ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Πανικος Setter έγραψε:Κατασχέσεις δεκάδων λαγών & καταγγελίες για λαθροθηρία

http://www.ant1iwo.com/news/cyprus/arti ... s-eikones/
Υπερβολές
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Kostas M.
Full Member
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 02 Αύγ 2014, 09:01

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από Kostas M. »

Πανικος Setter έγραψε:Για ότι έχει σχέση με αμπελοπούλια είναι σαΐνια ,
για όλα τ άλλα στα @ρχίδια τους

http://www.sigmalive.com/news/local/268 ... elopoulion
Ε ΝΑΙ! ΠΟΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΕΙΑ. ΕΠΙΑΣΑΝ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΤΟΜΟ. ΑΤΕ ΝΑ ΜΕΝ ΠΩ ΤΩΡΑ. Μ@Κ@ΚΕΣ
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Εν καλά να τα γράφουμε κιόλας για να φαίνεται πόσα πολλά αδικήματα γίνονται ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ! Πριν λίγο στην περιοχή Στράκκα στη Λευκωσία κάποιος "λεβέντης" έπαιξε τις φάσσες. Είναι ο πατέρας μου εκεί τώρα και άκουσε τη σιηπεθκιά κκαι είδε τις φάσσες καμιά 200 να φεύγουν...

Ο αστυνομικός σταθμός είναι πολύ κοντά αλλά εν πνιμένοι...
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από giorgos80 »

Και γαμω τα ρεπορταζ
Ο τιτλος ολα τα λεφτα
http://cyprustimes.com/%CE%BA%CE%BF%CE% ... %B9%CE%B1/
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Φέτος συνέλαβαν κάποιους οι οποίοι κυνηγούσαν την τελευταία εξόρμηση της φάσσας (καλοκαίρι) σε κλειστή περιοχή για το κυνήγι. Η πληροφορία ήρθε από κάποιους οι οποίοι μάλιστα επιβεβαίωσαν ότι τα συγκεκριμένα άτομα κυνηγούσαν στη συγκεκριμένη περιοχή από την πρώτη εξόρμηση του Αυγούστου κατά την οποία καρπώθηκαν 115 :shock: φάσσες (φυσικά οι φωτογραφίες έκαμαν παρέλαση στο αρρωστημένο fb...).

Είχα την τύχη να μου δείξουν την περιοχή η οποία είναι χιλιόμετρα μακριά από την επιτρεπόμενη περιοχή και δεν υπάρχει περίπτωση να την μπερδέψεις. Εμένα στο φτωχό και παλαβό μου μυαλό έρχονται κάποια ερωτήματα τα οποία εν ξέρω αν συμμερίζεστε με πρώτο το ότι άμα μπορούν να κάμνουν έτσι παρανομίες τζιαί μόνο μετά που 1 μήνα να τους πάρουν πρέφα τζιαί μόνο καρφωτούς φαντάστου με πόσην ευκολία μπορείς να παίξεις λαό τζιαί να μεν σε πάρει είδηση ποττέ κανένας, έννεν?? Άμα εν τόσον άνετοι τούτοι, έννε προφανές ότι προφανώς εκάμαν τα αίσχιστα τζιαί κανένας εν τους ενόχλησε ποτέ???

Η ουσία είναι ότι πάλε εφάμεν την εμείς διότι εκείνος ο τόπος είναι ο τόπος που κυνηγούμε το Νιόβρη και τα πουλιά είναι χασιμιά...

ΥΓ: Εν να μεν τους βάλουν που καμιά 300 ευρώ πρόστιμο? :oops:
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από πανικος »

μαριε μου οτι και να πουμε η απορια θα μας μεινει !ακρη δεν βρισκουμε για το ποιος φταιει ποιοσ δεν κανει σωστα την δουλεια του ποιος τρωει απο αυτα τα πουλια κτλ :shock: :shock:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
antonisn
Full Member
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Σεπ 2010, 10:41

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από antonisn »

