ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Anthimos »

Απευθυνομαι στους φιλους μου που ασχολουνται με το κυνηγι και ειδικα με σκυλια , κυριως φερμας .
Κυριοι δυστηχως πτωχεύσαμε …..και κυνηγετικα
Για άλλη μια φορα αυθεραιτες αποφασεις οριζουν εμας χωρις εμας.
Παρολο που συμφωνω με την μειωση των εξορμησεων στο φτερωτο θηραμα(ενδημικό) παρ όλα αυτά οφειλω να εκφρασω εντονη δυσαρεσκεια για τα εξης.


Κυνηγω με σκυλια φερμας (σεττερ) και ζω και αναπνεω για την στιγμη που θα βιωσω την επιτομη της εκπαιδευσης και ικανοτητων του συντροφου μου σκυλου ( τη φερμα).

Οι κυριοι του Ταμειου Θηρας και οι ατζαμηδες της ΚΟΚ&ΔΑΖ αποφασισαν να μειωσουν τις εξορμησεις σε 13 στερωντας μου ΑΚΟΜΗ 4 εξορμησεις με τα αγαπημενα μου σκυλια. Επειδη ακουσον ακουσον στην ΜΠΑΝΑΝΙΑ που ζουμε τα σκυλια μου είναι δυναμη λαθροθηρες.

Δηλαδη,
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ , να κυνηγησω ορτυκι με σκυλο στη Κυπρο επειδη τα σεττερ μου θα φερμαρουν λαγο και περδικα κι εγω , δηθεν θα λαθροθηρησω
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να βγω με τα σκυλια μου για μπεκατσα για τον ιδιο λογο
Κι αναρωτιεμαι εδώ και καιρο . Τι αρχιδια αστυνομευση υπάρχει για να φροντισει τους λαθροθηρες που βαρουν απαγορευμενα θηραματα
Γιατι εγω ο νομιμος να πληρωνω τις δικες σας αδυναμιες και να κυνηγω με σκυλο μολις 13 ημερες τον χρονο?
Γιατι σας πληρωνω κυριοι?

Ελεος κυριοι της ΚΟΚ- ΔΑΖ . Με τις αντιληψεις σας περι προστασιας του λαγου μας ριξατε στο μεσαιωνα και στην παλε ποτε αποικιοκρατια που σαν Ιθαγενεις μας γαμουσαν κι εκοβαν φιρμανια νυχτα μερα

Εγω ΔΕΝ ΛΑΘΡΟΘΗΡΩ!!! Αλλα ουτε και Ραγιας Ιθαγενης ειμαι να μου στερειτε το δικαιωμα να κυνηγω και να χαιρομαι τα σκυλια μου επειδη ΚΑΠΟΙΟΙ θα λαθροθηρησουν .

Επιτελους δειτε μπροστα κι αποφασιστε σωστες αλλαγες για το κυνηγι αυτου του τοπου.

Προαγετε την κυνοφιλία και την κυνηγετικη παιδεια με μετρα.
Μειωστε το QUOTA για να υπάρξει σεβασμος

Υιοθετηστες ΑΥΣΤΗΡΕΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΕΣ για τους λαθροθηρες και οσους κακομεταχειριζονται τα σκυλια και δεν σεβονται τα ζωα και το θηραμα

Ενα απλο μετρο θα ηταν η καθολικη στερηση αδειας για 8-10 χρονια για σοβαρα αδικηματα και η κατασχεση του οπλου για την ιδια περιοδο.

Απλα πραγματα

Ο ορισμος της ηλιθιοτητας ειναι να επαναλαμβανεις το ιδιο πραγμα συνεχεια και να περιμενεις διαφορετικο αποτελεσμα κυριοι. Δυστηχως η " αειφορος διαχειριση" σας και οι επαναλαμβανομενες πρακτικες σας επι σειρα δεκαετιων ΑΠΕΤΥΧΕ.

Καιρος για αλλαγες!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από miky55 »

ΣΩΣΤΟΣ Ο ΑΝΘΙΜΟΣ.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Laurona »

Απευθύνομαι στον φιλο μου Ανθιμο.
Εχει μισην ωρα που γραφω ξιτιμασιες για τους αχρηστους που ειπες αλλα τα σβηνω γιατι η διαχειρηση του φορουμ κ ο Αριστος ειναι φιλοι μου.

