Λαθροθηρία και Τουρισμός

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Λαθροθηρία και Τουρισμός

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΜΗΝ τα εκμηδενιζουμε ολα. Η αληθεια ειναι οτι ειμαστε χρονια πισω ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ κυνηγετικα πιστευω, καταπολεμηση , εμπλουτισμου και προστασια θηραματος και γενικα νοοτροπιας. Φιλε Baikal το βιντεο που εβαλες αυτο δεν ειναι κυνηγι. Ειναι σκοποβολη.....drive νομιζω λεγετε. Ειναι για να ριχνεις ντουφεκιες να χορτασεις. Η αλη8εια θα ηθελα και εγω να το κανω καμια φορα. :)
Τωρα για οσο αφορα την επιστολη του εγγλεζου...ο καθενας με το πονο του και o φουστης με το κωλο του. Διπλα μας και διπλα του πε8αινει κοσμος και εχει την εννοια για κατι ψιλογραμμαρια πουλιου και για βερκες γεματες μυξιες.
Τωρα αν θα ληφ8ει σοβαρα η οχι η εν λογω επιστολη....δεν το νομιζω. Η αληθεια ομως ειναι οτι ο μεγαλυτερος ογκος σε αριθμο τουριστων που δεχεται η Κυπρος καθε χρονο ειναι απο την Αγλλια.
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Λαθροθηρία και Τουρισμός

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

andreasana210326 έγραψε:ΜΗΝ τα εκμηδενιζουμε ολα. Η αληθεια ειναι οτι ειμαστε χρονια πισω ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ κυνηγετικα πιστευω, καταπολεμηση , εμπλουτισμου και προστασια θηραματος και γενικα νοοτροπιας. Φιλε Baikal το βιντεο που εβαλες αυτο δεν ειναι κυνηγι. Ειναι σκοποβολη.....drive νομιζω λεγετε. Ειναι για να ριχνεις ντουφεκιες να χορτασεις. Η αλη8εια θα ηθελα και εγω να το κανω καμια φορα. :)
Τωρα για οσο αφορα την επιστολη του εγγλεζου...ο καθενας με το πονο του και o φουστης με το κωλο του. Διπλα μας και διπλα του πε8αινει κοσμος και εχει την εννοια για κατι ψιλογραμμαρια πουλιου και για βερκες γεματες μυξιες.
Τωρα αν θα ληφ8ει σοβαρα η οχι η εν λογω επιστολη....δεν το νομιζω. Η αληθεια ομως ειναι οτι ο μεγαλυτερος ογκος σε αριθμο τουριστων που δεχεται η Κυπρος καθε χρονο ειναι απο την Αγλλια.
Ανδρεα μου ονομάζεται i'm drinking a traditional cup of tea while shooting partridges...και ασε τωρα αυτά τα driven shooting και Αγγλοπαπαριες...το ιδιο κανουν και σε λαγους...αλεπουδες...παπιες...κυκνους...καραολους...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Λαθροθηρία και Τουρισμός

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ....ΚΑΜΝΟΥΝ ΤΑ...ΕΝ ΑΠΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ,ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!

ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΚΕΙ ΑΣ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟΥ....ΘΑ ΧΑΣΕΙ Η ΒΕΝΕΔΙΑ ΒΕΛΟΝΙ.....ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ 1955 :evil:

ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗ ΑΓΓΛΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΠΠΑΤ ΤΩΝ ΦΑΣΣΩΝ ΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΑΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΚΑΘΕ ΕΞΩΡΜΗΣΗ :?

ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΗΣ ΑΛΕΠΟΥΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΞΕΣΚΙΖΟΥΝ ΟΙ 100 ΣΚΥΛΛΟΙ :?

ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΠΠΑΤ ΤΩΝ ΦΑΣΙΑΝΩΝ ΠΟΥ ΣΦΑΓΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΚΑΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΜΗΔΕΝ :?

ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΤΣΙΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΚΟΥΝΕΛΙΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΗΝ ΒΟΛΙΔΑ EXACT 10.34gr :?

ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗ ΑΓΓΛΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΠΠΑΤ ΤΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΚΕΦΑΛΩΝ ΠΟΥ ΣΦΑΓΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΜΟΝΟ ΛΕΠΤΑ :?

Η ΔΙΠΛΟΠΡΟΣΩΠΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ(ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΕΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ).....ΤΗΝ ΜΙΑ ΓΕΛΟΥΝ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΛΑΤΗ,ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΟΥΓΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ......ΤΑ ΖΗΣΑΜΕ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ.....ΠΑΜΕ ΠΑΡΑ ΚΑΤΩ...ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ!!!!!!!!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Λαθροθηρία και Τουρισμός

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

εν ειχαμε αλλη δουλεια να καμουμε να ασχολουμαστε με τον μπιλλι τον εγγλεζο αν θα ξαναερτει στη κυπρο θελει ας ερτη θελει ας μεν ερτη, αμαν ερκετε και πινει τες μπυρες του και εν τσαλατσι και κολοσιρνετε παστα πεζοδρομια στη αγια ναπα και καμνει εμετο οπου ευρη εμας εν μας πειραζει??? να μεινη στην χωρα του που εν ουλλη αγιοι και αμαν θελει εχουμε και καμποσους μεσ τες βασης να τους παρη μαζι του και κανει παστην κκελε μας!

σε καμια περιπτοση εν υποστηριζο τα βερκα και τα δυκτια!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”