Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Απάντηση
sotiris!129

Re: Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Laurona έγραψε:Δεν πηγα χτες λογω Αγιασμου και οικογενειακων υποχρεωσεων, και δεν ξερω πως θα περασει αυτη η βδομαδα μεχρι την Κυριακη.

Παντως τεταρτη και εχτες εκτυπηθηκαν λαγοι, οσοι επιμενουν , οι συνθηκες ειναι πολυ πιο ευνοικες τωρα και πιστευω οτι κατι θα γινει μεχρι το τελος του ενδημικου.

Τσικλες περασματα μεν γυρευκετε παιθκια, θελουν περπατημα του περτιτζιου τζιε τζινες πλεον.

Οι Φραγκολινες εχουν πλεον κτυπηθει, και καταφευγουν στις απαγορευμενες, πολυ ευκολα.

οσο για μπεκατσες, εχουν κτυπηθει αρκετες,αλλα πολυ λιγα πουλια εχουν κυνηγηθει με σκυλο και παρθηκαν με φερμα, για καποιο λογω, δε οι πληροφοριες που περνω, αλλα και που μου ετυχε ειναι να προσηκωνονται με το παραμικρο απο τα 40-50 μετρα. Αλλες χρονιες ετσι καιρο ειχαμε παρει 2-3 πουλια, με τα σκυλια.

Αυτα ως ανασκοπηση του τυπου :lol:

Τωρα θελω και εγω πληροφοριες................ΜΑΝΙΤΑΡΚΑ ΗΒΡΕΤΕ ΠΟΥΠΟΤΕΕΕ :lol: :lol: :lol:

κΟΤΣΙΝΟΜΑΝΙΤΑΡΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΜΕΝΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗς ΑΝΑΘΡΗΚΑς ΠΛΑΕ ΕΝ ΜΕΛΙ :lol:

Πανικκο πληροφοριες μου λενε οτι την περασμενη Τεταρτη σε περιοχη μεταξυ Λεμεσου Παφου εκτυπηθηκαν ΠΟΛΛΕΣ τρασιηλες, εχε το νου σου ρε φιλε, γιατι ερκουντε νερα παλε κατα την Παρασκευη.
ε φιλε ειχα ενα hot spot για κοκκινομανιταρα αλλα μια ματια μετα το καλιζι του λαου που εκαμα εν ειβρα τιποτε ζε εν ειχα την ψυχολογια να κιτα3ω καλιτερα!
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

ΦΙΛΟΥΘΚΙΑ ΜΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΜΑΝΙΤΑΡΚΑ ?
Πηενετε τζιαμε στο χοουμ σεντερ πιαστε μια σακουλλα με παστα ποτιζετε την τζε φκαλει σας οσα θελετε :lol:
Με στα βουνα να βουρατε με τιποτε ... :)
ΤΩΡΑ ΣΟΒΑΡΑ ΕΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ ΤΖΙΝΤΟ ΜΑΣΚΑΡΑΛΙΚΙ ?
ΕΙΔΑ ΤΟ ΕΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΑΩ ΕΝΑ ΓΥΡΟ , ΕΙΧΕ ΦΥΤΡΩΜΕΝΑ ΠΟΥ ΟΥΛΛΕΣ ΤΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΜΑΝΙΤΑΡΚΑ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΑΝΑΘΡΗΚΑΣ .
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Δημοσίευση από Laurona »

Ελα Κυριακο επια το εγω ρε φιλε :lol:

Επειδη Μανιταριν εν φκαλο σκαρτον( τζινα που τροουντε αα, οχι να αρκεπσετε να μου στελεετε τους θανατητες τωρα :lol: ), ειπα να τα δοκιμασω τζιε τζινα, αλλοι που το επιασαν παντως αρκεπσαν τζιε κοφκουν, εγω καρτερω να ξιμουττισουν κομα, και εν η τριτη εφτομα......μαλλον κατι παει λαθος :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Ε ΦΙΛΕ ΠΟΣΑ ΕΝ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ?
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Δημοσίευση από Laurona »

7 Ευρω παρα κατι ρε φιλε, ετω ενα πακκεττο φουσιεκκια :)

ΛΑΛΟΥΝ εγω εντω ειδα ακομα........... οτι κοφκεις 5 κιλα μανιταρκα, οπως και να το δεις συμφερει..και θελει μονο νερο, εχει και οδηγιες .

