γιατι να ασχολουμαι

Απάντηση
chris197
Full Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 18:29

γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από chris197 »

Παιδια ,
χθες μου ετυχε το εξης περιστατικο.
κυνηγουσα στην ημιορεινη της λαρνακας και βλεπω ενα κυριο με αθλητικα παπουτσια να περπατα μεσα στον δρομο. τον ρωτο που ειναι το πορτοκαλι σου ?, εντομετακσι ο σκυλος μου εβαστα μαλλαη, και μου απαντα " εξεχασα το σπιτι μαζι με τα αρβηλα"
εγω- ¨καλα ρε μαστρε εν φοασε μηπως σε παικσει κανενας καταλαθος τζαι εσιη τζαι το κριμα σου
Αυτος- "κουμπαρε εν μεστο δρομο που τζινιο πιος ενα με πεκσει
εγω- οτι νομιζεις τζαι εν σωστο.
εντομετακσει ο σιηλος δουλεφκει την μαλαη τζαι εγω παρακολουθω.
ο τυπος προχωρα καμια 20 μετρα απο εμενα τζαι ακουω μια τουφεκια και βλεπω ενα περδικι να πεφτει μεσα σε ενα τελιασμενο. βλεπω τον κυριο και εχετε και μου λεει ειδες το? και λαλω του επεσε μεσα στο τελιασμενο.
σαν μιλουσαμε νασου η θυρα. αμαν λαλω εφαν την ο παρεας τζαι κατηφορισο και πηγαινω προς το απεναντη βουνο.
ακουο την συζητηση τους , δεν φορας πορτοκαλι , εριξες το φυσσηγιο χαμε , ενεχεις την αδεια μαζι σου τη θελεις να σου καμω , λαλει του ο θυροφιλακας.
εγω προχωρο κανονικοτατα και λεο ασ περασω που το τελιασμενο να του βρω το περδικι τζαι εν κριμα. ετσι και εγινε. ελα ομως που το περδικι ηταν κουτσογαλατο, φερμαρει το ο σκιλος τζαι ακουο το θυροφυλακα να μου λεει "φιλε ο σκυλος εν φερμαρισμενος" λαλο του μεν φοασε ενα το πιασει.
ελα ομως που το περδικι ηταν ζωντανο και ειχε δυναμη να πεταξει.
φωναζει μου ο θυροφιλακας παιξε το οπως και εκαμα.
ο παρεας εκαταφερε τζαι εγλιτοσε την .
το περδικι επεσε εξω απο το τελιασμενο και αναγκαστικα στρεφουμε πισω να το πιασω. οπως και εγινε και βλεπω το παρεα να κατεφθινετε προς το μερος μου. " α λαλο τουτος εν το περδικι που θελει , ενα τοθ το δωκο τζαι καλη υγεια " του δινω το περδικι και αντι να μου πει ευχαριστω η ακομη να μου δωσει το φυσσηγιο που εσιρα ( ενεν η αξια του φυσσιγγιου οσο η προθεση )λαλει μου " ειδες τους μαλακες " τοτε εγω δεν αντεξα " καλα ρε μαστρε εισε σοβαρος δεν φορας πορτοκαλι , εσιρες χαμε το φυσσηγγιο , δεν εχεις την αδεια μαζι σου τζαι εσιεις τζαι παραπονο, εγω παντος εαν ειμουν θα σε εγραφα . πρεπει να ντρεπεσε που εχεις και παραπονο που τα πλασματα, εμιλισαν σου πολλα καλα τζαι στο κατο κατο ειναι μεσα στα καθήκοντα τους να μας ελεγχουν. δεν μου λεει τιποτα τζαι αρχισει να κατηφορισει προς το αυτοκινητο του.
δεν παο ουτε 50 μετρα τζαι βλεπο ενα κυνηγο να στεκετε διπλα που μιαν ελια, ρε μαστρεε που εν το πορτοκαλι σου , απαντα εχω ενα κομματι κρεμασμενο πας το παντελονι, αμαν λαλο που εδωκαμεν σημερα . συνεχισο την πορεια μου τζαι γιρισοντας προς το αυτοκινητο ακουο ομιλιες και σταματο. σε 1-2 λεπτα βλεπο 2 κοπελλια να βγαινουν απο κατο μου τζαι τους ρωτο ρε παιδια το πορτοκαλι σας που ειανι θελετε να παθουμε κανενα κακο τζαι απαντα μου ο ενας εγω φιλε μου εν θελω να φορω πορτοκαλι τζαι απαντω του ν αμα μικακο παικσει σε κανενας ενα εχεις και παραπονο τζαι ο αλλος ο ανθρωπος ενα νιοθει ασχημα, τζαι βλεπω τα κοπελλια οτι ηταν μαζι με τον κυριο που του εδωκα το περδικι.
κατα τα αλλα μετα απο αυτο εχεις ορεκσι να κυνηγισεις η ακομη να μην εισε ακομη πιο προσεκτικος. αλλα ενημαστε κυπραιοι :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
stavros p
Full Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 13:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από stavros p »