Παΐδια καλημέρα .
Όσο και εάν ακουστεί παράλογο είναι πραγματικό.
Σε ένα χωρίο υπάρχει ένας λαθροθήρας που όλοι τον ξέρουν .
Εκκαθάρισε καμία 60 ρια λαγούς όπως φουμίζετε και ενώ το κατήγγειλαν παρά πολλές φορές δεν γίνετε τίποτα
Και όπως τους λέει στο καφενείο «δεν μπορείτε να μου τα κνύσετε».
Καταγγελίες έγιναν σε ουλαμό , αστυνομία και θήρα. Οι χωριανοί απογοητευμένοι αφού οι λάτρεις του λαγού δεν βρίσκουν ούτε σημάδι λαγού .
Είναι σε σημείο που παρακαλούν ‘άκουσον άκουσον’ να έχει κανένα ατύχημα κατά την διάρκεια της δράσης του μήπως και σταματήσει .
Τι πρέπει να κάμουν , αφού οι αρμόδιοι τους αναγκάζουν να πάρουν το νόμο στα χέρια τους ?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

antonisn έγραψε:Παΐδια καλημέρα .
Όσο και εάν ακουστεί παράλογο είναι πραγματικό.
Σε ένα χωρίο υπάρχει ένας λαθροθήρας που όλοι τον ξέρουν .
Εκκαθάρισε καμία 60 ρια λαγούς όπως φουμίζετε και ενώ το κατήγγειλαν παρά πολλές φορές δεν γίνετε τίποτα
Και όπως τους λέει στο καφενείο «δεν μπορείτε να μου τα κνύσετε».
Καταγγελίες έγιναν σε ουλαμό , αστυνομία και θήρα. Οι χωριανοί απογοητευμένοι αφού οι λάτρεις του λαγού δεν βρίσκουν ούτε σημάδι λαγού .
Είναι σε σημείο που παρακαλούν ‘άκουσον άκουσον’ να έχει κανένα ατύχημα κατά την διάρκεια της δράσης του μήπως και σταματήσει .
Τι πρέπει να κάμουν , αφού οι αρμόδιοι τους αναγκάζουν να πάρουν το νόμο στα χέρια τους ?
Φίλε Αντώνη καλημέρα, πρώτον, προσεκτικά με τη αναφορά με τις δημοσιεύσεις και λαλώ και εγώ τι έγραψε ο Πανίκος τζιαι ανάφερε τη δημοσίευση κάποιος :D

Δεύτερον, δυστυχώς η κατάσταση με τους λαθροθήρες έχει φτάσει σε ορισμένες περιπτώσεις στο απροχώρητο. Μιλάμε για πολλά λεφτά με πολλά συμφέροντα. Σε πάρα πολλές περιπτώσεις μπαίνουν και άτομα του υποκόσμου μέσα και πολλοί δεν τολμούν κάν να σκεφτούν να τους αγγίξουν. Από την στιγμή που ο λαγός έχει έτσι ψηλή τιμή θα συνεχίσει να λαθροθηρείται. Από την στιγμή που όποιους συνάξουν τους δίνουν ένα πατσούδι και ένα ψευτοπρόστιμο (σε μια νύκτα καλύφκουν το) αυτά τα φαινόμενα θα συνεχιστούν. Όταν θηροφύλακες λαθροθηρούν, τότε μην περιμένεις η κατάσταση να αλλάξει σύντομα.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από Dimitris »

Σύμφωνα με την Αστυνομία, μέλη του Ταμείου Θήρας σε περιπολία που διενήργησαν στις 20:45 χθες βράδυ, εντόπισαν δύο άτομα που επέβαιναν της τετράτροχης μοτοσικλέτας να λαθροθηρούν με κυνηγετικό στην περιοχή της Τσάδας .

Τα δύο πρόσωπα καταδιώχθηκαν, ωστόσο, σε κάποιο σημείο κατάφεραν να διαφύγουν, εγκαταλείποντας την τετράτροχη μοτοσικλέτα στην οποία επέβαιναν.

Ακολούθως, από εξετάσεις που διενήργησε η Αστυνομία διαφάνηκε πως η τετράχρονη μοτοσικλέτα ήταν κλοπιμαία και ότι ανήκει σε 58χρονο.

Η κλοπιμαία τετράτροχη μοτοσικλέτα παραδόθηκε τελικά στον ιδιοκτήτη της.

ΠΗΓΗ
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από admin »

Η υπηρεσία θήρας σταμάτησε για έλεγχο αυτοκίνητο το οποίο έβγαινε απο το Δάσος Πάφου στην Παναγιά και μέσα βρέθηκε ένα σωστό φρεσκοτωτομένο άγρινό. Τα δύο άτομα οδηγήθηκαν στον αστυνομικό σταθμό παναγιάς.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”