Εγω φιλε γιαυτα που ειπες πηρα τις αποφασεις μιυ.
οποιοι με κρίνουν να λαβουν υπ οψην οτι ειμουν υποδειγμα κυνηγου κ καταπολεμησα την λαθροθηρια τοσα χρονια με ολη μου τξν δυναμη.
αλλα φτανει.
με την νοημοσυνη μου δεν παίζει κανενας.
αλλο η μειωση αλλο η κοροϊδία.

Εγω σας δηλωνω υπευθυνα...
πρωτον θα κυνηγησω κανονικα.....
δευτερον το πρώτο μου θηραμα θα ειναι το εκλογικο βιβλιαριο. ...
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από master »

Χρύσανθε μαζί σου, .......ίσια και ξεκούτσουλλα!!!!! :evil:

Εν θα γράψω άλλα γιατί θκιαβάζουν μας!!!!!!!!!!!!!!! :evil:
WAFFEN
Full Member
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: 17 Φεβ 2011, 18:15

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από WAFFEN »

Συναδελφοι δεν το βλεπετε οτι τα ιδια προσωπα αναπαραγονται στις ιδιες θεσεις και καρεκλες κι'εμεις ειμαστε απλα θεατες? Ειτε ειναι οργανισμοι αθλητισμου, κυνηγιου, σκοποβολης κ.α, οι καρεκλοκενταυροι καλα την εχουν απολαμβανοντας την δοξα και το χρημα εις βαρος μας. Δυστυχως η απαθεια μας εναι τοση που μας εχει καταντησει θυματα και βλακες πρωτης ταξεως. Συμφωνω οτι πτωχευσαμε και κυνηγετικα διοτι το ψαρι απο την κεφαλη βρωμει, ετσι κ΄'εμεις δεν πρεπει να εχουμε παραπονο. Αναλογα με το ποιους εχουμε να μας διοικουν περνουμε αυτο που μας αξζει!!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Φίλοι μου ο θυμός μας και η αγανάκτηση κοινή! Τι κάνουμε όμως; Τα δεχόμαστε και μένουμε άπρακτοι ή αντιδρούμε; Εγώ δεν θέλω να μείνω θεατής σε αυτό το έργο. Πρέπει να αντιδράσουμε οργανωμένα. Πρέπει και αυτοί να νιώσουν τις πληγές που νιώθουμε εμείς αυτή την στιγμή.

Έχουμε φωνή και δύναμη. Αρκεί το ''θα'' να γίνει θέλω και μπορώ!!
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Οπως ειπε ο χρυσανθος, μαζευομαστε σε ενα σκοπευτηριο με τα εκλογικα μας βιβλιαρια και τα βαλουμε για στοχους. καλιουμε και τα καναλια . και ας μας παρουν ουλλους μεσα.
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

ρε παιδια εννεν αναγκη να πεξετε με το οπλο τα εκλογικα σας βιβλιαρια

ΑΠΛΑ ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ ΝΑ ΨΗΦΙΖΕΤΕ
ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΚΝΙΣΟΥΝ
ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΤΩΧΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΠΑΙΔΕΣ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΩ..ΑΛΛΑ :oops: :oops: :oops: !

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.....ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΦΕΡΑΝ ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ.....ΡΕ ΤΟΥΣ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ....ΡΕ ΤΟΥ "ΕΞΥΠΝΟΥΣ"...ΠΡΟ ΤΕΤΕΛΕΣΜΕΤΩΝ 9 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ :evil: :evil: :evil:

13 ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΣΕ 1 ΛΑΓΟ ΑΠΟ 2 ΚΑΙ ΜΕΙΩΝ ΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ ΣΕ 3 ΑΠΟ 5....ΠΟΥ ΠΑΜΕ "ΚΥΡΙΟΙ"...ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ Γ@@@@Ω....ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΑ.....ΝΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΑΡΟ...ΤΣΙΑΙ ΔΕΡΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΑΜΑ.....ΑΤΕ ΡΕ ΣΠΙΤΙΑ ΣΑΣ...ΑΤΕ ΡΕ ΣΠΙΤΙΑ ΣΑΣ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”