ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από admin »


Τι ξεφτίλα πλέον!!!! ψές με πήρε κάποιος αργά το βράδυ στο σπίτι μου να μου πεί ' ότι αν θέλω να είμαστε φιλούθκια' να κατεβάσω την ανάρτηση απο την σελίδα! Ο άγνωστος αυτός τύπος ο οποίος έμαθα τελικά ποιος είναι ήταν, βαλτός απο άλλους ..Σκεφτείτε ότι πήραν να με απειλήσουν και μάλιστα ούτε κάν απο απόκρυψη αριθμού γιατί δημοσίευσα μια είδηση καταγγελία απο κυνηγούς της συγκεκριμένης περιοχής.
Λές και εγώ στην Λεμεσό έχω έννοια πόσους λαούς βρίσκει η θήρα στην Λάρνακα, η πληροφορία-καταγγελία ήρθε απο οργανωμένους κυνηγούς της επαρχίας Λάρνακας. Αλλά όταν κάποιοι πάνε να πούνε μια αλήθεια ορίστε τι γίνετε....
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από admin »

Συνελήφθη επ' αυτοφόρω σημερα Τετάρτη 09/08/2017 εντός απαγορευμένης περιοχης κυνηγιου του χωριού Αλαμινου, της Επαρχίας Λάρνακας άτομο να ασχολείται με την λαθροθηρία συρματοπαγιδων.
Η Υπηρεσία Θηρας έθεσε υπο παρακολούθηση την περιοχή και της πρώτες πρωινές ώρες συνελήφθη επ' αυτοφόρω άτομο να ελέγχει της συρματοπαγιδες και να παραδέχεται οτι του ανήκουν. Ακολούθως σε έρευνα που του έγινε βρεθηκαν στην κατοχή του 2 φρεσκοσκοτωμενοι λαγοί, 5 νεαρά περδικια και διαφορά αλλα πουλιά όπως και 4 δίκτυα.
Οδηγήθηκε στον Αστυνομικό Σταθμό Κοφινου και θα του επιδοθεί βάση της νέας τροποποιημένης νομοθεσίας που ψηφίστηκε πριν λίγες ημέρες απο την Βουλή των αντιπροσώπων εξώδικο που βάση των κατηγοριών και αδικημάτων θα υπερβαίνει τις 20,000 ευρώ.
Η Κυπριακή Ομοσπονδία Κυνηγιου και Διατήρησης της Άγριας Ζωής Κ.Ο.Κ.&Δ.Α.Ζ συγχαίρει την Υπηρεσία Θηρας, το Επαρχιακό Γραφειο Θηρας Λάρνακας αλλα και τους θηροφύλακες και τους καλεί να συνεχίσουν το δύσκολο έργο τους.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Καταρχας ειναι ενθαρρυντικο το γεγονος πως κατι λειτουργα..
Ομως σαν κυνηγος δεν θα αρκεστω σε λιγη τροφη που μου συρνετε για να σιωπησω..
Εν ενα θεμα που φωναζουν ολοι οι κυνηγοι αλλα οι απαντησεις κ τα μνμτ απονθαρρυντικα..
Τελευταια γιναμε ολοι μαρτυρες ενος προκλητικου βιντεο π τελικα δεν εφερε καμια τιμωρια..οπως φαινεται κ που τα μνμτ αρκετων ειναι γνωστα τα κατορθωματα ορισμενων..
Αρα βλεποντας αυτη την αναφορα σημερα απλα θα πω..εν θα μασησω..
Ξεκινατε που τα μεγαλα "λεσχια"..
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από kyriakos304 »

Εικόνα
Αχερκωτης έγραψε:Καταρχας ειναι ενθαρρυντικο το γεγονος πως κατι λειτουργα..
Ομως σαν κυνηγος δεν θα αρκεστω σε λιγη τροφη που μου συρνετε για να σιωπησω..
Εν ενα θεμα που φωναζουν ολοι οι κυνηγοι αλλα οι απαντησεις κ τα μνμτ απονθαρρυντικα..
Τελευταια γιναμε ολοι μαρτυρες ενος προκλητικου βιντεο π τελικα δεν εφερε καμια τιμωρια..οπως φαινεται κ που τα μνμτ αρκετων ειναι γνωστα τα κατορθωματα ορισμενων..
Αρα βλεποντας αυτη την αναφορα σημερα απλα θα πω..εν θα μασησω..
Ξεκινατε που τα μεγαλα "λεσχια"..
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από admin »

Σήμερα στην περιοχή Καλού Χωριού Λεμεσού η Υπηρεσία Θήρας εξέδωσε αρκετά προστίματα σε κυνηγούς που εκπαίδευαν πέραν των 3 σκύλλων ενώ κυνηγός του οποίου τα σκυλιά του ήταν μέσα στην απαγορευμένη περιοχή κυνηγίου οδηγήθηκε στον αστυνομικό σταθμό για να καταγγελθεί. Μπορεί να μην ξεκίνησαν απο τους μεγάλους αλλά λίγο πολύ όλη λαθροθουρούν και στην συγκεκριμένηπερίπτωση δέν έχει λίγο η πολύ έγκυος!! Πέρκει μπει μια τάξη
Προσέχουμε...για να έχουμε
Joannos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 17 Δεκ 2010, 23:27

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από Joannos »

Κάθε αρχή είναι δύσκολη.
Σημμασία έχει να υπάρξει συνέχεια. Όλοι μας, άλλοι λίγο και άλλοι πιό πολύ, θα καταλάβουμε ότι υπάρχει τιμωρία, και τουλάχιστο δεν είναι όλα ανεξέλεκτα.
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από Nikos »

Πολύ σωστά και μπράβο τους!Και να συνεχίσουν έτσι πέρκη κοτσιρκάσει και ο κάθε ''έξυπνος'' που περνά όλους τους υπόλοιπους για θύματα του και κατώτερους του!

Ας ξεκινήσουν από κάπου Μιχάλη μπας λεω μπας και μειωθεί αυτή η μάστιγα της λαθροθηρίας... γιατι περι μάστιγας , βλακείας και ταχα ανάδειξης του μεγάλου τους εγωισμού τους γινεται όλο το κακό...
Δεν πιστεύω πλεόν να γίνεται ούτε για το κρέας αλλά ουτε και για το χρήμα...

Η πιο μεγάλη λαθροθηρία όμως γίνεται ΤΩΡΑ.... Στο καλοκαιρινό τάχα κυνήγι της φάσσας , αποδεκατίζονται τα πάντα!!!Να κλείσει ολάν ! Να ανοίγει μόνο επιδημητικό! ο καθένας όπου του αρέσκει πάει... αλλοι στες φάσσες αλλοι στον πέρτικο αλλοι στον λαγό και ούτως καθεξής!!
Και μεν μου πείτε αν είχε έλεγχο! Πρώτα εν ο καθένας που κρατά όπλο στα χέρια του που πρέπει να εχει συνείδηση και μετα να περιμένουμε που 6-8 άτομα ανα επαρχία να ελέγξουν τον καθένα γιατί έννα μεγαλώσει πουλού του αν μπει μες την απαγορευμένη ή αν παίξει παραπάνω θήραμα που την άλλη παρέα.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑτ

Δημοσίευση από admin »

Δαμε τους θελω τους θηροφυλακες να πιασουν οχι πολλους 5 με 6 που παιζουν περδικια και 5 που παιζουν λαους να φαν οι μεν 8000 ευρω προστιμο και οι αλλοι 25 000 να δουν την γλυκα
Προσέχουμε...για να έχουμε
Joannos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 17 Δεκ 2010, 23:27

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑτ

Δημοσίευση από Joannos »

admin έγραψε:Δαμε τους θελω τους θηροφυλακες να πιασουν οχι πολλους 5 με 6 που παιζουν περδικια και 5 που παιζουν λαους να φαν οι μεν 8000 ευρω προστιμο και οι αλλοι 25 000 να δουν την γλυκα
Φανταστήκατε να ππέσουν έτσι προστίματα και αύριο σε ταίσματα? Σε κάποιους που εν να είναι πουπάνω που το σιτάρι και τον βίκο?
Θα έχει πολύ γέλιο...
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ

Δημοσίευση από admin »

Εκεινους μονο την ωρα που ταιζουν μπορουν να τους καταγγειλουν
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”