Συναντηση την Τριτη 3 Ιουνιου 2014

Απάντηση
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: Συναντηση την Τριτη 3 Ιουνιου 2014

Δημοσίευση από chris197 »

ΠΑΙΔΙΑ,
ΕΓΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΕΦΙΓΑ ΓΡΙΓΟΡΑ , ΚΑΤΑ ΤΗΣ 9+30 ΔΙΟΤΙ ΕΙΜΟΥΝ ΠΤΩΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΚΣΙΣΕΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥς ΚΑΠΙΟΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΙΝΕΧΙΣΤΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΕΣ.
ΕΙΣΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΟ ΟΤΙ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΑΒΛΑΚΙ .
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Συναντηση την Τριτη 3 Ιουνιου 2014

Δημοσίευση από admin »

Καλημέρα, πήγα στην συνάντηση και μπορώ να πώ ότι σε γενικές γραμμές αποκόμισα αρκετά θετικά μηνύματα

1) Αρκετοί κυνηγοί νιώθουν ότι η κατάσταση δέν πάει άλλο και θέλουν να στείλουν το μήνυμνα στους πιο πάνω με τελικό παραλήπτη των υπουργό με αγνά κίνητρα και χωρίς σκοπιμότητες
2)Μάζεψαν 2500 υπογραφές
3)Διαμαρτύρονται για την λαθροθηρία και την πάταξη της και για τα κακός έχοντα του κυνηγίου ενώ οι υπεύθυνοι δέν λαμβάνουν ικανοποιητικά μέτρα
3)Διαμαρτύρονται για την κακή ποιότητα απελευθερωμένων θηραμάτων
4)Για την μή σωστή και ικανοποιητική καταπολέμιση των επιβλαβών

Δίδουν αρκετές εισηγήσεις γραπτές άλλες εφαρμόσιμες άλλες όχι και τόσο εφικτές
Μίλησαν και αρκετοί κυνηγοί και με έκπληξη μου άκουσα ανθρώπους που κατά το 99% ήσαν απο περιοχές κοκκινοχωρίων και Λάρνακας να σηκώνονται και να λένε φτάιμε και εμείς και οι μεγάλες παγανιές και οι πολλοί οι σκύλοι.

Αλλά διαπίστωσα ότι παρά τα αγνά κίνητρα των ανθρώπων υπήρχε σαφής έλειψη ενημέρωσης για αρκετά θέματα ενώ το πιό σοβαρό κατα εμένα πρόβλημα (διαφθορά-δικαστές-δικαστήρια) δέν το έθιξε κανένας και μετά παο 4 ποτήρια μπύρας το έθιξα εγώ :D
Οι άνθρωποι θέλουν να στείλουν το μήνυμα προς τα έξω και προτίθεντε να προβούν σε κινητοποιήσεις και διαμαρτυρίες. Θα είμαι σε επαφή με την ομάδα που ανέλαβε την πρωτοβουλία αυτή και θα σας ενημερώνω σχετικά.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Συναντηση την Τριτη 3 Ιουνιου 2014

Δημοσίευση από Laurona »

Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Rai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010, 22:33

Re: Συναντηση την Τριτη 3 Ιουνιου 2014

Δημοσίευση από Rai »

Για μένα προσωπικά η ασυδοσία είναι το κυριότερο μας πρόβλημα και μετά όλα τα άλλα.

Rai
Fa i cazzi tuoi
Rais Team
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Συναντηση την Τριτη 3 Ιουνιου 2014

Δημοσίευση από GRIGORIS »

ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΞΥΠΝΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΡΓΑ....
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ”