Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Απάντηση
istriano ®

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από istriano ® »

Πραγματικα ειναι να διερωτασε. Αξιζει το κοπο; Αμα 10 πλασματα (κυπραιοι "τζιηνηοι")δεν συνεννοουνται πως θα βγουν σωστες αποφασεις απο τους "αρμοδιους", που εχουν πανω στην κκελε τους 50,000 ταχα "τζιηνηους" :shock:
dimitris savva

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από dimitris savva »

διαβασα ολα οσα εχουν γραφτει , καταλαβα δυο πραγματα : οτι μερικοι που δεν κυνηγουν με ιχνηλατες γνωριζουν πιο πολυ τον ιχνηλατη και το κυνηγι του πως πρεπει να γινετε με αυτον και αυτοι που εχουν ιχνηλατες οχι ολοι να μην παρεξηγουμαστε νομιζουν οτι ειναι παλλικαρια να κυνηγας με ιχνηλατη , μηπως ειναι κομπλεξ που νιωθουν ? μερικοι που κυνηγουν με ιχνηλατες μπορει να νομιζουν οτι οι αλλοι τους κατηγορουν οταν τους βλεπουν να κυνηγουν με αυτους,
Ολοι πρεπει να μαθουν οτι δεν παιζει ρολο τι φυλη ειναι ο σκυλος του φτανει να ειναι σωστα εκπαιδευμενος και να κανει και ο κυναγωγος σωστα την δουλεια του .Εχω κυνηγισει με διαφορες φυλες φερμας και ιχνηλατες και παντα ειχα καλα σκυλια , καταληξα στους ιχνηλατες γιατι μου αρεσει αυτο το ειδος ιχνηλασιας στο λαγο.Οχι για να καρπωνομαι περισσοτερο θηραμα αλλα μου αρεσει αυτο το ειδος κυνηγιου για αυτο και τα εκπαιδευτικα εγω τα ονομαζω κυνηγι.
istriano ®

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από istriano ® »

dimitris savva έγραψε:διαβασα ολα οσα εχουν γραφτει , καταλαβα δυο πραγματα : οτι μερικοι που δεν κυνηγουν με ιχνηλατες γνωριζουν πιο πολυ τον ιχνηλατη και το κυνηγι του πως πρεπει να γινετε με αυτον και αυτοι που εχουν ιχνηλατες οχι ολοι να μην παρεξηγουμαστε νομιζουν οτι ειναι παλλικαρια να κυνηγας με ιχνηλατη , μηπως ειναι κομπλεξ που νιωθουν ? μερικοι που κυνηγουν με ιχνηλατες μπορει να νομιζουν οτι οι αλλοι τους κατηγορουν οταν τους βλεπουν να κυνηγουν με αυτους,
Ολοι πρεπει να μαθουν οτι δεν παιζει ρολο τι φυλη ειναι ο σκυλος του φτανει να ειναι σωστα εκπαιδευμενος και να κανει και ο κυναγωγος σωστα την δουλεια του .Εχω κυνηγισει με διαφορες φυλες φερμας και ιχνηλατες και παντα ειχα καλα σκυλια , καταληξα στους ιχνηλατες γιατι μου αρεσει αυτο το ειδος ιχνηλασιας στο λαγο.Οχι για να καρπωνομαι περισσοτερο θηραμα αλλα μου αρεσει αυτο το ειδος κυνηγιου για αυτο και τα εκπαιδευτικα εγω τα ονομαζω κυνηγι.
Φιλε Δημητρη εισαι απολυτα σωστος. Παρεπιπτοντος η απουσια σου ηταν αισθητη το τελευταιο καιρο ;) Ελπιζω να συνεχισεις να εισαι μαζι μας.
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από Γιατρός »

Όπως και πολλά άλλα πράγματα ήρθε η ώρα του λογαριασμου

http://www.youtube.com/watch?v=xVAjM-oZwVc&sns=em

Φιλικά
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
stelios---
Full Member
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 19 Φεβ 2011, 13:11

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από stelios--- »

dimitris savva έγραψε:διαβασα ολα οσα εχουν γραφτει , καταλαβα δυο πραγματα : οτι μερικοι που δεν κυνηγουν με ιχνηλατες γνωριζουν πιο πολυ τον ιχνηλατη και το κυνηγι του πως πρεπει να γινετε με αυτον και αυτοι που εχουν ιχνηλατες οχι ολοι να μην παρεξηγουμαστε νομιζουν οτι ειναι παλλικαρια να κυνηγας με ιχνηλατη , μηπως ειναι κομπλεξ που νιωθουν ? μερικοι που κυνηγουν με ιχνηλατες μπορει να νομιζουν οτι οι αλλοι τους κατηγορουν οταν τους βλεπουν να κυνηγουν με αυτους,
Ολοι πρεπει να μαθουν οτι δεν παιζει ρολο τι φυλη ειναι ο σκυλος του φτανει να ειναι σωστα εκπαιδευμενος και να κανει και ο κυναγωγος σωστα την δουλεια του .Εχω κυνηγισει με διαφορες φυλες φερμας και ιχνηλατες και παντα ειχα καλα σκυλια , καταληξα στους ιχνηλατες γιατι μου αρεσει αυτο το ειδος ιχνηλασιας στο λαγο.Οχι για να καρπωνομαι περισσοτερο θηραμα αλλα μου αρεσει αυτο το ειδος κυνηγιου για αυτο και τα εκπαιδευτικα εγω τα ονομαζω κυνηγι.
Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΣ ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ........!
Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ…

