νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Δημοσίευση από πανικος »

http://www.philenews.com/el-gr/koinonia ... -me-geraki
απο οτι διαβασα εδω στον φιλελευθερο .
ο νομος για τα αδεια φυσιγγια πολυ καλος
ο νομος για την ασκηση σκυλλου δεν λεει αν τα 50 ευρω ειναι για καθε σκυλλο και ποσους δικαιουσε
και ο αλλος νομος για 10 ευρω εξτρα για κυνηγι με συνοδεια σκυλλου εσεις τι λετε?εγω λεω ατε 10 ευρω δεν πειραζει και να με συνοδευει ο σκυλλος αλλα να με συνοδευει που :?: δεν λενε :shock: θα δικαιουμαι και στην τζικλα :?: θα δωσουν περιοχες για μπεκατσα :?: θα δωσουν επιτελους περιοχες αξιολογες για ορτυκι :?: κανετε ολα αυτα και βαλτε προστιμα σε οσους περνουν παραπανω απο 2 σκυλια και εγω δινω και 20 και 30 παραπανω για την συνοδεια του σκυλλου μου αλλα αν ειναι για να μεσυνοδευει αυτες τις 18 φορες τον χρονο εχει κουσπο :idea:
οσο για τον αλλο νομο με το κυνηγι γερακιου τι να πω :shock: τουτον μας εμαρανε ρε κονκορυφα :lol: :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

ουλλα ειπαν μας τα, ποιος εννα καμνι τους ελεγχους και να βαλει τα προστηματα ειπαν μας?
????
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Το πιο σημαντικο για ενα νομιμο κυνηγο ειναι το ερωτημα του Πανικκου..
Επιπλεων ποσο για συνοδεια σκυλλου..πες οκ δεχτω..που κ ποτε θα μας συνοδευουν;σε ολα τα θηραματα;ειδικα τα σκυλια επαναφορας εννοω..
Οκ πες Λεμεσο περιοχες για ορτυκι δοθησαν ΑΛΛΑ..ο Βουναρος ψατζιες που γνωστους αγνωστους Αης Αθανασης με ενα σεττερ 5 λεπτα εποσπαστηκες Μοντε Καπουτο βλεπε Βουναρος..
Αφου θελετε επιπλεων για την συνοδεια μου θα μου εγγυαστε κ πως οι περιοχες θαν καθαρες οξα προβατα για σφαγη;που την στιγμη π θελετε επιπλεων για συνοδεια εσεις τι θα παρεχετε για αυτην;
Θελουν αδειες τα δημαρχια τα καθαροαιμα να γραφτουν στον κυνολογικο κ ολα με κοστος..
Θα δοθει η μπεκατσα;
Θα μπορω να τους εχω για επαναφορα;
Νομοι υπηρχαν ανεκαθεν το θεμα πως δεν τους χρησιμοποιουσετε..
Οσο για το γερακι..με τοσα αρπακτικα γυρω μας ηταν επομενο να βοηθησετε την οικογενεια σας..κ δαμε ρουσφετι
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

ΠΩΛΟΥΝΤΕ ΓΕΡΑΚΙΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΙΧΝΙΛΑΤΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΠΥΚΝΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟ!
ΣΤΑΘΕΡΗ ΦΕΡΜΑ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ!
ΔΟΚΙΜΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ!
ΜΕ ΚΑΘΕ ΑΓΟΡΑ ΔΩΡΟ 1 ΚΙΛΟ ΚΕΙΜΑ ΚΑΙ ΓΑΝΤΙ!!!!
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΒΑΛΑ!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Δημοσίευση από MARIOSE »

Αχερκωτης έγραψε:Το πιο σημαντικο για ενα νομιμο κυνηγο ειναι το ερωτημα του Πανικκου..
Επιπλεων ποσο για συνοδεια σκυλλου..πες οκ δεχτω..που κ ποτε θα μας συνοδευουν;σε ολα τα θηραματα;ειδικα τα σκυλια επαναφορας εννοω..
Οκ πες Λεμεσο περιοχες για ορτυκι δοθησαν ΑΛΛΑ..ο Βουναρος ψατζιες που γνωστους αγνωστους Αης Αθανασης με ενα σεττερ 5 λεπτα εποσπαστηκες Μοντε Καπουτο βλεπε Βουναρος..
Αφου θελετε επιπλεων για την συνοδεια μου θα μου εγγυαστε κ πως οι περιοχες θαν καθαρες οξα προβατα για σφαγη;που την στιγμη π θελετε επιπλεων για συνοδεια εσεις τι θα παρεχετε για αυτην;
Θελουν αδειες τα δημαρχια τα καθαροαιμα να γραφτουν στον κυνολογικο κ ολα με κοστος..
Θα δοθει η μπεκατσα;
Θα μπορω να τους εχω για επαναφορα;
Νομοι υπηρχαν ανεκαθεν το θεμα πως δεν τους χρησιμοποιουσετε..
Οσο για το γερακι..με τοσα αρπακτικα γυρω μας ηταν επομενο να βοηθησετε την οικογενεια σας..κ δαμε ρουσφετι
Ενήστευκες 40 μέρες ρε? 8-)

Άντρο επαναφορά κουρκούνας κάμνουν τα γεράκια σου?? :lol:
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