Παντως οταν πηγα να το πιασω εβουρησεν μια γεναικα και επιασεν δκυο ετσι αξιππα, λαλω της καλα σιορ εχει ενα παλεττο....λαλει μου επια ξανα και θελω και αλλα γιατι φκαλει πολλυ μανιταριν, το ενα πας το αλλο.... αμπα τζιε ενι ξαναβρω :lol: ΚΥΠΡΟΣ ΣΙΟΡ ΚΥΠΡΟΣ :lol:

Ε επιατο και εγω, τωρα αν δεν πετυχει, .....τζικλες εν ηρτασιν πολλες κομα, εννα Πιασω ενα πακεετο φουσιεκκια πιο λιο :lol:

Ετω που εννα τες πετυχω τον Γενναρην αντι να παιξω 500 τζικλες, εννα παιξω 475, οι 25 που εννα αφηκω πισω ενναν τα μανιταρκα :lol: :lol: :lol:
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Δημοσίευση από LAGOS »

Laurona έγραψε:Ελα Κυριακο επια το εγω ρε φιλε :lol:

Επειδη Μανιταριν εν φκαλο σκαρτον( τζινα που τροουντε αα, οχι να αρκεπσετε να μου στελεετε τους θανατητες τωρα :lol: ), ειπα να τα δοκιμασω τζιε τζινα, αλλοι που το επιασαν παντως αρκεπσαν τζιε κοφκουν, εγω καρτερω να ξιμουττισουν κομα, και εν η τριτη εφτομα......μαλλον κατι παει λαθος :lol:
Χρύσανθε μα είσαι μεγάλος μεζετζής τελικά :D Φιλούι μου που να ξεκινήσουν οι τζηκλούες αν θέλεις να πάμε μια Κυριακή μαζί να σου δείξω 2-3 τόπους για κόκκινα. Αν θέλεις της αναθρήκας πέ μου και να σε κανονίσω αλλά μεν μου πείς να σε πάρω γιατί ενε τέχνη μου. Τόπους ξέρω πολλούς αλλα εν τα βρίσκω τα κλεισμένα τα άσπρα.
Τούτα που λέτε του Home center έπιασα και εγώ πέρσι και είχα τα αρκετό καιρό και έκοψα πολλύ πράμα που πάνω τους. Η τέχνη είναι να τα βάλεις σε σκοτεινό-υγρό μέρος και να τα ψεκάζεις με νερό τουλάχιστο κάθε μέρα. Το μυστικό όμως είναι να μεν τους βάλεις νερό που την βρύση γιατί τα φάρμακα που βάλουν μέσα σκοτώνει τους μύκητες. Αν μπορείς βάλε τους νερό που καμιά διάτρηση η καμιά φυσική πηγή και εννα με θυμηθείς.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Δημοσίευση από Laurona »

LAGOS έγραψε:
Laurona έγραψε:Ελα Κυριακο επια το εγω ρε φιλε :lol:

Επειδη Μανιταριν εν φκαλο σκαρτον( τζινα που τροουντε αα, οχι να αρκεπσετε να μου στελεετε τους θανατητες τωρα :lol: ), ειπα να τα δοκιμασω τζιε τζινα, αλλοι που το επιασαν παντως αρκεπσαν τζιε κοφκουν, εγω καρτερω να ξιμουττισουν κομα, και εν η τριτη εφτομα......μαλλον κατι παει λαθος :lol:
Χρύσανθε μα είσαι μεγάλος μεζετζής τελικά :D Φιλούι μου που να ξεκινήσουν οι τζηκλούες αν θέλεις να πάμε μια Κυριακή μαζί να σου δείξω 2-3 τόπους για κόκκινα. Αν θέλεις της αναθρήκας πέ μου και να σε κανονίσω αλλά μεν μου πείς να σε πάρω γιατί ενε τέχνη μου. Τόπους ξέρω πολλούς αλλα εν τα βρίσκω τα κλεισμένα τα άσπρα.
Τούτα που λέτε του Home center έπιασα και εγώ πέρσι και είχα τα αρκετό καιρό και έκοψα πολλύ πράμα που πάνω τους. Η τέχνη είναι να τα βάλεις σε σκοτεινό-υγρό μέρος και να τα ψεκάζεις με νερό τουλάχιστο κάθε μέρα. Το μυστικό όμως είναι να μεν τους βάλεις νερό που την βρύση γιατί τα φάρμακα που βάλουν μέσα σκοτώνει τους μύκητες. Αν μπορείς βάλε τους νερό που καμιά διάτρηση η καμιά φυσική πηγή και εννα με θυμηθείς.
Ελα ρε Κοσμα μου τωρα μου το λαλεις ρε φιλε για το νερον της βρυσης?

