Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Πανικος Setter έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:
Πανικος Setter έγραψε:Αυτό το έντυπο είναι δημοσιευμένο από την (Κυπριακη Ομοσπονδια Κυνηγιου) στο F/ B
Αν όντως έτσι είναι η μείωση κότα με βρίσκει σύμφωνο . αλλα νομίζω καθυστέρησαν 2 χρονια
Που ακριβώς Πανίκο, διότι δεν το βλέπω, πρέπει να το έφυγαν.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100004472835396
Έχω άλλη ΚΟΚ εγώ στο FB γι'αυτό δεν το είδα. Είναι το επίσημο προφίλ στο FB τούτο; Τούτο τι είναι;

https://www.facebook.com/christoforoslz
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από Anthimos »

Δηλαδη ρε κοπελια ετσι για προβληματισμο!? :?

Τωρα ολοι εσεις εισαστε ενταξει με το τι αποφασισαν φετος???

ΟΧΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΑΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!! ΦΤΑΙΝ ΟΙ ΣΚΥΛΛΟΙ ΕΝ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΤΖΑΙ ΘΑ ΛΕΙΨΕΙ Ο ΛΑΟΣ!!!!!!!!

Οτι μας εκοψαν 2 εξορμησεις ενδημικο και εμειωσαν μας το quota στο περδικι κατα καποιο τροπο εννεν αυξηση του τελους της αδειας????
Αφου στο φιναλε πληρωνεις το ιδιο αλλα στο "χοντρο" κυνηγι εξορμας πιο λιγο και ξαφνικα δικαιουσε πιο λιγο θηραμα
Αρα η αδεια να γινει 65 ευρω????? :?

Σαν να τζαι εκοιμησαν μας τζαι βαλλουν μας την λιον λιον οξα

Μονο εγω ενωσα???????
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Anthimos έγραψε:Δηλαδη ρε κοπελια ετσι για προβληματισμο!? :?

Τωρα ολοι εσεις εισαστε ενταξει με το τι αποφασισαν φετος???

ΟΧΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΑΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!! ΦΤΑΙΝ ΟΙ ΣΚΥΛΛΟΙ ΕΝ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΤΖΑΙ ΘΑ ΛΕΙΨΕΙ Ο ΛΑΟΣ!!!!!!!!

Οτι μας εκοψαν 2 εξορμησεις ενδημικο και εμειωσαν μας το quota στο περδικι κατα καποιο τροπο εννεν αυξηση του τελους της αδειας????
Αφου στο φιναλε πληρωνεις το ιδιο αλλα στο "χοντρο" κυνηγι εξορμας πιο λιγο και ξαφνικα δικαιουσε πιο λιγο θηραμα
Αρα η αδεια να γινει 65 ευρω????? :?

Σαν να τζαι εκοιμησαν μας τζαι βαλλουν μας την λιον λιον οξα

Μονο εγω ενωσα???????
Φίλε μου αν με το μέτρο τούτο και σε συνδιασμό με τα 5-10 "έξτρα" μας ευρώ δούμε ότι αποδίδει τότε να πουμε οκ είναι για καλό. Δυστηχώς όμως τούτα είναι κινήσεις και μέτρα για τα μάτια και τον εντυπωσιασμό. Η δίψα του θηράματος, τα αρπαχτικά και η λαθροθηρία δέν έχουν κότα, απλά θα αυξήσουν την "κάρπωση" τους εις βάρος μας...πάλε! Εμέις δαμέ έχουμε ένα σάπιο δόντι και αντί να το φκάλουμε κάμνουμε του λέυκανση.
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
dimitris savva

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από dimitris savva »

Το μονο που καταφεραν με τη μειωση του ΚΟΤΑ ειναι να παραδεχτουν οτι δεν εκαναν τιποτα για την αυξησει του θηραματος και οτι ειναι αναξειοι για τι θεση που βρισκονται.Τωρα για τους κυνηγους τη σημαινει αυτο το μετρο που πηραν,σημενει οτι θα πληρωνουν περισσοτερα καυσημα αν εινα τυχεροι και πετειχουν το ΚΟΤΑ να περνουν το θηραμα σπιτι και να ξαναερχονται.
Άβαταρ μέλους
SilverPigeonS
Δημοσιεύσεις: 888
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 10:44

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από SilverPigeonS »

Και μετά τις δύο του Νοέμβρη θα ακούμε και θα ''γράφομεν''...

2 άτομα --- 6 περδίκια
3 άτομα --- 9 περδίκια
4 άτομα --- 2 λαγούς, ο τρίτος τον έπιασαν τα σκυλιά και 12 περδίκια :ugeek:

Αυτή η ακρίβεια μας σκοτώνει...