MARIOSE έγραψε:
Αχερκωτης έγραψε:Το πιο σημαντικο για ενα νομιμο κυνηγο ειναι το ερωτημα του Πανικκου..
Επιπλεων ποσο για συνοδεια σκυλλου..πες οκ δεχτω..που κ ποτε θα μας συνοδευουν;σε ολα τα θηραματα;ειδικα τα σκυλια επαναφορας εννοω..
Οκ πες Λεμεσο περιοχες για ορτυκι δοθησαν ΑΛΛΑ..ο Βουναρος ψατζιες που γνωστους αγνωστους Αης Αθανασης με ενα σεττερ 5 λεπτα εποσπαστηκες Μοντε Καπουτο βλεπε Βουναρος..
Αφου θελετε επιπλεων για την συνοδεια μου θα μου εγγυαστε κ πως οι περιοχες θαν καθαρες οξα προβατα για σφαγη;που την στιγμη π θελετε επιπλεων για συνοδεια εσεις τι θα παρεχετε για αυτην;
Θελουν αδειες τα δημαρχια τα καθαροαιμα να γραφτουν στον κυνολογικο κ ολα με κοστος..
Θα δοθει η μπεκατσα;
Θα μπορω να τους εχω για επαναφορα;
Νομοι υπηρχαν ανεκαθεν το θεμα πως δεν τους χρησιμοποιουσετε..
Οσο για το γερακι..με τοσα αρπακτικα γυρω μας ηταν επομενο να βοηθησετε την οικογενεια σας..κ δαμε ρουσφετι
Ενήστευκες 40 μέρες ρε? 8-)

Άντρο επαναφορά κουρκούνας κάμνουν τα γεράκια σου?? :lol:
για ετσι δουλειες εχουμε πολλα δυνατους γλαρους αλλα ακομα να μας δοκει αδεια το τμημα αλιειας!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Πανικος Setter έγραψε:Το γεράκι αν πιάσει τον λαό που έφκαλε ο άλλος τι γίνετε ? :D
Μοιράζουν η παίζει το ? :lol:
διαστου το γερακι και διασου τον λαο
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Ζητειται γερακι θηλυκο σε χρωμα παραλλαγης.......(θα του φορεσω εγω κολανακι φωσφοριζε ή γιλεκο για να ξεχωριζει)......πωλουνται ολα τα φυσιγγια μου, οι σκυλλοι μου κ το κυνηγετικο μου οπλο σε τιμη ευκαιριας......αφου πλεον με το γερακι δεν θα φευκει τπτ...ουτε καν κουτσοφτερα περδικια ή λαγοι αφου 8α μου τα σκοτωνει κατα τη διαρκεια του απορτ. Ζητειται ξηρος κειμας για επιβραβευση της γερακινας μου, εμπειρη κομμωτρια για να στεκουν τα μαλλια της γερακινας μου οταν θα θεριζει με ιλλιγγιωδη ταχυτητα τους αιθερες(θελω τρεντυ χτενισμα), αισθητικος με πολυετη πειρα για να κρατει σε αριστη κατασταση τα νυχια κ το ραμφος της αφου αποτελουν σημαντικα οπλα για την καρπωση μου κ καλος οφθαλμοκτηνιατρος σε περιπτωση που η γερακινα μου φκαλει τα μα8κια τις σε κανενα ρασσιη. Οσον αφορα τη φυσικη της κατασταση...αυτο το εχω γτ ειμαι γυμναστης....αλλα να ρωτησω.....τα γερακια θελουν εμβολια?????? αν εχει κανενας αρσενικο γερακι.....να καμουμε γεννα....θα τηρηθει αυστηρη σειρα προτεραιοτητας.....ΤΙΜΗ....βλεπουμε.

ΕΛΕΟΣ
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

andreasana210326 έγραψε:Ζητειται γερακι θηλυκο σε χρωμα παραλλαγης.......(θα του φορεσω εγω κολανακι φωσφοριζε ή γιλεκο για να ξεχωριζει)......πωλουνται ολα τα φυσιγγια μου, οι σκυλλοι μου κ το κυνηγετικο μου οπλο σε τιμη ευκαιριας......αφου πλεον με το γερακι δεν θα φευκει τπτ...ουτε καν κουτσοφτερα περδικια ή λαγοι αφου 8α μου τα σκοτωνει κατα τη διαρκεια του απορτ. Ζητειται ξηρος κειμας για επιβραβευση της γερακινας μου, εμπειρη κομμωτρια για να στεκουν τα μαλλια της γερακινας μου οταν θα θεριζει με ιλλιγγιωδη ταχυτητα τους αιθερες(θελω τρεντυ χτενισμα), αισθητικος με πολυετη πειρα για να κρατει σε αριστη κατασταση τα νυχια κ το ραμφος της αφου αποτελουν σημαντικα οπλα για την καρπωση μου κ καλος οφθαλμοκτηνιατρος σε περιπτωση που η γερακινα μου φκαλει τα μα8κια τις σε κανενα ρασσιη. Οσον αφορα τη φυσικη της κατασταση...αυτο το εχω γτ ειμαι γυμναστης....αλλα να ρωτησω.....τα γερακια θελουν εμβολια?????? αν εχει κανενας αρσενικο γερακι.....να καμουμε γεννα....θα τηρηθει αυστηρη σειρα προτεραιοτητας.....ΤΙΜΗ....βλεπουμε.

ΕΛΕΟΣ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: εχω ποικιλια ελα να δεις και με δοκιμι στο βουνο τιμες κοστους για μελη του φορουμ
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: νεες νομοθεσιες κυνηγιου 2016-2017

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Στο τελος θα καμουν και εκτροφη ποντικας...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”