιούν για να φέρουν σε πέρας τον αγώνα τους.(αυτό για το photoshop σου)

Παιδες το θεμα με τα ορτυκια κλειδωθηκε όπως και το θεμα με το Σωτηρη και κατα την γνωμη μου δεν ειναι σωστο να επαναφερουμε και να αναμασουμε τα ιδια και τα ιδια αφου εγιναν παρεμβασεις και κλειδωθηκαν για να ηρεμησουν τα πνευματα
Ας μην ξεκινησουμε απο την αρχη τα ίδια !!!
+1
Si vis pacem, para bellum
canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από canis »

Κοπέλια χαιρετώ σας μετά λύπης σχετικά με τη συγκεκριμένη συζήτηση...
Δυστηχώς το πως καταντά ορισμένες φορές το φορούμ αντικατοπτρίζει ακτιβώς την πραγματικότητα και το μεγαλύτερο μας πρόβλημα...
Είμαστε 50 χιλιάδες κυνηγοί οι οποίοι αντιπρωσοπεύουμε 40 χιλιάδες σύνολα, αντί να είμστε ένα σύνολο των 40 χιλιάδων.
ο καθένας τα πιστεύω του, το τι του αρέσκει πάνω από όλα, η γνώμη των άλλων είναι πάντα λάθος κλπ, κλπ.

καταλάβετε το κανένας δεν είναι όμοιος με τον άλλο και ο κάθε ένας είνα ξεχωριστός!!!

Το κυριότερο και πιο σημαντικό πράγμα που μας διακατέχει όλους είναι το πάθος μας για το κυνήγι. και το κυνήγι μπορει να είναι ότιδήποτε. του άλλου αρέσκει του ο ιχνηλάτης, του άλλου η φέρμα, του άλλου η κύπρος, του άλλου η αγγλία, του άλλου η τζίκλες και κανένας πέρτικος που εννα φύγει που κανένα ;) , του άλλου ο πρωινός περίπατος και μετά η ταβέρνα :lol: και ούτο καθεξης!
Με το να κρίνουμε συνεχώς τους υπόλοιπους δεν πετυγχαίνουμε τίποτα. εφόσον κάπιος τηρά τους γραπτούς και άγραφους νόμους του κυνηγίου για την κάθε περιοχή, τότε δεν κάνει κανένα λάθος...

το πρόβλημα του κυνηγίου και της διαχείρισης της άγριας ζωής στη Κύπρο είναι το ότι δεν μας ακούει κανένας :twisted:

δεν μας ακούει κανένας γιατί ο κάθε ένας εν μόνος του. ναι υπάρχουν πολλά άτομα και καλοί κυνηγετικοί συλλόγοι με άτομα με μεράκι, αλλά δυστηχώς το μεράκι εν πάς τον εμπλουτισμό,΄πάνω στις σπορές, τις πηγές, την πάταξη της λαθροθηριας, αλλά μετά ως τζαμέ...

Εκεί που υστερούμε (νομοθεσία, ποινές, τα διάφορα ¨μεσα¨), δεν βελτιωνόμαστε γιατί δεν είμαστε ένα σύνολο το οποίο να θεωρήτε σημαντικό. δεν βελτιωνόμαστε γιατί δεν αντιδρούμε σωστά. είμαστε ένα σύνολο όπου αριθμιτικά είμαστε μεγαλύτερο από αρκετά κόμματα όπου επηρεάζουν την ζωή μας καθημερινά και αδυνατούμε να απαιτήσουμε αυτά τα οποία δικαιόμαστε.... :( :evil: (οι οικολόγοι ούτε οι μισοί μας δεν είναι αλλά εκαταφέραν και προστατέψαν την αλεπού, παρόλη την αύξηση και τις ζημιές που προκαλεί, ιδιαίτερα σε κτηνοτροφικά υποστατικά ....)

Κοπέλια πιστεύω οι περισσότεροι που μπαίνουν συχνά στο φόρουμ και συμαίτέχουν ενεργά στις πλείστες συζητήσεις είναι καλά παιδιά με καλή κυνηγετική παιδία και συνήδηση, και ελπίζω ότι πολλοί νιώθούν το ίδιο.
το φόρουμ πρέπει να το βλέπουμε σαν ένα μέσο ή ευκερίας για βελτίωση της κυνηγετικής κατάστασης στην Κύπρο και πρέπει να λειτουργεί και με αυτή τη φιλοσοφία.
προσπαθείστε όλοι λοιπόν να κατανοάτε τους άλλους(κάτι που ούτε και εγώ έκανα στο παρελθόν). όπως προανάφερα όταν ο άλλος τηρά τους γραμμένους και άγραφούς νόμους μιάς περιοχής, τότε δεν έχει κανένα λάθος. αν δεν συμφωνούμε δεν σχολιάζουμε απλά...

Έχουμε ανάγκη να αποκτήσουμε ΦΩΝΗ!!!,

και έτσι που κάμνουμε.........
Bracco Italiano
Full Member
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 06 Ιαν 2012, 21:18

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από Bracco Italiano »

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟ ΦΙΛΟ ΛΕΦΚΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ. ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΚΑΠΟΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΝΩΡΙΜΕΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΣΕΙ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ. ΕΓΩ ΚΥΝΗΓΩ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ. ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΕ ΓΙ ΑΥΤΟ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΗΛΟΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΜΙΝ. ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΗΛΟΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΛΑΚΑ. ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΩΣ ΚΡΙΤΗΣ ΑΛΛΑ ΩΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΣΕ ΜΙΑ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΝΟΥΜΕ EVENTS ΚΛΠ. Ο ΑΤΜΙΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑ ΕΝΑ BALANCE ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΑΦΗΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝΕΞΕΛΕΚΤΑ ΤΟΤΕ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΕΠΕΦΤΕ ΚΑΙ ΔΙΑΔΥΚΤΥΑΚΟ ΞΥΛΟ. ΜΠΡΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΚΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΝΕΝΟΥ ΤΗ ΘΕΣΗ. ΕΧΕΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΙΝΟ ΜΑΣ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΔΗΝΑΜΩΣΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ. ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από marinos.a »

όλοι σε αυτή την συζήτηση είχαν και δίκαιο και άδικο.
πολλά από τα προβλήματα πρόεκυψαν από λάθος διατυπώσεις, υπερβολικές τοποθετήσεις, περηφάνια και πείσμα.

παρόλο που παρακολουθώ όλες τις συζητήσεις από πολύ κοντά δεν συμμετείχα αλλά τώρα βλέπω πολλούς συναδέλφους να κακοκαρδίζουνε και να δημιουργούν τετελεσμένα.

Αυτό με στεναχωρεί αφάνταστα και γι' αυτό τους καλώ όλους να ηρεμίσουν να κάνουν ένα βήμα πίσω και να δουν από 'έξω' τη συζήτηση.

...αξίζει ρε παιδιά να ανταλλάσουμε αυτές τις κουβέντες για τέτοιους λόγους;
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
christosth
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 11:19
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΤΡΟΠΟΣ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Δημοσίευση από christosth »

;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christosth την 28 Σεπ 2012, 12:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ολοι οι κυνηγοι ειναι λαγοκυνηγοι και το θηραμα πρεπει ολοι να κατανοησουμε οτι ανηκει σε ολους και σε κανενα. Ολοι το εχουμε δανειστει απο τα παιδια μας.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”