λαθροθηρια

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από pai »

dangerous έγραψε:εε μα ξερω τι σου λεω βρηκα και γω πολλα τετοια σημαδια και μαλιστα μια φορα ετυχε μου να τους βλεπω να παντιζουν ποταμο με την τετρατροχη και ο ενας εστεκετουν ΑΠΟ πισω και κραταν το οπλο
καλησπερα σας φιλε dangerous εγω την περασμενη εβδομαδα ειδα αρκετα τρυγονια στην περιοχη κουκλια της παφου(εκει στην αφαλατωση συγκεκρημενα) το μπασημο πρεπει να εγινε την προηγουμενη νυχτα γιατι τισ προηγουμενες μερες τπτ!λοιπον μεχρι το απογευμα αρκεπσαν οι σιηπεθκιες!προχτες ενας τυπας εστεκεν στο νερο σταμα κανονικοτατα διπλα του η τετρατροχη και επεζεν τα και το πιο εκνευρηστηκο ηταν σε τοσο εμφανες σημειο που αν επιενεν κανενας ηταν να τον πιασει αλλα αν τους ειδεν κανενας ειδα τουσ τζαι εγω!!
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από Nikos »

Α ρε κρεμασμα που θέλουμε..... να κυνηγούν ολόχρονα, τι θράσος!!!
Άβαταρ μέλους
682 GOLD E
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 18 Ιαν 2012, 22:59

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από 682 GOLD E »

οντος ειμαστε για κλαματα!! καρτερουμεν πως και πως να παμε κυνηγι και αλλοι τα καθαριζουν πριν καν να αρχισει!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από πανικος »

Άγνωστοι έκαψαν αυτοκίνητο θηροφύλακα στη Λάρνακα

Φωτογραφία αρχείου.Λάρνακα: Στόχος εμπρηστών έγινε την Πέμπτη τα ξημερώματα το αυτοκίνητο ανώτερου θηροφύλακα από τη Λάρνακα, το οποίο και καταστράφηκε ολοσχερώς.

Σύμφωνα με την Αστυνομία γύρω στις 2 και 15 τα ξημερώματα ο θηροφύλακας στάθμευσε το αυτοκίνητό του έξω από το σπίτι του στη Λάρνακα. Μισή ώρα αργότερα διαπίστωσε ότι το αυτοκίνητό του αξίας 16 χιλιάδων ευρώ, είχε τυλιχτεί στις φλόγες. Ο ίδιος επιχείρησε να σβήσει με λάστιχο ποτίσματος τη φωτιά, χωρίς όμως αποτέλεσμα

Κλήθηκε η Πυροσβεστική Υπηρεσία μέλη της οποίας κατάφεραν να σβήσουν τη φωτιά η οποία ωστόσο, κατέστρεψε ολοσχερώς το όχημα.

Η σκηνή αποκλείστηκε και έρευνες αναμένεται να διενεργήσουν κλιμάκιο της εγκληματολογικής Υπηρεσίας και του ΤΑΕ Λάρνακας. Φαίνεται ότι τα κίνητρα του εμπρησμού οφείλονται στις επαγγελματικές δραστηριότητες του θηροφύλακα στο Ταμείο Θήρας.
ο ανθρωπος πρεπει να εκανε σωστα την δουλεια του.υπολογιστε μεχρι ποσο βαθια εχει μπει η λαθροθηρια στον υποκοσμο :!:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από Laurona »

Καλημερα Πανικο μου.

Φιλε η λαθροθηρια εδω και αρκετα χρονια δεν παιζει μονο στην ικανοποιηση του ανωριμου ενστικτου για παρανομη θηρευση, φουμιση στο καφενε και μαγκια, η για κανενα λαο ξυθκια το κατακαλοτζαιρο.

Η λαθροθηρια πλεον εχει να καμει με ''ευκολο χρημα'' για ναρκωτικα, δραστηριοτητες της νυκτας, ακομη και καζινο!!!

Κατι που ελεγα για προστασια προς την υπηρεσια θηρας και δυναμη στα μελη της???

Οχι πετε μου εσεις τωρα, αν εισαστουν στην θεση τουτου του ανθρωπου......
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από πανικος »

Laurona έγραψε:Καλημερα Πανικο μου.

Φιλε η λαθροθηρια εδω και αρκετα χρονια δεν παιζει μονο στην ικανοποιηση του ανωριμου ενστικτου για παρανομη θηρευση, φουμιση στο καφενε και μαγκια, η για κανενα λαο ξυθκια το κατακαλοτζαιρο.

Η λαθροθηρια πλεον εχει να καμει με ''ευκολο χρημα'' για ναρκωτικα, δραστηριοτητες της νυκτας, ακομη και καζινο!!!

Κατι που ελεγα για προστασια προς την υπηρεσια θηρας και δυναμη στα μελη της???

Οχι πετε μου εσεις τωρα, αν εισαστουν στην θεση τουτου του ανθρωπου......
δυστυχως φιλε λαουρονα η προστασια ειναι σε βουλευτες υπουργους σε αφυπηρετουντες για να τους εχουν να τους παιρνουν τα μωρα σχολειο να τους κοβουν τις ελιες να κλαδευουν και να τους κανουν τους οδηγους σε κανενα γαμο :?
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από lagomania »

βασικα εγω νομιζω η θηρα να ειναι μονο για τον εμλπουτισμο θηραματων για ταισματα ποτιστρες κτλ και να πολινουν τα μελη του ουλαμου ετσι θα ειμαστε ουλοι μια χαρα εν γινετε η θηρα καθε νυχτα να εν στις περιοχες μας και να μεν πιανει κανενα και να ερκετε ο ΟΥΛΑΜΟΣ μια νυχτα και να καμενι 2-3 συληψεις καθε φορα
HUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 27 Σεπ 2010, 10:43

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από HUNTER »

φιλε Λαγομανια ετσι για να λεμεν τσε του στραβου το δικαιο. εσυ αν ησουν θυροφυλακας τσε εσηις τσε 2 κοπελουθκια τσε ερκουνταν κατι μπασταρτοι τσε κρουζαν σου το αυτοκινητο γιατι τους καταγγειλες για λαθροθηρια τη ηταν να καμεις? ηταν να πεζης τσε εσυ πελλον να θκιαβης, να ταιζις του περτικους να γεμονεις τες ποτηστρες κτλπ αλλα ος τσιαμε. που την αλλην εννα μου πεις πκιερονουντε τσε εν καμνουν την δουλια τους οπος πρεπει. Κσερεις κανενα που εννα ρισκαρη την οικογενια του χωρις καμια υποστηρικση , προστασια που το κρατος για εναν λαον τσε 2 περτικους? γιαυτον τσε η θυρα κσερη πιους εννα γραπση.
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από lagomania »

ναι ρε φιλε εν και αδικω τους θηροφυλακες ισια ισια υποστηριζω τους απλα λεω οτι τουτους του ΟΥΛΑΜΟΥ εν μπορουν ετσι ευκολα να τους καμουν κακο οσο τουτους τις θηρα
sotiris!129

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από sotiris!129 »

οπως ειπε και ο laurona εμπλεχτικαν μεσα ναρκοτικα και 1002 αλλα πραματα αρα εσοβαρεψαν τα πραματα εφκικαν εχτος αρμοδιοτιτας του ταμειου θηρας...
δηλαδη ο καταλιλοτερος τροπος για να γινει τουτο ειναι να απομακρινθει το ταμειο θηρας εχτος εντελος να περιοριστουν στες καταγκελιες μονο εντος κυνηγετικης περιοδου και στες αλλες δραστιριοτητες οπως εμπλουτισμος και φροντιδα της αγριας πανιδας ετσι ζε αλιος ο αριθμος τουτον τον αθρωπον ειναι τοσο μικρος που εστο και αν τους φκαλουν την νυχτα παλε δεν φτανουν να τα καμουν ζινα που πρεπει!
και την νυχτα να την αναλαβει αποκληστικα η αστινομια και ο ουλαμος που λογο αριθμου και εξουσιας εχουν παραπανω δυναμη και στες καταγκελιες και στο να κοψουν καπιον και ουλα!
λιγο πολλα ξερουμε ολοι πολους θηροφιλακες αρα οπως ξερουμε εγω εσυ ο οπιος διποτε τοτε ειναι εφκολο να 3ερει και ο Α και ο Β που θελει να καμει κακο...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”