λαθροθηρια

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από tracker686 »

markhs έγραψε:πετε καμια κουβεντα για καμια λαθροθηρια εσεις που παεννετε την νυχτα
Την νύχτα δεν πηγαίνουμε φίλε μου αλλα και καποιος να πηγαίνει δεν νομίζω να σου απαντήσει μέσω του διαδικτύου,αλλα θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα μιας και έκανες την αρχη που καιει εμας τους συνηδειτους κυνηγους και το κανουμε σαν hobby και όχι σαν μια αρρώστια μερικων να καταστρεφουν οτι προσπαθουν να κτίσουν αλλες χιλιαδες κυνηγοι....
Ειδα αρκετα φιλε περι λαθροθηριας,αλλοι να αγοραζουν καινουριο αυτοκινητο απο τους λαγους που κτυπησαν την νυχτα,αλλοι ξεχρεωσαν μισο διαμερισμα που κτυπουσαν λαγουσ και τουσ πωλουσαν,θελω να καταλυξω οτι ολοι αυτοι καποια φασει πιάστηκαν στα πρασα γιατι ο Θεος αγαπα τον κλεφτει αγαπα και τον νοικοκυρη. Οποταν εαν καποιος φιλος κυνηγος αντιληφθει το οτιδιποτε παρανομο στα βουνα τωρα που θα αρχησει η κυνηγετικη περιοδος να μην διστασει να καλεσει τα τηλεφωνα (1460 Γραμμη του Πολιτη και 1414 Κ.Π.Λ Κλιμακιο Παταξης Λαθροθηριας) Μαζι μπορουμε να προστατευσουμε το Θηραμα απο τους παρανομους
Canis

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από Canis »

markhs έγραψε:αν 8α πιαετε καμια φασσουα φλοπερ κοπελια στο νερο,,,οσοι εν φοαστε,,,τζιαι η θυρα τζιματε,,,τζιαι ετσι που μερικοι μερικοι νομιζετε οτι ειμαστε κρεατοσυλλεκτες αν ανοιξεις τα ψυγεια της θυρας οτι τραβα η ψυσσιη σου εσσιει

να υποθέσω ότι εσύ φοβάσαι? Έχει και ουλαμό τώρα ρε! Όσο για τα ψυγεία τις θύρας να είναι γεμάτα εσύ που το ξέρεις? είσαι ο κύριος google?
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από Savvas »

Δαμέ βαρκούμε να σου απαντήσω φίλε Μαρκή γιατί εν και πολύ σου τόσο που ασχοληθήκαμε μαζί σου.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Yiannis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 13 Μάιος 2010, 21:34

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από Yiannis »

Για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα μιας και ο φιλος Μακρης εριξε το επιπεδο ΠΑΡΑ πολυ θα ηθελα να αναφερω ενα περιστατικο που μου ετυχε πριν απο 3 εβδομαδες.

Πηγα με τα σκυλια μου σε εκπαιδευτικο σε περιοχη της Αγιας Βαρβαρας-Αλαμπρας. Βρηκα ενα λαγο σκοτωμενο 5 μετρα απο το χωματοδρομο. Πρεπει να ηταν σκοτωμενος απο την νυκτα και μολις αρχισει να γεμιζει μυρμηγκια. Τον πηρα σπιτι να τον καθαρισω, απο περιεργια, και βρηκα 3 σκαγια στο κολομερι του.

Πηρα στο 1414 και ενημερωσα τους Θυροφυλακες και τους περιεγραψα τη περιοχη που συνεβει ελπιζωντας να κανουν οτι καλυτερο για να σταματησει το νυκτερινο κυνηγι στη περιοχη.

Το λυπητερο ειναι οτι οι λαγοι σε αυτη την περιοχη ειναι μειωμενοι πλεον.

Κατι τετοια να κανεις φιλε Μαρκη και αστα υπολοιπα...λιγη σοβαροτητα δεν βλαφτει
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από tracker686 »

Yiannis έγραψε:Για να μιλησουμε και λιγο σοβαρα μιας και ο φιλος Μακρης εριξε το επιπεδο ΠΑΡΑ πολυ θα ηθελα να αναφερω ενα περιστατικο που μου ετυχε πριν απο 3 εβδομαδες.

Πηγα με τα σκυλια μου σε εκπαιδευτικο σε περιοχη της Αγιας Βαρβαρας-Αλαμπρας. Βρηκα ενα λαγο σκοτωμενο 5 μετρα απο το χωματοδρομο. Πρεπει να ηταν σκοτωμενος απο την νυκτα και μολις αρχισει να γεμιζει μυρμηγκια. Τον πηρα σπιτι να τον καθαρισω, απο περιεργια, και βρηκα 3 σκαγια στο κολομερι του.

Πηρα στο 1414 και ενημερωσα τους Θυροφυλακες και τους περιεγραψα τη περιοχη που συνεβει ελπιζωντας να κανουν οτι καλυτερο για να σταματησει το νυκτερινο κυνηγι στη περιοχη.

Το λυπητερο ειναι οτι οι λαγοι σε αυτη την περιοχη ειναι μειωμενοι πλεον.

Κατι τετοια να κανεις φιλε Μαρκη και αστα υπολοιπα...λιγη σοβαροτητα δεν βλαφτει
Φιλε μπραβο σου....αλλα το 1414 ειναι του ουλαμου παταξης λαθροθηριας(αστυνομιας) για καποιους που δεν εμπιστεβοντε την Θηρα,που και αφτοι κανουν πλεων καλα την δουλεια τους.
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από NIKOLAS »

προσπαθουν τα πλασματα.... αλλα εχει τοοοσους πολλους πελλους και αρωστους με τη λαθροθηρια που και 100000 κομματακια να γινει ο ουλαμος εν τους κουμανταρει.επισεις εχουμε και τους κουμπαρους που κακα τα ψεματα ειναι παντου ,εεε εν να γραψω τον κουμπαρον? να παω να σηναξω κανενα μητσην αβριο που εν να πεξει κανενα στρουθο
δειτε την διαφορα τους θυροφυλακες στην ελλαδα καθε χρονο θυσιαζοντε ζωες για το επαγκελμα τους ! λαλει το η ψυχη τους τζινους ,σιουρα δεν λεω να φτανουμε σε ακροτητες αλλα θελουμε μια πιο καλη ποιοτητα ,σεβασμο προς τον κυνηγοκοσμο και αδιστακτους προς τους μεγαλους λαθροθηρες και οχι να τους νιαζουν μονο τα ασημαντα για να κοφκουν εξοδικα.
Άβαταρ μέλους
Fabarm
Full Member
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 08 Μαρ 2010, 20:50

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από Fabarm »

ΠΑΙΔΕΣ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ,

ΟΛΟΙ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΘΗΡΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ Η ΟΤΙ ΚΑΤΑΔΙΩΚΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΟΣ ΑΤΟΜΑ Η ΞΕΡΩ ΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΚΟΥΜΕ ΓΙΑ ΒΟΜΒΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΙΝΑΞΕΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΩΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΩΝ. Ε ΠΕΤΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ @@ ΟΙ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΛΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΑΡΚΟΠΕΛΛΟΥΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΟΔΕΥΣΟΥΜΕ ΕΦΟΣΟΝ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ.
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από tracker686 »

Fabarm έγραψε:ΠΑΙΔΕΣ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ,

ΟΛΟΙ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΘΗΡΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ Η ΟΤΙ ΚΑΤΑΔΙΩΚΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΟΣ ΑΤΟΜΑ Η ΞΕΡΩ ΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΚΟΥΜΕ ΓΙΑ ΒΟΜΒΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΙΝΑΞΕΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΩΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΩΝ. Ε ΠΕΤΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ @@ ΟΙ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΛΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΕ ΑΡΚΟΠΕΛΛΟΥΣ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΟΔΕΥΣΟΥΜΕ ΕΦΟΣΟΝ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ.
Φιλε μου καλε,να μην μπλεξουν με το κλιμακιο της αστυνομιας γιατι ΑΚΟΥΜΕ και εμενα κατι ξερω,βαζουν και αυτοι την δουλεια τους πανω απο την σωματικη τους ακερεοτητα...και αν δειτε καποια στατιστικα μειω8εικε αισθητα η λαθροθηρια σε συγκρησει με αλλες χρονιες που ηταν μονη της η Θηρα...
Άβαταρ μέλους
BECCACCIA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010, 15:03

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από BECCACCIA »

εγω πιστευω οτι η θυρα να περιοριση τα καθηκοντα της μονο σε θεματα, εμπλουτισμου θυραματος, καλιεργειας γης για τροφη των θυραματων κλπ. την αστυνομευση νομιζω ειναι καλητερα να την αναλαβουν εξολοκληρουν αστυνομικοι.
NIKOLAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 14:47

Re: λαθροθηρια

Δημοσίευση από NIKOLAS »

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ BECACCIA Η ΘΗΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΜΠΛΟΥΤΗΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΣΤΑΣΙΑ ΒΙΟΤΟΠΩΝ-ΘΗΡΑΜΑΤΩΝ ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΓΚΕΛΛΕΙ ,ΑΛΛΑ ΤΗ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΙΣΗ ΤΗΣ ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑΣ ΝΟΜΙΖΩ ΜΟΝΟ Ο ΟΥΛΑΜΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ!ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙ 2 ΚΑΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΗΜΙΑ ΤΟΥ .ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΛΙΓΟ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ Η ΚΥΠΡΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ.

ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΣΕΙΣ ΕΙΔΑΜΕ ΠΑΛΙ ΕΜΠΡΗΣΜΟ ΣΕ ΕΞΩΧΙΚΟ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑ......
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”