Κυκλοφορεί Τέλος Της Εβδομάδας

LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Κυκλοφορεί τέλος της βδομάδας

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Διάβασα το περιοδικό μας και θέλω να κάνω κάποια σχόλια.
Το εξώφυλλο μου άρεσε πολύ, εχει έντονο πρασινο κυνηγετικό χρώμα και μια ωραία κυνηγετική φωτογραφία. Συγχαρητήρια Άριστε και Κώστα. Και να μην θέλεις να το αγοράσεις μόλις δεις το εξώφυλλο το θέλεις.
Διαφημίσεις. Υπάρχουν διαφημίσεις πχ για παρουσίαση φυσιγγίων οι οποίες είναι οι ίδιες εδώ και μια δεκαετία (π.χ της Victory). Νομίζω ότι λείπουν απλά αλλά και απαραίτητα στοιχεία ,όπως πυρίτηδες ,ταχύτητες κλπ. Νομίζω η εταιρεία αδικεί τον ιδιο τον εαυτό της διότι πραγματι υπάρχουν αξιόλογα φυσίγγια, απλώς ο κοσμος έλλειψη στοιχείων δεν τολμά να τα δοκιμάσει.
Η συνέντευξη του Παντελη Χατζηγέρου αρκετά αποκαλυπτική. Εγώ θα σταθώ στο σημείο που αναφέρεται στη προσπάθεια δημιουργίας ιδιωτικού κυνηγίου….. από την στιγμή που το θήραμα θα αποκτήσει ιδιοκτήτη και τιμή τότε θα σημαίνει το τέλος του παραδοσιακού κυνηγίου όπως το γνωρίζουμε σήμερα… ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙΤΕ ΦΙΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ.
Δεν θα μπορούσα να μην σχολιάσω και τις συμβουλές του φίλου του Σόλωνα για ένα επιτυχημένο φασσοκυνήγι. Ότι είπε συμφωνώ και επαυξάνω. Από σωστούς κυνηγούς οι συμβουλές είναι όπως το πάτερ ημών όπως λέγει και ένα τραγούδι. Ακολουθηστετες πιστά και θα επιτύχετε.
Το ποίημα του Χρίστου Ιωνα Η ΦΑΣΣΑ εξαιρετικό, ελπίζω να βλέπουμε και αλλα ποιήματα στο μέλλων….. αυτό σημαίνει …παράδοση.
Όταν χάνονται συνάδελφοι κυνηγοί, που πρόσφεραν με την δράση τους στα κυνηγετικά δρόμενα, τόσο αναπάντεχα και ιδίως όταν είναι νεοι, είναι πράγματι πολύ τραγικό . Το έλαχιστο προς αυτούς ένα αφιέρωμα στο περιοδικό μας για να είναι φάρος για τους νεότερους. Φίλοι του κυνηγετικού συλλόγου Αθηαίνου τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια. Πράβο και στο περιοδικό για την ευαισθησία που υποδεικνύει.
Αυτά ήθελα να σχολιάσω, πάντοτε καλοπροαίρετα.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κυκλοφορεί τέλος της βδομάδας

Δημοσίευση από admin »