Κλέβει το χόµπι και την πανίδα του τόπου, του
δικού σου τόπου και των παιδιών σου. Είσαι το
θύµα του στον ίδιο βαθµό όπως και να σου
έκλεβε το σπίτι........!!
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από KALLITZIA »

Απλα η γνωμη μου ειναι οτι χρειαζονται λιγο παραπανω προπόνηση οι ιχνηλατες!
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
Άβαταρ μέλους
Artemis G.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2012, 23:11

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από Artemis G. »

ποτζιει το πηρατε - ποδα το φερετε εκαταληξαμε παλε στους ιχνηλατες....
Εξορία ονομάζεται η απομάκρυνση, εν είδει ποινής, κάποιου από την περιοχή ή το κράτος στο οποίο μένει, χωρίς να επιτρέπεται να επιστρέψει... Εξορισμός στους ΤΑΛΙΜΠΑΝ
Άβαταρ μέλους
KALLITZIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 15 Απρ 2013, 13:14

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από KALLITZIA »

:lol: :lol: :lol: :lol:
««TZINIOS XORIS SHILLO EN ANTHROPOS XORIS V@@LO»»
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από πανικος »

διαφωνω καθετα και οριζοντια και διαγωνια(η συνεχεια)
14.στο να υπαρχουν τεραστιες περιοχες των βασεων οπως πυργο ξυλοφαγου με πλουσιο θηραμα αλλα και περασματα τρυγονιου τζικλας ορτυκιου και να παραμενουν κλειστες :?
15 στο να μενουν μονιμα κλειστες οι περιοχες πιο πανω και το 1/3 των κυνηγων να κυνηγουν καθημερινα μεσα ανενοχλητοι
16.στο να μην ανοιγουν οι αρμοδιοι τις πιο πανω περιοχες οπως εκαναν περιοχη βασεων δασακι ορμηδεια και ο κοσμος τωρα κυνηγα ανετα, αφου εκαταντησαμε να κυνηγουμε μεσα στα σπιτια που τοσο μικρυναν οι παραδοσιακες επιτροπομενες :evil:
17.στο να πηγαινουν εφοδο την νυχτα περιπολικα αστυνομιας ,διπλοκαμπινα της θυρας,παντζερο της ματ,τανκς για τα γνωστα στηματα αμπελοπουλιου και ως εκ θαυματος τζινη την νυχτα να μεν ειναι στημενος κανενας :shock:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
christy2000
Full Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2012, 09:47
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Μονο εισηγησεις ( διαφωνιες)

Δημοσίευση από christy2000 »

admin έγραψε:11.στο να γραφουμε δαμεσα τες γνωμες μασ τζε να νομιζουμε οτι βαλλει μασ κανενας αφτιν


Ο φίλος ο TSIKLOKTONOS έγραψε σας ένα πράγμα στο άλλο πόστ αλλά δέν του δώσατε σημασία , λοιπόν πρίν απο λίγο τυπώσαμε όλες τις μέχρι τώρα εισηγήσεις και τις παραδώσάμε επίσημα σε άτομα της Κυπριακή Ομοσπονδίας Κυνηγίου τα οποία πήραν την πρωτοβουλία να χτίσουν μια νέα πολιτική και να προωθήσουν ένα νέο σχέδιο δράσης.

Μάλιστα φέτος αυτά τα άτομα κατάφεραν

1)Να πιέσουν για να απαγορεύεται η άσκηση σκύλων κατά τις καθημερινές πρίν το κυνήγι ( Δευτέρα τρίτη- Πέμπτη Παρασκευή -Σάββατο)
2)Να απαγορεύεται η άσκηση σκύλων σε περιοχές όπου υπάρχει κυνήγι πέραν του ενδημικού (απο πέρσι)τσίκλα-φάσσα
3)είναι κοντά στο να περάσει η διαχείρηση αλεπούς στα χέρια της υπηρεσίας θήρας
4)Πέρσι προσέλαβαν απο μόνοι τους υπηρεσίες για φύλαξη απαγορευμένων και συνελήφθηκαν άτομα που παρανομούσαν
και αρκετά άλλα πράγματα που δουλεύουν συνεχώς, είανι τα ίδια άτομα που οργάνωσαν ακι την ανοιχτή συζήτηση προψές. Σας το είπα δουλειά γίνετε σηκώστε τα μανίτσια πάνω αν θέλετε να δούμε χαϊρι και φίλε george80 δέν χρειάζεται κανένας να μας παραμυθιάσει ή να μας παρασύρει για τις ιδέες μας στο κυνήγι τα ζούμε τα βλέπουμε τα βιώνουμε 24/24 7/7 365/365

Σύντομα θα σας δημοσιεύσουμε όλες τις εισηγήσεις που αφού μελετηθούν θα τοποθετηθούν ενώπιο της Παγκύπριας για συζήτηση και ιοθέτηση των όσων είναι εφαρμόσινων
Τελικα προωθεισατε τις οι ιδεες μας απο το φορουμ στην Ομοσπονδια?
ΔΡΑΣΕ 'Η ΣΚΑΣΕ...!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ”