ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Phinix
Δημοσιεύσεις: 943
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 15:21
Τοποθεσία: Rizokarpaso

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Phinix »

ενδημικό ήταν και πέρασε

λοιπόν παίδες

έχουμε υπόθεση να γίνει κάτι τώρα που τέλειωσε η χρονιά :?:

η πάλι τον οκτώβρη θα κλαίμε από τα πληκτρολόγια μας :?: :?: :!:

υπάρχει έδαφος για αλλαγές και τομές?

μέχρι και το δύσμοιρο το ποδόσφαιρο πάει για μια κάπως εξυγίανση
το κυνήγι μας?
Λαοι, που ξεχνανε την ιστορια τους, είναι καταδικασμενοι να την ξαναζησουν
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Priest+++ »

Ελλαδα- Κυπρος βιος αλληλενδετος!!!! Οπου νασε ακου τον Μr Περδικι. Θα μας θάψουν ολους στο λάκκο που "ανοιξαν" οι νταηδες συνκυνηγοί μας!!!

http://kynoclub.gr/2015/01/14/%cf%8c%cf ... %bf%cf%85/
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Πανίκο μου οι λόγοι είναι πολλοί και έκδηλοι...
Οι σωστοί κυνηγοί είναι είδος προς εξαφάνιση...

Εν πειράζει όμως, εγώ χαίρομαι που διαβάζω έστω πως κάποιοι (σαν εσένα) σκέφτονται σωστά!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από admin »

Εγώ προσωπικά ξεκίνησα να βάζω σιταρούι σε αρκετές παγίδες που τοποθετήσαμε πέρσι , μου έλειψε ελπίζω να εφοδιαστούμε σύντομα με άλλο και να πάμε και η ομάδα του Hunt and Shoot να τοποθετήσιε στις παγίδες που αναλάβαμε πέρσι. Επίσης για αλεπουδες....... δέν θα μιλήσω κάποιοι της Κ.Ο.Κ μας είπαν πριν 3 μήνες ότι σε 3 βδομάδες θα περάσει η διαχείριση στην υπηρεσία θήρας αλλά μάλλον και πάλι δέν. Νερά φέτος έχουμε, φαγια΄υπάρχουν αλλά αν κάποιος θέλει να σπείρει μικρά κομμάτια τουλάχιστο εκεί που κυνηγάει τόσο το καλύτερο για αυτόν!!!! και απο εκεί και πέρα προστασία να ζευγαρτώσουν να γεννήσουν να μεγαλώσουν!!! ,
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

Πανικκο μου μεν αγχωνεσαι
Παλιοφραγκολινες . Καμνουν τζαι τζινο το ασχημο το κακκαρισμα τζαι πελλανισκουν μας
Καθημερινες εδω και 10 ημερες εν εμεινε τιποτε
ΣΗμερα ειδα γνωστο αγνωστο βοσκο με το οπλο υπομαλης και το κοπάδι
Βλεπεις οι σοφοι αποφασισαν οτι εν οκ να επιτραπει το κυνηγι καθημερινα ενω με σκυλο απαγορευεται
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από giorgos80 »

σημερα 2 παρεες εκαμναν κανονικη παγανια για τζικλες μεσα σε απαγορευμενη περιοχη.συνολο 5 ατομα .μολις με ειδαν η πρωτη παρεα(3 ατομα εφκηκαν και εφυαν).μετα απο 20 λεπτα κατα την επιστροφη μου απο το ιδιο σημειο αλλα 2 ατομα παγανια στις ιδιες σχοινιες.τι να πεις :?: :?:
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Priest+++ »

Anthimos έγραψε:Πανικκο μου μεν αγχωνεσαι
Παλιοφραγκολινες . Καμνουν τζαι τζινο το ασχημο το κακκαρισμα τζαι πελλανισκουν μας
Καθημερινες εδω και 10 ημερες εν εμεινε τιποτε
ΣΗμερα ειδα γνωστο αγνωστο βοσκο με το οπλο υπομαλης και το κοπάδι
Βλεπεις οι σοφοι αποφασισαν οτι εν οκ να επιτραπει το κυνηγι καθημερινα ενω με σκυλο απαγορευεται
Μα τον αδερφοτεκνο της Κούλλας της εκπαιδευτριας σκύλων;
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Sergios »

giorgos80 έγραψε:σημερα 2 παρεες εκαμναν κανονικη παγανια για τζικλες μεσα σε απαγορευμενη περιοχη.συνολο 5 ατομα .μολις με ειδαν η πρωτη παρεα(3 ατομα εφκηκαν και εφυαν).μετα απο 20 λεπτα κατα την επιστροφη μου απο το ιδιο σημειο αλλα 2 ατομα παγανια στις ιδιες σχοινιες.τι να πεις :?: :?:
Πόσοι εδώκαν μες τες απαγορευμένες άθελα τους φέτος ειδικά μες το Σταυροβούνι γιατι εν βάλλουν ταπέλλες.....εννεν ούλλος ο κόσμος γραμματιζούμενος φίλε αλλά να κακίσουμε εκείνους που το κάνουν σκόπιμα....
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από giorgos80 »

Sergios έγραψε:
giorgos80 έγραψε:σημερα 2 παρεες εκαμναν κανονικη παγανια για τζικλες μεσα σε απαγορευμενη περιοχη.συνολο 5 ατομα .μολις με ειδαν η πρωτη παρεα(3 ατομα εφκηκαν και εφυαν).μετα απο 20 λεπτα κατα την επιστροφη μου απο το ιδιο σημειο αλλα 2 ατομα παγανια στις ιδιες σχοινιες.τι να πεις :?: :?:
Πόσοι εδώκαν μες τες απαγορευμένες άθελα τους φέτος ειδικά μες το Σταυροβούνι γιατι εν βάλλουν ταπέλλες.....εννεν ούλλος ο κόσμος γραμματιζούμενος φίλε αλλά να κακίσουμε εκείνους που το κάνουν σκόπιμα....
φιλε μου η περιοχη ειναι σηματοδοτημενη και το οριο της ειναι δρομος, καθε 300 μετρα εχει ταπελλα.δεν υπαρχει δικαιολογια.απλα εμπηκαν μεσα εν γνωση τους.εγω επαψα να ασχολουμε πλεον με τετοιους τυπους
απο τη στιγμη που και οι δυο πλευρες κρατουμε γεματα οπλα δεν ξερεις ποτε τι προβληματα κουβαλα ο αλλος
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Anthimos έγραψε:Πανικκο μου μεν αγχωνεσαι
Παλιοφραγκολινες . Καμνουν τζαι τζινο το ασχημο το κακκαρισμα τζαι πελλανισκουν μας
Καθημερινες εδω και 10 ημερες εν εμεινε τιποτε
ΣΗμερα ειδα γνωστο αγνωστο βοσκο με το οπλο υπομαλης και το κοπάδι
Βλεπεις οι σοφοι αποφασισαν οτι εν οκ να επιτραπει το κυνηγι καθημερινα ενω με σκυλο απαγορευεται
Άνθιμε από ότι γνωρίζω το επάγγελμα του βοσκού στην Κύπρο εξευγενίστηκε και υπάρχει μεγάλη διαφορά από παλιά .
Πιστεύω έπεσες σε εξαίρεση και ίσως ο άνθρωπος κυνηγούσε κορακοειδή με κανένα θηροφύλακα.
Κάποτε είμαστε και λίγο υπερβολικοί ;
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”