Φίλε Λεύκιε να είσαι καλά σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και για την πολύτιμη βοήθεια που μας προσφέρεις όποτε σε χρειαστούμε για κάποιο άρθρο. Να ξέρεις και εσύ και οι υπόλοιποί φίλοι ότι είναι μεγάλη μας χαρά που αρκετά άτομα του φόρουμ προσφέρονται να μας βοηθήσουν στην έκδοση του περιοδικού αυτές τις πραγματικά αντίξοες οικονομικές συνθήκες. Έχουμε επιλέξει την ποιότητα και την σκληρή δουλειά έναντι της ευκολίας, του λαικισμού και της συνέχισεις ενός καταστρεπτικού δρόμου που χάραξαν κάποιοι με έντυπα στον χώρο. Προσπαθούμε πολύ σκληρά να σταθούμε αντίβαρο στις κακές συνήθιες και συμπεριφορές που εξελίχθηκαν κυνηγετικά στον τόπο μας τα τελευταία χρόνια και οι οποίες δημοσιεύονταν απλόχερα απο κάποιους. Προσπαθούμε να εκδίσουμε ένα περιοδικό που να μας εκφράζει και εμάς και εσάς που σαν ακούμε κάθε μέρα και λαμβάνουμε υπόψη μας ότι μας λέτε. Το κυνήγι δέν είναί ούτε μόνο το κυνήγι του λαγού, ή μόνο της πέρδικας ή της τσίκλας, ούτε ένας αριθμός, ούτε ένας καταψύχτης γεμάτος κρέατα, ούτε ένα διπλοκάμπινο γεμάτο σκύλους. Το κυνήγι είναι ένας πάθος, ένα έμφυτο ένστικτο , ένα συναπάντημα με την φύση , μια ιδέα , μια παράδοση Θέλουμε να το χαιρόμαστε στον ύψιστο βαθμό και να το μεταφέρουμε και στους νεότερους καλύτερο απο ότι το παραλάβαμε απο τους παλαιότερους.
Προσέχουμε...για να έχουμε
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Κυκλοφορεί τέλος της βδομάδας

Δημοσίευση από miky55 »

admin έγραψε:Φίλε Λεύκιε να είσαι καλά σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και για την πολύτιμη βοήθεια που μας προσφέρεις όποτε σε χρειαστούμε για κάποιο άρθρο. Να ξέρεις και εσύ και οι υπόλοιποί φίλοι ότι είναι μεγάλη μας χαρά που αρκετά άτομα του φόρουμ προσφέρονται να μας βοηθήσουν στην έκδοση του περιοδικού αυτές τις πραγματικά αντίξοες οικονομικές συνθήκες. Έχουμε επιλέξει την ποιότητα και την σκληρή δουλειά έναντι της ευκολίας, του λαικισμού και της συνέχισεις ενός καταστρεπτικού δρόμου που χάραξαν κάποιοι με έντυπα στον χώρο. Προσπαθούμε πολύ σκληρά να σταθούμε αντίβαρο στις κακές συνήθιες και συμπεριφορές που εξελίχθηκαν κυνηγετικά στον τόπο μας τα τελευταία χρόνια και οι οποίες δημοσιεύονταν απλόχερα απο κάποιους. Προσπαθούμε να εκδίσουμε ένα περιοδικό που να μας εκφράζει και εμάς και εσάς που σαν ακούμε κάθε μέρα και λαμβάνουμε υπόψη μας ότι μας λέτε. Το κυνήγι δέν είναί ούτε μόνο το κυνήγι του λαγού, ή μόνο της πέρδικας ή της τσίκλας, ούτε ένας αριθμός, ούτε ένας καταψύχτης γεμάτος κρέατα, ούτε ένα διπλοκάμπινο γεμάτο σκύλους. Το κυνήγι είναι ένας πάθος, ένα έμφυτο ένστικτο , ένα συναπάντημα με την φύση , μια ιδέα , μια παράδοση Θέλουμε να το χαιρόμαστε στον ύψιστο βαθμό και να το μεταφέρουμε και στους νεότερους καλύτερο απο ότι το παραλάβαμε απο τους παλαιότερους.
+1000000000000000000000000 ΑΡΙΣΤΕ
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Κυκλοφορεί τέλος της βδομάδας

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΑΡΙΣΤΕ Η ΧΑΡΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ!!!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΑΣ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ!!! ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΑΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΦΤΑΝΕΙ!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Κυκλοφορεί τέλος της βδομάδας

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

admin έγραψε:Φίλε Λεύκιε να είσαι καλά σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και για την πολύτιμη βοήθεια που μας προσφέρεις όποτε σε χρειαστούμε για κάποιο άρθρο. Να ξέρεις και εσύ και οι υπόλοιποί φίλοι ότι είναι μεγάλη μας χαρά που αρκετά άτομα του φόρουμ προσφέρονται να μας βοηθήσουν στην έκδοση του περιοδικού αυτές τις πραγματικά αντίξοες οικονομικές συνθήκες. Έχουμε επιλέξει την ποιότητα και την σκληρή δουλειά έναντι της ευκολίας, του λαικισμού και της συνέχισεις ενός καταστρεπτικού δρόμου που χάραξαν κάποιοι με έντυπα στον χώρο. Προσπαθούμε πολύ σκληρά να σταθούμε αντίβαρο στις κακές συνήθιες και συμπεριφορές που εξελίχθηκαν κυνηγετικά στον τόπο μας τα τελευταία χρόνια και οι οποίες δημοσιεύονταν απλόχερα απο κάποιους. Προσπαθούμε να εκδίσουμε ένα περιοδικό που να μας εκφράζει και εμάς και εσάς που σαν ακούμε κάθε μέρα και λαμβάνουμε υπόψη μας ότι μας λέτε. Το κυνήγι δέν είναί ούτε μόνο το κυνήγι του λαγού, ή μόνο της πέρδικας ή της τσίκλας, ούτε ένας αριθμός, ούτε ένας καταψύχτης γεμάτος κρέατα, ούτε ένα διπλοκάμπινο γεμάτο σκύλους. Το κυνήγι είναι ένας πάθος, ένα έμφυτο ένστικτο , ένα συναπάντημα με την φύση , μια ιδέα , μια παράδοση Θέλουμε να το χαιρόμαστε στον ύψιστο βαθμό και να το μεταφέρουμε και στους νεότερους καλύτερο απο ότι το παραλάβαμε απο τους παλαιότερους.
+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Κυκλοφορεί τέλος της βδομάδας

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Εγώ καρτερώ το ακόμα, ετακκόσαν τα στα Ταχυδρομεία αλόπως. Τωρά γιατί τα λαλούν "Ταχυ" δρομεία εν ξέρω :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
peanut5020
Full Member
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 20:36
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Κυκλοφορεί τέλος της βδομάδας

Δημοσίευση από peanut5020 »

spyrosspyrou851 έγραψε:Εγώ καρτερώ το ακόμα, ετακκόσαν τα στα Ταχυδρομεία αλόπως. Τωρά γιατί τα λαλούν "Ταχυ" δρομεία εν ξέρω :lol: :lol:
φίλε και εγω το περιμενω ακόμα.
Ώτα έχει όνου, μύστακα γαλής, εριφίου νώτα, πόδας ασφαλείς.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Κυκλοφορεί τέλος της βδομάδας

Δημοσίευση από admin »

πάντος την Παρασκευή που τα έστειλα η κοπέλα ήταν λίγο απασχολημένη γιατί έκλεισε ο τύπος που της έκανε μαθήματα pilates και έσπασε τα τηλέφωνα να βρεί άλλου να πάει, ακόμη λίο να μεν μου δώσει γραμματόσημα
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Κυκλοφορεί τέλος της βδομάδας

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

admin έγραψε:πάντος την Παρασκευή που τα έστειλα η κοπέλα ήταν λίγο απασχολημένη γιατί έκλεισε ο τύπος που της έκανε μαθήματα pilates και έσπασε τα τηλέφωνα να βρεί άλλου να πάει, ακόμη λίο να μεν μου δώσει γραμματόσημα
Μπορεί να μεν είναι pilates αλλά pidates που της έκαμνε τζιαι ήταν σικκιρτισμένη.
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Κυκλοφορεί τέλος της βδομάδας

Δημοσίευση από LAGOS »

Εν έχουμε κανένα δαμέσα που κάμνει pilates να πάει να την pilatepsei?
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ”