ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

Απάντηση
andreas78

Re: ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευση από andreas78 »

http://www.andreas-soleas.blogspot.com/

Αγαπητοί φίλοι, απομένουν 2 μέρες για την λήξη και της παρούσας ψηφοφορίας. Ψηφίστε και παροτρύνετε και φίλους σας να πράξουν το ίδιο για να δήξουμε την αγανάκτηση μας στα «παρασκήνια» και για τον έλεγχο των κυνηγετικών μας σκύλων. Τα αποτελέσματα και των δύο ψηφοφοριών θα σταλούν σε όλους τους αρμόδιους φορείς.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Πολύ καλά τα λες φίλε Αντρέα. Ελπίζω να τα διαβάζουν και αυτοί που πρέπει. Χρειάζεται συλλογική προσπάθεια για να πετύχουμε καλύτερες μέρες σε αυτό τον τόπο. Ο τροχός θα γυρίσει!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευση από KINIGOSS »

Πανικος Setter έγραψε:ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΟΥ


http://andreas-soleas.blogspot.com.cy/2 ... 5.html?m=1
να εβρετε ενα δημοσιογραφο και να τους βγαλετε στα καναλια και στις ειδισεις μονο ετσι θα ταρακουνηθουν και θα βγουν να ζητουν και συγνωμη οι αρμοδιοι της καταστροφης
andreas78

Re: ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευση από andreas78 »

Αναδημοσίευση του άρθρου και της επιστολής απο το Pafos Press, γεγονός που έγινε πραγματικότητα απο μέλος του παρόντως φόρουμ και τον ευχαριστώ πολύ.

http://www.pafospress.com/?p=24442
andreas78

Re: ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευση από andreas78 »

Κάπου έγραψα πως τα κυνηγετικά μας, ειναι ενα "ΓΚΕΤΟ", όπου σε αυτό, λογο έχουν μόνο οι παράνομοι.
Τώρα θα προσθέσω και οι "ΕΚΒΙΑΣΤΕΣ"....!!!!!!
Η ωρα 17:36 εχθές, δέχτηκα τηλεφώνημα απο άγνωστο πρόσωπο, που:
1. Ξέρει τα νούμερα των αυτοκινήτων μου..!!!
2. Ξέρει την κάθε μου κίνηση..!!!!
3. Ξέρει ότι είμαι κομπλεξικός επειδή δεν παίζω ορτύκια και για αυτό κανω καταγγελίες...!!!!!!
4. Ξέρει ότι θέλω να δωθεί το ορτύκι με σκύλο, για να παίζω λαγούς...!!!!!
5. Μου ανέφερε προς το τέλος της συζήτησης πως είμαι παράνομος κυνηγός και βάζω ηχομιμητικες συσκευές για τις τσικλες....!!!!
6. Μου είπε να σταματήσω να κανω τον κυνηγοπατέρα....!!!!!
Και τέλος αν κατάλαβα και καλά, πως στα κυνηγετικά θέματα και θέματα παρανομιών.....θα δω τι θα πάθω...οπως βέβαια και το υπονοούμενο για τα αυτοκίνητα μου που τα ξέρει, οπως και τις κινήσεις μου.

Υστ. Ταυτοχρονα με εμένα ανέφερε συνεχώς και τον κ. Akis Stavrou, να τον ενημερώσω και αυτόν...!!!!!
andreas78

Re: ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευση από andreas78 »

Για το θέμα έχει ανοίξει υπόθεση η αστυνομία, μετά απο κατάθεση που έχω δώσει.
Η ανάρτηση έχει και πάλι σκοπό την ενημέρωση και την αφίπνηση, αφού ειναι πλέον ξεκάθαρο ποιοι κινούν τα νήματα και που βρίσκεται η Ομοσπονδία μετά και τα τελευταία συμβάντα.
Πρέπει κάποια στιγμή να ανοίξουμε ολοι τα μάτια μας και να κατανοήσουμε οτι η ηγεσία του Ταμείου Θήρας είναι απλά και μόνο διακοσμητική.
Ποτέ της η Ομοσπονδία δεν τοποθετήθηκε δημόσια για θέματα ορθολογικού κυνηγίου.
Ποτέ της η Ομοσπονδία δεν τοποθετήθηκε δημόσια, ενάντια σε ταίσματα, ηχομημιτικές συσκευές κ.α. κοινές παρανομίες.
Έχει να καλέσει παγκύπριο συμβούλιο απο τον Μάιο του 2014.
Πέραν της Ε.Ε.Ε. Λευκωσίας δεν τοποθετήθηκε κανένας άλλος για τα νεκρά περδίκια.

Ο Υπουργός Εσωτερικών αναγνωρίζει μόνο την ΚΟΚ & ΔΑΖ σαν την απόλυτο διαχειριστή στα του κυνηγίου...!!!!!!!
Κρίνετε το παρελθόν και το παρόν απο μόνοι σας.!!!!!
andreas78

Re: ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευση από andreas78 »

Black humor...με πικρές, πολύ πικρές αλήθειες.!!!!!
andreas78

Re: ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευση από andreas78 »

Απο προφορικές πληροφορίες που έχω, εχθές βρεθήκαν σε άλλο υποστατικό 8 ζωντανοί λαγοί και 60 ζωντανές φάσσες, επίσης σε άλλη περίπτωση φρέθηκαν σε ψυγείο 6 νεκροί λαγοί...!!!!
μεγάλη κινητοποίηση τις τελευταίες μέρες απο την Υπηρεσία και με την παρουσία μαζί τους και του ιδίου του Προιστάμενου.
Ελπίζουμε να συνεχειστεί επι μακρόν και επι αόριστον..!!!!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”