ΟΤΑΝ "ΚΑΠΟΙΟΙ" ΚΟΙΜΟΥΝΤΕ....... "ΑΛΛΟΙ" ΑΛΩΝΙΖΟΥΝ...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Χρυσανθε ελπιζω να μεν τα εγραψες που το τηλεφωνο γιατο πρεπει να φκαλει αζινες ακομα :)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΟΤΑΝ "ΚΑΠΟΙΟΙ" ΚΟΙΜΟΥΝΤΕ....... "ΑΛΛΟΙ" ΑΛΩΝΙΖΟΥ...

Δημοσίευση από Laurona »

themos328 έγραψε:
Laurona έγραψε:Φιλε Θεμο

Δεν θα σχολιασω την φατσια....δυστυχως δεν θα βρεις μονο αυτα.

Θα σου τυχει να πιαστεις και σε τελι... να πιαστουν τα σκυλια σου σε τελι, να βρεις φαγωμενο θηραμα απο αλουπους....ειναι συχνα φαινομενα πλεον.

Την περασμενη βδομαδα μαλιστα βρεθηκε και ψοφισμενος λαγος που σταληκε για αναλυση

Δεν το προσπερνω....απλα κουραστηκα........

Θα σου σχολιασω ομως την φωτογραφια σου.

Φαινετε οτι τραβηκτηκε αργα το σουρουπο, αρα το εκπαιδευτικο σου το εκαμες απογευμα.

Απλα και μονο για να μην καταγνωσεις τα σκυλαι σου σου λεω, παντα φιλικα οτι αυτο δεν ειναι και το πιο ιδανικο για σκυλακια που ''μαθαινουν''.

Και μπαινω στο κοπο απλα γιατι ακουγεσε νεος κυνηγος και το σχολιο σου '' παλιες μαλαες'' αλλα λαγος γιοκ....παρολο την φωτο μου δειχνει καποια συγχυση

Δεν θα σου αναλυσω για το θεμα μαλαων του πρωινου κλπ που σβηνουν το απογευμα με τις καλοκαιρινες καιρικες συνθηκες κλπ......μπορει να τα ξερεις ηδη και μπορει να τα βρεις και ευκολα.

Θα σταθω στις συνηθειες του θηραματος που κυνηγας και το γεγονος οτι πρεπει να τις ξερουμε γιανα κερδιζουμε χρονο στα εκαπιδευτικα.

Η μερα το καλοκαιρι ειναι δυσαναλογα μεγαλη σε σχεση με την νυκτα.
Ο λαγος καθετε στην μονη του πολλες παραπανω ωρες αναγκαστηκα αφου δραστηριοπειται κυριως την νυκτα.

Οταν λοιπον το καλοκαιρι ειναι αναγκασμενος να μενει τοοσες πολλες ωρες μεσα, αναγκαστηκα τ οαπογευμα, νωρις σχετικα και με αρκετο φως θα βγει απο την μονη του και να παει να κατουρησει και να ξαλαφρωσει, ωστε μολις νυκτωσει να εχει ολο το χρονο να φαει και να ζευγαρωσει, να φκαλει που πανω του τσιβιτζια κλπ...που η μικρη νυκτα σε συνδιασμο με την αλεπου και τον λαθροθηρα δεν τουεπιτρεπουν.

Εαν εσυ βγαζεις νεαρα σκυλια απογευμα μετα τις εξι που χαμηλωνει η θερμοκρασια, τοτε αν δεν εχουν ουσιαστικες εμπειριες, περισσοτερ οκακο θα τους κανεις παρα καλο, αφου στις πλειστες περιπτωσεις ο λαγος θα τα νιωσει εξω που την μονη και θα προχωρα μπροστα.

Απογευματα βγαζουμε πιο μεπειρα σκυλια γιατι αυτη η δυσκολια τα ενδυναμωνει και τα βαλει να πισμωνουν και να μην χανουν την μαλαη ευκολα.
Τα εμπειρα σκυλια εχουν πιασει θηραμα στο στομα και ξερουν τη ψαχνουν.Απλα τα προχωρουμε ενα σταδιο.

