γιατι να ασχολουμαι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

nike powder έγραψε:
Anthimos έγραψε:
nike powder έγραψε:καλα ρε παρεα εσυ επαρακαμεσ το δηλαδη οποιον εθωρεσ χωρησ πορτοκαλι εκαμνεσ του παρατηρηση? και εγω ετυχε εχτες και δεν εφορουν πορτοκαλι τα ξεχασα σπιτι και το αθιμιθηκα στο βουνο . τι επρεπε να καμω? κυνηγησα ημουν πολλα προσεχτικοσ οποτε εκοντεφκα καπιου εβεχα η κατσιαρηζα να με ακουσει και τελοσ . εχει νομο ξεροτω ο καθενασ οτι θελει καμνει ομωσ αφιστουσ τσιαμε εν ξερεισ ποιοσ πελλοσ ενει.

Εν τουτο το .."εχει νομο αλλα ο καθενας οτι θελει καμνει που θα μας φαει, φιλε!!! ;)
εγω ενοουν ρε φιλε τωρα εγω εν να παω τζινι τσιε να κατσω να ροτω τον ενα και το αλλο γτ εν φορει πορτοκαλι μπορει να σου πει γτ εισαι θυροφυλακασ τιποτε?
Φίλε γιατί να τον αδικήσουμε που έκανε παρατήρηση; Πολύ καλά έκανε και εγώ συνηθίζω να το κάνω όταν βλέπω κάποιους ειδικά με μαύρα και παραλλαγή καμουφλαρισμένους να περπατούν στα πυκνά λες και πάνε στις ''σιδερένιες''. Προχθές που έτυχε να δω άτομο μπροστά μου στα 5μ. με μαύρα και μου κόπηκε η ανάσα. Ευτυχώς που δεν βρήκα θήραμα εκεί.

Το ξέρω, είμαστε τόσο ξεροκέφαλοι που δεν πάει άλλο αλλά αν αυτός που δεν φοράει πορτοκαλί δεχθεί 10-15 παρατηρήσεις από άλλους κυνηγούς μπορεί να υπάρξει και μια μικρή ελπίδα να συμμορφωθεί.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από chris197 »

φιλε NIKE POWER το να κατσο να ασχολουμαι με το αν φορει ο καθενας πορτοκαλι δεν με πολλο ενδιαφερει και δικαιωμα του αλλα απο την αλλη αμα κινδινευω να προκαλεσο ατυχημα διχως να φταιω τοτε φιλε μου με ενδιαφερει γιατι εαν εχθες ενω εκανα παγανια εσικωνετουν ενα περδικι χαμηλα και εκανε προς τα κατω και το επεσα αλλα μαζι με το περδικι κτυπουσα και ενα κυνηγο πες μου εσυ φιλε πως θα ενιωθες, και απο την αλλη το πορτοκαλι σινιθως ειναι πανω στο γιλεκο μας η ακομη ενα καπελλακι , ειναι τοσο δισκολο να εχεις αλλο ενα spare μεσα στο αυτοκινητο σου.
οσο για σενα που πηγες διχως πορτοκαλι και οποτε εβλεπες καπιο εβηχες η εκανες φασαρια , να μην σου τυχη φιλε να βρεθεις σε κανενα τοπο που ειναι γεματο κυνηγους και τοτε ενα πονισεις τον λαιμο σου που το βηξε βηξε ( αστειο )
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από nike powder »

νταξη ρε φιλε εσχησ εν μερη δικαιο εν τσιε λαλω εν ο χαρακτηρασ του καθενου εμενα ενε του χαρακτηρα μου να καμνω παρατηρησεις.οσο για το οτι μπορεις να τον "παιξεις" ε τσιε στο δρομο που οδηγουμεν εσχι που εν φορουν ζωνη τσιε μπορει να τους τουμπαρουμε τσιε να σκοτοθουν εν να κατσω να τουσ λαλω φορειτε ζωνη, εν η δουλεια τησ αστυνομιασ τουτη ετσι τσιε δαμε εν δουλεια τησ θυροφυλακησ (παραδειγμα λεω) :roll:
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από Anthimos »

nike powder έγραψε:νταξη ρε φιλε εσχησ εν μερη δικαιο εν τσιε λαλω εν ο χαρακτηρασ του καθενου εμενα ενε του χαρακτηρα μου να καμνω παρατηρησεις.οσο για το οτι μπορεις να τον "παιξεις" ε τσιε στο δρομο που οδηγουμεν εσχι που εν φορουν ζωνη τσιε μπορει να τους τουμπαρουμε τσιε να σκοτοθουν εν να κατσω να τουσ λαλω φορειτε ζωνη, εν η δουλεια τησ αστυνομιασ τουτη ετσι τσιε δαμε εν δουλεια τησ θυροφυλακησ (παραδειγμα λεω) :roll:

Εν μερη εχεις δικαιο , εν δουλεια της αστυνομιας.

Αυτη την περιοδο ομως ακομα κι αυτοι που εξορμουν για φασσες ειναι υποχρεωμενοι να καμουν αισθητη την παρουσια τους

Το πορτοκαλι ειναι ενα απο τα μετρα που υιοθετησε το ταμειο θηρας και νομιζω ολοι λογικα σκεπτομενοι ανθρωποι το χαιρετιζουν . Παλια θυμαμαι οτι την πρωτη εξορμηση κατω απο 20 περιστατικα τραυματισμου απο σφαιριδια κυνηγετικου οπλου εν ακουες . Τωρα αν ακουσεις 2.

Εγω θα εχω 30 πορτοκαλια καπελακια και σκουφακια κι εχει παντα ενα ξεχασμενο στ αυτοκινητο.

Η αρνηση του να φορει καποιος πορτοκαλι ειναι σαν να επιλεγει να οδηγει με κλειστα φωτα τ αυτοκινητου , νυχτα με ομιχλη. Ειναι τεραστια ανευθυνοτητα και θα οι θηροφυλακες δεν θα επρεπε να ειναι ελαστικοι. Ενα εξωδικο ειναι το λιγοτερο τιμημα

Νομιζω το να τραυματισεις ανθρωπο, ειδικα αθελα σου κι ενω διεξαγεις μια δραστηριοτητα η οποια υποτιθεται σε ηρεμει ειναι απαισιο συναισθημα και σε τραυματιζει ψυχολογικα. Δεν θα ηθελα ποτε να νιωσω κατι τετοιο.
Αλλα αν τραυματισεις καποιο αθελα σου ενω μαλιστα ειναι καμουφλαρισμενος σαν ελευθερος σκοπευτης τι να πω ...κανονικα θα επρεπε να παει και το ταμειο θηρας να του κοψει τζαι εξωδικο σαν εν πονεμενος για να καταλαβει ποσο σημαντικο ειναι.

Δεν μπορουμε να κρινουμε και να εχουμε αποψη για τα πάντα και να μην τηρουμαι στοιχειωδη πραγματα. Ασχετως νομου . Το πορτοκαλι ειναι σαν την προδημοτικη για την κυνηγετικη παιδεια επειδη ειναι τοσο απλο

Οχι μονο να του καμεις παρατηρηση και να τον γυρισεις και βιντεο να τον καμεις ρεζιλι...
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από giorgos80 »

Anthimos έγραψε:
Το πορτοκαλι ειναι σαν την προδημοτικη για την κυνηγετικη παιδεια επειδη ειναι τοσο απλο
που εν το λαικ να σου καμω ενα.
εγω προχτες το δειλις εξεχασα το καπελο στο αυτοκινητο και εμεινα ολη την ωρα στη κορυφογραμμη σκοπος.ουτε μπηκα σε πυκνο.ευτυχως δεν συναντησαμε αλλη παρεα.η αληθεια εθυμηθηκα το 200 μετρα που το αυτοκινητο και βαρεθηκα να στραφω να το πιασω :roll:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”