Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

dimitris savva

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από dimitris savva »

admin έγραψε:Το να μην βγάλουμε τις άδειες όπως γίνετε κάθε φορά που πάμε να κάνουμε κάτι καμιά 10αρια΄άτε 20αριά έν θα τις βγάλουν και οι υπόλοιποι θα το κάνουν και θα μείνουν οι πρώτοι εκτεθημένοι. όπως όταν λέμε να πάμε να κανουμε δεντροφύτευση ή καταπολέμιση ή αγώνες ή ξερώ εγώ τι άλλο. Αν πάμε όμως μια ομάδα 100-200 άτομα έξω απο την βουλή, έξω απο την γενική εισαγγελεία , έξω απο την θήρα , έξω απο τα γραφεία που συνεδριάζει η Κ.Ο.Κ & ΔΆΖ και κάμουμε ρεζιλίκια (φωνές-πανό-σύρουμε τσαι κανένα αφκό έτσι για να έχουν να γράφουν τίτλους και οι εφημερίδες καλέσουμε και 2-3 κανάλια να δεις πώς αμέσως θα πεταχτούν οι βουλευτές να υποστηρίξουν , θα μας καλέσουν σε συζητήσεις , θα μας δώσουν και σημασία , ίσως εισακουστούν και 5-6 πράγματα απο εμάς. ότι έκαναν και οι αγανακτισμένοι αν και δέν συμφωνώ 100% με τις θέσεις τους υπάρχουν και πράγματα που διαφωνώ εγώ τους βγάλω το καπέλο. Respect !! εκαταφέραν και εσούσαν τους με αποτέλεσμα να φοβούνται να τους πάνε κόντρα και να τους πούν σε όλα ναί ίσως για να κερδίσουν χρόνο ίσως για να τσιμήσουν λίο το θέμα. Γνωρίζοντας όμως κάποια άτομα απο τους αγανακτισμένους είναι πρόθεση τους να συυνεχίσουν δυναμικά και αν δέν εκπληρωθούν αυτ΄απου τους έταξαν τότε θα υπάρχουν ποιό δυνατές κινητοποιήσεις. Κάποτε λέγαμε για να οργανωθούμε και αν κάνουμε μια κίνηση, μια οργανωμένη ομάδα . Τελικα΄αποφασίσαμε να μην πάμε κόντρα στο κατεστημένο. Ένας κυνηγετικό σύλλογος ανά 25 μέλη δικαιούτε μια ψήφο. Υπάρχει ένας σύλλογος που ανήκει σε κάτι γνωστούς μου οι γνωστοί ρεμπτετοκυνηγοί αν γραφτούμε εκεί 1000 άτομα τότε θα έχουμε σαράντα ψήφους, με σαράντα ψήφους βγάζουμε τουλάχιστο πρόεδρο επαρχιακής και έχουμε άνθρωπο δικό μας μέσα στα κοινά αλλά θέλει δουλεια΄όρεξη και άτομα ικανά και υπέυθυνα να είναι εκεί σκεφτείτε το γίνετε!!!
εγω βαλλω τα αυγα, γεννουν μου 4 την ημερα , ποτε θα γινει και ποσοι θα πατε να αρχισω να τα φυλαω. ειναι και ελευθερας βοσκης. :lol: :lol:
dimitris savva

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από dimitris savva »

KATOS MK 10 έγραψε:Εγώ είμαι από κοκκινοχωρια.αν θέλετε βουλή ,βουλή κανένα προβλήματα θέλετε να γραφτούμε μέλη στη Λεμεσό δεν έχει προβλήματα ..πρόβλημα είναι πώς εμείς οι κύπριοι βλέπει ο καθένας το συμφέρον του,και τώρα να δούμε που τούτους ουλους δαμεσα που κάμνουν παλικαριές αν ερτοι η ώρα να κάμουμε κάτι ένα σύρουν κοντά Τζια ένα γράψουν όνομα και ταυτοτητα.γιατι άρκεψα Τζια πιστευκό ότι οι πιο πολλοί εν του γραφείου και τις καρεκλουας με το a/c.
εισαι ασυλα που τα κοκκινοχωρια? αρχισε που τσικατο και δωσε κυνηγετικη ηθικη και υστερα ελα και παρακατο. :D
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από kypros »

Με ολο το σεβασμο προς ολες τις αποψεις,εδω και εξι μηνες το μονο που ακουμε ειναι διαφορους να διαμαρτυρονται, να θελουν να κανουν ανταρσια, να ρηξουν τους κυβερνοντες στο κυνηγι, να καμνουν διαδηλωσεις κτλ. Προσπαθω ολο αυτο το καιρο ν καταλαβω εΝ καποιος απο αυτους που διαμαρτυρωνται εχει πραγματικα ενα πλανο να προτινει για το κυπριακο κυνηγι η απλα αν ολοι φοναζουν χωρις ομως να ξερουν για πιο λογο φωναζουν..... Ειδαμε καποιους να παραιτουντε απο την κοκ και δαζ, καποιους να αποκοπτωνται κτλ....ουτε εκει καταλαβα αυτοι που παραιτηθηκαν τι ειχαν προτεινει και τους το αρνηθηκαν και πιοι ηταν οι λογοι. Μου φαινεται οτι ολοι φωναζουν αλλα δεν εχουν κατι να προτεινουν ( εκτος απο τα κλασσικα να ελεγχει η λαθροθηρια και να διαχειριστουμε την αλεπου...ε ναι χαιρω πολυ. Στη θεωρια εν καλα). Κανεις δεν καταλαβε οτι τιποτε δεν γινεται γιατι ολοι ξερουμε τους λογους αλλα κανενας δεν εβαλε κατω προταση που ορει ολ αυτα να γινουν πραξεις. Οι αιτιες του κακου στο κυνηγι ειναι γνωστες, το θεμα ειναι πιο ειναι το πλανο για να λυθουν τα προβληματα. Οσο και να φωναζουμε του τυχου και να διαμαρτυρομαστε δεν προκειτε να λυθει κανενα προβλημα εαν δεν δημιουργηθει ο μηχανισμος που θα ελεγχεται το κυνηγι στη κυπρο.....το μονο σιγουρο οτι ο μηχανισμος θα λειτουργει με λεφτα για καυσημο. Και δυστυχως λυπαμαι γιατι το κυνηγι στη κυπρο οπως το ξεραμε αγριο και ελευθερο θα τελιωσει συντομα. Ολοι αυτοι που φωναζουν ( και εχουν δικαιο) δυστυχως απλα φερνουν την λυση πιο κοντα....η λυση ομως δεν θα ειναι μαγικη και αυτοματη οπως ελπιζουν. Η λυση θα ειναι ακριβη και ελεγχομενη. Μολις αρχισετε να νιωθετε οτι το κυνηγι σας στοιχιζει πολλα, εκει να ξερετε οτι τα θηραματα θα ειναι αρκετα . Ετσι εγινε παντου στο πλανητη
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από kypros »

Το καθεστως του ελευθερου κυνηγιου ειναι το μεγιστο προτερημα που εχουμε και αν δεν το διαφυλαξουμε με συγκεκριμενες προτασεις κυνδινευουμε να μας το κουρεψουν και να μην παρουμε χαπαρι
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

dimitris savva έγραψε:
KATOS MK 10 έγραψε:Εγώ είμαι από κοκκινοχωρια.αν θέλετε βουλή ,βουλή κανένα προβλήματα θέλετε να γραφτούμε μέλη στη Λεμεσό δεν έχει προβλήματα ..πρόβλημα είναι πώς εμείς οι κύπριοι βλέπει ο καθένας το συμφέρον του,και τώρα να δούμε που τούτους ουλους δαμεσα που κάμνουν παλικαριές αν ερτοι η ώρα να κάμουμε κάτι ένα σύρουν κοντά Τζια ένα γράψουν όνομα και ταυτοτητα.γιατι άρκεψα Τζια πιστευκό ότι οι πιο πολλοί εν του γραφείου και τις καρεκλουας με το a/c.
εισαι ασυλα που τα κοκκινοχωρια? αρχισε που τσικατο και δωσε κυνηγετικη ηθικη και υστερα ελα και παρακατο. :D
..................
Φιλέ μου δεν μίλησα με για ηθική με για τιποτα.εγω είπα γι α ανθρώπους που ότι που Κανούτο και όχι πελάγρες και μαλακιες.εγω προσωπικά δεν έχω ανάγκη να νεκατοθω με σε έτσι ιστορίες τα κυνήγια μου ούτε λαγοί είναι ούτε περδίκια ούτε σκύλοι ούτε κατοι.αλλα αν είναι να γίνει δεν θά Σύρο πίσω, προχθές με Τουσ αγανακτισμένους έβαλα το όνομα μου και τη ταυτότητα μου Τζια τηλ..εσου? έκαμες τίποτα?μονο να φκαινεισ και να ειρονεβεσε νομιζω,
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
dimitris savva

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από dimitris savva »

KATOS MK 10 έγραψε:
dimitris savva έγραψε:
KATOS MK 10 έγραψε:Εγώ είμαι από κοκκινοχωρια.αν θέλετε βουλή ,βουλή κανένα προβλήματα θέλετε να γραφτούμε μέλη στη Λεμεσό δεν έχει προβλήματα ..πρόβλημα είναι πώς εμείς οι κύπριοι βλέπει ο καθένας το συμφέρον του,και τώρα να δούμε που τούτους ουλους δαμεσα που κάμνουν παλικαριές αν ερτοι η ώρα να κάμουμε κάτι ένα σύρουν κοντά Τζια ένα γράψουν όνομα και ταυτοτητα.γιατι άρκεψα Τζια πιστευκό ότι οι πιο πολλοί εν του γραφείου και τις καρεκλουας με το a/c.
εισαι ασυλα που τα κοκκινοχωρια? αρχισε που τσικατο και δωσε κυνηγετικη ηθικη και υστερα ελα και παρακατο. :D
..................
Φιλέ μου δεν μίλησα με για ηθική με για τιποτα.εγω είπα γι α ανθρώπους που ότι που Κανούτο και όχι πελάγρες και μαλακιες.εγω προσωπικά δεν έχω ανάγκη να νεκατοθω με σε έτσι ιστορίες τα κυνήγια μου ούτε λαγοί είναι ούτε περδίκια ούτε σκύλοι ούτε κατοι.αλλα αν είναι να γίνει δεν θά Σύρο πίσω, προχθές με Τουσ αγανακτισμένους έβαλα το όνομα μου και τη ταυτότητα μου Τζια τηλ..εσου? έκαμες τίποτα?μονο να φκαινεισ και να ειρονεβεσε νομιζω,
ναι επειδη ειμαι αθκιασερος επεριμενα να μπεις μεσα να γραψεις για να σε ειρωνευτω. πρωτα ελεχε και υστερα να μιλας. εξυπνησες μια μερα και εξαφανηστηκε το κυνηγι :o
εγω ειμαι μεσα σε ολα τα κυνηγια και δεν εχω παραπονο , εχει χρονια που ειμαι κυνηγος και δεν τραβω πισω και δεν εχω τα οπλα μου για να τα βλεπω.
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

dimitris savva έγραψε:
admin έγραψε:Το να μην βγάλουμε τις άδειες όπως γίνετε κάθε φορά που πάμε να κάνουμε κάτι καμιά 10αρια΄άτε 20αριά έν θα τις βγάλουν και οι υπόλοιποι θα το κάνουν και θα μείνουν οι πρώτοι εκτεθημένοι. όπως όταν λέμε να πάμε να κανουμε δεντροφύτευση ή καταπολέμιση ή αγώνες ή ξερώ εγώ τι άλλο. Αν πάμε όμως μια ομάδα 100-200 άτομα έξω απο την βουλή, έξω απο την γενική εισαγγελεία , έξω απο την θήρα , έξω απο τα γραφεία που συνεδριάζει η Κ.Ο.Κ & ΔΆΖ και κάμουμε ρεζιλίκια (φωνές-πανό-σύρουμε τσαι κανένα αφκό έτσι για να έχουν να γράφουν τίτλους και οι εφημερίδες καλέσουμε και 2-3 κανάλια να δεις πώς αμέσως θα πεταχτούν οι βουλευτές να υποστηρίξουν , θα μας καλέσουν σε συζητήσεις , θα μας δώσουν και σημασία , ίσως εισακουστούν και 5-6 πράγματα απο εμάς. ότι έκαναν και οι αγανακτισμένοι αν και δέν συμφωνώ 100% με τις θέσεις τους υπάρχουν και πράγματα που διαφωνώ εγώ τους βγάλω το καπέλο. Respect !! εκαταφέραν και εσούσαν τους με αποτέλεσμα να φοβούνται να τους πάνε κόντρα και να τους πούν σε όλα ναί ίσως για να κερδίσουν χρόνο ίσως για να τσιμήσουν λίο το θέμα. Γνωρίζοντας όμως κάποια άτομα απο τους αγανακτισμένους είναι πρόθεση τους να συυνεχίσουν δυναμικά και αν δέν εκπληρωθούν αυτ΄απου τους έταξαν τότε θα υπάρχουν ποιό δυνατές κινητοποιήσεις. Κάποτε λέγαμε για να οργανωθούμε και αν κάνουμε μια κίνηση, μια οργανωμένη ομάδα . Τελικα΄αποφασίσαμε να μην πάμε κόντρα στο κατεστημένο. Ένας κυνηγετικό σύλλογος ανά 25 μέλη δικαιούτε μια ψήφο. Υπάρχει ένας σύλλογος που ανήκει σε κάτι γνωστούς μου οι γνωστοί ρεμπτετοκυνηγοί αν γραφτούμε εκεί 1000 άτομα τότε θα έχουμε σαράντα ψήφους, με σαράντα ψήφους βγάζουμε τουλάχιστο πρόεδρο επαρχιακής και έχουμε άνθρωπο δικό μας μέσα στα κοινά αλλά θέλει δουλεια΄όρεξη και άτομα ικανά και υπέυθυνα να είναι εκεί σκεφτείτε το γίνετε!!!
εγω βαλλω τα αυγα, γεννουν μου 4 την ημερα , ποτε θα γινει και ποσοι θα πατε να αρχισω να τα φυλαω. ειναι και ελευθερας βοσκης. :lol: :lol:

βαλλω κ γω τες μολοτοφ homemade
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
Prestige 8
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 24 Ιαν 2013, 11:57

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από Prestige 8 »

dimitris savva έγραψε:
KATOS MK 10 έγραψε:Εγώ είμαι από κοκκινοχωρια.αν θέλετε βουλή ,βουλή κανένα προβλήματα θέλετε να γραφτούμε μέλη στη Λεμεσό δεν έχει προβλήματα ..πρόβλημα είναι πώς εμείς οι κύπριοι βλέπει ο καθένας το συμφέρον του,και τώρα να δούμε που τούτους ουλους δαμεσα που κάμνουν παλικαριές αν ερτοι η ώρα να κάμουμε κάτι ένα σύρουν κοντά Τζια ένα γράψουν όνομα και ταυτοτητα.γιατι άρκεψα Τζια πιστευκό ότι οι πιο πολλοί εν του γραφείου και τις καρεκλουας με το a/c.
εισαι ασυλα που τα κοκκινοχωρια? αρχισε που τσικατο και δωσε κυνηγετικη ηθικη και υστερα ελα και παρακατο. :D
Φίλε αν κατάλαβα σωστά είσαι από αυτούς που πιστεύουν ότι όλα τα κακά στο τόπο, όσο αφορά το κυνήγι τουλάχιστον, προέρχονται από τους κοκκινοχωριατες κυνηγούς??
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από admin »

Κοπέλια ας μην μεταφέρουμε το θέμα αλλού καλοί κυνηγοί υπάρχουν παντού το ίδιο και κακοί κυνηγοί, Αν κάποιες ομάδες απο την Πάφο ή τα Κοκκινοχώρια ή την Λεμεσό ή την Λευκωσία παρεκτρέποτναι ή κυνηγούν ανήθικα το πρόβλημα είναι και πάλι στο ότι τόσα χρόνια δέν καλλιεργήθηκε ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ παιδεία και ότι τόσα χρόναι δέν βρέθηκαν οι κατάλληλες λύσεις απο τους αρμόδιους.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Prestige 8
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 24 Ιαν 2013, 11:57

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από Prestige 8 »

admin έγραψε:Κοπέλια ας μην μεταφέρουμε το θέμα αλλού καλοί κυνηγοί υπάρχουν παντού το ίδιο και κακοί κυνηγοί, Αν κάποιες ομάδες απο την Πάφο ή τα Κοκκινοχώρια ή την Λεμεσό ή την Λευκωσία παρεκτρέποτναι ή κυνηγούν ανήθικα το πρόβλημα είναι και πάλι στο ότι τόσα χρόνια δέν καλλιεργήθηκε ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ παιδεία και ότι τόσα χρόναι δέν βρέθηκαν οι κατάλληλες λύσεις απο τους αρμόδιους.
Πολύ σωστά το έθεσες Άριστε και αυτή είναι η σωστή προσέγγιση των πραγμάτων, πράγμα το οποίο θα έπρεπε να είναι κατανοητό από όλους, παρά μόνο να στοχοποιουμε συγκεκριμένες μερίδες κυνηγών και να καλύπτουμε πίσω από αυτούς τους οποιουσδήποτε ευνοούμενους μας..
Αρκετά πλέον με αυτό το παραμύθι ότι οι κοκκινοχωριατες και μόνο είναι οι ανήθικοι, οι παράνομοι, οι λαθροθήρες και μάστιγα τούτου του τόπου. Ας κοιτάξει ο καθένας γύρω του και θα ανακαλύψει πόσοι "επιβλαβείς" κυνηγοι κυκλοφορούν ανάμεσα μας, πολλά εύκολα νομίζω.. Δεν θα χρειαστεί ιδιαίτερη προσπάθεια γιά να τους εντοπίσετε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”