Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από Anthimos »

Φίλε stakis Θα οργανωθουμε το Σαββατο να βαλουμε αλλο 4 ποτιστρες να τελιωνουμε με το νερο και να κατσουμε με τον νου μας να δουμε τι θα γινει με την αναδασωση????
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από marinos.a »

Ανθιμε νομίζω πως δεν χρειάζονται πολλά χέρια το Σάββατο

Να μην οργανωθεί κόσμος πολλής διότι έπεται μεγαλύτερη δουλειά
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από Anthimos »

marinos.a έγραψε:Ανθιμε νομίζω πως δεν χρειάζονται πολλά χέρια το Σάββατο

Να μην οργανωθεί κόσμος πολλής διότι έπεται μεγαλύτερη δουλειά

ΣΩΣΤΟΣ
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από stakis »

Σημερα εγιναν οι δυο πρωτες "δικες" μας ποτιστρες. Αυριο πρωι θα βγαλω το καλουπι. Η πραγματικοτητα ειναι οτι η περιοχη χρειαζεται περισσοτερες απο, επιπλεον 4 ποτιστρες, αλλα θα ειναι προβλημα και το γεμισμα τους. Αν θα τοποθετησουμε μονο 4 συμφωνω οτι δεν χρειαζεται τοσος πολυς κοσμος. Φυσικα ειναι ολοι ευπροσδεκτοι. Θα χρειαστουμε ακομα 5-6 βαρελια μπλε. Τα 2-3 θα τα χρησιμοποιησουμε σαν ντεποζιτο. Επισης χρειαζομαστε 4 φλοτερ και 6 σταρτερ. Εχουμε 2. Τις εξαγωγες απο τα βαρελια τις εχω παρει. Καλο θα ηταν να ειχαμε ακομα μερικα δεντρυλια για φυτεμα διπλα απο καθε ποτιστρα, εληες και πευκα.
Στην τελικη αν θα βαλουμε μονο 4 ποτιστρες νομιζω θα ειμαστε ετοιμοι το Σαββατο.
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από AndreasDr »

Κοπέλλια εγω δυστηχώς δέν μπορώ αυτό το Σάββατο λόγο γάμου συγγενικού προσώπου, αν είναι τα υλικά που έχω να τα δώσω ή στον Άνθυμο ή στον Μαρίνο.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από 'petros' »

Ανθιμε θα λοιπω και εγω το Σαββατο εαν θελετε βαρελια και εχει καποιος μεταφορικο μεσο ας ερθει να παρει εχω 6 των 100 λιτρων
βαρελια.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από Anthimos »

'petros' έγραψε:Ανθιμε θα λοιπω και εγω το Σαββατο εαν θελετε βαρελια και εχει καποιος μεταφορικο μεσο ας ερθει να παρει εχω 6 των 100 λιτρων
βαρελια.jpg

Ρε φίλε 6 Βαρελια εν για τα καμενα του Φτερικουθκιου
Ασε περκι πάρει ο Stelios--- πανω και θα τα τοποθετησουμε οι υπόλοιποι
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από Anthimos »

stelios--- έγραψε:
Anthimos έγραψε:
'petros' έγραψε:Ανθιμε θα λοιπω και εγω το Σαββατο εαν θελετε βαρελια και εχει καποιος μεταφορικο μεσο ας ερθει να παρει εχω 6 των 100 λιτρων
βαρελια.jpg

Ρε φίλε 6 Βαρελια εν για τα καμενα του Φτερικουθκιου
Ασε περκι πάρει ο Stelios--- πανω και θα τα τοποθετησουμε οι υπόλοιποι
Να προσπαθησω να τα παρω αυριο το δειλις!!

Λεβέντης
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από FRANCHI »

stakis έγραψε:Σημερα εγιναν οι δυο πρωτες "δικες" μας ποτιστρες. Αυριο πρωι θα βγαλω το καλουπι. Η πραγματικοτητα ειναι οτι η περιοχη χρειαζεται περισσοτερες απο, επιπλεον 4 ποτιστρες, αλλα θα ειναι προβλημα και το γεμισμα τους. Αν θα τοποθετησουμε μονο 4 συμφωνω οτι δεν χρειαζεται τοσος πολυς κοσμος. Φυσικα ειναι ολοι ευπροσδεκτοι. Θα χρειαστουμε ακομα 5-6 βαρελια μπλε. Τα 2-3 θα τα χρησιμοποιησουμε σαν ντεποζιτο. Επισης χρειαζομαστε 4 φλοτερ και 6 σταρτερ. Εχουμε 2. Τις εξαγωγες απο τα βαρελια τις εχω παρει. Καλο θα ηταν να ειχαμε ακομα μερικα δεντρυλια για φυτεμα διπλα απο καθε ποτιστρα, εληες και πευκα.
Στην τελικη αν θα βαλουμε μονο 4 ποτιστρες νομιζω θα ειμαστε ετοιμοι το Σαββατο.

ελιές, πεύκα και δάφνες να δώσω σε κάποιο από Λεμεσό που θα πάει γιατί δεν θα μπορέσω να έρθω
I believe half of what I see and nothing of what I hear
stakis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 13 Μαρ 2012, 08:47

Re: Εθελοντισμός/Βοηθεια για αποκατάσταση καμένων περιοχών

Δημοσίευση από stakis »

Παιδια τα νεα με τις ποτιστρες δεν ειναι καλα. Τις πρωτες 2 που εχυσα χθες, τις εσπασα. Επρεπε να ειχα βγαλει το μεσα καλουπι οταν ηταν φρεσκο το κουγκρι. Εκανα 2 νεες πριν απο καμια ωρα, οι οποιες ελπιζω οτι αυτη την φορα θα ειναι ενταξει, γιατι εχω βγαλει το μεσα καλουπι. Οσο αφορα τα βαρελια. Ανθιμε επειδη αυτα φαινονται σε πιο καλη κατασταση και εχουν χερια, καλο θα ηταν να ειχαμε 2 τα οποια θα χρησιμοποιησουμε σαν ντεποζιτα να γεμιζουμε τα βαρελια των ποτιστρων. Μια ιδεα, τι θα λεγατε να αφησουμε την ολη προσπαθεια για το αλλο Σαββατο. Να ειμαστε πιο ετοιμοι τοσο για τις ποτιστρες οσο και για δεντροφυτευση???
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ”