ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

sotiris!129

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε λυκοσκυλε... επεριμενα και εγω να δω που το πας και μετα να απαντησω!
οπως και εγω καποτε ετσι και ο αδερφος μου τωρα ειναι αρωστος με το κυνηγι! δεν χανει εξωρμιση ποτε ομως μαζι μου γιατι δεν μπορω να εχω το βαρος μιας τετειας ευθύνης! παρολα αυτα ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ναι οπως και εγω τοτε στην ηλικια του, οπως και ολοι μας νομιζω κραταει για καποια φυσιγκια οπλο στα χερια του! ο μονος λογος που εξακολουθει ο πατερας μου να παει κυνηγι ειναι τουτο το μωρο! οταν ο πατερας μου δεν μπορει να παει επειδη ολη η γειτονια γνωριζει την αρωστια του μικρου Αντρεα για το κυνηγι τον περνουν μαζι τους! Λααριες που εμενα δεν περνουν μαζι τους τον μιτσι παρακαλουν τον παρουν μαζι τους εστο και μια βολτα με τα σκυλια φροντιζοντας μια μερα να ακολουθησει τα χναρια τους!
Οσοι απο το φορουμ ετυχε να γνωρισουν τον μιτσι μπωρουν να σου πουν οτι "8/10 κουβεντες που λαλει εν γυρο απο το θεμα του κυνηγιου" σκεφτου αρωστια! και σε ρωταω πως να πεις οχι τουτου του μιτσι?
Το παρανοϊκο στην φαση ολη ειναι να περιμενεται απο ενα παιδι 18 χρονον του "playstation" οπως ειπε ο πανικος να παει κυνηγι ετσι ξαφνικα!!!!
το SSSSHHHHHH που εβαλα στο θεμα τον αλουπων θελει και λιων IQ για να το καταλαβεις!!! ολοκληρη Θηρα και οταν σε δει να παιξεις αλουπο και δεν θα σου πει ΤΙΠΟΤΑ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ διαφημιση γιατι μετα οπως και εσυ ετσι και αυτοι θα εχουν προβλημα!!!
το θεμα με τες φραγκολινες επρεπε να ηταν 2 που σας στην γειτονια μου και ηταν να σας δω να αφήνατε εστο και 1!

anws ζεγω εν εντελος φιλικα που σου τα λαλω τουτα!
tooulos96
Full Member
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 00:05

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από tooulos96 »

Σε πια ηλικία πιάσατε όπλο και να κάνετε πανιά?
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από andreasana210326 »

το κυνηγι ειναι κληρονομια.....που παει απο γενια σε γενια. εγω απο τοτε που 8υμαμαι τον ευατο μου να περπατω.....ημουν μεστο κ..ο του παπα μου και μου ελεγε...γιε μου οπου πατω εγω πατα και εσυ. στα 14 μου κτυπησα το πρωτο μου λαγο και εκλαιγα απο τη χαρα μου και με ακουγε ολο το βουνο. το να παραδιδεισ τη κυνηγετικη σκυταλη και τισ κυνηγετικεσ σου γνωσεισ-πεποιθησεισ στο γιο σου ειναι μεγαλο αισ8ημα...ποσο μαλλον οταν αυτο το κανεισ συνειδητοποιημένα και υπευ8υνα ενισχυοντασ το ανωριμο ακομα κυνηγετικο του παθοσ με υπευ8θνοτητα και σεβασμο.
sotiris!129

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

anws στο Θεμαν μας!!!
η πρωτη φορα που ο παπας μου με πειρεν μαζι του κυνηγι πρωτη κυριακη στην περιοχη Carlsperg που τωρα εν Ηλιουπολη τοτε Πρην 17 ηταν ακαμοτα γεματα λαους και περτικους :lol:
στα 8 μου χρονια 7 τοπουζοπερτικους και ενα αλλο πραμα που ειμαι σιγουρος τι ειναι! παρολα αυτα θυμαμαι την μερα καθαρα μαζι με ενα γερο απο τον κυνηγετικο συνλογο Κιλκις Ελλαδος που τοτε συνεργαζοταν με τον κυνηγετικο συνλογο Σπιθα Λατσιων που ειμασταν μελοι ομαδα απο πατριωτες ηρθαν στο νησι και καθε μελος του συνλογου πειρε μαζι του κυνηγι 1ν απο αυτους το αποτελεσμα στην φωτο εγω με το Βreda 3-1 δυσκανταλο του παπα μου εχουμε το ακομα τουτο το οπλο 200 χρονον :lol: !
μετα η πρωτη μου φινα στο καπαρι κοντα στα 14-15 χρονον!¨(ενεν αναγκη να πω πως μετα που τουτην την φωτο εκοπικαμεν του βουρου!)
και μετα ο λαγους του πατερα στον Δεληκιπο ζιαμε πρεπει να ειμαι 15-16 χρονον... βολη headshot πουζινα που αρεσκουν του Πετρου και κατι περτιζια! ηταν ο πρωτος λαγος που επαιξεν ο παπας μου και ημουν μαζι του κυνηγι!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
sotiris!129

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

και μετα στα 17 μου ο παππους μου σταματα το κυνηγι και μου κανει δωρο το Laurona 5x5 skeet του!!! για πρωτη φορα στην ζωη μου εχω το δικο μου οπλο και εξωρμο διπλα στο χωραφι μου στον Αναλιωντα! καρποση μια φαουσα ζικλες στα παιδικα μου τοτε ματια! απο τοτε ειναι ο αγαπημενος μου ζικλοτοπος και ποτε μα ποτε δεν μου χαλασε την μερα μου!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
GiorgosT
Full Member
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 13:04
Τοποθεσία: Nicosia

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από GiorgosT »

sotiris!129 έγραψε:και μετα στα 17 μου ο παππους μου σταματα το κυνηγι και μου κανει δωρο το Laurona 5x5 skeet του!!! για πρωτη φορα στην ζωη μου εχω το δικο μου οπλο και εξωρμο διπλα στο χωραφι μου στον Αναλιωντα! καρποση μια φαουσα ζικλες στα παιδικα μου τοτε ματια! απο τοτε ειναι ο αγαπημενος μου ζικλοτοπος και ποτε μα ποτε δεν μου χαλασε την μερα μου!
απο τοτε με το πορτοκαλλι.
ΗΟΜΟ HOMINI LUPUS
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Aξεχαστη πρωτη Κυριακη το 2006 στην Παφο με τη σκυλα μου (brack+pointer) που πεθανε το 2007 απο δαγκωμα φινας σε ηλικια 10 χρονων.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

DSC00175.jpg
H πρωτη μπεκατσα περσι της χρονιας και δυο πουλουκκους αρκους (+ 1 τριζαρα)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
leshi cy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2011, 18:47

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από leshi cy »

ε κοπελια δοστε μας παμο :mrgreen: :mrgreen:

ενναν μεν τζιμουμαστε ποψε :lol: :lol: :lol:

...εννα θελο καμια ποτσα ουισκυ να με πιαι ο υπνος και εννα φερο τα μιλια μου την τεταρτη πιον :lol: :lol: :lol:
sotiris!129

Re: ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

οι τελευταια τεταρτη περσυ για περτιζια με "τον" πουλουκο! :lol:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”