Ο Θεός να μας ελεήσει!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Ο Θεός να μας ελεήσει!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Με αφορμή το πιο κάτω άρθρο προτείνω δέηση προς τον Ύψιστο και για τα θέματα που αφορούν το κυνήγι...

http://www.kathimerini.com.cy/index.php ... tid=249955
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!

Δημοσίευση από Pathfinder »

Miα δεηση εν εβλαψε ποτε κανενα φιλε Μαριε :)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Α ρε Αλέξη μου τζιαί αν γινόταν η δουλειά μας μόνο με τες δεήσεις ήταν να λύσουμε τζιαί το Κυπριακό ως τωρά...Δυστυχώς φίλε μου είναι ακόμα ένα παράδειγμα της νοοτροπίας μας τζιαί ένα μέρος της απάντησης του γιατί δεν έχουμε σωτηρία :roll:
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Εγω πιστευω να κανουμε κατι πιο πρακτικο ωφελημο κ παραγωγικο..οσες δεησης κ να κανουμε Ο Θεος μας βαρεθηκε..λογικα κ σοφα σκεπτομενος προτινω..
Τον αρχαιο χορο της βροχης απο φυλες Απατσι κλπ..να συναχτουμε με ενα χαρτζι στην μεση για τον πατρωπαραδοτο ππαλουζε ο Χρυσανθος θα τον νεκατωνει με τον λαουρονα να φαμε να πιουμε να γλειψουμε το κωλο(δακτυλο απαγορευεται) κ στο τελος ο χορος της τζοιλιας..αμεσως θα πεσει ο πρωτος κεραυνος του λαμπρου που θα μας καψει κ θα ερτουν βροχες..
Το μονο που χρειαζεται ειναι η θυσια μας οπως παλια που θυσιαζαν στους θεους....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Αχερκωτης έγραψε:Εγω πιστευω να κανουμε κατι πιο πρακτικο ωφελημο κ παραγωγικο..οσες δεησης κ να κανουμε Ο Θεος μας βαρεθηκε..λογικα κ σοφα σκεπτομενος προτινω..
Τον αρχαιο χορο της βροχης απο φυλες Απατσι κλπ..να συναχτουμε με ενα χαρτζι στην μεση για τον πατρωπαραδοτο ππαλουζε ο Χρυσανθος θα τον νεκατωνει με τον λαουρονα να φαμε να πιουμε να γλειψουμε το κωλο(δακτυλο απαγορευεται) κ στο τελος ο χορος της τζοιλιας..αμεσως θα πεσει ο πρωτος κεραυνος του λαμπρου που θα μας καψει κ θα ερτουν βροχες..
Το μονο που χρειαζεται ειναι η θυσια μας οπως παλια που θυσιαζαν στους θεους....
:lol: :lol: μάλιστα φίλε μου, τωρά μιλάς σαν καθαρόαιμος κάτοικος της μπανανίας :lol: :lol:
panipani
Full Member
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2015, 19:57

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!

Δημοσίευση από panipani »

Κοπελια η μονη δεηση που πρεπει ουλλοι μας να καμουμε εναι να μας προσεχει ο θεος γιατι να μας απαλλαξει δυσκολο το βλεπω που τουτους ουλλους τους ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ - ΚΟΜΠΙΝΑΔΟΡΟΥΣ - ΛΟΠΩΔΗΤΕΣ- ΜΙΖΑΔΟΡΟΥΣ και οτι αλλο μπορεις να σκεφτεις που δυστυχώς διοικούν τουτο το αμοιρο το νησι
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Αχερκωτης έγραψε:Εγω πιστευω να κανουμε κατι πιο πρακτικο ωφελημο κ παραγωγικο..οσες δεησης κ να κανουμε Ο Θεος μας βαρεθηκε..λογικα κ σοφα σκεπτομενος προτινω..
Τον αρχαιο χορο της βροχης απο φυλες Απατσι κλπ..να συναχτουμε με ενα χαρτζι στην μεση για τον πατρωπαραδοτο ππαλουζε ο Χρυσανθος θα τον νεκατωνει με τον λαουρονα να φαμε να πιουμε να γλειψουμε το κωλο(δακτυλο απαγορευεται) κ στο τελος ο χορος της τζοιλιας..αμεσως θα πεσει ο πρωτος κεραυνος του λαμπρου που θα μας καψει κ θα ερτουν βροχες..
Το μονο που χρειαζεται ειναι η θυσια μας οπως παλια που θυσιαζαν στους θεους....
εισαι το ελαχιστο αισχρος με το να πιανεις στο στομα σου αυτό το πιπελο που λεγεται laurona...δειξε λιγο σεβασμο αμοιρο παιδι και λιγη παιδεια...αλλα όλα αυτά τα λες επειδή ζηλευεις οσους κρατουν στα χερια τους τετοιο αριστούργημα... :lol:

και για να σοβαρευτω λιγο....ενε δεησεις που θελουμε...εν ένα γυρη ταπανι ουλλους που γυρο...επια μας στο περιπεξιμο και μεις προσκυνούμε ακομα!

αρνια στη βοσκη...απλα!
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Ρε...που να την κουτουλλησω :? :? :?
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Ο Θεός να μας ελεήσει!

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”