Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Δημοσίευση από Pathfinder »

Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους http://www.sigmalive.com/news/local/155517
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Pathfinder έγραψε:Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους http://www.sigmalive.com/news/local/155517
Ένα πατσούδι στο χέρι και πάμε πάρακάτω.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Δημοσίευση από Dimitris »

spyrosspyrou851 έγραψε: Ένα πατσούδι στο χέρι και πάμε πάρακάτω.
"...μεταφέρθηκε στον αστυνομικό σταθμό Πόλεως Χρυσοχούς όπου κατηγορήθηκε γραπτώς και αφέθηκε ελεύθερος."

Ουτε καν... :?
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Dimitris έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε: Ένα πατσούδι στο χέρι και πάμε πάρακάτω.
"...μεταφέρθηκε στον αστυνομικό σταθμό Πόλεως Χρυσοχούς όπου κατηγορήθηκε γραπτώς και αφέθηκε ελεύθερος."

Ουτε καν... :?
Αυτό σημαίνει θα τον καλέσουν σε κάποια φάση να παρουσιαστεί στο δικαστήριο, θα του βάλουν κάποια ευρώ πρόστιμο και τέλος.
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

τα αγρια πτηνα παραληφθησαν για περαιτερω εξετασεις στο ξυδι,στο τηγανι και στο καρβουνο ισως και βραστα :o
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Δημοσίευση από mikros »

http://dasarxeio.com/2014/09/26/956-4/

Σε κανένα παράλληλο σύμπαν...στην ''μακρινή'' κυνηγετικά Ελλάδα.

Δεν ξέρω το γιατί, αφού η νοοτροπία μας είναι η ίδια, πως δουλεύουν τόσο άψογα οι ομοσπονδίες,οι κυνηγετικοί συλλόγοι και η θηροφυλακή στην Ελλάδα...
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Δημοσίευση από savvis25 »

Ίσως επειδή οι θηροφύλακες του κάθε συλλόγου πληρώνονται από τους ντόπιους που ανανεώνουν-πληρώνουν την άδεια τους... και έτσι δεν θεωρούν εαυτούς ως δημόσιους υπάλληλους (του καθισιού, έχει και ευσυνήδητους) όπως μερικούς από τους δικούς μας. Και, ότι εν μεγαλύτερη χώρα και δεν μετρά και τόσο το..."ΚΟΥΜΠΑΡΙΛΛΊΚΚΙ" που δεν αφήνει να γίνουν τα προβλεπόμενα.!!
Άβαταρ μέλους
stavros p
Full Member
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 13:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Δημοσίευση από stavros p »

Πανικος Setter έγραψε:Σε συναγερμό έχει τεθεί το Ταμείο Θήρας, αφού όπως καταγγέλλει, ολοένα και αυξάνονται οι υποθέσεις λαθροθηρίας αγρινών και άλλων ειδών άγριας πανίδας της Κύπρου.

Ο Πέτρος Αναγιωτός, Εκπρόσωπος Τύπου του Ταμείου Θύρας ανέφερε ότι στο βωμό του κέρδους, ανεγκέφαλοι δε διστάζουν να σκοτώνουν αγρινά και να τα πωλούν στη μαύρη αγορά.

Την περασμένη Τρίτη, η αστυνομία και το ταμείο θύρας, εκτέλεσαν 4 δικαστικά εντάλματα σε 4 διαφορετικές οικίες στην επαρχία Πάφου, στις οποίες εντοπίστηκαν πέραν των τρακοσίων κατεψυγμένων άγριων πτηνών, τεμάχια αγρινού σε σακούλες και κυνηγετικά όπλα χωρίς άδεια κατοχής.

Το Ταμείο Θήρας, καλεί τους λαθροθήρες να συμμορφωθούν και να πάψουν να καταστρέφουν τον φυσικό πλούτο της Κύπρου.
- See more at: http://www.sigmalive.com/news/local/166 ... 8aipL.dpuf
αρεσκει μου που τους καλουν να συμμορφωθουν θεμας.ποιοι να συμμορφωθουν.αν σταθει στο υψος της μια χρονια η θηρα τζαι εν να δουμε το φυσικο πλουτο να ανακαμπτει οι να τους παρακαλουμε θεμας να μεν τα πεζουν.κυριε λεισον ποιον
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

αφου ξερουν τους ποιοι ειναι
αν θελουν πιανουν τους ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΥΝ????????
ισως ειναι πιο πολλα τα λεφτα να κανουν τις παπιες παρα τους ηρωες :roll:
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Πιάστηκαν με άγρια πτηνά στην κατοχή τους

Δημοσίευση από MARIOSE »

Κανεί τζιαί η κατάντια μας έφτασε πάτο...

Νομίζω εν καιρός να αποδεχτούμε αυτό που έρκετε τζιαί να σιωπήσουμε...

πονεί πολλά πιο λλίο έτσι...Ένας ρότσος μες τη μέση της θάλασσας στον οποίο όποιος θέλει κάμνει ότι θέλει. Αν τολμήσεις να είσαι λογικός, συνετός κτλ ΕΦΑΣ ΤΗΝ.
Εκαταντήσαμε να τα προσπαθούμε μανιωδώς να τα δυαλύσουμεν ούλλα. Έχουμε τα πάντα από κατοχή, στρατιωτικές βάσεις, πράκτορες από όλες τες χώρες, λαθρομετανάστες από όλες τες χώρες, λαθροκυνηγούς, παράνομους ραλλίστες του αυτοκινήτου, παράνομους ραλλίστες της μοτόρας, κλέφτες, λοποδύτες, άχρηστους πολιτικούς, άχρηστους κυβερνητικούς, άχρηστους προέδρους, ξημαρισιές όλων των ειδών (ανθρώπους και πράγματα...), αστυνομικούς της καρέκλας, αχάπαρους δημοσιογράφους, σχολεία με άχρηστα κτήρια, με άχρηστους καθηγητές, ΓΑΡΟΥΣ όλων των ειδών, μεθύστακες κτλ κτλ κτλ και το πιο ωραίο ΔΙΕΡΩΤΟΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝ ΣΤΡΑΒΑ!!!!!!!

Κανεί τζιαί εν κόκκαλα...προσωπικά κοπέλια ΠΑΡΑΔΙΝΟΜΑΙ...

Ο Κ...ΛΟΣ ΜΑΣ ΤΡΑΒΑ ΤΑ!! ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ HOOVER....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”