Εκδηλωση που ολοι μας πρεπει να παμε

Απάντηση
andreas78

Re: Εκδηλωση που ολοι μας πρεπει να παμε

Δημοσίευση από andreas78 »

Άντρο,
Το ίδιο πράγμα λέμε, είμαι και εγώ μέλος συμβουλίου σε Κυνηγετικό Σύλλογο και δεν είναι δυνατόν απο τους 310+ Συλλόγους να εργάζονται ή να νοιάζονται για το σύνολο μόνο οι 15-20 Συλλόγοι.

Πανίκο μου, πρώτος εσύ θα έπρεπε να διαμαρτηρηθείς και να φωνάξεις, διότι εξ όσων γνωρίζω "αναγκάζεσε" να παρανομείς πέρνοντας τον κυνηγετικό σου σύντροφο στο κυνήγι ορτυκιού.
Δεν είμαι στις τάξεις των αγανακτησμένων κυνηγών, είμαι όμως κυνηγός και αναγνωρίζω τα λάθοι που υπάρχουν..:

@Δεν μας προσφέρουν ορθολογιστικό κυνήγι.( ορτυκιού και μπεκάτσας)
@Δεν υπάρχει ούτε μεσοπρόθεσμος, ούτε μακροπρόθεσμος διαχειριστικός σχεδιασμός για το ενδημικό θήραμα.
@Η πλειοψηφία απολαμβάνει αλόγιστη θηραματική κάρπωση με παράνομα μέσα, εις βάρος των νομοταγών κυνηγών λόγο και της απουσίας ανώτατων ορίων κάρπωσης.
@Απουσία αποτρεπτικών ποινών σε παρανομούντες λαθροθήρες.

Και άλλα πολλά που καθημερινά γινόμαστε μάρτυρες..!!!
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Εκδηλωση που ολοι μας πρεπει να παμε

Δημοσίευση από πανικος »

andreas78 έγραψε:Άντρο,
Το ίδιο πράγμα λέμε, είμαι και εγώ μέλος συμβουλίου σε Κυνηγετικό Σύλλογο και δεν είναι δυνατόν απο τους 310+ Συλλόγους να εργάζονται ή να νοιάζονται για το σύνολο μόνο οι 15-20 Συλλόγοι.

Πανίκο μου, πρώτος εσύ θα έπρεπε να διαμαρτηρηθείς και να φωνάξεις, διότι εξ όσων γνωρίζω "αναγκάζεσε" να παρανομείς πέρνοντας τον κυνηγετικό σου σύντροφο στο κυνήγι ορτυκιού.
Δεν είμαι στις τάξεις των αγανακτησμένων κυνηγών, είμαι όμως κυνηγός και αναγνωρίζω τα λάθοι που υπάρχουν..:

@Δεν μας προσφέρουν ορθολογιστικό κυνήγι.( ορτυκιού και μπεκάτσας)
@Δεν υπάρχει ούτε μεσοπρόθεσμος, ούτε μακροπρόθεσμος διαχειριστικός σχεδιασμός για το ενδημικό θήραμα.
@Η πλειοψηφία απολαμβάνει αλόγιστη θηραματική κάρπωση με παράνομα μέσα, εις βάρος των νομοταγών κυνηγών λόγο και της απουσίας ανώτατων ορίων κάρπωσης.
@Απουσία αποτρεπτικών ποινών σε παρανομούντες λαθροθήρες.

Και άλλα πολλά που καθημερινά γινόμαστε μάρτυρες..!!!
σωστα οσα εγραψες ανδρεανθελουμε μια επιτροπη ψηφισμενη απο κυνηγους νομιμα και αναγνωρισμενα ομως και οχι με μια διαμαρτυρια οπου θα κατεβει το καθε καρυδιας καρυδι και να φωναζει οτι θελει και οτι νομιζει εν σωστο.μερικοι μπορει να μαζευτουν και να διεκδικουν το κυνηγι που τους αρεσει με 10-15 σκυλια ο καθενας και με οριο καρπωσης 5 λαγους και 10 περδικια :D
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Εκδηλωση που ολοι μας πρεπει να παμε

Δημοσίευση από admin »

Κοπέλια σήμερα θα είμαι Λευκωσία και θα δώσω τον γυρό μου απο την εκδήλωση . αν θα πάει και κάποιος άλλος θα είμαι εκεί κάποια άτομα μπορεί φατσικα΄να μην τα ξέρωμ, ανα μην έχουμε γνωριστεί αλλά αν με δείτε ελάτε να μιλήσουμε αν κάποιος θέλει να βρεθούμε πιο πρίν για κανένα καφέ το τηλέφωνο μου είναι 99499357
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”