Αν τα ψοφα το νερον της βρυσης......αδικα καρτερω, τα μανιταρκα τρωει τα ο Αης Πετρος μου αλοπως τωρα, Δοξαζω το ονομα του :lol:

Πρεπει να εψοφησαν πηλε :lol:

Φιλουιν μου να σε καλα για την προταση σου, καλα να ειμαστεν και να παμεν οπου θελεις. Και μονο που το προτεινες, εν σαντα και επιαμεν :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

ΑΤΕ ΒΛΕΠΩ ΜΑΣ ΟΥΛΛΟΥΣ ΝΑ ΠΙΑΝΟΥΜΕΝ ΠΑΚΚΕΤΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΧΟΟΥΜ ΣΕΝΤΕΡ ΜΕ ΜΑΝΙΤΑΡΟΠΑΣΤΑ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Δημοσίευση από LAGOS »

Laurona έγραψε:
LAGOS έγραψε:
Laurona έγραψε:Ελα Κυριακο επια το εγω ρε φιλε :lol:

Επειδη Μανιταριν εν φκαλο σκαρτον( τζινα που τροουντε αα, οχι να αρκεπσετε να μου στελεετε τους θανατητες τωρα :lol: ), ειπα να τα δοκιμασω τζιε τζινα, αλλοι που το επιασαν παντως αρκεπσαν τζιε κοφκουν, εγω καρτερω να ξιμουττισουν κομα, και εν η τριτη εφτομα......μαλλον κατι παει λαθος :lol:
Χρύσανθε μα είσαι μεγάλος μεζετζής τελικά :D Φιλούι μου που να ξεκινήσουν οι τζηκλούες αν θέλεις να πάμε μια Κυριακή μαζί να σου δείξω 2-3 τόπους για κόκκινα. Αν θέλεις της αναθρήκας πέ μου και να σε κανονίσω αλλά μεν μου πείς να σε πάρω γιατί ενε τέχνη μου. Τόπους ξέρω πολλούς αλλα εν τα βρίσκω τα κλεισμένα τα άσπρα.
Τούτα που λέτε του Home center έπιασα και εγώ πέρσι και είχα τα αρκετό καιρό και έκοψα πολλύ πράμα που πάνω τους. Η τέχνη είναι να τα βάλεις σε σκοτεινό-υγρό μέρος και να τα ψεκάζεις με νερό τουλάχιστο κάθε μέρα. Το μυστικό όμως είναι να μεν τους βάλεις νερό που την βρύση γιατί τα φάρμακα που βάλουν μέσα σκοτώνει τους μύκητες. Αν μπορείς βάλε τους νερό που καμιά διάτρηση η καμιά φυσική πηγή και εννα με θυμηθείς.
Ελα ρε Κοσμα μου τωρα μου το λαλεις ρε φιλε για το νερον της βρυσης?

Αν τα ψοφα το νερον της βρυσης......αδικα καρτερω, τα μανιταρκα τρωει τα ο Αης Πετρος μου αλοπως τωρα, Δοξαζω το ονομα του :lol:

Πρεπει να εψοφησαν πηλε :lol:

Φιλουιν μου να σε καλα για την προταση σου, καλα να ειμαστεν και να παμεν οπου θελεις. Και μονο που το προτεινες, εν σαντα και επιαμεν :)
Μπορεί να μεν τους σκοτώνει τέλια ρε φιλε αλλά αργούν πολλά να μεγαλώσουν. Εν και είμαι μανιταρολόγος, έτσι μου είπαν και εμένα.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Αποτελεσματα κυνηγιου 2011-12

Δημοσίευση από Laurona »

Μπορεί να μεν τους σκοτώνει τέλια ρε φιλε αλλά αργούν πολλά να μεγαλώσουν. Εν και είμαι μανιταρολόγος, έτσι μου είπαν και εμένα.[/quote]

Μεν αγχωνεσε ρε φιλουι μου, αν εψοφησαν εψοφησαν, εσυ ειπες μας εκεινο που ακουσες ποδα τζιε τζει, αν δεν βλαστησουν αλλον μαραζιν. :)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”