οτι νανε ρε chris.καλα που εν εδωκαν πανω σου γιατι τους εκαμες τζαι παρατηρηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από admin »

΄'Εχουμε το ρε κοπέλια σαν λαός να είμαστε ατίθασοι και ξεροτσέφαλοι εν μέσα στο dna μας δυστηχώς και μόνο με αυστηρότητα αντιμετωπίζεται τούτο το πράγμα. Αλλά αν ο θηροφύλακας έγραφεν τον ήταν να γεμώσουν τα φόρουμ και τα facebook ότι ο μ..... ο θηροφύλακας έγραψε τον καημένο , τον άνεργο , τον κακομάζαλο τον άνθρωπο επειδή εξέχασε το πορτοκαλί στο σπίτι του. Ως Κλασσική Κυπραίοι που είμαστε δεν είναι τυχαία η Κυπριακή παροιμία έδωκεν του σχοινί έφκαλε τσαι το παλλούτσι , Η σημερινή μας κατάντια ωφείλεται στο σχοινί που μας αφήναν οι εκάστοτε κυβερνόντες για να μας καλοκρατούν και ως συνήθως εφκάλαμε τσαι το παλούτσι στο τέλος(οι πλειοψηφία). Αν κάνει η θήρα μιαν εκστρατεία μια Κυριακή μόνο Παγκύπρια και γράψει 50-100 τσινυούς χωρις πορτοκαλί να δεις ότι οι υπόλοιποι 39 900 θα το μάθουν σε χρόνο de de και θα φορέσουν πορτοκαλί. Εγώ χθές να μοιραστώ μαζί σας 2 περιστατικά.

1) Κρατά ο σκύλος μου μαλαή (την μοναδική που βρήκα όλη μέρα ) και επιμένει σε ένα γώνιασμα , έρχετε μια παρέα απο απέναντι 2 άτομα πάνω μου λέει ο ένας στον άλλο ρε έσχει τσινυό μπροστά μας άνοιξε κάτω να περάσουμε (ούτε που τους ένιωσα- Κύριοι!!!!)

2) Μετά απο 5 λεπτά ο σκύλος κολλημένος εκεί παρκάρει ένα αυτοκίνητο 50 μέτρα απο πάνω μου κατεβαίνουν 2 τύποι βλέπουν με , βλέπουν και τον σκύλο που κρατά μαλαή ντύνουνται κατεβάζουν και 4-5 σκύλους και στέκονται απο πάνω μου για 15 λεπτά και με 'Προσεχουν' οι σκύλοι τους με τα καμπανέλια πάνε και έρχονται μέχρι που έρχετε μαι σκύλα γυρισμένη κοντά μου και τσαμε που επροσπάθαν ο σκύλος να τα έβρει να συνεχίσει ξαπολά τα τσαι πάει πάνω στην σκύλα. Η μοναδική μαλαή που ήβρα όλη μέρα ετέλειωσε τσαμέ!(ένιωσα τους καλά -ΓΑΡΟΙ!!)
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

εχτες σε μιαν που ουλες τες μαλαες που εκοψα ηρτεν ενας εμπικε μες τον πευκο ακριβος πουπανο μου χωρης πορτοκκαλι και εκαμνε αναμονη να δει τη εννα γινει ευτηχος εν εφκαλα τιποτε τσινη την φαση επειδη ηταν να με καθαρισει!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από Pathfinder »

ANTROS BREDA έγραψε:εχτες σε μιαν που ουλες τες μαλαες που εκοψα ηρτεν ενας εμπικε μες τον πευκο ακριβος πουπανο μου χωρης πορτοκκαλι και εκαμνε αναμονη να δει τη εννα γινει ευτηχος εν εφκαλα τιποτε τσινη την φαση επειδη ηταν να με καθαρισει!!
Aντρο μου καμνε οτι καμνει ο ανηψιος μου...τραβα τους σκυλους του κοντα του και μεινισκει και θωρει τους σκοπους...καρφωμενος πανω τους και καμνει οτι τους τραβα και βιτεο...χαλας το κυνηγι σου αλλα οι παραπανω αντρεπουντε και φευκουν
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
cynergy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 07 Αύγ 2010, 15:26

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από cynergy »

Το θεμα με το πορτοκαλί εχει παράγινε φοβασε να παιξεις χθες και εγω στη επαρχία Λάρνακα ισως ο συγκυνηγος μου και εγω να φορουσαμε πορτοκαλι
dont shoot fast...shoot good
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Pathfinder έγραψε:
ANTROS BREDA έγραψε:εχτες σε μιαν που ουλες τες μαλαες που εκοψα ηρτεν ενας εμπικε μες τον πευκο ακριβος πουπανο μου χωρης πορτοκκαλι και εκαμνε αναμονη να δει τη εννα γινει ευτηχος εν εφκαλα τιποτε τσινη την φαση επειδη ηταν να με καθαρισει!!
Aντρο μου καμνε οτι καμνει ο ανηψιος μου...τραβα τους σκυλους του κοντα του και μεινισκει και θωρει τους σκοπους...καρφωμενος πανω τους και καμνει οτι τους τραβα και βιτεο...χαλας το κυνηγι σου αλλα οι παραπανω αντρεπουντε και φευκουν
ε αλεξη μου αν ειδες τι εγραψα εχτες εγω ειπα του αλλου ελα κοντα εχει ακομα 1 περκει εν μου γελαση και επαιξεν τον ο αλλος,ετσι ναι αλλα μεν μου το καμνεις με δολιο τροπο να μου χονεσσε σαν την αλουπα να μου γελασης του εχτεσινου εμιλησα του λιο αποτομα και εφιεν ειπα του ε φιλε αν φκει λαος με παιξης πριν που μενα διοτι ενα σκοτοθουμε ουτε μου απαντησε εγυρισεν και εφιεν και μετα αποτι ειδα ηταν σταμα στες φασσες και ακουσε με και ηρτεν οπως την αλουπα!!! εν εχουμε ελεος μες τουντο τοπο κοπελια!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από nike powder »

καλα ρε παρεα εσυ επαρακαμεσ το δηλαδη οποιον εθωρεσ χωρησ πορτοκαλι εκαμνεσ του παρατηρηση? και εγω ετυχε εχτες και δεν εφορουν πορτοκαλι τα ξεχασα σπιτι και το αθιμιθηκα στο βουνο . τι επρεπε να καμω? κυνηγησα ημουν πολλα προσεχτικοσ οποτε εκοντεφκα καπιου εβεχα η κατσιαρηζα να με ακουσει και τελοσ . εχει νομο ξεροτω ο καθενασ οτι θελει καμνει ομωσ αφιστουσ τσιαμε εν ξερεισ ποιοσ πελλοσ ενει.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από Anthimos »

nike powder έγραψε:καλα ρε παρεα εσυ επαρακαμεσ το δηλαδη οποιον εθωρεσ χωρησ πορτοκαλι εκαμνεσ του παρατηρηση? και εγω ετυχε εχτες και δεν εφορουν πορτοκαλι τα ξεχασα σπιτι και το αθιμιθηκα στο βουνο . τι επρεπε να καμω? κυνηγησα ημουν πολλα προσεχτικοσ οποτε εκοντεφκα καπιου εβεχα η κατσιαρηζα να με ακουσει και τελοσ . εχει νομο ξεροτω ο καθενασ οτι θελει καμνει ομωσ αφιστουσ τσιαμε εν ξερεισ ποιοσ πελλοσ ενει.

Εν τουτο το .."εχει νομο αλλα ο καθενας οτι θελει καμνει που θα μας φαει, φιλε!!! ;)
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: γιατι να ασχολουμαι

Δημοσίευση από nike powder »

Anthimos έγραψε:
nike powder έγραψε:καλα ρε παρεα εσυ επαρακαμεσ το δηλαδη οποιον εθωρεσ χωρησ πορτοκαλι εκαμνεσ του παρατηρηση? και εγω ετυχε εχτες και δεν εφορουν πορτοκαλι τα ξεχασα σπιτι και το αθιμιθηκα στο βουνο . τι επρεπε να καμω? κυνηγησα ημουν πολλα προσεχτικοσ οποτε εκοντεφκα καπιου εβεχα η κατσιαρηζα να με ακουσει και τελοσ . εχει νομο ξεροτω ο καθενασ οτι θελει καμνει ομωσ αφιστουσ τσιαμε εν ξερεισ ποιοσ πελλοσ ενει.

Εν τουτο το .."εχει νομο αλλα ο καθενας οτι θελει καμνει που θα μας φαει, φιλε!!! ;)
εγω ενοουν ρε φιλε τωρα εγω εν να παω τζινι τσιε να κατσω να ροτω τον ενα και το αλλο γτ εν φορει πορτοκαλι μπορει να σου πει γτ εισαι θυροφυλακασ τιποτε?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”