Το διο συμβαινει και πολυ νωρις το πρωι.Ο ιλαγοι αργουν να πανε να κατσουν γιατι η νυκτα ειναι μικρη.
οταν εισαι στο βουνο νυκτα ακομα, πολυ απλα δεν αφηνεις το θηραμα να παει να κατσει υσηχα αλλα το κανεις πιο νευρικο και να αλαζει τοπο, οχι φυσικα περιοχη αλλα κακο θα κανεις στο εκπαιδευτικο σου παρα καλο.
ξΕΚΙΝΟΥΜΕ το εκπαιδευτικο οταν ξημερωσει, και αυτο γινεται στις 6 - 6και τεταρτο παρα στις 5 μιση που χαραξε.


Αυτα ειναι πραγματα που τα διαπιστωσα με τα ματια μου.
Κατσε σε υσηχη περιοχη, με τις απαγορευμενες να υπερτερουν αργα τ οπαογευμα, καπου που ξερεις οτ ιεχει λαγο και θα δεις με τα ματια σου να βγαινει και να περιοριζετε εκει κοντα στο γιατακι του απο τις 6 μιση μεχρι τις 7 μιση.
Αν το δεις θα καταλαβεις πολλα....
Γιαυτο ουτε νυκτα στο βουνο ουτε και απογευματα ΟΤΑΝ ΜΙΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ

Αν γνωριζα τι σκυλια εχεις θα σου ελεγα παραπανω αλλα περιληπτικα αυτα ηθελα να σου πω.
Πιστευε στα σκυλια σου και βοηθα τα.

Αν εχει ιχνηλατες η σκυλια φερμας, ο τροπος που θα καμνεις το εκπαιδευτικο ειναι πολυ διαφορετικος.

Οπως εγινε σημερα το κυνηγι...αν το κανεις τυχαια...απλα χανεις τον υπνο σου και μειωνεις τες πιθανοτητες.

1)η ωρα 20.03 τραβηχτηκε η φωτο...εγω επηα βουνο η ωρα 19.25....εγραψα εκπαιδευτικο γιατι αν εγραφα βολτα θα μου ελεαν εγινετε βολτα στο βουνο...εν εκπαιδευτικο που επηες.....
2)ναι εννεν ιδανικο φιλε παντα μια γνωμη μετρα, αλλα παρα να εν μες το κλουβι συνεχεια οποτε μπορω παιρνω τους βουνο ειτε 1 ειτε μισην ωρα για να ξεμουδιασουν...
3)κυνηγω που τα 12 μου οπλο νομιμα στα 18 κ ειμαι 33, σκυλους εχω απο τα 12 μου,εν θεωρω τον εαυτο μου εμπειρο κυνηγο αλλα ουτε κ νεο....οταν λεω παλιε μαλες εννοω κοπρια λαγου παλια,τζιλιστρες, τι εννοεις εσυ;;;
4)τι συγχυση εχει η φωτο;
5)οσο αφορα τες μαλαες ξερω καποια πραματα απο εμπειρια απο βιβλια κ απο συμβουλες παλιων λαγοκυνηγων και ναι ισχυει οτι χανονται οπως ισχυει τουτες τες μερες που ριχνει καμια βροχη ανανεωνονται οι μαλες....
εχουν εμπειρια απο τελιασμενο με λαγους κ μετα σε τελιασμενο με 1 λαγο....να δουλευκουν μιαν μαλαη....το οτι ο λαγος φκανει νωρις ειδα το αρκετες φορες με τα ιδια μου τα ματια...ενας λογος ειναι κ αυτος ....να προχωρα μπροστα κ τα σκυλια να μην εχουν οπτικη επαφη αλλα μονο μυρωδια...οτι γινετε κ τη νυχτα κατι το οποιο στρεσαρει το θηραμα αλλα γνωμη μου κανει καλο στο σκυλο....
6)ε 15 μηνων εννεν κουταβια...αλλα δυστυχως δεν ειμουν σωστος απεναντι τους στις εξοδους κ λογω δουλειων κ λογο ερλιχιωσης....θεραπεια 45 μερες κ μετα 15 μερες αναμονη για επαναληψη αιματολογικης εξετασης
7) εν ελληνικοι ιχνηλατες τα σκυλια
8) τυχαι δεν γινεται....ο αθλητης πρεπει να εν στο στιβο για προπονηση κ οι στο παγκο η να βουρα τυχαι ποτζη ποδα οπως μου ειπε ενας φιλος παλιος λαγοκυνηγος
εγραψα τα αριθμημενα για να μπορεσω να φκαλω ακρη που τα πολλα που εγραψες :) να διαλευκανω κ ορισμενες αποριες

Καλησπερα.
Μπηκα στο κοπο να γραψω απλα γιατι σε περασα για νεο κυνηγο που ψαχνετε και παντα το ειχα σαν αρχη να βοηθω.
Δεν εισαι νεος στο κυνηγι ουτε προταρης γιαυτο αγνοησε τα οσα φιλικα σου ειπα.
Δεν ειχα καμια προθεση να το παιξω γνωστης η ξερολας.οσοι με ξερουν ξερουν οτι παντα γραφω απο καθαρο ενδιαφερον κ μοιραζομαι απλοχερα.
Αν δεις αλλωστε την υπογραφη μου θα καταλαβεις τι ανθρωπος ειμαι.

Αν φανηκε κατι αλλο απολογουμε.δεν ηταν προθεση μου.
Συγχηση δεν προκαλεσε η φωτο σου.
Αναφερομουν σε συγχηση στο πως καταλαβαινεις τα πραγματα κ το οτι εχεις την αποψη οτι παλιες μαλαες κ σημαδια σημαινουν κ λαγο κοντα ειναι κατι που σε κανει να το σκεφτεις.
Εαν παλι δεν το καταλαβα σωστα τοτε σου απολογουμε.
Οι βροχες αυτο το διαστημα δεν ξεκαθαριζουν τις μαλαες κανοντας τις πιο εντονες.
Τις κανουν πολυ πιο δυσκολες.
Το γιατι σιγουρα το ξερεις ωντας μαλιστα κ μεγαλυτερος μου.
Εαν εχεις δει λαγους το απογευμα εξω οπως λες τοτε σιγουρα εχεις δει και ξερεις πολλα γιαυτους

15 μηνων ειναι ακομα κουτάβια. Μπορει να ειναι προς το τελος της αναπτυξης τους αλλα απο εμπειριες ειναι κουταβια.
Γιατι 15 μηνων εχουν αισθησεις που δεν εψουν ωριμασει ακομη και εστω και αν εχουν βγαλει θηραματα δεν εχουν εμπεδωσει ακομη το π ς εγινε κ γιατι.
Αισθησεις οπως η αισθηση θηραματος, το να καμνει αλωνια ωσπου να βρει το σταυρωμα η το γυρισμα του προς εσενα δεν εχουν εμπεδωθει σε ενα κουταβι κατω τον 18 μηνων που ειναι καλο, εστω κ αν εβγαλε καποιους λαγους δικους του.
Ειναι αισθησεις που ερχονται παραλληλα με την επαφη θηραματος κ την ωριμοτητα

Τα ΣΚΥΛΙΑ με κεφαλαια γραματα που γενιουνται ΕΤΟΙΜΑ σπανιζουν.
Γιαυτο κ παντα ελεγα οτι τα κυνηγοσκυλα δεν γεννιουνται....φτιαχνονται.
Αν εισαι τυχερος ομως και βρεθει ομως στα χερια σου ΣΚΥΛΙ που γεννηθικε ετοιμο απλα αποτελεις εξαιρεση.

Τελος ειπα εδω κ πολυ καιρο οτι θα σταματησω να βοηθω κ να γραφω ειτε για σκυλους ειτε για τα θηραματα που ξερω.......και το εκανα.
Γραφω μονο κανενα αστειο για να περνα η ωρα.
Σημερα περνωντας σε για νεο κυνηγο που θελει να μαθει ειπα να σου πω τα λιγα που ξερω μπας κ βοηθησω κ γω εναν συναδελφο.
Αλλα ειχα λαθος κ δεν θα επαναληφθει.
Καλο βραδυ
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

Re: ΟΤΑΝ "ΚΑΠΟΙΟΙ" ΚΟΙΜΟΥΝΤΕ....... "ΑΛΛΟΙ" ΑΛΩΝΙΖΟΥ...

Δημοσίευση από themos328 »

Laurona έγραψε:
themos328 έγραψε:
Laurona έγραψε:Φιλε Θεμο

Δεν θα σχολιασω την φατσια....δυστυχως δεν θα βρεις μονο αυτα.

Θα σου τυχει να πιαστεις και σε τελι... να πιαστουν τα σκυλια σου σε τελι, να βρεις φαγωμενο θηραμα απο αλουπους....ειναι συχνα φαινομενα πλεον.

Την περασμενη βδομαδα μαλιστα βρεθηκε και ψοφισμενος λαγος που σταληκε για αναλυση

Δεν το προσπερνω....απλα κουραστηκα........

Θα σου σχολιασω ομως την φωτογραφια σου.

Φαινετε οτι τραβηκτηκε αργα το σουρουπο, αρα το εκπαιδευτικο σου το εκαμες απογευμα.

Απλα και μονο για να μην καταγνωσεις τα σκυλαι σου σου λεω, παντα φιλικα οτι αυτο δεν ειναι και το πιο ιδανικο για σκυλακια που ''μαθαινουν''.

Και μπαινω στο κοπο απλα γιατι ακουγεσε νεος κυνηγος και το σχολιο σου '' παλιες μαλαες'' αλλα λαγος γιοκ....παρολο την φωτο μου δειχνει καποια συγχυση

Δεν θα σου αναλυσω για το θεμα μαλαων του πρωινου κλπ που σβηνουν το απογευμα με τις καλοκαιρινες καιρικες συνθηκες κλπ......μπορει να τα ξερεις ηδη και μπορει να τα βρεις και ευκολα.

Θα σταθω στις συνηθειες του θηραματος που κυνηγας και το γεγονος οτι πρεπει να τις ξερουμε γιανα κερδιζουμε χρονο στα εκαπιδευτικα.

Η μερα το καλοκαιρι ειναι δυσαναλογα μεγαλη σε σχεση με την νυκτα.
Ο λαγος καθετε στην μονη του πολλες παραπανω ωρες αναγκαστηκα αφου δραστηριοπειται κυριως την νυκτα.

Οταν λοιπον το καλοκαιρι ειναι αναγκασμενος να μενει τοοσες πολλες ωρες μεσα, αναγκαστηκα τ οαπογευμα, νωρις σχετικα και με αρκετο φως θα βγει απο την μονη του και να παει να κατουρησει και να ξαλαφρωσει, ωστε μολις νυκτωσει να εχει ολο το χρονο να φαει και να ζευγαρωσει, να φκαλει που πανω του τσιβιτζια κλπ...που η μικρη νυκτα σε συνδιασμο με την αλεπου και τον λαθροθηρα δεν τουεπιτρεπουν.

Εαν εσυ βγαζεις νεαρα σκυλια απογευμα μετα τις εξι που χαμηλωνει η θερμοκρασια, τοτε αν δεν εχουν ουσιαστικες εμπειριες, περισσοτερ οκακο θα τους κανεις παρα καλο, αφου στις πλειστες περιπτωσεις ο λαγος θα τα νιωσει εξω που την μονη και θα προχωρα μπροστα.

Απογευματα βγαζουμε πιο μεπειρα σκυλια γιατι αυτη η δυσκολια τα ενδυναμωνει και τα βαλει να πισμωνουν και να μην χανουν την μαλαη ευκολα.
Τα εμπειρα σκυλια εχουν πιασει θηραμα στο στομα και ξερουν τη ψαχνουν.Απλα τα προχωρουμε ενα σταδιο.

Το διο συμβαινει και πολυ νωρις το πρωι.Ο ιλαγοι αργουν να πανε να κατσουν γιατι η νυκτα ειναι μικρη.
οταν εισαι στο βουνο νυκτα ακομα, πολυ απλα δεν αφηνεις το θηραμα να παει να κατσει υσηχα αλλα το κανεις πιο νευρικο και να αλαζει τοπο, οχι φυσικα περιοχη αλλα κακο θα κανεις στο εκπαιδευτικο σου παρα καλο.
ξΕΚΙΝΟΥΜΕ το εκπαιδευτικο οταν ξημερωσει, και αυτο γινεται στις 6 - 6και τεταρτο παρα στις 5 μιση που χαραξε.


Αυτα ειναι πραγματα που τα διαπιστωσα με τα ματια μου.
Κατσε σε υσηχη περιοχη, με τις απαγορευμενες να υπερτερουν αργα τ οπαογευμα, καπου που ξερεις οτ ιεχει λαγο και θα δεις με τα ματια σου να βγαινει και να περιοριζετε εκει κοντα στο γιατακι του απο τις 6 μιση μεχρι τις 7 μιση.
Αν το δεις θα καταλαβεις πολλα....
Γιαυτο ουτε νυκτα στο βουνο ουτε και απογευματα ΟΤΑΝ ΜΙΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ

Αν γνωριζα τι σκυλια εχεις θα σου ελεγα παραπανω αλλα περιληπτικα αυτα ηθελα να σου πω.
Πιστευε στα σκυλια σου και βοηθα τα.

Αν εχει ιχνηλατες η σκυλια φερμας, ο τροπος που θα καμνεις το εκπαιδευτικο ειναι πολυ διαφορετικος.

Οπως εγινε σημερα το κυνηγι...αν το κανεις τυχαια...απλα χανεις τον υπνο σου και μειωνεις τες πιθανοτητες.

1)η ωρα 20.03 τραβηχτηκε η φωτο...εγω επηα βουνο η ωρα 19.25....εγραψα εκπαιδευτικο γιατι αν εγραφα βολτα θα μου ελεαν εγινετε βολτα στο βουνο...εν εκπαιδευτικο που επηες.....
2)ναι εννεν ιδανικο φιλε παντα μια γνωμη μετρα, αλλα παρα να εν μες το κλουβι συνεχεια οποτε μπορω παιρνω τους βουνο ειτε 1 ειτε μισην ωρα για να ξεμουδιασουν...
3)κυνηγω που τα 12 μου οπλο νομιμα στα 18 κ ειμαι 33, σκυλους εχω απο τα 12 μου,εν θεωρω τον εαυτο μου εμπειρο κυνηγο αλλα ουτε κ νεο....οταν λεω παλιε μαλες εννοω κοπρια λαγου παλια,τζιλιστρες, τι εννοεις εσυ;;;
4)τι συγχυση εχει η φωτο;
5)οσο αφορα τες μαλαες ξερω καποια πραματα απο εμπειρια απο βιβλια κ απο συμβουλες παλιων λαγοκυνηγων και ναι ισχυει οτι χανονται οπως ισχυει τουτες τες μερες που ριχνει καμια βροχη ανανεωνονται οι μαλες....
εχουν εμπειρια απο τελιασμενο με λαγους κ μετα σε τελιασμενο με 1 λαγο....να δουλευκουν μιαν μαλαη....το οτι ο λαγος φκανει νωρις ειδα το αρκετες φορες με τα ιδια μου τα ματια...ενας λογος ειναι κ αυτος ....να προχωρα μπροστα κ τα σκυλια να μην εχουν οπτικη επαφη αλλα μονο μυρωδια...οτι γινετε κ τη νυχτα κατι το οποιο στρεσαρει το θηραμα αλλα γνωμη μου κανει καλο στο σκυλο....
6)ε 15 μηνων εννεν κουταβια...αλλα δυστυχως δεν ειμουν σωστος απεναντι τους στις εξοδους κ λογω δουλειων κ λογο ερλιχιωσης....θεραπεια 45 μερες κ μετα 15 μερες αναμονη για επαναληψη αιματολογικης εξετασης
7) εν ελληνικοι ιχνηλατες τα σκυλια
8) τυχαι δεν γινεται....ο αθλητης πρεπει να εν στο στιβο για προπονηση κ οι στο παγκο η να βουρα τυχαι ποτζη ποδα οπως μου ειπε ενας φιλος παλιος λαγοκυνηγος
εγραψα τα αριθμημενα για να μπορεσω να φκαλω ακρη που τα πολλα που εγραψες :) να διαλευκανω κ ορισμενες αποριες

Καλησπερα.
Μπηκα στο κοπο να γραψω απλα γιατι σε περασα για νεο κυνηγο που ψαχνετε και παντα το ειχα σαν αρχη να βοηθω.
Δεν εισαι νεος στο κυνηγι ουτε προταρης γιαυτο αγνοησε τα οσα φιλικα σου ειπα.
Δεν ειχα καμια προθεση να το παιξω γνωστης η ξερολας.οσοι με ξερουν ξερουν οτι παντα γραφω απο καθαρο ενδιαφερον κ μοιραζομαι απλοχερα.
Αν δεις αλλωστε την υπογραφη μου θα καταλαβεις τι ανθρωπος ειμαι.

Αν φανηκε κατι αλλο απολογουμε.δεν ηταν προθεση μου.
Συγχηση δεν προκαλεσε η φωτο σου.
Αναφερομουν σε συγχηση στο πως καταλαβαινεις τα πραγματα κ το οτι εχεις την αποψη οτι παλιες μαλαες κ σημαδια σημαινουν κ λαγο κοντα ειναι κατι που σε κανει να το σκεφτεις.
Εαν παλι δεν το καταλαβα σωστα τοτε σου απολογουμε.
Οι βροχες αυτο το διαστημα δεν ξεκαθαριζουν τις μαλαες κανοντας τις πιο εντονες.
Τις κανουν πολυ πιο δυσκολες.
Το γιατι σιγουρα το ξερεις ωντας μαλιστα κ μεγαλυτερος μου.
Εαν εχεις δει λαγους το απογευμα εξω οπως λες τοτε σιγουρα εχεις δει και ξερεις πολλα γιαυτους

15 μηνων ειναι ακομα κουτάβια. Μπορει να ειναι προς το τελος της αναπτυξης τους αλλα απο εμπειριες ειναι κουταβια.
Γιατι 15 μηνων εχουν αισθησεις που δεν εψουν ωριμασει ακομη και εστω και αν εχουν βγαλει θηραματα δεν εχουν εμπεδωσει ακομη το π ς εγινε κ γιατι.
Αισθησεις οπως η αισθηση θηραματος, το να καμνει αλωνια ωσπου να βρει το σταυρωμα η το γυρισμα του προς εσενα δεν εχουν εμπεδωθει σε ενα κουταβι κατω τον 18 μηνων που ειναι καλο, εστω κ αν εβγαλε καποιους λαγους δικους του.
Ειναι αισθησεις που ερχονται παραλληλα με την επαφη θηραματος κ την ωριμοτητα

Τα ΣΚΥΛΙΑ με κεφαλαια γραματα που γενιουνται ΕΤΟΙΜΑ σπανιζουν.
Γιαυτο κ παντα ελεγα οτι τα κυνηγοσκυλα δεν γεννιουνται....φτιαχνονται.
Αν εισαι τυχερος ομως και βρεθει ομως στα χερια σου ΣΚΥΛΙ που γεννηθικε ετοιμο απλα αποτελεις εξαιρεση.

Τελος ειπα εδω κ πολυ καιρο οτι θα σταματησω να βοηθω κ να γραφω ειτε για σκυλους ειτε για τα θηραματα που ξερω.......και το εκανα.
Γραφω μονο κανενα αστειο για να περνα η ωρα.
Σημερα περνωντας σε για νεο κυνηγο που θελει να μαθει ειπα να σου πω τα λιγα που ξερω μπας κ βοηθησω κ γω εναν συναδελφο.
Αλλα ειχα λαθος κ δεν θα επαναληφθει.
Καλο βραδυ
καλημερα φιλε! εγω απολογουμε αν φανηκε οτι με πειραξε η με εθυξε κατι που εγραψες....ειναι ενα <λαθος> που εχει ο γραπτος λογος μερικες φορες,δεν γνωριζεις τον αλλο προσωπικα κ παρεξηγουν τα γραφομενα σου η παρεξηγας τα γραφομενα του....οπως εγραψα κ πιο πανω ναι εννεν ιδανικο φιλε παντα μια γνωμη μετρα αρα παντα μια αλλη αποψη η γνωμη μετρα, για μενα τουλαχιστο, μπορει να μαθεις κατι νεο η να αλλαξεις αντιλιψη για κατι αλλο γιαυτο κ οι συζητησεις στο χωρο τουτο! πρωταρης δεν ειμαι <πιστευκω :) > εχω πολλα να μαθω ομως....μεχρι να γινω εμπειρος στο κυνηγι που μου αρεσει!
1)φιλε διαβασα σε βιβιλιο οτι μια βροχη του αυγουστου ξεκαθαριζει τις μαλαες....το συγκεκριμενο βιβλιο εχει πολλες αληθειες τις οποιες παρατηρησα κ εγω κ παρακολουθοντας τα σκυλια μου κ τη συμπεριφορα του θηραματος αλλα κ μερικες ασαφειες μπορει αυτο με τη βροχη να ειναι στις ασαφειες....αν θελεις το ονομα του βιβιλιου σου το στελλω σε π.μ.
2) ετζιε ειμαι κ γερος ρε φιλε! ξερω αρκετα οχι πολλα....παντα εχουν μυστικα τα οποια μπορει να μην βρουμε ποτε...ειδα πραματα φετος τα οποια δεν πιστευα οτι μπορουσε να κανει ενας λαγος....αρα οσο ζουμε μαθαινουμε...
3)ακριβος φιλε ειναι κουταβια, ειναι 18-20 χρονων σε ηλικια ανθρωπου αρα εφηβοι που ακομα εχουν πολλα να μαθουν γιαυτο κ θελουν αρκετες εξοδους, οπως μου ειπαν κ το εγραψα κ πιο πανω ο αθλητης πρεπει να ειναι στο στιβο....
4)στο οτι τα κυνηγοσκυλα γινονται κ δεν γεννιουται σηκωνει συζητηση....ειδα σκυλια τα οποια γεννηθηκαν ΜΟΝΟ για κυνηγι, δηλαδη θα πρεπει ο κυνηγος να ηταν πολλα ασχετος για να μεν του εφκαινε το σκυλι...ειδα σκυλια απο ιδια γεννα το 1 να γινεται φαινομενο κ τα αλλα 5 να μην καμνουν ουτε για τον καναπε κ παντα μιλω με την ιδια εκπαιδευση κ τον ιδιο ιδιοκτητη!

κατι αλλο το θεμα, το ανοιξα γιατι ενω γιναν επισυμανσεις στους <υπευθυνους> για το φαινομενο της ΑΝΑΔΡΗΣ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ κατα τις νυχτερινες ωρες ενος κομματιου κρεατος 2-3 κιλων τπτ δεν γινετε.....τωρα το οτι ειμουν σε απαγορευμενη για εκπαιδευση σκυλων οποιος θελει συζυτουμεν το σε αλλο θεμα η κ προσωπικα

φιλε αν θελεις να γραφεις γραφε! αν δεις οτι καποιος παρεξηγα τοτε μην γραφεις προς αυτον εχτως κ αν το θεμα αφορα ολους πχ οπως με το κυνηγι μπεκατσα σε λες τη γνωμη σου, εχουμε την ελευθερια του λογου!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΕΙΣΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΑΡΕΓΗΘΗΚΑ, εχτως απο το πρωταρης :)
μακαρι να μπορουσα να γνωρισω περισσοτερους απο το χωρο τουτο κ απο κοντα (ορισμενα ατομα τα ξερω απο παλια) αλλα αρκετες φορες που γινοταν καποια συναντηση οι υποχρεωσεις δεν μου αφηναν χρονο...
καλη σου μερα
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”