Ξέρω ακούγεται κάπως αλλά κρύβει και κάποια αλήθεια.
“There is a passion for hunting something deeply implanted in the human breast.”
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Φέτος με βαζελίνη
Του χρόνου;
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από Anthimos »

Γιατρός έγραψε:Φέτος με βαζελίνη
Του χρόνου;

Ε Γιατρε μου εσυ που εισαι επιστημονας ανθρωπος πε μου αν εχω λαθος

Επληρωνα τόσα χρονια για 19 τζαι κάποτε 20 εξορμησεις με δικαιωμα προσβασης σε αριθμο θηραματων , ειτε τα επιαννα ειτε οχι ( Ουτε εκοντεφκαμε ) Αλλα σαν θεμα αρχης διερωτουμε

Περσυ για παραδειγμα δικαιουμουν
19Χ5 περδικια
19Χ2λαγους
19Χ1φραγκολινα
+2 επιπλέον εξορμησεις για μπεκατσα

Φετος δικαιουμε
17Χ3 περδικια
17Χ1 Λαγο
17Χ1 φραγκολινα
-2 εξορμησεις λιγοτερες για μπεκάτσα

Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι ειναι πολλοι οι τροποι να μας κοιμησουν και να κάνουν τα δικα τους και χαπαρι να μην πάρουμε

Συμφωνω οτι το θηραμα εχει το μαυρο του το χάλι ( το εγραψα εγω ο ιδιος απο δικές μου παρατηρησεις σε αλλη δημοσιευση) αλλα οχι να νομιζουν οτι τρωμε κουτοχορτο

Εγω δεχομαι να το κανουν ετσι για 10 χρονια να δουμε αν θ αυξηθει καθολου το θηραμα

Ατε ολαν τζαι κανει πας τον παλιο ροτσο που γεννηθηκαμε το καθε λαμογιο να μας περνει κοροιδα
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από Γιατρός »

Ούτε με το bail in σώθηκε η κατάσταση αντιθέτως δώσανε το πτώμα άλλου και του είπαν κολύμπα
Με την μείωση κάνουμε πεοσφογγίσματα να περάουμεν ως παρακάτω αλλά ουσιαστικά βήματα εκτός από ιδιωτικές πρωτοβουλίες δεν είδαμε από τους ειδικούς
Για τα λαμόγια επειδή έχουν πέραση δεν θα μιλήσω ( ποιος τρώει ή κάμνει το τραπέζι ποιου).
Το τραγικό θα ήταν να βλέπω κόσμο να καταλήγει στις καρεκλούες για κυνήγι - ότι περάσει - διότι το παραδοσιακό κυνήγι πεθαίνει
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από mouzouris »

Ίσως παίδες τις περισσότερες φορές υσχείει, ό΄τι εσπείραμε, θερίζουμε; Και μιλώ σαν λαός γενικά και όχι στο προσωπικό επίπεδο του κάθε ενός.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Ανακοίνωση Κ.Ο.Κ& Δ.Α.Ζ

Δημοσίευση από admin »

Στις 24 Ιουλίου ενημερωθηκα (ως περιοδικό)απο τον Γιώργο Νικολάου μέλος της ομάδας αγανακτισμένων κυνηγών ότι μετά απο συνάντηση της Ομάδας Αγανακτισμένων κυνηγών με την ηγεσία της Κ.Ο.Κ & Δ.Α.Ζ η Κ.Ο.Κ & Δ.Α.Ζ συμφωνεί με όλες τις απόψεις και εισηγήσεις των αγανακτισμένων κυνηγών. Θέλωντας να διασταυρώσω την πληροφορία επικοινώνησα με τον κύριο Ανδρέα Αθανασιάδη(πρόεδρο επαρχιακής Λεμεσού και αντιπρόεδρο Παγκύπριου) ο οποίος διέψευσε την θέση η οποία αναρτήθηκε και στο διαδύκτιο καθώς όπως μου είπε η Κ.Ο.Κ & Δ.Α.Ζ σε αρκετά θέματα διαφωνούσε με τους αγανακτισμένους κυνηγούς και μόνο σε ορισμένα σημεία συμφωνούσαν. Μέχρι σήμερα δέν είδαμε καποια επίσημη ανακοίνωση απο την Κ.Ο.Κ & Δ.Α.Ζ που να δείχνει κάτι τέτοιο. Οι αγανακτισμένοι κυνηγοί απο τις 24 Ιουλίου δημόσια ενημέρωσαν τον κόσμο για το αποτέλαισμα της συνάντησης και επίσης και τα έντυπα μέσα. Γιατί η Κ.Ο.Κ & Δ.Α.Ζ δέν βγαίνει να δηλώσει ξεκάθαρα και δημόσια την θέση της? Γιατί αλλού λέγονται άλλα και αλλού άλλα? Μήπως τελικα΄οι παραιτήσεις μελών και οι αποφάσεις για λαϊκισμό ευσταθούν? Ανεβηκε στο διαδύκτιο επιστολή παραίτησης απο τον κον Νικολαϊδη και κον Έλληνα με σοβαρές κατηγορίες και αιχμές για τον τρόπο που λειτουργεί η Ομοσπονδία και μέχρι σήμερα δέν είδαμε καμάι απάντηση. Τι συμβαίνει ευσταθούν όλα αυτά αλλά 'κρύψε να περάσουμε' ? Γιατί δέν υπάρχει ενημέρωσει? όταν ακούγονται τόσες σοβαρές κατηγορίες πώς να πάει ο κόσμος να ενταχθεί μετά σε συλλόγους και να σίνει και 2% της άδειας του για ενίσχυση των συλλόγων και της Ομοσπονδίας. Σταθήκαμε για χρόνια τώρα συμπαραστάτες της Ομοσπονδίας στο έργο που επιτελεί και είμαστε σίγουροι ότι υπάρχουν αγνά άτομα που προσπαθούν για το καλύτερο αλλά γιατί αυτος ο σκοταδισμός και ο μυστικισμός για ορισμένα θέματα?
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΛΑΘΡΟΘΗΡΙΑ / ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ / ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ”