Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Απάντηση
tzikloktonos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 08 Μαρ 2010, 11:11

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από tzikloktonos »

admin έγραψε:Κοπέλια νομίζω ορισμένοι απλά δέν κατάλαβαν ούτε πώς λειτουργούμε όύτε ποιός είναι ο σκοπός μας. Αν νομίσατε ότι επιλέξαμκε κάποιες εισηγήσεις και προωθήσαμε ορισμένες τότε νομίζω δέν καταλάβατε καθόλου τον σκοπό αυτού του πόστ και αυτής της συζήτησης. Το τι κάναμε τυπώσαμε όλες τις συζητήσεις σε αυτό το θέμα και τις παραδώσαμε με το τι ειπε ο καθένας σας. Και με τις διαφωνίες και με τις εισηγήσεις και με τις προτάσεις. Τώρα πώς θα αξιολογηθούν είναι άλλο θέμα γιατί πρέπει να υπάρχει και λειτουργικό και νομοθετικό κομμάτι που να διέπει μια εισήγηση. Με τις εισηγήσεις σας η Ομοσπονδία παίρνει απρόσωπα (χωρίς κολύμματα) απόψεις και τις αξιολογά κάτι σαν ανώνυμη έρευνα. Αν θέλετε να ψηφίσετε και να υποβάλεται επίσημα και επώνυμα εισηγήσεις γραφτείτε σε ένα κυνηγετικό σύλλογο και κάντε το. Είναι απλό.
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΟΚΤΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΚΘΕΤΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ , ΤΙΣ ΕΙΣΗΓΗΣΕΙΣ, ΤΙΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ. ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕ ΚΑΙ Ο ΑΡΙΣΤΟΣ Η ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΑΡΜΟΔΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ , ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΞΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ . ΚΑΝΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΙΣΗΓΗΣΕΙΣ- ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από πανικος »

οκ τωρα εξηγηθηκαμε.οπως γραψατε στην αρχη νομισαμε οτι δωσατε εισηγησεις που εσεις κρινατε οτι ειναι σωστες .αφου δοθηκαν ολες μαζι με τις διαφωνιες και ειναι απλα για μελετη ελπιζουμε να τις παρουν σοβαρα οι αρμοδιοι και να μασ δωσουν την ευκαιρια να ψηφισουμε και εμεισ στην τελικη αποφαση.
αριστε μου αυτοι που θα παρουν τις τελικες αποφασεις ελπζουμε να μην ειναι σκυλλαριεσ η τζικλαριες και να αποφασισουν αναλογα με το τι τους συμφερει.αυτα φοβαμαι γιατι δυστυχως τα βλεπουμε καθε μερα με τα διαφορα που γινονται στον τοπο μας σε ολους τους τομεις(τραπεζες,δικαιοσυνη,πολιτικη κτλ)ευχομαι να ειναι ατομα που αγαπουν το κυνηγι και το περιβαλλον.
Μια παρακληση μονο απο μενα ΑΝ ΜΠΟΡΕΙς πιεσε λιγο να ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ Η ΤΖΙΚΛΑ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ειναι πολυ μελετημενη και τεκμηριωμενη εισηγηση και ελπιζω οι αρμοδιοι να την δουν θετικα :o
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από Phinix »

εν συνεχεια στα πιο πάνω, δεν θυμάμαι εάν ξαναλέχθηκε, αλλα προτείνω για να σταματήσει το φαινόμενο του ταλιμπάν, δλδ 5 - 10- 15 σκύλων ανά άτομο
βάλτε σας παρακαλώ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ άδεια σκούλλου με ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ chip και κωδικό etc etc
θέλεις ένα σκύλο φιλε μου στο κυνήγι σου, μάλιστα, 50 euro
θέλεις 3 σκύλους κύριε, μάλιστα, 150 euro

επίσης ένα ανώτατο όριο 3 σκύλων
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από GRIGORIS »

Phinix έγραψε:εν συνεχεια στα πιο πάνω, δεν θυμάμαι εάν ξαναλέχθηκε, αλλα προτείνω για να σταματήσει το φαινόμενο του ταλιμπάν, δλδ 5 - 10- 15 σκύλων ανά άτομο
βάλτε σας παρακαλώ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ άδεια σκούλλου με ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ chip και κωδικό etc etc
θέλεις ένα σκύλο φιλε μου στο κυνήγι σου, μάλιστα, 50 euro
θέλεις 3 σκύλους κύριε, μάλιστα, 150 euro

επίσης ένα ανώτατο όριο 3 σκύλων


αλλο λιο ενα πληρωνουμε και για τον αερα που αναπνεουμε στο κυνιγη... φιλε υπαρχουν άλλοι τρόποι να ελλέξουν αυτό το φενόμενο...
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από Sergios »

ος λαος εν σαζουμε με τιποτε αν ειχαμε λιγη αντιληψη σε οσα ασχολουμασταν μπορει να ειχαμε ενα παραδεισο για κυνηγι....δυστιχος οτι και να καμουμε την νοοτροπια του σωστου κυνηγου δεν την αποκτουμε....αν σε πιαει ο θυροφυλακας εχει ρισκο η ζωη του αν μεν σε πιαει θα συνεχιζετε το κακο αμαν λιψει τελια το κυνηγι θα το καταλαβουμε αλλα θα ειναι αργα....λαθροθηριες φολες φωτιες αντιληψη νοοτροπια....ολα μαζι μας σπρωχνουν σ ενα λακκο.....

ποτε δεν ειναι αργα λυσεις υπαρχουν....δεν ειμαι αρμοδιος αλλα το καθε προβλημα εχει την λυση του....
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από Phinix »

η πολλή ελευθεριά οδηγεί στα φαινόμενα που έχουμε σήμερα
ο κυπραίος μονο τρόπους να αποφύγει το νομο μπορεί να βρίσκει

θέλεις σκύλλο φιλε μου???????? μάλιστα,

ΠΛΗΡΩΝΕ

δεν θέλεις?? κάτσε σπίτι

οποιος του καπνίσει γεμωνει το διπλοκάμπινο σκύλους - και άσε που όσους περισσοτερους, τόσο σε πιο άθλιες συνθήκες τους έχουν


έτσι είναι κοπελια
να μπει μια ταξη

ο νομοταγείς και σωστός εάν του ζητήσεις 50 - 100 Euro για το σκούλλο, θα τα πληρώσει
ο άλλος όμως που έχει 10 σκύλους ότι νάνε απλα να γεμίζει το βουνό - ΟΧΙ - να κάτσει σπίτι τού η να πληρώσει
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
panikos747712
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 29 Ιαν 2013, 21:30

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από panikos747712 »

KALLITZIA έγραψε:
Laurona έγραψε:Εγω δεν λαμαβνω επιτειδες μερος στην συζητηση με εισηγησεις.

Αλλα ενα θα σας πω.

Προσεχετε ΠΟΛΥ το τι ζητατε να απαγορευτει και το τι οχι, προσεχετε ΠΟΛΥ πως θα το ζητησετε και ΠΑΡΤΕ ΓΡΑΠΤΕΣ εξασφαλισεις οτι θα ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΝ τα δικαιωματα του κυνηγου πισω, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΟ χρονικο διαστημα, γιατι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ οτι κερδιθηκε με κοπο ,χαθηκε σε μια νυκτα και ποτε δεν επανηλθε.

Ωραιες οι ιδεες αλλα παρακαλω οταν θα καταληξετε, να τις καταταξετε σε σειρα με βαση προτεραιοτητα και επιπτωσεις και μετα να εφαμοστουν.....γιατι παντα ο νομοταγης κανει πισω......αλλα τελικα την τρωει που πι.....ω.......

Και δεν μιλω τοσο για την ηγεσια μας, οσο για τον πολεμο που θα δεκτει οταν καποια στιγμη, θα πρεπει να ερθει να κανει αρση των μειωσεων, απαγορευσεων κλπ......και θα βρει μπροστα της τους οικολογους με χιλια δυο επιχειρηματα , να μην το δεχονται.

συμφωνω απολυτα και γω μαζι σου +1000

sy








Συμφονω

Σας θυμιζω......αμα κατι χαθει.......με οσον κοπο και να αποκτηθηκε....παει.....δυσκολα το ξαναβρισκεις.
ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΣ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ!!!
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από Laurona »

Ακομη στις εισιγησεις ειμαστε και οι κοντρες και οι διαχωρισμοι σε ομαδες ανα θηραμα , σε σκυλαριες, σε μη σκυλαριες, σε κυνηγους την πολης , σε κυνηγους του χωριου κλπ, εχουν για τα καλα κατασταλαξει στα γραφωμενα μας.

Εγω αυτο εχω συμπερανει και βλεπω........

Φιλε Phinix, μαλλον δεν εισαι κατοχος κυνηγετικου σκυλου.

Μην με παρεξηγησεις δεν ειναι μαζι σου που τα εχω , ουτε και κατι προσωπικο, αλλα επετρεψε με να πιασω τις ιδεες σου για να πω την αποψη μου.

Εγω φιλε αυτη τη στιγμη εχω δυο.
Δυο σκυλια που ειναι μελη της οικογενειεας μου.
Που δουλευω για αυτα, γιατι τρωνε καλη τροφη, εχουν καλη διαμονη, εχουν τα εμβολια και τα φαρμακα τους, εχουν το τσιπ τους και ολα τα απαραιτητα............και δεχομαι να τα εχω ολα αυτα και να στερουμε απο αλλου....για 7-9 εξορμησεις Κυριακατικες.

Σε ρωτω λοιπον......γιατι να καλουμε να πληρωσω ΚΑΙ ΑΛΛΑ επειδη εχω σκυλο.

να κανουμε και εδω οπως στα τσιγαρα?
Αφησαμε αφορολογητα τα πουρα, που πινουν οι βολευτες, και φορολογησαμε τον καπνο, γιατι επινεν ο πολυς ο κοσμος και ηταν να τους τα πιαμεν?

Εμαθαμεν να μας φταει ο γαδαρος και να δερνουμε το σαμαν.

Τι θα ελεγες εαν αυριο μας ελεαν οτι η σκοποβολη επειδη ειναι ακριβη σαν σπορ, οσοι ασχολουνται εντατικα, να θεωρουνται ανετοι οικονομικα και να φορολογουνται επιπλεων?
Εγω που δεν ασχολουμαι παντως θα γινομαουν ταυρος?Γιατι? Γιατι οι πλειοψηφια των σκοπευτων οχι μονο δεν ειναι ανετοι οικονομικα αλλα τα χουν εγκαταλειψει η δεν κανουν την προπονηση που πρεπει , λογω κοστους.

Γιατι εχουμε ενα σωρο νεαρα ταλεντα, που σταματησαν οι γονεις να τους στελνουν προπονηση επειδη δεν μπορουν να καλυψουν τα εξοδα.

Αλλα επειδη καποιος που ρεσσει ποξω, ειπεν α τουτοι για να σιρνουν καθε μερα σιπεθκιες, σημαινει κρατουν, δωστους παστα φκια, να τους φορολογησουμεν .

Ειμαι απολυτος συμφωνος με αυτα που λες για τους ΤΑΧΑ κατοχους σκυλων χωρις ορια στον αριθμο τους και στην ''διακινηση'' τους στο βουνο,
ΑΛΛΑ
καθετος στο να πληρωσω επιπλεον, για κατι που ειναι ηδη μειωμενο, και αδικημενο, για μενα, δηλαδη το κυνηγι με σκυλο, επειδη στο πισω μερος του μυαλου καποιων ειναι η εισπραξη χρηυματων και οχι η καταπολεμηση του κακου.

Η λυση στα προβληματα μας δεν ειναι μονο η αυξησεις στα παντα, απο χρηματικης πλευρας.Καταλαβετε το ΟΛΟΙ.
Ο παρανομος και ο ταλιμπαν σκυλαρης, δεν θα δωσει μιαν...........αλλα θα εξακολουθησει να γυρνα αμεριμνος.
Εγω , το θυμα θα στερηθω και αλλα για να τα πληρωσω και να ειμαι νομιμος!

Ε δεν παει ετσι.

Εδω και αρκετες μερες ζητηθηκαν οι εισηγησεις μας........γραφτηκαν πολλα και δωθηκαν προς εξεταση.
Δεκτο και κατανοητο.
Ποιοι ομως θα τα αξιολογησουν και με βαση ποια κριτηρια?Επειδη ο κοσμος βγηκε και ειπε μιαν αποψη δεν σημαινει οτι ειναι και σωστη.
Και μπηκαμε ολοι στο καλουπι να συζητουμε για λεφτα , για αδειες θηραματων για το ενα για το αλλο, λες και ειμαστε οι αρμοδιοι και τα ξερουμε ολα.( ΕΜΕΙΣ Ο ΑΠΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ)

ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ. Αυτο σημαινει αμεσες αλλαγες προς κατευθυνσεις και πορειες η διατηρηση υφισταμενων επιτυχημενων πορειων.
Αρα πρεπει η ηγεσια μας να κατσει να δει με ειδικους, τι παει λαθος, τι παει σωστα, που υστερει, που υπερτερει, που θελει βελτιωση, με ποιους απαιτητε συνεργασια, ποιεςαρμοδιοτητες πρεπει να αλλαξουν....να καμει ενα swot analysis και μετα να καλεστουμε σε συνεδριο να συμεμτεχουμε, να βρεθουν κοινες λυσεις και πρακτικες.

οχι να γινονται εδω μεσα οι κρισεις του κυνηγιου, και να υιοθετηθουν οποιες και οτι θελουν και να πρεπει μετα να δεκτουμε το γεγονος οτι εμεις τα ζητησαμε.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από Laurona »

ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΤΩΝ ΕΙΣΗΓΗΣΕΩΝ ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΟΤΩ.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΙς ΑΥΞΗΣΕΙΣ, ΤΙΣ ΔΕΧΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΜΕΡΟΣ ΕΝΟΣ ΣΥΝΟΛΟΥ ΜΕΤΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΕΣ
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ Τ ΟΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΓΚΩΝΙΣΜΟ ΤΗς ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΜΑΣ

ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ, ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΚΡΥΣΜΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ, ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΕΣ.
ΑΣ ΜΑΣ ΑΠΟΔΩΘΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από Anthimos »

Laurona έγραψε:Ακομη στις εισιγησεις ειμαστε και οι κοντρες και οι διαχωρισμοι σε ομαδες ανα θηραμα , σε σκυλαριες, σε μη σκυλαριες, σε κυνηγους την πολης , σε κυνηγους του χωριου κλπ, εχουν για τα καλα κατασταλαξει στα γραφωμενα μας.

Εγω αυτο εχω συμπερανει και βλεπω........

Φιλε Phinix, μαλλον δεν εισαι κατοχος κυνηγετικου σκυλου.

Μην με παρεξηγησεις δεν ειναι μαζι σου που τα εχω , ουτε και κατι προσωπικο, αλλα επετρεψε με να πιασω τις ιδεες σου για να πω την αποψη μου.

Εγω φιλε αυτη τη στιγμη εχω δυο.
Δυο σκυλια που ειναι μελη της οικογενειεας μου.
Που δουλευω για αυτα, γιατι τρωνε καλη τροφη, εχουν καλη διαμονη, εχουν τα εμβολια και τα φαρμακα τους, εχουν το τσιπ τους και ολα τα απαραιτητα............και δεχομαι να τα εχω ολα αυτα και να στερουμε απο αλλου....για 7-9 εξορμησεις Κυριακατικες.

Σε ρωτω λοιπον......γιατι να καλουμε να πληρωσω ΚΑΙ ΑΛΛΑ επειδη εχω σκυλο.

να κανουμε και εδω οπως στα τσιγαρα?
Αφησαμε αφορολογητα τα πουρα, που πινουν οι βολευτες, και φορολογησαμε τον καπνο, γιατι επινεν ο πολυς ο κοσμος και ηταν να τους τα πιαμεν?

Εμαθαμεν να μας φταει ο γαδαρος και να δερνουμε το σαμαν.

Τι θα ελεγες εαν αυριο μας ελεαν οτι η σκοποβολη επειδη ειναι ακριβη σαν σπορ, οσοι ασχολουνται εντατικα, να θεωρουνται ανετοι οικονομικα και να φορολογουνται επιπλεων?
Εγω που δεν ασχολουμαι παντως θα γινομαουν ταυρος?Γιατι? Γιατι οι πλειοψηφια των σκοπευτων οχι μονο δεν ειναι ανετοι οικονομικα αλλα τα χουν εγκαταλειψει η δεν κανουν την προπονηση που πρεπει , λογω κοστους.

Γιατι εχουμε ενα σωρο νεαρα ταλεντα, που σταματησαν οι γονεις να τους στελνουν προπονηση επειδη δεν μπορουν να καλυψουν τα εξοδα.

Αλλα επειδη καποιος που ρεσσει ποξω, ειπεν α τουτοι για να σιρνουν καθε μερα σιπεθκιες, σημαινει κρατουν, δωστους παστα φκια, να τους φορολογησουμεν .

Ειμαι απολυτος συμφωνος με αυτα που λες για τους ΤΑΧΑ κατοχους σκυλων χωρις ορια στον αριθμο τους και στην ''διακινηση'' τους στο βουνο,
ΑΛΛΑ
καθετος στο να πληρωσω επιπλεον, για κατι που ειναι ηδη μειωμενο, και αδικημενο, για μενα, δηλαδη το κυνηγι με σκυλο, επειδη στο πισω μερος του μυαλου καποιων ειναι η εισπραξη χρηυματων και οχι η καταπολεμηση του κακου.

Η λυση στα προβληματα μας δεν ειναι μονο η αυξησεις στα παντα, απο χρηματικης πλευρας.Καταλαβετε το ΟΛΟΙ.
Ο παρανομος και ο ταλιμπαν σκυλαρης, δεν θα δωσει μιαν...........αλλα θα εξακολουθησει να γυρνα αμεριμνος.
Εγω , το θυμα θα στερηθω και αλλα για να τα πληρωσω και να ειμαι νομιμος!

Ε δεν παει ετσι.

Εδω και αρκετες μερες ζητηθηκαν οι εισηγησεις μας........γραφτηκαν πολλα και δωθηκαν προς εξεταση.
Δεκτο και κατανοητο.
Ποιοι ομως θα τα αξιολογησουν και με βαση ποια κριτηρια?Επειδη ο κοσμος βγηκε και ειπε μιαν αποψη δεν σημαινει οτι ειναι και σωστη.
Και μπηκαμε ολοι στο καλουπι να συζητουμε για λεφτα , για αδειες θηραματων για το ενα για το αλλο, λες και ειμαστε οι αρμοδιοι και τα ξερουμε ολα.( ΕΜΕΙΣ Ο ΑΠΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ)

ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ. Αυτο σημαινει αμεσες αλλαγες προς κατευθυνσεις και πορειες η διατηρηση υφισταμενων επιτυχημενων πορειων.
Αρα πρεπει η ηγεσια μας να κατσει να δει με ειδικους, τι παει λαθος, τι παει σωστα, που υστερει, που υπερτερει, που θελει βελτιωση, με ποιους απαιτητε συνεργασια, ποιεςαρμοδιοτητες πρεπει να αλλαξουν....να καμει ενα swot analysis και μετα να καλεστουμε σε συνεδριο να συμεμτεχουμε, να βρεθουν κοινες λυσεις και πρακτικες.

οχι να γινονται εδω μεσα οι κρισεις του κυνηγιου, και να υιοθετηθουν οποιες και οτι θελουν και να πρεπει μετα να δεκτουμε το γεγονος οτι εμεις τα ζητησαμε.

Φίλε θα μπορουσε να γινει ανεξοδα αυτο που λές , αν οι Δημοι / Κοινότητας εξαργυρωναν τη φορολογια που μας βαζουν για τους σκυλλους. Δηλαδη πολυ απλα αντι να πληρωνες 50-60 Ευρω σαν φορο ιδιοκτησιας σκυλου ( κατι που εγω ΠΟΤΕ δεν εκατάλαβα τι εξυπηρετει) να σου εδιναν δωρεάν το μικροτσιπ ....
Ας μην χάσουμε το μέτρο , 2 σκυλοι δεν ειναι τίποτε ουτε οι 3 ουτε οι 4 , εν για τους 5 σκυλλους ανα κυνηγο μες τα βουνα τζαι πάνω που εν το πρόβλημα....που πρεπει να γινει κάτι
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ”